Prijatelji Zivotinja u BiH- poziv na info stand

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

nocna_mora1001_noci
Posts: 233
Joined: 04/12/2007 19:13
Location: Kosmos

#1 Prijatelji Zivotinja u BiH- poziv na info stand

Post by nocna_mora1001_noci »

PRIJATELJI ŽIVOTINJA U BiH
pozivaju vas na
INFO ŠTAND


koji će dana 23.08.2008. biti postavljen u na trgu Fra Grge Martića, ispred sarajevske Katedrale, u periodu između 9:00 - 18:00h. Tom prilikom bit će predstavljeni ciljevi udruženja, potreba donošenja zakona o zaštiti životinja i organizovano potpisivanje peticije za hitno donošenje zakona o zaštiti i dobrobiti životinja koji bi se trebao temeljiti na zakonima država Hrvatske i Austrije, promovirano odgovorno skrbništva nad životinjama, i individualne i masovne sterilizacije i kastracije pasa i mačaka u skrbništvu i napuštenih pasa i mačaka kao najefektivnije metode rješenja problema napuštenih i neželjenih životinja.

Educirajmo se šta znači biti odgovorni skrbnik, koji su stvarni uzroci problema napuštenih životinja, koje bi morale biti sankcije za napuštanje životinja, kako sistemski riješiti problem.

Pridružite nam se, potpišite peticiju za hitno donošenje zakona o zaštiti i dobrobiti životinja na info standu.

Peticija se može potpisati i na novootvorenim stranicama Udruženja
http://www.prijatelji-zivotinja-bih.com
na kojima se svi zainteresirani gradjani mogu učlaniti ili upisati na informativnu mailling listu.

Pridružite nam se i pomozite da Bosna i Hercegovina postane humanije društvo, jer način na koji se odnosimo prema životinjama slika je nas samih i društva u kojem živimo.

Postanite i vi prijatelj životinja.

Vaši Prijatelji životinja u BiH
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#2 Re: Prijatelji Zivotinja u BiH- poziv na info stand

Post by mIRCerka »

jesu li to isti dokumenti koje SOS redovno distribuira na dan udomljavanja? Dokle je stigao zakon o Zastiti i dobrobiti zivotinja?
nocna_mora1001_noci
Posts: 233
Joined: 04/12/2007 19:13
Location: Kosmos

#3 Re: Prijatelji Zivotinja u BiH- poziv na info stand

Post by nocna_mora1001_noci »

mIRCerka wrote:jesu li to isti dokumenti koje SOS redovno distribuira na dan udomljavanja? Dokle je stigao zakon o Zastiti i dobrobiti zivotinja?
Ma zakon je dosao nidokle...
Peticija-nije ista, ali je isti smisao...
A Zakon kao zakon, o istom pricamo... Treba nas sto vise, sto se vise ljudi uvuce u ova desavanja to nam je bolje ili jednostavnije receno - zajedno smo jaci
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#4 Re: Prijatelji Zivotinja u BiH- poziv na info stand

Post by mIRCerka »

nocna_mora1001_noci wrote:
mIRCerka wrote:jesu li to isti dokumenti koje SOS redovno distribuira na dan udomljavanja? Dokle je stigao zakon o Zastiti i dobrobiti zivotinja?
Ma zakon je dosao nidokle...
Peticija-nije ista, ali je isti smisao...
A Zakon kao zakon, o istom pricamo... Treba nas sto vise, sto se vise ljudi uvuce u ova desavanja to nam je bolje ili jednostavnije receno - zajedno smo jaci
To nidokle mozete svi okaciti mome Husniji o rep. Nikad konkretnog odgovora.
Koliko znam, nalazi se na reviziji u pravnoj sluzbi Ureda za veterinarstvo BiH, i ne znam sta se ceka da se salje u dalju parlamentarnu proceduru.
:x

Dalje, pitanje za cika Velju, STA JE SA PETICIJOM JESTE LI JE KOME PREDALI?

MAjka mu stara, evo vidim 3 udruzenja se javljaju, pa sastanite se vise i zajedno J M nekome, ovako djelujete fakat SMIJESNO. Zamisli da dodjete PRIJATELJI , ANIMAL SOS I Jasminka s NAhoreva zajedno i trazite nesto... JAKO. Pojedinacno? Necete proci portira.
Sad sam zvanicno ljuta. :x
User avatar
cheguevara_k1
Posts: 531
Joined: 19/04/2004 02:35

#5 Re: Prijatelji Zivotinja u BiH- poziv na info stand

Post by cheguevara_k1 »

Posto si zvanicno ljuta imam osjecaj da ce neko da najebe. Zvanicno :D

Vidi ovako, to sam pitanje vise puta postavio Velji onako u lice. I on ima jedan realan odgovor. SVI SE POD MASKOM BRIGE O ZIVOTINJAMA BORE ZA RAZLICITE STVARI.

