Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Bazinga1234
Posts: 7624
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#426 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by Bazinga1234 »

Jedva čekam da vidim sta ce Robi raditi sa prvim timom.
Mozda je prerano govoriti o nekom njegovom rukopisu, ali mi se svidja igra po zemlji. To će biti puno bolje kad Tomica zamjeni Pjanic, Ahmetovica Dzeko i Sarića Bešić.
Last edited by Bazinga1234 on 01/02/2018 13:44, edited 2 times in total.
User avatar
hrasno38
Posts: 31494
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#427 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by hrasno38 »

Mustang1 wrote:Na sta bi to licilo danas :D Danas svaki igrac ima svog novinara :D
Nije to bas tako....to se samo tako zvalo ali su ozbiljni ljudi sastavljali tu ekipu naravno uz sportske novinare koji su tada zaista bili odlicni
User avatar
hrasno38
Posts: 31494
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#428 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by hrasno38 »

Bazinga1234 wrote:Jedva čekam da vidim sta ce Robi raditi sa prvim timom.
Mozda je prerano govoriti o nekom njegovom rukopisu, ali mi se svidja igra po zemlji. To će biti puno bolje kad Tomica zamjeni Pjanic, Ahmetovica Dzeko Sarića Bešić.
He pitanje je veliko koliko ce on imati vremena da provede sa nasim A reprezentatvcima i da ih uigra. Tu je izuzetna stvar kada se ide na SP ili EP sto reprezentacije provedu dugo vremena zajedno pa se nesto moze i uigrati a ovako ne znam....daj boze.
dimitrov
Posts: 269
Joined: 09/05/2013 17:01

#429 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by dimitrov »

hrasno38 wrote:
dimitrov wrote:Žao mi je što Prosinečki nije uspio probati Demirovića,Šerbečića i Kapića,ali bit će prilike :thumbup:
Nekada prije rata vrlo cesto su se odrzavali susreti izmedju A reprezentacije i reprezentacije koju su sastavljali novinari i to je bio odlican uvid selektorima za neke nove igrace.
Pa imali smo i mi u Ćirino vrijeme na Koševu ako se dobro sjećam.Ali opet mora biti FIFA-in termin.Ova tri igrača gore zbog transfera,odnosno takmičarskih utakmica nisu mogli nastupiti,ali šta je tu je.Kada se sve zajedno uzme u obzir ovo je super ispalo :thumbup:
Crvena Tifoza
Posts: 10633
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#430 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by Crvena Tifoza »

hrasno38 wrote:
Bazinga1234 wrote:Jedva čekam da vidim sta ce Robi raditi sa prvim timom.
Mozda je prerano govoriti o nekom njegovom rukopisu, ali mi se svidja igra po zemlji. To će biti puno bolje kad Tomica zamjeni Pjanic, Ahmetovica Dzeko Sarića Bešić.
He pitanje je veliko koliko ce on imati vremena da provede sa nasim A reprezentatvcima i da ih uigra. Tu je izuzetna stvar kada se ide na SP ili EP sto reprezentacije provedu dugo vremena zajedno pa se nesto moze i uigrati a ovako ne znam....daj boze.

Ništa manje nego što je Meša provodio.

Konačno se može vidjeti da se vraća lijepa igra u reprezentaciju. Od noge do noge, samo da to Robi malo zategne sa prvotimcima.
User avatar
hrasno38
Posts: 31494
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#431 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by hrasno38 »

