Prijatelji ili novac

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#51 Re: Prijatelji ili novac

Post by Great Cornholio »

De Niro wrote: Izvini ali ovakav komentar moze napisati samo covjek koji nikada nije imao pravih problema sa novcem.
Ili neko ko je tokom života stekao prave prijatelje, pa sad ne kuka i ne glorificira novac kao što to čine oni koji nisu imali tu sreću, ili to možda nema veze sa srećom, jer postoji ona izreka "Sličan se sličnom raduje".
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#52 Re: Prijatelji ili novac

Post by graue_maus »

.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#53 Re: Prijatelji ili novac

Post by uglavnomja »

De Niro wrote: Izvini ali ovakav komentar moze napisati samo covjek koji nikada nije imao pravih problema sa novcem.
ni njegovi jarani
User avatar
Lacrosse
Posts: 319
Joined: 13/07/2012 13:05

#54 Re: Prijatelji ili novac

Post by Lacrosse »

Great Cornholio wrote:
De Niro wrote: Izvini ali ovakav komentar moze napisati samo covjek koji nikada nije imao pravih problema sa novcem.
Ili neko ko je tokom života stekao prave prijatelje, pa sad ne kuka i ne glorificira novac kao što to čine oni koji nisu imali tu sreću, ili to možda nema veze sa srećom, jer postoji ona izreka "Sličan se sličnom raduje".
Kakve ce steci prijatelje?

40 godina zivi, nije iz mahale iz koje je nikad odselio.

Nije nikad odrastao, jer nije nikad otisao negdje i odpoceo sve sam.
Nasao drzavni posao jer zivi u gradu. Na bolji fakultet od Sarajevskog nije isao.
Vec 40 godina se druzi s mahalom, nije stekao nijednog prijatelja dosljaka u taj grad, ako barem nije on morao otici, jer takvi dodju, nemaju pare, nisu establishirani, nemaju kul jarane koji ih prate u stopu s termina na termin.

A prijatelji su mu raja s kojima je od kad ima pampersice.

Tj. komsiluk.

Idealni su takvi uslovi odrastanja ali niko vise osim u BiH ne odrasta tako.
Danas svi moraju nekud, za svojom srecom, i svako ostavi iza sebe dio sebe ali ide naprijed.
To nije funkcija novca, vec funkcija napredka.
Samo u Sarajevu, postoje oni koji ne moraju nikud i to se glorificira, a svako drugi ko to vidi vidi da covjek nije odrastao, ne smije nigdje otici, ni u sta se upustiti i nikad napustiti grad u kojem 40 godina zivi jer drugdje sta ce, kako ce.

Tek kad odrastes mozes govoriti nesto o novcu.
Novac nije niko lako stekao na posten nacin.
Dakle, ne vrijednovati novac znaci ne vrijednovati rad i talenat. To je normalo u BiH, ali nije BiH parametar bijelosvjetski vec mjesto gdje je ljudima lakse ratovati nego raditi, lakse se dijeliti nego mnoziti.
To mogu samo oni koji nikad nisu radili, nikad nisu morali da rade i nikad nisu bili da nisu imali.
Ja ne znam jel ovaj momak takav, ali takva je njegova prica. Mahalsa sarajevskog koji misli da je najbitnije zazidati se u jednu zgradu, upoznati mahalu, biti starosjedioc, i naci neki posao samo nek vrijeme prolazi.
Da je rodjen u Visokom, Travniku, Kljucu - 90% su sanse da bi i ovakav kakav je, morao bi ici dalje. Ali nije.

A da bi odrastao moras se napatiti.
I nema boljeg prijatelja nego kojeg steknes dok oboje prolazite kroz bolove pri odrastanju.
Ako je tesko poloziti ispit na nekom univerzitetu u Sarajevu, kako je otici iz mahale na Novi Zeland pa krenuti od plasticne kese, dvoje carapa i cetkice za zube. Ali eto, on "nije morao", i barem da je ko muskarac zaposlio se negdje mimo "banana drzave" i "budzeta", nego samo linija lakseg odpora, i pobrini se da mu je guzi sto lakse.
pakito
Posts: 7
Joined: 27/02/2013 22:24

#55 Re: Prijatelji ili novac

Post by pakito »

Lacrosse, sa dosta stvari se slazem sa tobom. Nego, da ti nisi mozda iz Amerike ili si nekad bio tamo? Posto imas ono pravo surovo zivotno razmisljanje, ali ovo o cemu vi pricate je vrlo tesko za razgovor.