Krenimo redom :

1. SOS - Velja pokusava da podigne svijest ljudi o dobrobiti zivotinja i da ukine sintersku sluzbu. Ljudi ga ne shvatajuci to zatrpavaju zivotinjama koje su pokupljene sa ulice, neke su napustene, a neke rodjene na ulici. Ti ljudi neshvataju da SOS nije azil za zivotinje. Ono sto nazivaju azilom je privremeni smjestaj za ciji najam SOS placa cini mi se oko 350 km.

2. Jasminka iz Nahoreva je meni skroz cudan lik. Ona sakuplja pse lutalice koji se pare i razmnozavaju ??? Malcice wierd po meni, jer cilj je u stvari smanjenje njihove populacije sterilizacijom i kastracijom, a ne dalje razmnozavanje. I u principu koliko sam ja skontao tu je trebalo da bude neko etno selo ili eko farma.

3. Prijatelji zivotinja - Znam da su ovi u BiH ogranak onih iz Hrvatske, a oni se opet furaju da su ogranak (ili clanovi) PETA-e. Neko ce Velju i Jasminku jos i shvatiti ozbiljno, a ljude koji dodju u zemlju gdje je cevap nacionalni simbol i pokusaju da propagiraju vegetarijanstvo/veganstvo, svi ce samo ismijati. Sta je svih ovih godina PETA uradila u borbi za prava zivotinja, osim sto setaju goli, i gadjaju ljude u bundama pitom i bojom ?? Eh da i vuku bunde po ulici.


Eto Mirci to je moje misljenje o onima koje si spomenula, btw svi ce ovi ostali reci kako je Velja digo bruku love od donacija, a za azil ce reci kako u stvari hoce zemlju za sebe tj. za kucu u kojoj bi zivjeli Velja i Silva. Ako neko hoce objasnjenje i na tu temu, neka otvori novu temu da ova "zvanicno ljuta" ne bi zakljucala ovu temu, a meni poklonila kartu za Banovice :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#6 Re: Prijatelji Zivotinja u BiH- poziv na info stand

Post by mIRCerka »

Che, ti si meni Tito!


Dakle, ono sto nam fali je STRATEGIJA.
Znas ono
1. Probuditi svijest o dobrobiti zivotinja
2. oformiti azil za napustene cuke i mace
3. izmijeniti sintorski sistem (to se NIKAD ukinuti nece) i potajno tuci svakog sintora koji na licu mjesta davi psa (iskreno se nadam da onaj koji je zadavio Curu i djecu joj u Shoppingu u po bijela dana ne spava i da ima zdravstvenih problema i halucinacije)
4. Uspostaviti ili pomoci uspostavljanje mehanizma opstanka i razvijanja tog azila
itd itd itd

033528840 je broj telefona DRZAVNOG UREDA ZA VETERINARSTVO koji predstavlja TIJELO koje treba predati prijedlog zakona Parlamentu.

Malo je glupo da uvijek isti ljudi zovu. Jer ispade to neciji licni interes. I jos nesto, do daljnjeg se manite postova hvalospjeva i tapsanja po ramenu, ovim ljudima je potrebna PRAVA pomoc a ne tapsanje i kurazenje. To mogu i medjusobno da si rade.

LJUTA I RAZOCARANA!
nocna_mora1001_noci
Posts: 233
Joined: 04/12/2007 19:13
Location: Kosmos

#7 Re: Prijatelji Zivotinja u BiH- poziv na info stand

Post by nocna_mora1001_noci »

Citajuci ove komentare dodje mi da vrisnem, ne znam da li prije od smijeha ili od bijesa...
Dokle cete mijesati wellfare i animal rights organizacije? To su potpuno druga dva vida org...

Sta je PETA uradila????????????????????????????????????? Kako glupa konstantacija i jos gluplje pitanje...
Pa koliko se ja sjecam PETA je prva org u svijetu. Prvi su se sjetili da se pocnu boriti za prava zivotinja... Uspjeli su uvesti zabrane prozivodnje krzna u 3 evropske zemlje, uticali na proizvodjace hemijskih proizvoda (farmacija, kozmetika i drugo) u vezi vivisekcije, danas veliki broj firmi ne testiraju na zivotinjama. Mnoge zemlje imaju status no-kill kad su napustene zivotinje u pitanju, nabrajanje njihovih poduhvata bi moglo trajati do prekosutra, a ako vam nije mrsko da zavirite i malo se poducite i informisete - bujrum: http://www.prijatelji-zivotinja.hr i http://www.peta.org
Sta su Prijatelji Zivotinja iz HR uradili????????? Pogledajte njihov zakon...

evo samo mali isjecak:

"Austrija i Velika Britanija zabranile uzgoj životinja za krzno!