Crvena Tifoza wrote:
hrasno38 wrote:
Bazinga1234 wrote:Jedva čekam da vidim sta ce Robi raditi sa prvim timom.
Mozda je prerano govoriti o nekom njegovom rukopisu, ali mi se svidja igra po zemlji. To će biti puno bolje kad Tomica zamjeni Pjanic, Ahmetovica Dzeko Sarića Bešić.
He pitanje je veliko koliko ce on imati vremena da provede sa nasim A reprezentatvcima i da ih uigra. Tu je izuzetna stvar kada se ide na SP ili EP sto reprezentacije provedu dugo vremena zajedno pa se nesto moze i uigrati a ovako ne znam....daj boze.
Ništa manje nego što je Meša provodio.
Konačno se može vidjeti da se vraća lijepa igra u reprezentaciju. Od noge do noge, samo da to Robi malo zategne sa prvotimcima.
Igra od noge do noge se vjezba a ona igra koju je imao Mesa i predhodni selektroi ili zavisi od raspolozenja pojedinaca ili napucaj pa sta bude. Guardioli je u MC-u trebala jedna godina dok nisu poceli igrati takav fudbal pa eno sad razvaljuju!
Last edited by hrasno38 on 01/02/2018 16:36, edited 1 time in total.
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#432 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by manijak1 »

luckylaka wrote:Ima li iko da vam valja ,jebo vas vase poznavanje fudbala.Sve strucnjaci,Sta ocekujete da momci razbiju Meksiko.Ociti je da se neki nasladjuju pogreskama nasih igraca.Momci se bore koliko mogu,imaju finih poteza i rezultat.Mozdabi neki uzivali da su nam Mekse zavukle pet komada.
Bi :D ali kako ja vidim niko od potenijalnih naslađivača nije bio tu .Navedi ko se ovdje naslađivao pogreškama več je samo ukazao na iste .Taj nastup 1000 glava 1000' istih komentara su prošlost , što radi činjenice da svi državljani BiH ne podržavaju i ne vole svoju zemlju a kamoli reprezentaciju , što radi drugačije percepcije istog događaja i boljeg poznavanja posmatrača materije u odnosu na druge.U drugom poluvremenu smo bili znatno sporiji , neuvezaniji i bezopasniji i dopustili ono što bi laici poput mene i tebe znali da će tortiljanci napraviti a to je da će napasti jače.Jedini način da ih spriječiš u tome je da i ti napadneš.Međutim sastav u prvom je mnogo pokretljiviji bio od sastava u drugom poluvremenu.
I eto jebalo tebe tvoje poznavanje fudbala i vezivanje istog za patriotsko izdrkavanje .Ostavi ovu djecu da se zajebavaju na miru .Ima ih dosta koji mnogo znaju o loptanju.
A taj napumpani patriotizam pretvori u djela u životu i na terenu , ako se opet zagužva i ne očekuj da ti neko radi toga zahvali.Ovo sve sam rekao jer si otišao u jednu daleku krajnost vrijeđajući forumaše koji ništa loše nisu mislili a kamoli izgovorili.Samo su kritikovali .
Ja mogu samo potvrditi da se sada Delija mora dobro upitati ko će biti na golu prvi a ko drugi golman.Šeha je pokazao da vrijedi u obje utakmice i Pirić nije loš ali napravio je grešku koju golman ne smije praviti nikada pa ni na treningu a to je da krene pa stane kad ide na visoku loptu.I Ahmetović se vraćao i fino par puta intervenisao , ali zakasnio jednom i jebaji ga.Važno je da nas niko nije ponizio.
Od noge do noge,
E tu svaka greška danas se skupo plaća :D mi smo jučer dobro prošli što zarad borbenosti naših i novog pristupa odbrambenoj fazi igre a to je da se traži suigrač a ne da se nasumice izbijaju lopte i isto tako mehikancima što nisu znali iskoristiti naše greške .I za ovu vrstu igre trebaju dobri i jaki tehničari :D
Ja se nadam samo da će novi selektor raditi najbolje što zna i da će uvesti red , rad i mir u selekciji.
I da će ostvariti rezultate što u Ligi naroda sa nacijama :mrgreen: i kvalifikacijama za Heuro :D .
Eto lucky lakovani .....sabur dok se može :D
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#433 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by Grean »

Igra po zemlji na posjed ili duge lopte ili visoki presing i brza transformacija su u najvecoj mjeri zavisne od glave koja vodi i vrlo brzo se prepoznaju namjere, obicno od prve utakmice.

