Prijateljska u februaru

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#1 Prijateljska u februaru

Post by Dado dijasporitus »

URUGVAJ ŽELI IGRATI PROTIV BIH

Piše: Kulin Ban
Srijeda, 24.12.08. 14:16.
Fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine blizu je realizacije dogovora da u februaru 2009. godine odigra prijateljsku utakmicu sa atraktivnim i jakim protivnikom.

„Imamo ponudu Urugvaja. Volio bi da u BiH igramo sa njima, jer oni imaju respektabilan tim i sigurno je da bi ih ugostiti pred punim tribinama. Međutim, u drugom mjesecu zbog vremena, mogućeg snijega, rizično je organizirati utakmicu kod nas“, istakao je Miroslav Ćiro Blažević, selektor fudbalske A reprezentacije BiH danas za SportSport.ba.

Kao rezervnu opciju, pomenuo je:

„Na teškim terenima u to vrijeme u BiH mogao bi nam se povrijediti neko do igrača, a to bi bilo fatalno pred susrete kvalifikacija sa Belgijom. Ukoliko se dogovorimo sa Urugvajcima, mogli bi igrati negdje u zapadnoj Europi, ali samo tamo gdje bi imali veliku podršku naših navijača“.
U principu jako dobar izbor. Urugvaj nije pretjerano jak a dobro parira nekim od najvecih reprezentacija u svijetu ukljucujuci i Argentinu od koje je nedavno izgubio tek 2:1 a sa Francuskom su odigrali 0:0 u Novembru. Trenutno su 23. na FIFA rang listi i 4 po jacini u Juznoj Americi. Mislim da imaju i tradicionalno slican fudbalski stil kao balkanske reprezentacije.
vjecnobordo
Posts: 880
Joined: 07/07/2007 20:00
Location: Sarajevo

#2 Re: Prijateljska u februaru

Post by vjecnobordo »

E jbg da igraju ko Balkanci :D To nema niđe na ovom svijetu, ali mislim da bi ovo bio odličan izbor, samo se nećemo nagoditi, nema teorije.

Inače bih volio protiv nekih Afrikanaca, ali sad obavezno izbjegavati, utrpali bi njihovi gepardi u špicu Brašniću 5 komada :-)

Nego, ne Mexico, ni Island nemaju protivnike. Po meni su to najzanimljivije ekipe od ovih sto jos nemaju partnera.
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#3 Re: Prijateljska u februaru

Post by Dado dijasporitus »

vjecnobordo wrote:E jbg da igraju ko Balkanci :D To nema niđe na ovom svijetu, ali mislim da bi ovo bio odličan izbor, samo se nećemo nagoditi, nema teorije.

Inače bih volio protiv nekih Afrikanaca, ali sad obavezno izbjegavati, utrpali bi njihovi gepardi u špicu Brašniću 5 komada :-)

Nego, ne Mexico, ni Island nemaju protivnike. Po meni su to najzanimljivije ekipe od ovih sto jos nemaju partnera.
Mislio sam vise na bivse-jugoslovenski stil, baziran na dobroj tehnici i kratkim brzim pasevima. Danas vise se nezna ko igra koji stil kad gotovo citava reprezentacija igra po razlicitim evropskim ligama. Inace Mexico bi bio premija ali nije ni Urugvaj za baciti.
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#4 Re: Prijateljska u februaru

Post by Topla voda »

da je mexico...

al extra bi i urugvaj bio..
pa mi 15 godina hem izvlacimo vazda spanije,belgije,danske,norveske,hem igramo s iranima prijateljske.

jebote pa nikad ne odigrasmo tekmu s englezima, portugalom, mexikom,irskom,rusijom,australijom.

nikad nismo odigrali tekmu protiv africke ekipe.eeejjjj nikad nismo igrali protiv afrikanaca.
haj ako nismo mogli ici u crnu afriku,mogli smo u arapsku..a mi ni egipat ni tunis,ni maroko...vrijeme je da igramo s nekim s kim nikad nismo
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44878
Joined: 29/12/2005 01:20

#5 Re: Prijateljska u februaru

Post by jeza u ledja »

Ja mislim da je Urugvaj jaci od Meksika, koji je precijenjen, al eto.
User avatar
zecko_kupuz
Posts: 2315
Joined: 11/01/2008 14:58
Location: Sarajevo

#6 Re: Prijateljska u februaru

Post by zecko_kupuz »

I Urugvaj bi (za naše uslove) bio sjajan protivnik. Još kada bi stvarno igrali na neutralnom terenu, kako Ćiro priželjkuje, to bi bilo veri veri najs.
User avatar
Epitop
Posts: 1308
Joined: 12/02/2008 20:19
Location: Zenica