Uzgoj životinja za krzno zabranjen je u Austriji od 1998., a u Velikoj Britaniji od 2003., čime dvije jake europske zemlje mogu biti primjer ostalim zemljama, pa tako i Hrvatskoj. Škotska također planira uvesti zabranu uzgoja životinja za krzno u svoje zakonodavstvo, s obzirom da već nekoliko godina ne postoje farme krzna u Škotskoj. Od 2003. u Italiji je zabranjen uvoz i trgovina psećim i mačjim krznom, u Australiji od 2004., a osim zabrane uvoza i prodaje psećeg i mačjeg krzna, Belgija je od 2004. prva europska zemlja koja je zabranila i uvoz i prodaju tuljanova krzna. Zabrana uvoza psećeg i mačjeg krzna postoji i u SAD-u, Švedskoj, Danskoj, Grčkoj i Francuskoj. EU zasad zabranjuje jedino trgovinu krznom tek rođenih tuljana starih do 12 dana, dok je u SAD-u već više od 30 godina zabranjen uvoz svih proizvoda od tuljana, čemu se pridružila i Hrvatska 27. ožujka 2006., zabranivši uvoz krzna i svih drugih proizvoda od tuljana."

P.S. ccc Peta nista nije uradila ccc
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#8 Re: Prijatelji Zivotinja u BiH- poziv na info stand

Post by mIRCerka »

nocna_mora1001_noci wrote:Citajuci ove komentare dodje mi da vrisnem, ne znam da li prije od smijeha ili od bijesa...
Dokle cete mijesati wellfare i animal rights organizacije? To su potpuno druga dva vida org...

Sta je PETA uradila????????????????????????????????????? Kako glupa konstantacija i jos gluplje pitanje...
Pa koliko se ja sjecam PETA je prva org u svijetu. Prvi su se sjetili da se pocnu boriti za prava zivotinja... Uspjeli su uvesti zabrane prozivodnje krzna u 3 evropske zemlje, uticali na proizvodjace hemijskih proizvoda (farmacija, kozmetika i drugo) u vezi vivisekcije, danas veliki broj firmi ne testiraju na zivotinjama. Mnoge zemlje imaju status no-kill kad su napustene zivotinje u pitanju, nabrajanje njihovih poduhvata bi moglo trajati do prekosutra, a ako vam nije mrsko da zavirite i malo se poducite i informisete - bujrum: http://www.prijatelji-zivotinja.hr i http://www.peta.org
Sta su Prijatelji Zivotinja iz HR uradili????????? Pogledajte njihov zakon...

evo samo mali isjecak:

"Austrija i Velika Britanija zabranile uzgoj životinja za krzno!

Uzgoj životinja za krzno zabranjen je u Austriji od 1998., a u Velikoj Britaniji od 2003., čime dvije jake europske zemlje mogu biti primjer ostalim zemljama, pa tako i Hrvatskoj. Škotska također planira uvesti zabranu uzgoja životinja za krzno u svoje zakonodavstvo, s obzirom da već nekoliko godina ne postoje farme krzna u Škotskoj. Od 2003. u Italiji je zabranjen uvoz i trgovina psećim i mačjim krznom, u Australiji od 2004., a osim zabrane uvoza i prodaje psećeg i mačjeg krzna, Belgija je od 2004. prva europska zemlja koja je zabranila i uvoz i prodaju tuljanova krzna. Zabrana uvoza psećeg i mačjeg krzna postoji i u SAD-u, Švedskoj, Danskoj, Grčkoj i Francuskoj. EU zasad zabranjuje jedino trgovinu krznom tek rođenih tuljana starih do 12 dana, dok je u SAD-u već više od 30 godina zabranjen uvoz svih proizvoda od tuljana, čemu se pridružila i Hrvatska 27. ožujka 2006., zabranivši uvoz krzna i svih drugih proizvoda od tuljana."

P.S. ccc Peta nista nije uradila ccc

JAN ZLATAN KULENOVIC
nocna_mora1001_noci
Posts: 233
Joined: 04/12/2007 19:13
Location: Kosmos

#9 Re: Prijatelji Zivotinja u BiH- poziv na info stand

Post by nocna_mora1001_noci »

mIRCerka wrote:
nocna_mora1001_noci wrote:Citajuci ove komentare dodje mi da vrisnem, ne znam da li prije od smijeha ili od bijesa...
Dokle cete mijesati wellfare i animal rights organizacije? To su potpuno druga dva vida org...