Imali smo socijalizam i jednostavno su ljudi navikli da je sasvim prihvatljivo da imas posao, po mogucnosti drzavni koji je dobro placen a radis 4-5-6 sati dnevno, sve drzava obezbjedljuje a na tebi je da dignes sve 4 uvis.. takva je nasa percepcija zivota.
rasuta_riza
Posts: 546
Joined: 18/10/2006 14:05

#56 Re: Prijatelji ili novac

Post by rasuta_riza »

Lacrosse wrote:
Great Cornholio wrote:
De Niro wrote: Izvini ali ovakav komentar moze napisati samo covjek koji nikada nije imao pravih problema sa novcem.
Ili neko ko je tokom života stekao prave prijatelje, pa sad ne kuka i ne glorificira novac kao što to čine oni koji nisu imali tu sreću, ili to možda nema veze sa srećom, jer postoji ona izreka "Sličan se sličnom raduje".
Kakve ce steci prijatelje?

40 godina zivi, nije iz mahale iz koje je nikad odselio.

Nije nikad odrastao, jer nije nikad otisao negdje i odpoceo sve sam.
Nasao drzavni posao jer zivi u gradu. Na bolji fakultet od Sarajevskog nije isao.
Vec 40 godina se druzi s mahalom, nije stekao nijednog prijatelja dosljaka u taj grad, ako barem nije on morao otici, jer takvi dodju, nemaju pare, nisu establishirani, nemaju kul jarane koji ih prate u stopu s termina na termin.

A prijatelji su mu raja s kojima je od kad ima pampersice.

Tj. komsiluk.

Idealni su takvi uslovi odrastanja ali niko vise osim u BiH ne odrasta tako.
Danas svi moraju nekud, za svojom srecom, i svako ostavi iza sebe dio sebe ali ide naprijed.
To nije funkcija novca, vec funkcija napredka.
Samo u Sarajevu, postoje oni koji ne moraju nikud i to se glorificira, a svako drugi ko to vidi vidi da covjek nije odrastao, ne smije nigdje otici, ni u sta se upustiti i nikad napustiti grad u kojem 40 godina zivi jer drugdje sta ce, kako ce.

Tek kad odrastes mozes govoriti nesto o novcu.
Novac nije niko lako stekao na posten nacin.
Dakle, ne vrijednovati novac znaci ne vrijednovati rad i talenat. To je normalo u BiH, ali nije BiH parametar bijelosvjetski vec mjesto gdje je ljudima lakse ratovati nego raditi, lakse se dijeliti nego mnoziti.
To mogu samo oni koji nikad nisu radili, nikad nisu morali da rade i nikad nisu bili da nisu imali.
Ja ne znam jel ovaj momak takav, ali takva je njegova prica. Mahalsa sarajevskog koji misli da je najbitnije zazidati se u jednu zgradu, upoznati mahalu, biti starosjedioc, i naci neki posao samo nek vrijeme prolazi.
Da je rodjen u Visokom, Travniku, Kljucu - 90% su sanse da bi i ovakav kakav je, morao bi ici dalje. Ali nije.

A da bi odrastao moras se napatiti.
I nema boljeg prijatelja nego kojeg steknes dok oboje prolazite kroz bolove pri odrastanju.
Ako je tesko poloziti ispit na nekom univerzitetu u Sarajevu, kako je otici iz mahale na Novi Zeland pa krenuti od plasticne kese, dvoje carapa i cetkice za zube. Ali eto, on "nije morao", i barem da je ko muskarac zaposlio se negdje mimo "banana drzave" i "budzeta", nego samo linija lakseg odpora, i pobrini se da mu je guzi sto lakse.
Ovo je baš šakom u glavu,dobar post!
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#57 Re: Prijatelji ili novac

Post by Great Cornholio »

Kad bi morao birati između prijatelja i novca, izabrao bih prijatelje. Na svu sreću, nemam takvih dilema, razumijem one koji ih imaju, al' ih ne opravdavam, jer smatram da se čovjek treba boriti protiv zla, a ne prihvatati ga, opravdavati jedno zlo drugim zlom.
User avatar
zmajadaH
Posts: 370
Joined: 01/03/2013 01:05
Location: U zmajevom gnijezdu na jajima.