#7 Re: Prijateljska u februaru

Post by Epitop »

jeza u ledja wrote:Ja mislim da je Urugvaj jaci od Meksika, koji je precijenjen, al eto.
Na FIFA tabeli Urugvaj 23. a Meksiko 26. Dobro bi bilo protiv Urugvaja da odigramo bolja je utakmica za pogledati, ako ništa drugo. Južnoamerikanci igraju fudbal koji i mi više volimo , a gdje se traže pojedinačni potez igrača, a ne neke taktike i lomljenje kostiju igračima.
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#8 Re: Prijateljska u februaru

Post by Van Halen »

Urugvaj je najprgavija reprezentacija na svijetu.Ako prođemo sa 2 slomljene noge, i 3 napuknuta rebra dobro smo prošli. Dosta teška ekipa za igrat, mislim da bi bilo teško izvuć i remi,a kamoli nešto više.
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#9 Re: Prijateljska u februaru

Post by campa_xxx »

Eeeee kad bi mogli igrati protiv Senegala sto bi to bilo dobrooo ... :D
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#10 Re: Prijateljska u februaru

Post by Dado dijasporitus »

Zna li neko ima li sta od ove tekme ili se bira neki drugi protivnik?
sajosarajlija
Posts: 156
Joined: 04/09/2008 20:58

#11 Re: Prijateljska u februaru

Post by sajosarajlija »

Protiv Urugvaja 11. februara

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine prema nezvaničnim informacijama, definitivino će igrati protiv Urugvaja 11. februara na za sada još neutvrđenoj lokaciji. Svakako, utakmica će se odigrati na nekom od zapadno europskih stadiona, a prva solucija je kako saznajemo Brisel, odnosno Dortmund.

Kako je 11. februar službeni FIFA termin za odigravanje prijateljskih utakmica, selektor Blažević će moći računati na sve naše internacionalce.

Mlada reprezentacija još uvijek bez protivnika


Abdulah Ibraković, inače pomoćnik selektora mlade nogometne reprezentacije BiH Branimira Tulića, kaže kako se još uvijek ne zna ime protivnika u februarskom terminu za prijateljsku utakmicu.

- Budući da je izvlačenje grupa za EP tek 4. februara, morat ćemo prvo pričekati da vidimo koje protivnike ćemo dobiti u grupi te u skladu s tim imenima tražiti kandidate za test utakmice - kazao je Ibraković, dodavši kako je okupljanje mlade selekcije zakazano za 11. februar.


--- NO LINKS ---
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#12 Re: Prijateljska u februaru

Post by Dado dijasporitus »

BiH – Urugvaj igraju 11. februara!?

Piše: Predator
Utorak, 06.01.09. 13:30.

Zvanična stranica Svjetske fudbalske federacije (http://www.fifa.com) objavila je danas informaciju da će fudbalske A reprezentacije BiH i Urugvaja 11. februara odigrati prijateljsku utakmicu!
Na oficijalnoj stranici FIFA.com, odnosno „podstranici“ koja se odnosi na urugvajski savez u dijelu gdje je raspored utakmica njihove reprezentacije uvršten je i prijateljski meč sa izabranicima selektora Miroslava Ćire Blaževića. Ipak, više pojedinosti, koje se tiču mjesta odigravanja utakmice za sada nema...

Informaciju smo provjerili i u Nogometnom / Fudbalskom savezu BiH, ali nismo dobili službenu potvrdu igranja pomenutog meča.

Ušanović: Ugovor još uvijek nije potpisan

„Još uvijek nije postignut konačan dogovor, odnosno nije potpisan ugovor. U toku su pregovori, a nadam se da ćemo usaglasiti stavove i da će naši reprezentativci imati kvalitetnu provjeru pred nastavak kvalifikacija i dva veoma važna susreta protiv Belgije, u Genku i Zenici“, rekao je Munib Ušanović, generalni sekretar NS/FS BiH.

Osim susreta BiH – Urugvaj, FIFA.com je najavila i kvalifikacione mečeve Urugvajaca protiv Paragvaja (28. marta) i Chilea (31. marta). U slučaju da dođe do realizacije dogovora, ovo bi bio prvi službeni susret ove dvije reprezentacije. Inače, Urugvaj je na posljednjoj rang listi najboljih svjetskih reprezentacija plasiran na 22. mjesto, dok je naš nacionalni tim na 61. mjestu.
User avatar
mgogic
Posts: 530
Joined: 20/05/2007 11:03

#13 Re: Prijateljska u februaru

Post by mgogic »

U jebote,pa ako to bude realizovano sa Urugvajcima,ima da bude zbroj golova 19!!!Em oni svi djuturalno napadacki fudbal forsiraju,em mi nemamo odbranu a napad sila!!!
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#14 Re: Prijateljska u februaru

Post by campa_xxx »

Dado dijasporitus wrote:...Na oficijalnoj stranici FIFA.com, odnosno „podstranici“ koja se odnosi na urugvajski savez u dijelu gdje je raspored utakmica njihove reprezentacije uvršten je i prijateljski meč sa izabranicima selektora Miroslava Ćire Blaževića. Ipak, više pojedinosti, koje se tiču mjesta odigravanja utakmice za sada nema...
I na "podstranici" koja se odnosi na nas savez je uvrsten taj mec !

http://www.fifa.com/associations/associ ... index.html
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7936
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#15 Re: Prijateljska u februaru

Post by Baltazar_khan »

Haj, hvala bogu pa nama neko dolazi iz ovih van euro zone...