Sta je PETA uradila????????????????????????????????????? Kako glupa konstantacija i jos gluplje pitanje...
Pa koliko se ja sjecam PETA je prva org u svijetu. Prvi su se sjetili da se pocnu boriti za prava zivotinja... Uspjeli su uvesti zabrane prozivodnje krzna u 3 evropske zemlje, uticali na proizvodjace hemijskih proizvoda (farmacija, kozmetika i drugo) u vezi vivisekcije, danas veliki broj firmi ne testiraju na zivotinjama. Mnoge zemlje imaju status no-kill kad su napustene zivotinje u pitanju, nabrajanje njihovih poduhvata bi moglo trajati do prekosutra, a ako vam nije mrsko da zavirite i malo se poducite i informisete - bujrum: http://www.prijatelji-zivotinja.hr i http://www.peta.org
Sta su Prijatelji Zivotinja iz HR uradili????????? Pogledajte njihov zakon...

evo samo mali isjecak:

"Austrija i Velika Britanija zabranile uzgoj životinja za krzno!

Uzgoj životinja za krzno zabranjen je u Austriji od 1998., a u Velikoj Britaniji od 2003., čime dvije jake europske zemlje mogu biti primjer ostalim zemljama, pa tako i Hrvatskoj. Škotska također planira uvesti zabranu uzgoja životinja za krzno u svoje zakonodavstvo, s obzirom da već nekoliko godina ne postoje farme krzna u Škotskoj. Od 2003. u Italiji je zabranjen uvoz i trgovina psećim i mačjim krznom, u Australiji od 2004., a osim zabrane uvoza i prodaje psećeg i mačjeg krzna, Belgija je od 2004. prva europska zemlja koja je zabranila i uvoz i prodaju tuljanova krzna. Zabrana uvoza psećeg i mačjeg krzna postoji i u SAD-u, Švedskoj, Danskoj, Grčkoj i Francuskoj. EU zasad zabranjuje jedino trgovinu krznom tek rođenih tuljana starih do 12 dana, dok je u SAD-u već više od 30 godina zabranjen uvoz svih proizvoda od tuljana, čemu se pridružila i Hrvatska 27. ožujka 2006., zabranivši uvoz krzna i svih drugih proizvoda od tuljana."

P.S. ccc Peta nista nije uradila ccc

JAN ZLATAN KULENOVIC
Ma da, tako je najlakse,
Mirci- vidi se ko je ovdje Jan Zlatan - klkni na linkove, nije to tako tesko
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#10 Re: Prijatelji Zivotinja u BiH- poziv na info stand

Post by mIRCerka »

nocna_mora1001_noci wrote:Ma da, tako je najlakse,
Mirci- vidi se ko je ovdje Jan Zlatan - klkni na linkove, nije to tako tesko
Seceru, nemam ja kad PETI PUT POTPISIVATI PETICIJE ZA ZASTITU ZIVOTINJA I SLICNO.

Niti imam vremena slusat Radionice, workshopove, predavanja itd.

Trenutno prevodim neke materijale da zaradim pare za hranu za 3 napustena kucica i majku im na Trebvicu, svi boluju od neke neizljecive kozne bolesti. I ceka me Husnija sa ostalom dlakavom svitom u kuci i iza iste.

A sve vas ANIMAL WELFARE ANIMAL RIGHTS i ostale ANIMAL organizacije i institucije nek bude stid i sram sto jedni u drugima vidite konkurenciju umjesto partnere!
nocna_mora1001_noci
Posts: 233
Joined: 04/12/2007 19:13
Location: Kosmos

#11 Re: Prijatelji Zivotinja u BiH- poziv na info stand

Post by nocna_mora1001_noci »

mIRCerka wrote:
nocna_mora1001_noci wrote:Ma da, tako je najlakse,
Mirci- vidi se ko je ovdje Jan Zlatan - klkni na linkove, nije to tako tesko
Seceru, nemam ja kad PETI PUT POTPISIVATI PETICIJE ZA ZASTITU ZIVOTINJA I SLICNO.

Niti imam vremena slusat Radionice, workshopove, predavanja itd.

Trenutno prevodim neke materijale da zaradim pare za hranu za 3 napustena kucica i majku im na Trebvicu, svi boluju od neke neizljecive kozne bolesti. I ceka me Husnija sa ostalom dlakavom svitom u kuci i iza iste.

