Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
malakh
Posts: 7184
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#901 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by malakh »

samo jedno ću reći. odličan protok lopte kroz sredinu i odlično upošljavanje bočnih igrača. višća na poziciji krilnog napadača dosta solidan i nema više da se zakuje uz aut liniju i trči ko muha bez glave.

lijevo krilo je malo kritično, jer je duljević kanta. ne znam šta se dogodilo sa onim duljevićem od prije par mjeseci.

pod hitno nam treba jedan štoper i jedan krilni igrač umjesto harisa duljevića, ali sve u svemu, impresije su zadovoljavajuće i zaista ima potencijala da nešto napravi.

ponavljam, protok lopte je odličan bio. bilo je grešaka, ali još par utakmica i to će zaista izgledati bolje. sredina izdominirala, a ne znam jeste li primjetili koliko puta su naši igrači uzeli loptu na presing, odnosno kada senegalski igrač prima loptu. to je znak da se stvarno trude.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#902 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by Nadzorna_ploca »

Ti ocito nisi gledao prvu tekmu. Duljevic jeste bio nevidljiv sinoc ali nema smisla prozivati da se vrati neki Dulja od prije kad je protiv Bugara prije samo par dana bio odlican.
Last edited by Nadzorna_ploca on 28/03/2018 09:54, edited 1 time in total.
User avatar
malakh
Posts: 7184
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#903 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by malakh »

Nadzorna_ploca wrote:Ti ocito nisi gledao prvu tekmu. Duljevic jeste bio nevidljiv sinoc ali nema smisla prozivati da se vrati neki Dulja kad je protiv Bugara bio odlican.
iskreno, meni protiv bugara niko nije bio odličan. sem džeke naravno.
User avatar
mosaVosa
Posts: 160
Joined: 19/02/2018 22:16

#904 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by mosaVosa »

Daće Bog da Cimirot više nikada ne zaigra u reprezentaciji. Najveća prevara od svih igrača
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#905 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by Kinaski »

Dobar je Dulja bio i sinoc, poslije kad je pjanic izasao niko se nije vidio to stoji. Ali jebiga treba nam novi pjanic i novi dzeko
Kad budete guzili zene veceras, okacite postere ova dva mladica iznad kreveta i gledajte u njih dok svrsavate. :thumbup:
tcz
Posts: 1747
Joined: 15/07/2005 12:28

#906 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by tcz »

betametazon wrote:
spree wrote:Saric nije los, varatiti saju. Napusti internet momcino.
Trebam li se kome javit na izlazu?

Saric.solidno vcrs, izgubio par lopti ali i proigrao par puta solidno...vidjecemo jos, moguce je da peoigra. A sa sajom smo iz zajebancije davali svakom po go, dva....sad mrtvoj bugarskoj koji su izgledali ko da su se juce sastali s loptom jedva jedan...ostalim ni blizu...

Ps, ovdje komentari ko da smo i mi posli igrat lopte prosle hefte, pa ono kao dobro je, naucicemo i kako se golovi.daju :? Ne tako davno nosili se s jednom Argentinom..
poslije prošlog ''strucnog'' staba i igre nabi je sto dalje ovo je vracanje na fabricke postavke. Znas kad se vrati na fabricke da moras poslije sve ustimat.

Dulja i Bajic su morali bolje, na svjezinu sta odigrat.

sve u svemu dobro je :thumbup:
veliki_ah
Posts: 1084
Joined: 28/09/2008 23:42

#907 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by veliki_ah »

Na vranješu se vidi koliko defanzivnom igraču znače redovne i tvrde utakmice kakve sada ima u Grčkoj.