Tako je bilo sa Cirom, Susicem, Mesom, kako su poceli toga su se drzali kroz cijelo selektorovanje bez namjere da elaboriram kakav je ko bio. Svi smo gledali i svi znamo razlike.

Nego vrijedi li gledati ovu reprizu, ima li se sta vidjeti?
Bazinga1234
Posts: 7624
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#434 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by Bazinga1234 »

Grean wrote: Nego vrijedi li gledati ovu reprizu, ima li se sta vidjeti?
Ne bas, možda jedino prvo poluvrijeme je gledljivo.
U drugom nismo sastavili 2 pasa...
PeppermintSA
Posts: 1909
Joined: 05/08/2010 20:00

#435 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by PeppermintSA »

Muhamed Đakmić wrote:
PeppermintSA wrote:
supercali wrote:To prvo moraju rijesiti klubovi sami sa sobom
Evo primjer sarajeva imaju talente mozda najvece u drzavi i prodadose ih a da ne zaigraju u klubu kako treba
Od Sadikua i Hadžića nikad neće biti igrača. Lijepo smo ih uvaljali.
To ti imaš neku kristalnu kuglu pa znaš da od njih neće biti igrača? Pa dva ubjedljivo najtalentovanija djeteta u BiH su u pitanju.
Vjeruj mi da nisu. Ima tu strašnih zakulisnih radnji. Samo u Sarajevu ima 3 bolja igrača iste generacije i pozicije od Sadikua.
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#436 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by Mirza007 »

hrasno38 wrote:Sa kojim smo timom otisli ovo su dva odlicna rezultata pogotovo protiv Meksika! Sasvim sigurno ce Robi na nekoga racunati i u buduce iz ove postave. Mada su ove turneje po dalekim zemljama prava patnja!
Rezultati su uistinu solidni, puno bolji nego sto sam ocekivao. Iznenadili su me kao kolektiv. No trebalo bi i spomenuti da smo se uglavnom branili i da u obje utakmice imamo jedan jedini udarac upucen u okvir gola (Menalo protiv USA), ne racunajuci penal.
Poimence.
Sehic je vec bio tu tako da tu nema nista novo.
Menalo i mozda Mihojevic su jedini skrenuli paznju na sebe u nesto jacoj konkurenciji i iskazali potencijal. Da li ce se taj potencijal realizirati, sada je tesko reci.
Ostali nazalost limitirani za neke vece domete (a mi nije da nemamo velike ambicije). Borbenost tesko moze nadomjestiti kvalitet koji je nama potreban za znacajniji iskorak.
Kada krenu kvalifikacije, osim ove trojice spomenutih tesko ce se vise iko od drugih naci na spisku.
Bazinga1234
Posts: 7624
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#437 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by Bazinga1234 »

Mirza007 wrote: Rezultati su uistinu solidni, puno bolji nego sto sam ocekivao. Iznenadili su me kao kolektiv. No trebalo bi i spomenuti da smo se uglavnom branili i da u obje utakmice imamo jedan jedini udarac upucen u okvir gola (Menalo protiv USA), ne racunajuci penal.
Poimence.
Sehic je vec bio tu tako da tu nema nista novo.
Menalo i mozda Mihojevic su jedini skrenuli paznju na sebe u nesto jacoj konkurenciji i iskazali potencijal. Da li ce se taj potencijal realizirati, sada je tesko reci.
Ostali nazalost limitirani za neke vece domete (a mi nije da nemamo velike ambicije). Borbenost tesko moze nadomjestiti kvalitet koji je nama potreban za znacajniji iskorak.
Kada krenu kvalifikacije, osim ove trojice spomenutih tesko ce se vise iko od drugih naci na spisku.
Meni se i Lončar svidio protiv Meksika.
Nekako je on u sjeni svog klupskog kolege Menala.
User avatar
Edin H.
Posts: 47044
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#438 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by Edin H. »

Mirza007 wrote:Sa kojim smo timom otisli ovo su dva odlicna rezultata pogotovo protiv Meksika!
Ma briljantni :lol:

Ovo je kada moj kolega rece svojevremeno: "The meeting was very successful, however nobody turned up!"