A sve vas ANIMAL WELFARE ANIMAL RIGHTS i ostale ANIMAL organizacije i institucije nek bude stid i sram sto jedni u drugima vidite konkurenciju umjesto partnere!
Dodji na stand pa ces vidjeti ima li konkurencije ;) BAR JE NEMA KOD NAS - uvezani smo sa mnogim org u BiH
u svakom sl, bice slike, ako ne dodjes
DS9
Posts: 187
Joined: 11/02/2008 12:06

#12 Re: Prijatelji Zivotinja u BiH- poziv na info stand

Post by DS9 »

mIRCerka wrote:
nocna_mora1001_noci wrote:Ma da, tako je najlakse,
Mirci- vidi se ko je ovdje Jan Zlatan - klkni na linkove, nije to tako tesko
Seceru, nemam ja kad PETI PUT POTPISIVATI PETICIJE ZA ZASTITU ZIVOTINJA I SLICNO.

Niti imam vremena slusat Radionice, workshopove, predavanja itd.

Trenutno prevodim neke materijale da zaradim pare za hranu za 3 napustena kucica i majku im na Trebvicu, svi boluju od neke neizljecive kozne bolesti. I ceka me Husnija sa ostalom dlakavom svitom u kuci i iza iste.

A sve vas ANIMAL WELFARE ANIMAL RIGHTS i ostale ANIMAL organizacije i institucije nek bude stid i sram sto jedni u drugima vidite konkurenciju umjesto partnere!
Mirci, da malo ne pretjerujes?

Dana 20.08.2008, u Sarajevu je održana Osnivačka skupština Udruženja Prijatelji životinja u Bosni i Hercegovini, na kojoj je izglasan Statut i izabrano rukovodstvo Udruženja.
http://www.sarajevo-x.com/clanak/080821022

20.08., koliko ja znam, bi jucer. Kad prije nadjoste razlog da napadate Prijatelje zivotinja u BiH, ili svi po defaultu ne valjaju?
User avatar
cheguevara_k1
Posts: 531
Joined: 19/04/2004 02:35

#13 Re: Prijatelji Zivotinja u BiH- poziv na info stand

Post by cheguevara_k1 »

Kao prvo to sto se donosenje tih zakona pripusuje PETA-i to slobodno moze da se okaci Husi o rep, ako se ne bude ljutio posto mu je do sad svasta o rep kaceno.
U uredjenoj zemlji lako je donijeti zakon o zabrani uzgoja zivotinja za proizvodnju krzna. Isto tako je lako donijeti i zabranu o izlovu prstaca. Ako se malo bolje procita izmedju redova, PETA jeste bila inicijator za donosenje tih zakona, ali... Donijele su ih vlade tih zemalja. Nesto nisam vidio nigdje na ponudjenim linkovima da Prijatelji zivotinja HR hodaju okolo i pomazu zivotinjama. Prica o animal rights i animal welfare ( nadam se da sam pravilno napisao, a ako nisam boli me stojko ) je samo suplja prica za mazanje ociju i nista vise. Jer ja ako vidim ranjenog psa ili macku ili jeza cak i pacova, necu sazvati konferenciju za stampu, montirati info stand i protestvovati protiv krzna i uzgoja zivotinja za proizvodnju krzna, vec cu pomoci tom psu, macki, jezu ili pacovu tako sto cu ga odnijeti veterinaru, ako nista drugo.
Sad vec polako pizdim na pomen vivisekcije i slicnih stvari jer kad se razbolis trazis testiran i provjeren lijek. A kad su trazili da se lijekovi testiraju na ljudima sto je prakticnije i to na osudjenicima na visegodisnje kazne, onda je skocila druga grupa mudrosera pod imenom Amnesty international ( i ovdje vazi pravilo o pisanju i stojku ) koji kazu nemozete to jer znate oni su ljudi i njihovo ljudsko pravo je da se nista ne testira na njima.
Gdje su bili Prijatelji zivotinja HR kada je mom drugu u Karlovcu ubijen pas ??? Tuzio je komsiju, zvao njih za pomoc a oni ga glat odjebali ??? Gdje su bili da se izbore za prava tog psa ???
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#14 Re: Prijatelji Zivotinja u BiH- poziv na info stand

Post by mIRCerka »

DS9 wrote:
mIRCerka wrote:
nocna_mora1001_noci wrote:Ma da, tako je najlakse,
Mirci- vidi se ko je ovdje Jan Zlatan - klkni na linkove, nije to tako tesko
Seceru, nemam ja kad PETI PUT POTPISIVATI PETICIJE ZA ZASTITU ZIVOTINJA I SLICNO.

Niti imam vremena slusat Radionice, workshopove, predavanja itd.

Trenutno prevodim neke materijale da zaradim pare za hranu za 3 napustena kucica i majku im na Trebvicu, svi boluju od neke neizljecive kozne bolesti. I ceka me Husnija sa ostalom dlakavom svitom u kuci i iza iste.

A sve vas ANIMAL WELFARE ANIMAL RIGHTS i ostale ANIMAL organizacije i institucije nek bude stid i sram sto jedni u drugima vidite konkurenciju umjesto partnere!
Mirci, da malo ne pretjerujes?

