Prijatelji ili novac

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
Hajzenberg
Posts: 73
Joined: 21/12/2013 13:12
Location: Сарајево, СФРЈ

#101 Re: Prijatelji ili novac

Post by Hajzenberg »

Novac pospješuje samopouzdanje, a onda i prijatelji lakše dolaze, i to ne samo oni iz interesa, nego i pravi, iskreni prijatelji. Jbg, drugačija si osoba kad imaš para, jer te ništa ne koči, dobar si sebi, pa onda i svima ostalima.

Ja ne mogu da se družim s ljudima koji mi samo kukaju, koji me ne mogu pratiti, koji nikad nigdje nemaju para ili vremena da odu, koji su vječno vezani za neki ustaljeni kalup "pos'o (ako ga imaju) - kuća", i tako cijeli život im prođe. Ti me ljudi spuštaju, a ja nemam volje da ih dižem, pokušam koji put ako su mi baš dragi i ako se znamo iz škole, djetinjstva, ali ako ne ide, vozdra...
Googlerica
Posts: 1971
Joined: 28/12/2013 02:03
Location: Hangar One

#102 Re: Prijatelji ili novac

Post by Googlerica »

Hajzenberg wrote:Novac pospješuje samopouzdanje, a onda i prijatelji lakše dolaze, i to ne samo oni iz interesa, nego i pravi, iskreni prijatelji. Jbg, drugačija si osoba kad imaš para, jer te ništa ne koči, dobar si sebi, pa onda i svima ostalima.

Ja ne mogu da se družim s ljudima koji mi samo kukaju, koji me ne mogu pratiti, koji nikad nigdje nemaju para ili vremena da odu, koji su vječno vezani za neki ustaljeni kalup "pos'o (ako ga imaju) - kuća", i tako cijeli život im prođe. Ti me ljudi spuštaju, a ja nemam volje da ih dižem, pokušam koji put ako su mi baš dragi i ako se znamo iz škole, djetinjstva, ali ako ne ide, vozdra...
kako te spustaju ?
User avatar
Hajzenberg
Posts: 73
Joined: 21/12/2013 13:12
Location: Сарајево, СФРЈ

#103 Re: Prijatelji ili novac

Post by Hajzenberg »

Googlerica wrote:
Hajzenberg wrote:Novac pospješuje samopouzdanje, a onda i prijatelji lakše dolaze, i to ne samo oni iz interesa, nego i pravi, iskreni prijatelji. Jbg, drugačija si osoba kad imaš para, jer te ništa ne koči, dobar si sebi, pa onda i svima ostalima.

Ja ne mogu da se družim s ljudima koji mi samo kukaju, koji me ne mogu pratiti, koji nikad nigdje nemaju para ili vremena da odu, koji su vječno vezani za neki ustaljeni kalup "pos'o (ako ga imaju) - kuća", i tako cijeli život im prođe. Ti me ljudi spuštaju, a ja nemam volje da ih dižem, pokušam koji put ako su mi baš dragi i ako se znamo iz škole, djetinjstva, ali ako ne ide, vozdra...
kako te spustaju ?
Spuštaju me u stilu da samo kukaju i sve vide isključivo crno, nema svjetla na kraju tunela kod njih. Pritom ne rade ništa da to stanje promijene. Ja im konstantno pokušavam podići raspoloženje, a u njihovoj sebičnoj depresiji, njih boli qurac za to što i ti odlaziš s njima u pizdu materinu, nego i dalje ne pokušavaju ništa učiniti za svoje dobro.

Kukaju kako nema posla. a nisu ga ni tražili.

Kukaju kako su sve štele oko njih, a nisu probali naći štelu.

Kukaju kako se nema para za putovanje, a imaju drugi sistem vrijendosti i pare spičkaju na neke njima bitnije stvari, dok meni u stanu zid nije okrečen godinama.