Vazda mi putujemo, te u Japan, te u Koreju, pa Iran...

I vazda nas poderu :skoljka:
User avatar
J.P.Montoya
Posts: 965
Joined: 23/04/2003 00:00
Contact:

#16 Re: Prijateljska u februaru

Post by J.P.Montoya »

fazoj je sto se tekma nece igrati u bih, neg najvjerovatnije u njemackoj
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#17 Re: Prijateljska u februaru

Post by Dado dijasporitus »

Ništa od utakmice BiH – Urugvaj

Piše: Predator
Nedjelja, 11.01.09. 22:52.

Fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine 11. februara ipak neće odigrati prijateljski susret protiv selekcije Urugvaja, a u bh. kući fudbala u potrazi su za drugim rivalom.
Pregovori između dva Saveza propali su onog momenta kada su Urugvajci tražili da NS/FS BiH njihovim reprezentativcima obezbijede avionske karte i smiještaj, te da u Evropi pronađe teren sa centralnim grijanjem.

Nakon što je naš Savez obavio razgovore sa menadžerskom agencijom Sport Five koja zastupa našu reprezentaciju, zaključeno je da bi NS/FS BiH organizacijom ovog susreta bio u velikom minusu.

Stoga je odlučeno da se susret sa Urugvajcima prolongira za neka druga vremena, a iz naše kuće fudbala najavili su da će ekspresnom reakcijom u što skorije vrijeme pokušati pronaći adekvatnog protivnika koji bi izabranicima selektora Miroslava Ćire Blaževića trebao poslužiti za uigravanje uoči veoma bitnih kvalifikacionih duela sa Belgijom (28. marta u Genku i četiri dana kasnije na Bilinom polju).
vjecnobordo
Posts: 880
Joined: 07/07/2007 20:00
Location: Sarajevo

#18 Re: Prijateljska u februaru

Post by vjecnobordo »

http://www.index.hr/sport/clanak/branko ... 16907.aspx

Evo, nesposebnom savezu :roll: Znači Ruanda, Maroko, Libija bez protivnika. maroko IDEALAN.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#19 Re: Prijateljska u februaru

Post by karanana »

a da se mi i hrvati opet spandzamo u toplom i suncanom Mostaru recimo? Mislim da lose vrijeme nece predstavljati problem tamo.
vjecnobordo
Posts: 880
Joined: 07/07/2007 20:00
Location: Sarajevo

#20 Re: Prijateljska u februaru

Post by vjecnobordo »

karanana wrote:a da se mi i hrvati opet spandzamo u toplom i suncanom Mostaru recimo? Mislim da lose vrijeme nece predstavljati problem tamo.
:lol: :lol:
Jes', a Španski trg bude bojište ko nikad do sad :-)

Utakmica BiH-Hrvatska dolazi u obzir, ali samo negdje na Islandu, i da se 10 dana ranije uvede, avionska karta za Island 5000€ :-D
User avatar
Epitop
Posts: 1308
Joined: 12/02/2008 20:19
Location: Zenica

#21 Re: Prijateljska u februaru

Post by Epitop »

Šta je sa utakmicom protiv CG, naravno ako su slobodni?
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#22 Re: Prijateljska u februaru

Post by Lakat Jebić »

sta fali ruandi :skoljka:
User avatar
zalizani
Posts: 2367
Joined: 07/05/2008 22:18

#23 Re: Prijateljska u februaru

Post by zalizani »

Opet od gotovog-veresija
Reklama
BIH zemlja razočarenja
Voliš :bih:
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#24 Re: Prijateljska u februaru

Post by Dado dijasporitus »

Lakat Jebić wrote:sta fali ruandi :skoljka:

Pa bas. Mozemo razmjenjivati ratne slicice na poluvremenu. :mrgreen:
User avatar
bijelo_dugme
Posts: 1991
Joined: 06/06/2007 23:13
Location: Dodik's Democratic Republic of Srpska (DDRS)

#25 Re: Prijateljska u februaru

Post by bijelo_dugme »

Dado dijasporitus wrote:
Lakat Jebić wrote:sta fali ruandi :skoljka:

Pa bas. Mozemo razmjenjivati ratne slicice na poluvremenu. :mrgreen:
:lol:
Post Reply