Dana 20.08.2008, u Sarajevu je održana Osnivačka skupština Udruženja Prijatelji životinja u Bosni i Hercegovini, na kojoj je izglasan Statut i izabrano rukovodstvo Udruženja.
http://www.sarajevo-x.com/clanak/080821022

20.08., koliko ja znam, bi jucer. Kad prije nadjoste razlog da napadate Prijatelje zivotinja u BiH, ili svi po defaultu ne valjaju?
Zar to udruzenje nije furalo protest 2 britanke pred ambasadom? :D

ne pretjerujem, pun je grad i zemlja klincevih NVO i udruzenja....
User avatar
cheguevara_k1
Posts: 531
Joined: 19/04/2004 02:35

#15 Re: Prijatelji Zivotinja u BiH- poziv na info stand

Post by cheguevara_k1 »

Educirajmo se šta znači biti odgovorni skrbnik, koji su stvarni uzroci problema napuštenih životinja, koje bi morale biti sankcije za napuštanje životinja, kako sistemski riješiti problem.

Pridružite nam se, potpišite peticiju za hitno donošenje zakona o zaštiti i dobrobiti životinja na info standu.
"Želimo doprinijeti stvaranju mreže nevladinih organizacija u Bosni i Hercegovini te surađivati sa istim, koje će kroz djelovanje na lokalnom nivou i u partnerskom odnosu sa vlastima uticati na iskorjenjivanje postojećih nehumanih praksi u odnosu prema životinjama u Bosni i Hercegovini. Odsustvo istih u Bosni i Hercegovini, te potpuno ignoriranje svjetskih trendova i evropske priznate prakse na polju zaštite životinja su i doveli našu zemlju na crne liste najznačajnih svjetskih udruženja za zaštitu životinja poput PETAe, WSPAe, RSPCA", saopšteno je iz udruženja.
A ovo navedeno SOS radi vec godinama, tako da mislim da ne treba lagati vec pogurati ono sto je zapoceto. Cemu nove peticije i dokle. Dalje, vezano za saopstenje za koje je dat link ( clanak na sarajevo-x.ccom ), ne znam kako je doslo do propusta, da li namjerno ili ne, ali SOS JE PUNORAVNI CLAN WSPA i RSPC.
Cemu lazi u samom startu ??? Kako ja sad da vjerujem prijateljima zivotinja ???
DS9
Posts: 187
Joined: 11/02/2008 12:06

#16 Re: Prijatelji Zivotinja u BiH- poziv na info stand

Post by DS9 »

mIRCerka wrote: Zar to udruzenje nije furalo protest 2 britanke pred ambasadom? :D

ne pretjerujem, pun je grad i zemlja klincevih NVO i udruzenja....
Protest 2 britanke pred ambasadom je "furala" PETA.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#17 Re: Prijatelji Zivotinja u BiH- poziv na info stand

Post by mIRCerka »

DS9 wrote:
mIRCerka wrote: Zar to udruzenje nije furalo protest 2 britanke pred ambasadom? :D

ne pretjerujem, pun je grad i zemlja klincevih NVO i udruzenja....
Protest 2 britanke pred ambasadom je "furala" PETA.
uy podrsku prijatelja zivotinja bla bla :D

nemam kad filozofirati i nemam kad terminima se sicati, cim vidim TREBA SE pljunem u monitor.
nocna_mora1001_noci
Posts: 233
Joined: 04/12/2007 19:13
Location: Kosmos

#18 Re: Prijatelji Zivotinja u BiH- poziv na info stand

Post by nocna_mora1001_noci »

cheguevara_k1 wrote:Kao prvo to sto se donosenje tih zakona pripusuje PETA-i to slobodno moze da se okaci Husi o rep, ako se ne bude ljutio posto mu je do sad svasta o rep kaceno.
U uredjenoj zemlji lako je donijeti zakon o zabrani uzgoja zivotinja za proizvodnju krzna. Isto tako je lako donijeti i zabranu o izlovu prstaca. Ako se malo bolje procita izmedju redova, PETA jeste bila inicijator za donosenje tih zakona, ali... Donijele su ih vlade tih zemalja. Nesto nisam vidio nigdje na ponudjenim linkovima da Prijatelji zivotinja HR hodaju okolo i pomazu zivotinjama. Prica o animal rights i animal welfare ( nadam se da sam pravilno napisao, a ako nisam boli me stojko ) je samo suplja prica za mazanje ociju i nista vise. Jer ja ako vidim ranjenog psa ili macku ili jeza cak i pacova, necu sazvati konferenciju za stampu, montirati info stand i protestvovati protiv krzna i uzgoja zivotinja za proizvodnju krzna, vec cu pomoci tom psu, macki, jezu ili pacovu tako sto cu ga odnijeti veterinaru, ako nista drugo.
Sad vec polako pizdim na pomen vivisekcije i slicnih stvari jer kad se razbolis trazis testiran i provjeren lijek. A kad su trazili da se lijekovi testiraju na ljudima sto je prakticnije i to na osudjenicima na visegodisnje kazne, onda je skocila druga grupa mudrosera pod imenom Amnesty international ( i ovdje vazi pravilo o pisanju i stojku ) koji kazu nemozete to jer znate oni su ljudi i njihovo ljudsko pravo je da se nista ne testira na njima.
Gdje su bili Prijatelji zivotinja HR kada je mom drugu u Karlovcu ubijen pas ??? Tuzio je komsiju, zvao njih za pomoc a oni ga glat odjebali ??? Gdje su bili da se izbore za prava tog psa ???