#58 Re: Prijatelji ili novac

Post by zmajadaH »

uglavnomja wrote:
De Niro wrote: Izvini ali ovakav komentar moze napisati samo covjek koji nikada nije imao pravih problema sa novcem.
ni njegovi jarani
Mislim da sam spomenuo da nismo bogati, porodice su nam radničke, hoću reći da nam roditelji nisu funkcioneri, političari i lopovi.Nismo djeca od guzonja.

Vozim auto od 1000 KM suprugino auto je skuplje cijelih 1000 KM :D , nekako uspijem sabrati lovu za račune.Da bih odveo djecu na more to planiram minimum 7-8 mjeseci ranije.Radim i fizikanerske poslove :mrgreen: mimo svog posla da bih povecao bilo kako kućni prihod.
Od mojih prijatelja, najskuplje auto je fokus iz 2004-5 god. ili astra 2004-5 god pa prosudite jeli to bogatstvo ili ne...

Da smo bogati nismo, svi smo kreditno opterećeni i imamo obaveza, ali nepada nam na pamet da se žalimo kad ima hiljade drugih u teškoj materijalnoj situaciji.....Tako da je parametar ''problem sa novcem'' veoma diskutabilan ....
De Niro
Posts: 13
Joined: 21/03/2013 18:19

#59 Re: Prijatelji ili novac

Post by De Niro »

zmajadaH wrote:
uglavnomja wrote:
De Niro wrote: Izvini ali ovakav komentar moze napisati samo covjek koji nikada nije imao pravih problema sa novcem.
ni njegovi jarani
Mislim da sam spomenuo da nismo bogati, porodice su nam radničke, hoću reći da nam roditelji nisu funkcioneri, političari i lopovi.Nismo djeca od guzonja.

Vozim auto od 1000 KM suprugino auto je skuplje cijelih 1000 KM :D , nekako uspijem sabrati lovu za račune.Da bih odveo djecu na more to planiram minimum 7-8 mjeseci ranije.Radim i fizikanerske poslove :mrgreen: mimo svog posla da bih povecao bilo kako kućni prihod.
Od mojih prijatelja, najskuplje auto je fokus iz 2004-5 god. ili astra 2004-5 god pa prosudite jeli to bogatstvo ili ne...

Da smo bogati nismo, svi smo kreditno opterećeni i imamo obaveza, ali nepada nam na pamet da se žalimo kad ima hiljade drugih u teškoj materijalnoj situaciji.....Tako da je parametar ''problem sa novcem'' veoma diskutabilan ....
Moj komentar se odnosio na ono njegovo da novac mogu izabrati samo oni ljudi koji nemaju pravih prijatelja, a to nije tacno.Jer kada dodje vrijeme da se plate racuni ili kada dijetetu treba da kupis nesto a ti novca jednostavno nemas onda sve drugo pada u vodu.Naravno ako imas prave prijatelje oni ce ti pomoci par puta ali ne mozes ocekivati da ce neko stalno biti tu kada zapne.Ali ljudi koji nisu imali takvih problema sa novcem vjerovatno to ne mogu da shvate,sto potpuno razumijem.
User avatar
zmajadaH
Posts: 370
Joined: 01/03/2013 01:05
Location: U zmajevom gnijezdu na jajima.

#60 Re: Prijatelji ili novac

Post by zmajadaH »

Lacrosse wrote:
Great Cornholio wrote:
De Niro wrote: Izvini ali ovakav komentar moze napisati samo covjek koji nikada nije imao pravih problema sa novcem.
Ili neko ko je tokom života stekao prave prijatelje, pa sad ne kuka i ne glorificira novac kao što to čine oni koji nisu imali tu sreću, ili to možda nema veze sa srećom, jer postoji ona izreka "Sličan se sličnom raduje".
Kakve ce steci prijatelje?