U dvije utakmice smo postigli 0 golova.
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#439 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by Mirza007 »

Edin H. wrote:
Mirza007 wrote:Sa kojim smo timom otisli ovo su dva odlicna rezultata pogotovo protiv Meksika!
Ma briljantni :lol:

Ovo je kada moj kolega rece svojevremeno: "The meeting was very successful, however nobody turned up!"

U dvije utakmice smo postigli 0 golova.
Sve ti je to relativno moj Alberte.
Kakav je tim otisao, relativno dobro su igrali i dobro smo prosli. Opci dojam povoljan. Nova formacija, novi selektor - so far so good.
Istina postigli 0 golova ali i primili samo jedan.
Bazinga1234
Posts: 7624
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#440 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by Bazinga1234 »

Edin H. wrote:
Ma briljantni :lol:

Ovo je kada moj kolega rece svojevremeno: "The meeting was very successful, however nobody turned up!"

U dvije utakmice smo postigli 0 golova.
I promašili penal. :oops:
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#441 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by Muhamed Đakmić »

PeppermintSA wrote:
Vjeruj mi da nisu. Ima tu strašnih zakulisnih radnji. Samo u Sarajevu ima 3 bolja igrača iste generacije i pozicije od Sadikua.
Pa de nam reci prvo koja je to pozicija i daj nam imena i prezimena ta tri igrača, pošto nas ima ovdje dosta koji prate omladinski fudbal u BiH. Možda i griješimo, daj imena pa ćemo vidjeti :D
User avatar
ljevoruki
Posts: 4754
Joined: 20/05/2011 22:49

#442 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by ljevoruki »

Bekic i Saric :-)
Dabogda ostali kod kona cijelu karijeru, nidje se ne prodali :D
User avatar
luckylaka
Posts: 22525
Joined: 15/01/2010 06:28

#443 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by luckylaka »

manijak1 wrote:
luckylaka wrote:Ima li iko da vam valja ,jebo vas vase poznavanje fudbala.Sve strucnjaci,Sta ocekujete da momci razbiju Meksiko.Ociti je da se neki nasladjuju pogreskama nasih igraca.Momci se bore koliko mogu,imaju finih poteza i rezultat.Mozdabi neki uzivali da su nam Mekse zavukle pet komada.
Bi :D ali kako ja vidim niko od potenijalnih naslađivača nije bio tu .Navedi ko se ovdje naslađivao pogreškama več je samo ukazao na iste .Taj nastup 1000 glava 1000' istih komentara su prošlost , što radi činjenice da svi državljani BiH ne podržavaju i ne vole svoju zemlju a kamoli reprezentaciju , što radi drugačije percepcije istog događaja i boljeg poznavanja posmatrača materije u odnosu na druge.U drugom poluvremenu smo bili znatno sporiji , neuvezaniji i bezopasniji i dopustili ono što bi laici poput mene i tebe znali da će tortiljanci napraviti a to je da će napasti jače.Jedini način da ih spriječiš u tome je da i ti napadneš.Međutim sastav u prvom je mnogo pokretljiviji bio od sastava u drugom poluvremenu.
I eto jebalo tebe tvoje poznavanje fudbala i vezivanje istog za patriotsko izdrkavanje .Ostavi ovu djecu da se zajebavaju na miru .Ima ih dosta koji mnogo znaju o loptanju.
A taj napumpani patriotizam pretvori u djela u životu i na terenu , ako se opet zagužva i ne očekuj da ti neko radi toga zahvali.Ovo sve sam rekao jer si otišao u jednu daleku krajnost vrijeđajući forumaše koji ništa loše nisu mislili a kamoli izgovorili.Samo su kritikovali .
Ja mogu samo potvrditi da se sada Delija mora dobro upitati ko će biti na golu prvi a ko drugi golman.Šeha je pokazao da vrijedi u obje utakmice i Pirić nije loš ali napravio je grešku koju golman ne smije praviti nikada pa ni na treningu a to je da krene pa stane kad ide na visoku loptu.I Ahmetović se vraćao i fino par puta intervenisao , ali zakasnio jednom i jebaji ga.Važno je da nas niko nije ponizio.
Od noge do noge,
E tu svaka greška danas se skupo plaća :D mi smo jučer dobro prošli što zarad borbenosti naših i novog pristupa odbrambenoj fazi igre a to je da se traži suigrač a ne da se nasumice izbijaju lopte i isto tako mehikancima što nisu znali iskoristiti naše greške .I za ovu vrstu igre trebaju dobri i jaki tehničari :D
Ja se nadam samo da će novi selektor raditi najbolje što zna i da će uvesti red , rad i mir u selekciji.
I da će ostvariti rezultate što u Ligi naroda sa nacijama :mrgreen: i kvalifikacijama za Heuro :D .
Eto lucky lakovani .....sabur dok se može :D
Ako sam te ista razumio Bog me Dragi ubio.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#444 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by Grean »