Inače, tekma dobra, čak su me naši i iznenadili trkom i kombinatorikom u nekim momentima. Senegal solidna, ali nedorečena ekipa.
User avatar
Logovan
Posts: 94622
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#908 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by Logovan »

malakh wrote:samo jedno ću reći. odličan protok lopte kroz sredinu i odlično upošljavanje bočnih igrača. višća na poziciji krilnog napadača dosta solidan i nema više da se zakuje uz aut liniju i trči ko muha bez glave.

lijevo krilo je malo kritično, jer je duljević kanta. ne znam šta se dogodilo sa onim duljevićem od prije par mjeseci.

pod hitno nam treba jedan štoper i jedan krilni igrač umjesto harisa duljevića, ali sve u svemu, impresije su zadovoljavajuće i zaista ima potencijala da nešto napravi.

ponavljam, protok lopte je odličan bio. bilo je grešaka, ali još par utakmica i to će zaista izgledati bolje. sredina izdominirala, a ne znam jeste li primjetili koliko puta su naši igrači uzeli loptu na presing, odnosno kada senegalski igrač prima loptu. to je znak da se stvarno trude.
A čemu tjeranje Harisa Duljevića kad momak nije ni počeo ozbiljno igrati za reprezentaciju? I sam kažeš da ne znaš šta se desilo sa Duljevićem od prije par mjeseci. Znači bio ti je dobar, bio si za njegov poziv. Pao u formi, a sada hajmo ga tjerati. :? Ne razumijem.
User avatar
malakh
Posts: 7184
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#909 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by malakh »

Logovan wrote: A čemu tjeranje Harisa Duljevića kad momak nije ni počeo ozbiljno igrati za reprezentaciju? I sam kažeš da ne znaš šta se desilo sa Duljevićem od prije par mjeseci. Znači bio ti je dobar, bio si za njegov poziv. Pao u formi, a sada hajmo ga tjerati. :? Ne razumijem.
bože sačuvaj da ga treba otjerati, a to nisam ni napisao. i čak sam mišljenja da ga treba pozivati, ali isto tako mislim da je žestoko pao u formi i malo me strah da se to samo ne pogorša.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14742
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#910 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by DaysleepeR »

Duljević i Bajić predebeli za profesionalni fudbal.
User avatar
dulekrele
Posts: 3859
Joined: 10/04/2014 18:25

#911 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by dulekrele »

Poboljsanje u odnosu na tekmu sa bugarima osjetno ali ne i dovoljno.
User avatar
Logovan
Posts: 94622
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#912 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by Logovan »

malakh wrote:
Logovan wrote: A čemu tjeranje Harisa Duljevića kad momak nije ni počeo ozbiljno igrati za reprezentaciju? I sam kažeš da ne znaš šta se desilo sa Duljevićem od prije par mjeseci. Znači bio ti je dobar, bio si za njegov poziv. Pao u formi, a sada hajmo ga tjerati. :? Ne razumijem.
bože sačuvaj da ga treba otjerati, a to nisam ni napisao. i čak sam mišljenja da ga treba pozivati, ali isto tako mislim da je žestoko pao u formi i malo me strah da se to samo ne pogorša.
Pa da je pao, jeste, ali bespotrebni su ovoliki napadi na njega, isto kao da je već 3 godine u reprezentaciji i ništa nije pokazao.

Ma ako se pogorša ni prvi, a Boga mi ni zadnji, jebi ga šta ćeš. :D Pravi problem će biti ako nam npr. pola igrača bude van forme. :oops:
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#913 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by Korisničkoime »

Kinaski wrote:Dobar je Dulja bio i sinoc, poslije kad je pjanic izasao niko se nije vidio to stoji. Ali jebiga treba nam novi pjanic i novi dzeko
Kad budete guzili zene veceras, okacite postere ova dva mladica iznad kreveta i gledajte u njih dok svrsavate. :thumbup:
Pokusat cu ali ne obecajem nista po pitanju rezultata
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#914 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by Muhamed Đakmić »

Duljević jedan od najboljih protiv Bugarske, zakazao protiv Senegala. Dešava se.

Nisu zapravo ove utakmice ništa pokazale, ne znam kako možemo velike tvrdnje iznositi nakon samo dva meča u kojima je recimo i taj otpisani Bajić dobio svega dvadesetak minuta.