40 godina zivi, nije iz mahale iz koje je nikad odselio.

Nije nikad odrastao, jer nije nikad otisao negdje i odpoceo sve sam.
Nasao drzavni posao jer zivi u gradu. Na bolji fakultet od Sarajevskog nije isao.
Vec 40 godina se druzi s mahalom, nije stekao nijednog prijatelja dosljaka u taj grad, ako barem nije on morao otici, jer takvi dodju, nemaju pare, nisu establishirani, nemaju kul jarane koji ih prate u stopu s termina na termin.

A prijatelji su mu raja s kojima je od kad ima pampersice.

Tj. komsiluk.

Idealni su takvi uslovi odrastanja ali niko vise osim u BiH ne odrasta tako.
Danas svi moraju nekud, za svojom srecom, i svako ostavi iza sebe dio sebe ali ide naprijed.
To nije funkcija novca, vec funkcija napredka.
Samo u Sarajevu, postoje oni koji ne moraju nikud i to se glorificira, a svako drugi ko to vidi vidi da covjek nije odrastao, ne smije nigdje otici, ni u sta se upustiti i nikad napustiti grad u kojem 40 godina zivi jer drugdje sta ce, kako ce.

Tek kad odrastes mozes govoriti nesto o novcu.
Novac nije niko lako stekao na posten nacin.
Dakle, ne vrijednovati novac znaci ne vrijednovati rad i talenat. To je normalo u BiH, ali nije BiH parametar bijelosvjetski vec mjesto gdje je ljudima lakse ratovati nego raditi, lakse se dijeliti nego mnoziti.
To mogu samo oni koji nikad nisu radili, nikad nisu morali da rade i nikad nisu bili da nisu imali.
Ja ne znam jel ovaj momak takav, ali takva je njegova prica. Mahalsa sarajevskog koji misli da je najbitnije zazidati se u jednu zgradu, upoznati mahalu, biti starosjedioc, i naci neki posao samo nek vrijeme prolazi.
Da je rodjen u Visokom, Travniku, Kljucu - 90% su sanse da bi i ovakav kakav je, morao bi ici dalje. Ali nije.

A da bi odrastao moras se napatiti.
I nema boljeg prijatelja nego kojeg steknes dok oboje prolazite kroz bolove pri odrastanju.
Ako je tesko poloziti ispit na nekom univerzitetu u Sarajevu, kako je otici iz mahale na Novi Zeland pa krenuti od plasticne kese, dvoje carapa i cetkice za zube. Ali eto, on "nije morao", i barem da je ko muskarac zaposlio se negdje mimo "banana drzave" i "budzeta", nego samo linija lakseg odpora, i pobrini se da mu je guzi sto lakse.
Ti fakat uzivaš omalovažavati nekog i spočitavat mu da je nesposoban, da nije iskusio život, da nije odrastao !!!

Odrastao jesam i ti si nikakva referenca da bi nekom rekao da nije !
Jeli kažnjivo to što sam našao posao u gradu i što sam tu rođen ? Ovo mi više zvuči kao zavidnost ili si ti jedan od onih koji mrze sve sto je SA...
Nažalost i nisam išao na bolji fakultet od sarajevskog, razmišljam o mostarskom, jer ovaj nikako da završim :S .
Druženje sa mahalom je širok pojam, fakat ne znam na šta ciljaš sa ovim.
Upoznao sam došljake , kako ti kažeš, u mojoj okolini.I svi su po difaultu puno boljeg materijalnog stanja od mene i naravno svi su završili sarajevske fakultete.A da bi mi bili najbolji prijatelji to ne mogu postati za godinu ili dvije ili zato što imaju pare.I naravno da cijenim sve njihove napore da zasnuju svoj život u ovom gradu.
Zapamti za svagda, Sarajevo nije nikog odbacilo, ali se dešavalo da Sarajevo odbace...