haj ba malo se uputi u stvari, sta te kosta... ti ides od zivotinje do zivotinje, i to samo one zivotinje koje slucajno vidis (uglavnom kao sto sam kazes: macka, pas, jez) a animal rights rade na globalu -sve zivotinje. Wellfare organizacija ima mali milion u svakoj zemlji, a to ti je SOS i slicno, a animal rights su malo iznad toga.
Vlade donose zakone - na gradjanskku inicijativu, ciju li boze.
Ovo za psa - pa de malo drmni glavom, hoces opet da ti pricam da PZ HR nisu zastitari, zato postoje u samom Karlovcu organizacije koje se tim bave. Hej a znas sta, u Hrvatskoj se to sve zna, zna se kome se obraca i za sta.

Nisi nasao nista na linkovima?? :lol: :lol: :lol:
DS9
Posts: 187
Joined: 11/02/2008 12:06

#19 Re: Prijatelji Zivotinja u BiH- poziv na info stand

Post by DS9 »

cheguevara_k1 wrote:
"Želimo doprinijeti stvaranju mreže nevladinih organizacija u Bosni i Hercegovini te surađivati sa istim, koje će kroz djelovanje na lokalnom nivou i u partnerskom odnosu sa vlastima uticati na iskorjenjivanje postojećih nehumanih praksi u odnosu prema životinjama u Bosni i Hercegovini. Odsustvo istih u Bosni i Hercegovini, te potpuno ignoriranje svjetskih trendova i evropske priznate prakse na polju zaštite životinja su i doveli našu zemlju na crne liste najznačajnih svjetskih udruženja za zaštitu životinja poput PETAe, WSPAe, RSPCA", saopšteno je iz udruženja.
A ovo navedeno SOS radi vec godinama, tako da mislim da ne treba lagati vec pogurati ono sto je zapoceto. Cemu nove peticije i dokle. Dalje, vezano za saopstenje za koje je dat link ( clanak na sarajevo-x.ccom ), ne znam kako je doslo do propusta, da li namjerno ili ne, ali SOS JE PUNORAVNI CLAN WSPA i RSPC.
Cemu lazi u samom startu ??? Kako ja sad da vjerujem prijateljima zivotinja ???
Molim te procitaj jos jednom to sto si citirao! Niko ne spori clanstvo SOS-u ni bilo kome drugom, nego fino pise da je odonos nase drzave prema zivotinjama takav da smo na crnoj listi. Drugim rijecima, drzava se, na zalost, ne osvrce previse na SOS i ono za sto se zalazu kao clan WSPA-e i RSPC-a.
nocna_mora1001_noci
Posts: 233
Joined: 04/12/2007 19:13
Location: Kosmos

#20 Re: Prijatelji Zivotinja u BiH- poziv na info stand

Post by nocna_mora1001_noci »

cheguevara_k1 wrote:
Educirajmo se šta znači biti odgovorni skrbnik, koji su stvarni uzroci problema napuštenih životinja, koje bi morale biti sankcije za napuštanje životinja, kako sistemski riješiti problem.