Rekao bih da smo saznali samo da Memišević ni u snu nije rješenje na poziciji beka, kao i da bi Zukanović maksimalno trebao biti rezervna opcija na štoperu. Mada ne znam je li to i prema njemu pošteno, nakon samo dvije utakmice.
RtrnOfSalisbury
Posts: 3616
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#915 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by RtrnOfSalisbury »

hocel zucke obavit jos jedan razgovor sa medom :D

inace ovo malo vrhunskije igraca sto bih ima treba svrsishodno rasporedit po terenu i rupe onda zakrpiti sa prosjecnim i igracima zadatka tako da nijedan dio livade ne ostane prazan :idea:
User avatar
Bazinga1234
Posts: 7675
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#916 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by Bazinga1234 »

A neki rekose da su Vranjes i Sunjic višak. :lol: :izet:
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#917 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by Muhamed Đakmić »

Ja to rekoh i ujedoh se za jezik :D

Mada mislim da generalno po pitanju svih igrača trebamo spustiti loptu na zemlju, i onih koji su odigrali dobro, i onih koji su odigrali loše. A da bi na osnovu onog sinoć Vranješ i Šunjić trebali biti standardni, trebali bi, slažem se.
User avatar
jazzer
Posts: 7227
Joined: 20/12/2004 14:44

#918 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by jazzer »

Sinoc su sredina i napad trebali izgledati nekako ovako i dobili bi Senegal :) .

Bajic Zakaric

Duljevic Cimirot Saric


Iza ove trojke Pjanic i Besic da trce za njih a zadnja trojka moze biti bilo ko :) .


Vidjelo se u ove dvije zadnje utakmice da Zuti tezi igri sa sto vise posjeda. Otuda i one silne
greske u dodavanjima, posebno u utakmici protiv Bugarske. Jer mi smo navikli da je Spaha
iznese jedno 40m od gola, nabaci na Dzeku, ovaj glavom spusti na Viscu i Bog te veselio :) .

Salim se naravno iako iskreno ne znam koliko mi imamo kvaliteta
za takvu igru ali Zuti valjda to zna bolje od mene.
north
Posts: 8041
Joined: 29/05/2010 23:00

#919 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by north »

Muhamed Đakmić wrote:Ja to rekoh i ujedoh se za jezik :D

Mada mislim da generalno po pitanju svih igrača trebamo spustiti loptu na zemlju, i onih koji su odigrali dobro, i onih koji su odigrali loše. A da bi na osnovu onog sinoć Vranješ i Šunjić trebali biti standardni, trebali bi, slažem se.
Samo zato jer im je konukrencija iz tekme s bugarima odron nad odronima...Mi se nećemo usrećiti ni sa njima dvojicom da se ne lažemo, gutavo će to biti u utakmicama za bodove gdje ekipe iz grupe nisu toliko slabije, a nisu ni Austrija ni S.Irska ma šta mi o njima mislili...Ni ono jučer nije bilo sjajno od te dvojice kao i u prošlim cijelim kvalifikacijama, ali naspram Zukanovića na štoperu, Memiševića na beku, kudikamo bolje to je jasno...

Mislim da ni Bičakčić nije neka pljačka na štoperu, poprilično limitiran igrač, iako nije toliko bio loš u ova dva meča...trebalo bi što prije pokušati isprobati stoperski par: Memišević-Šunjić to mi nekako čini se najbolje od svih mogućnosti, desni bek Vranješ, lijevi bek Kolašinac, krila Duljević, Višća, napad je zabetoniran u Džeki...u sredini jedini siguran Pjanić, u ostalim tražiti rješenja u zavisnosti ko je trrenutno u boljoj formi: Bešić, Cimirot.... pokušati opet u narednoj prijateljskoj sa Prcićem, Krunićem....Ne vidim šta može drugačije a da je daleko bolje..