Danas niko nemora nekud.Jednostavno, postoje ljudi koje žele napustiti domovinu i oni koji ne žele.Također postoji i grupa koji mogu i koji ne mogu.
Ali ti nisi taj koji će suditi o tome koji su od njih sposobni i odrasli, jer jE tvoj parametar samo ako ode u dijasporu.
I nekontam na osnovu čega ti nekom spočitavaš da nesmije napustiti svoj grad i da se nebi snašao u tuđini, kao ti naprimjer ?

Opet ti o odrastanju, ponavljaš se svako malo.
I naravno opet o Sarajevu :P Ja jesam rođen u Sarajevu i pitam te jeli to grijeh ? Opet omalovažavaš jednog sarajliju, nazivajući ga mahalašem, lijenim, nesposobnim.....Iako te nije uvrijedio niti omalovažavao.Jeli ti mrziš sarajevo i sarajlije :S
Kad dođeš iz američke dijaspore i sletiš na sarajevski aerodrom i pogledaš ratom razvaljenu dobrinju, bar se zacrveni kad se sjetiš šta si napisao ovdje o sarajlijama ...
Toliko si uskih pogleda da je za nepovjerovati.Znam ljde širom BiH koji ne misle nigdje ići od svojih kuća, a žive u mjestima poput Visokog, Cazina itd....da ne nabrajam..I nisu bogataši....ali bore se i pokušavaju sebi stvoriti koliko toliko dobar život.

I kao što sam rekao iskustva odlaska u dijasporu i način života u tamo dalekim zemljama ne komentarišem jer mi je to nepoznato i mislim da bi bilo bezveze od mene da trunim kakav je tamo život.Da li težak ili lak.

Fakat ne razumijem zašto si se toliko upalio na jedna običan post o prijateljima i novcu.
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#61 Re: Prijatelji ili novac

Post by Truba »

kad novčano zaglibiš odjednom prijatelji nemaju vremena za tebe

pa najbolji način da se riješiš "prijatelja" jeste da tražiš pozajmnice

ako vas neko smara samo probajte :D uspjeh zagarantovan
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#62 Re: Prijatelji ili novac

Post by Russki »

Definitivno bih izabrao pare. Zasto? Zato sto sam dozivio neke stvari kroz koje sam stvarno vidio tko mi je pravi prijatelj, a tko ne. Htjeli mi to ili ne, sve se vrti oko interesa. Ako imas para, ako imas za zapalit, ako imas ovo, ako imas ono, eto ''prijatelja''. Ako nemas ni za kafe, nece te ni pogledat.
Uzmi si psa, mačku ili sta već, eto ti prijatelja. Ne mozes ti lako s ljudima, kao sto netko rece, vecina njih samo gleda kako da te s*ebe, zabije noz u đale, zavist, ljubomora, svasta nesto.
User avatar
maybelline
Posts: 970
Joined: 26/01/2008 17:41
Location: Sarajevo

#63 Re: Prijatelji ili novac

Post by maybelline »

Sto neko rece, kako je čovjek stariji, sve više se pitaš "Ma kakvi prijatelji?!" U svoje prijatelje ubrajam muža, brata, roditelje i snahu - dakle najuža familija - sve ostalo su poznanici, drugovi - dragi ljudi, ali svakako drugovi. Da je pitanje izbor izmedju porodice i novca, odabrala bih porodicu bez sekunde razmišljanja, a ovako... Money makes the world go round, unfortunately...
User avatar
divlji vjetar
Posts: 10087
Joined: 22/11/2013 11:32
Location: tu negdje oko tebe,

#64 Re: Prijatelji ili novac

Post by divlji vjetar »

Russki wrote:Definitivno bih izabrao pare. Zasto? Zato sto sam dozivio neke stvari kroz koje sam stvarno vidio tko mi je pravi prijatelj, a tko ne. Htjeli mi to ili ne, sve se vrti oko interesa. Ako imas para, ako imas za zapalit, ako imas ovo, ako imas ono, eto ''prijatelja''. Ako nemas ni za kafe, nece te ni pogledat.
Uzmi si psa, mačku ili sta već, eto ti prijatelja. Ne mozes ti lako s ljudima, kao sto netko rece, vecina njih samo gleda kako da te s*ebe, zabije noz u đale, zavist, ljubomora, svasta nesto.
Potpisujem


Svaka ti dala
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#65 Re: Prijatelji ili novac

Post by CaneBos »

Kad se pitanje postavi da se bira izmedju dvije ekstremnosti..tj. biti potpuno bez prijatelja ili biti potpuno bez novca, odgovor je neupitan. Birate ono bez cega danas ne mozete zivjeti,a to je novac.
Ne vidim nista filozofsko u takvom pitanju, jer je uslovljeno potpunim izostankom onog drugog, tako da nema prostora filozofiranju ili ucescu nekog individualnog misljenja, sklonosti, uvjerenja ili slicno.