Pridružite nam se, potpišite peticiju za hitno donošenje zakona o zaštiti i dobrobiti životinja na info standu.
"Želimo doprinijeti stvaranju mreže nevladinih organizacija u Bosni i Hercegovini te surađivati sa istim, koje će kroz djelovanje na lokalnom nivou i u partnerskom odnosu sa vlastima uticati na iskorjenjivanje postojećih nehumanih praksi u odnosu prema životinjama u Bosni i Hercegovini. Odsustvo istih u Bosni i Hercegovini, te potpuno ignoriranje svjetskih trendova i evropske priznate prakse na polju zaštite životinja su i doveli našu zemlju na crne liste najznačajnih svjetskih udruženja za zaštitu životinja poput PETAe, WSPAe, RSPCA", saopšteno je iz udruženja.
A ovo navedeno SOS radi vec godinama, tako da mislim da ne treba lagati vec pogurati ono sto je zapoceto. Cemu nove peticije i dokle. Dalje, vezano za saopstenje za koje je dat link ( clanak na sarajevo-x.ccom ), ne znam kako je doslo do propusta, da li namjerno ili ne, ali SOS JE PUNORAVNI CLAN WSPA i RSPC.
Cemu lazi u samom startu ??? Kako ja sad da vjerujem prijateljima zivotinja ???
Sta tebi tu nije jasno?? Gdje je spomenut SOS?? Zar nije tacno da je BiH na crnoj listi ovih organizacija??
User avatar
cheguevara_k1
Posts: 531
Joined: 19/04/2004 02:35

#21 Re: Prijatelji Zivotinja u BiH- poziv na info stand

Post by cheguevara_k1 »

Da ne osvrce se previse, a mislis da ce se osvrnuti na nekog novog ??? Sto mrzim demagogiju ( nadam se da je pravilno napisano, ja sam neuk covejk ) i prosipanje suplje.

A sto se tice pitanja gdje je spomenut SOS, stvar jeste u tome sto nije spomenut nigdje. Ono sto SOS radi vec godinama vi cete pokusati da nam na info standu prodate kao nesto novo. Zao mi je ali dosad jos nisam kupio muda umjesto bubrega.
DS9
Posts: 187
Joined: 11/02/2008 12:06

#22 Re: Prijatelji Zivotinja u BiH- poziv na info stand

Post by DS9 »

cheguevara_k1 wrote:Da ne osvrce se previse, a mislis da ce se osvrnuti na nekog novog ??? Sto mrzim demagogiju ( nadam se da je pravilno napisano, ja sam neuk covejk ) i prosipanje suplje.

A sto se tice pitanja gdje je spomenut SOS, stvar jeste u tome sto nije spomenut nigdje. Ono sto SOS radi vec godinama vi cete pokusati da nam na info standu prodate kao nesto novo. Zao mi je ali dosad jos nisam kupio muda umjesto bubrega.
Licno mislim da je dobro da se sto vise ljudi i grupa zalaze za istu stvar. Ne vidim sta je tu lose.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#23 Re: Prijatelji Zivotinja u BiH- poziv na info stand

Post by mIRCerka »

Treba se...znala sam....
User avatar
cheguevara_k1
Posts: 531
Joined: 19/04/2004 02:35

#24 Re: Prijatelji Zivotinja u BiH- poziv na info stand

Post by cheguevara_k1 »

DS9 wrote:
cheguevara_k1 wrote:Da ne osvrce se previse, a mislis da ce se osvrnuti na nekog novog ??? Sto mrzim demagogiju ( nadam se da je pravilno napisano, ja sam neuk covejk ) i prosipanje suplje.

A sto se tice pitanja gdje je spomenut SOS, stvar jeste u tome sto nije spomenut nigdje. Ono sto SOS radi vec godinama vi cete pokusati da nam na info standu prodate kao nesto novo. Zao mi je ali dosad jos nisam kupio muda umjesto bubrega.
Licno mislim da je dobro da se sto vise ljudi i grupa zalaze za istu stvar. Ne vidim sta je tu lose.
Pa to ja govorim od pocetka, ali izgleda da njih sve nema sanse da stavis za jedan sto iz meni nepoznatih razloga.
nocna_mora1001_noci
Posts: 233
Joined: 04/12/2007 19:13
Location: Kosmos

#25 Re: Prijatelji Zivotinja u BiH- poziv na info stand

Post by nocna_mora1001_noci »

cheguevara_k1 wrote:
DS9 wrote:
cheguevara_k1 wrote:Da ne osvrce se previse, a mislis da ce se osvrnuti na nekog novog ??? Sto mrzim demagogiju ( nadam se da je pravilno napisano, ja sam neuk covejk ) i prosipanje suplje.

A sto se tice pitanja gdje je spomenut SOS, stvar jeste u tome sto nije spomenut nigdje. Ono sto SOS radi vec godinama vi cete pokusati da nam na info standu prodate kao nesto novo. Zao mi je ali dosad jos nisam kupio muda umjesto bubrega.
Licno mislim da je dobro da se sto vise ljudi i grupa zalaze za istu stvar. Ne vidim sta je tu lose.
Pa to ja govorim od pocetka, ali izgleda da njih sve nema sanse da stavis za jedan sto iz meni nepoznatih razloga.
vraga govoris od pocetka, poceo si sa napadom. na standu ce biti sve org iz cijele BiH, i SOS naravno...
Post Reply