Generalno mislim da smo u ove dvije utakmice bili samo solidni sa prolaznom ocjenom uz nadu da može biti još bolje...Ništa više ni manje od toga....Ko i vazda pretjerujemo, nit je bilo sjajno bilo ,niti smo bili užas da se fatamo za glavu...neka sredina reklo bi se, što uz dobar pomak u igri bojim se da opet neće biti dovoljno za odlazak na EP...A hoće li biti pomaka, vidjećemo....
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7870
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#920 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by Idemedosumom »

Meni je onaj štoper što je protiv Belgije nedavno nastupio dobro djelovao, ne sjećam se ni prezimena :(
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#921 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by agent_zero »

Idemedosumom wrote:Meni je onaj štoper što je protiv Belgije nedavno nastupio dobro djelovao, ne sjećam se ni prezimena :(
Dario Đumić.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#922 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by Grean »

Bazinga1234 wrote:A neki rekose da su Vranjes i Sunjic višak. :lol: :izet:
Ovaj i dalje ima veliki problem sa loptom i imat ce jos vecih problema s obzirom da selektor trazi da ne izbijaju. Bio je defanzivno dobar ali i dalje, tehnicki je veoma slab i to ce biti problem, na zalost.

A cini mi se i da Djumic ima isti problem.
Last edited by Grean on 28/03/2018 15:00, edited 1 time in total.
palermo
Posts: 22426
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#923 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by palermo »

Ja bih Vranješa ostavio na beku. Možda je on i bolji kao stoper ali mi jednostavno nemamo na beku ni blizu opciju kao Vranješ. N ebi bilo ni prvi ni zadnji put da potrebe ekipe određuju nečije mjesto u timu.
Što se tiče Šunjića, ja potpjuno razumijem ovo što pričaju Hamo i Korisnički o stoperima koji znaju igrati lopte. Al nekako iz moga dugogodišnje iskutsva gledanja fudbala, sklon sam pomisli da je najbolja opcija imati jednog stopera koji zna lopte, dakle sposoban je prenijeti loptu (ala Spaha) i jednog koji ima visinu, skok igru, beskompromisnost, osjećaj za pozicioniranje. Pade mi na poamet stari Veležov stoperski par pokojni Dada (Matijević) i Jazo (Đurasović). Dada je znao lopte, a Jazo nije ništa znao ali je stavljao glavu na tuđu kopačku. I to je funkcioniralo više nego dobro. Tako da nisam siguran da Prosinečkom, Šunjić odnosno takav tip igrača neće biti potreban, odnosno da neće biti u njegovim planovima.
Rekao bih da je Zukanović najveće razočarenje ove turneje......ne treba ga otpisati, al onakav kakav se predstavio u ove dvije utakmice daleko je od prve jedanaestorice.

I još ovo, svi ovi kritikuju Višću,a prizivaju Hajrovića su debelo u krivu. Višća je profesionalni fudbaler, sa svim vrlinama i manama, dok je Hajorvić poluprofesionalni fudbaler čiji je maksimum igranje na mahalskim turnirima. A Višća ima osobine, prije svega brzinu, prodornost i osjećaj za prostor koje nijedan naš fudbaler nema (naravno osim našeg dvojca koja su potpuno drugi nivo u odnosu na sve ostale u svim elemntima), pa ih je deplasirano uopšte porediti)
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7870
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#924 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by Idemedosumom »

agent_zero wrote:
Idemedosumom wrote:Meni je onaj štoper što je protiv Belgije nedavno nastupio dobro djelovao, ne sjećam se ni prezimena :(
Dario Đumić.
Hvala :thumbup:

Za koji klub igra Đumić? Na mobu sam, mrsko mi guglati :mrgreen:
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#925 Re: Prijateljske utakmice: Bugarska - BiH / BiH - Senegal

Post by agent_zero »

Inače Baho je sinoć dobro konstatovao jednu nepobitnu i zabrinjavajuću činjenicu (pored svih problema u odbrani i vezi) - neefikasni smo i teško dajemo golove, škripi i u napadu.

A Mume za ono malo što je odigrao potvrdio da i kad ne igra po godinu - godinu i po, i dalje je za klasu iznad "redovnog" Cimirota, koji luta i ništa ne pokazuje ni kod Sušića, ni kod Baždarevića, a i sad kod Prosinečkog.
Locked