Neimastina i glad prijatelja nema. To vam je kao kad pogledate zatvorena vrata Zemaljskog muzeja u Sarajevu. Zasto su vrata muzeja zatvorena? Nema love za kulturu. :-? Zasto svi apaticno i ravnodusno prolazimo pored vrata istog i to nas ne dotice? Zato sto osnovni egzistencijalni problemi imaju prioritet nad kulture. Gladan stomak ne poznaje kulturu. Gladan stomak zna samo za zakon dzungle. U nasoj dzungli vec dva'es godina samo lesinari vladaju..
User avatar
elmirčo
Posts: 1264
Joined: 27/02/2011 13:15
Location: kamčatka

#66 Re: Prijatelji ili novac

Post by elmirčo »

money keš lova šuške forinte

prijatelj, kakav god je, zajebaće te kad tad. ma brat rođeni će ti uvalit' nož zbog interesa u - novcu.

sve se vrti oko jebenog goluba mira ili ive andrica.


all I need is what I am ... :mrgreen:

uzdravlje :kiss:
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#67 Re: Prijatelji ili novac

Post by MedenoSrce »

ako imas prijatelje pomoci ce ti, naucit ce te kako da pecas ali ko bi jeo ribu svaki dan :mrgreen:

salu na stranu, meni uopste nije cudno sto vas vecina bira novac kada procitam kako razmisljate
User avatar
elmirčo
Posts: 1264
Joined: 27/02/2011 13:15
Location: kamčatka

#68 Re: Prijatelji ili novac

Post by elmirčo »

razmišljam u skladu sa životnim iskustvima, svojim. tvoja iskustva mi ništa ne znače, niti pomažu niti odmažu :D
User avatar
dust in the wind
Posts: 2114
Joined: 26/08/2012 23:52
Location: isključena

#69 Re: Prijatelji ili novac

Post by dust in the wind »

nijedno :D
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#70 Re: Prijatelji ili novac

Post by Russki »

elmirčo wrote:razmišljam u skladu sa životnim iskustvima, svojim. tvoja iskustva mi ništa ne znače, niti pomažu niti odmažu :D
ovo
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#71 Re: Prijatelji ili novac

Post by MedenoSrce »

ne zivim ni ja pod staklenim zvonom baste kucice u cvijecu
i meni se desavalo da me ljudi izrade, razocaraju ali valjda mozes procijeniti ko je sta uradio namjerno, iz pakosti ili nehata, odnosno ne razmisljanja
ne poricem moc shushke ali se pokazalo da je mnogo bitnije znati kome zashushkati nego shushka sama po sebi
a i pokazalo mi se da nije uvijek ono sto znas, nego koga znas

Najlakse glumiti uvrijedjenu mladu i od drugih occekivati da su sveci
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#72 Re: Prijatelji ili novac

Post by bull21 »

Novac. Što bi rekao moj profesor iz srednje, kod mene nema prijatelja, samo poznanika.
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#73 Re: Prijatelji ili novac

Post by Zatamnjena stakla »

bull21 wrote:Novac. Što bi rekao moj profesor iz srednje, kod mene nema prijatelja, samo poznanika.
8-)
User avatar
Red Wolf
Posts: 1203
Joined: 13/02/2013 14:47

#74 Re: Prijatelji ili novac

Post by Red Wolf »

NOVAC
User avatar
szlava
Posts: 676
Joined: 10/03/2013 18:27

#75 Re: Prijatelji ili novac

Post by szlava »

Red Wolf wrote:NOVAC
:thumbup: sa novcem mozes imati SVE!
Post Reply