Sta je falilo Saricu, jedan od boljih pogotovo u prvom poluvremenu.

Rekao bih sta onda treba reci za Zakarica, uvjedljivo najlosijeg igraca prve utakmice s tim da se ni u drugoj nije vidio kao ni Menalo ali necu, preci ce u klupsko prepucavanje :)
User avatar
Logovan
Posts: 94417
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#445 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by Logovan »

ljevoruki wrote:Bekic i Saric :-)
Dabogda ostali kod kona cijelu karijeru, nidje se ne prodali :D
Za Bekića ok, ali što Sarić? :? :-)

Da hoće ostati kod nas makar još sezonu. :D
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#446 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by manijak1 »

Grean wrote:Sta je falilo Saricu, jedan od boljih pogotovo u prvom poluvremenu.

Rekao bih sta onda treba reci za Zakarica, uvjedljivo najlosijeg igraca prve utakmice s tim da se ni u drugoj nije vidio kao ni Menalo ali necu, preci ce u klupsko prepucavanje :)
Samo ću spomenuti Šehića , ubjedljivo najboljeg u obje utakmice.
luckylaka wrote:Ako sam te ista razumio Bog me Dragi ubio.
Ko razumije shvatiće :oops:
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3029
Joined: 25/06/2014 14:16

#447 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by kakotakonikako »

Najvecu korist od ovih utakmica su imali mafijasi iz N/FSBIH. $$$$$$$$$$$$$$
User avatar
luckylaka
Posts: 22525
Joined: 15/01/2010 06:28

#448 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by luckylaka »

Da vidimo kako ce Robi da rijesi slucaj Mesanovic .Zvati ponovo ili ga zaobici.
User avatar
Edin H.
Posts: 47044
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#449 Re: Prijateljske utakmice: SAD - BiH / Mexico - BiH

Post by Edin H. »

luckylaka wrote:Da vidimo kako ce Robi da rijesi slucaj Mesanovic .Zvati ponovo ili ga zaobici.

Stručni štab će me pratiti i to mi je veliki motiv za budućnost. Sretan sam što sam bio na spisku, ali to nije službeni FIFA-in termin. Usred smo priprema, a samo u najboljoj formi mogu biti od najveće koristi klubu i reprezentaciji. Nadam se da svi razumiju moju odluku. Uradit ću sve da ostanem među kandidatima za reprezentaciju i za naredne utakmice", rekao je Mešanović.

Pozvati ga protiv Irana :D
Post Reply