Itd. :D
modem33
Posts: 884
Joined: 08/05/2013 19:58

#104 Re: Prijatelji ili novac

Post by modem33 »

Nekad ne mozes naci stelu jer dodju joj jace stele od tvoje. I tako u zacaran krug.

Treba dilati drogu i eto posla a i para. 8-)
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2437
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#105 Re: Prijatelji ili novac

Post by cenecimoveocino »

novac

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#106 Re: Prijatelji ili novac

Post by shibonja »

Prijatelj ce ti pomoci da dodjes do novca,tako da na kraju imas oboje :D
Yapi Yapo
Posts: 1074
Joined: 06/11/2013 02:19

#107 Re: Prijatelji ili novac

Post by Yapi Yapo »

$€$
Fact
Posts: 767
Joined: 21/04/2014 01:18

#108 Re: Prijatelji ili novac

Post by Fact »

Image
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#109 Re: Prijatelji ili novac

Post by Partijaner »

Image
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#110 Re: Prijatelji ili novac

Post by Russki »

Hajzenberg wrote:
Googlerica wrote:
Hajzenberg wrote:Novac pospješuje samopouzdanje, a onda i prijatelji lakše dolaze, i to ne samo oni iz interesa, nego i pravi, iskreni prijatelji. Jbg, drugačija si osoba kad imaš para, jer te ništa ne koči, dobar si sebi, pa onda i svima ostalima.

Ja ne mogu da se družim s ljudima koji mi samo kukaju, koji me ne mogu pratiti, koji nikad nigdje nemaju para ili vremena da odu, koji su vječno vezani za neki ustaljeni kalup "pos'o (ako ga imaju) - kuća", i tako cijeli život im prođe. Ti me ljudi spuštaju, a ja nemam volje da ih dižem, pokušam koji put ako su mi baš dragi i ako se znamo iz škole, djetinjstva, ali ako ne ide, vozdra...
kako te spustaju ?
Spuštaju me u stilu da samo kukaju i sve vide isključivo crno, nema svjetla na kraju tunela kod njih. Pritom ne rade ništa da to stanje promijene. Ja im konstantno pokušavam podići raspoloženje, a u njihovoj sebičnoj depresiji, njih boli qurac za to što i ti odlaziš s njima u pizdu materinu, nego i dalje ne pokušavaju ništa učiniti za svoje dobro.

Kukaju kako nema posla. a nisu ga ni tražili.

Kukaju kako su sve štele oko njih, a nisu probali naći štelu.

Kukaju kako se nema para za putovanje, a imaju drugi sistem vrijendosti i pare spičkaju na neke njima bitnije stvari, dok meni u stanu zid nije okrečen godinama.

Itd. :D
Ja takve ljude nazivam energetskim vampirima. Zato sto se poslije razgovora s takvim osjecas toliko umorno isto kao da si čitav dan kanal kopao.

Ovakav tip se zove jadnik. Samo se jada. I što kažeš ti, daš mu hiljadu i jedan savjet da nešto pokuša uraditi, ali on/ona uvijek nađe ''ali''. Sluša te, a ništa ne poduzima.
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#111 Re: Prijatelji ili novac

Post by Partijaner »

Sto kazu ne treba se druziti sa sirotinjom, dok im dajes dobar si, jednom im ne pomognes odmah si drzavni neprijatelj broj 1
Imao sam takvih situacija mnogo pa znam o cemu pricam, mada i sa rodbinom se ne treba "druziti", meni je takva familija komplikovana da bi se ja najradije negdje zaputio u neku sumu i tu docekao starost.

Zaradio sam pritisak od takvih ljudi koji te sputavaju kad im ne uradis jedno dobro, zato sve prijatelje i prijateljice uzimati sa rezervom.
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#112 Re: Prijatelji ili novac

Post by Russki »

E da, da. Jednom nisi u mogucnosti da pomogneš i odmah isto kao da nikad nisi valjao.

Slabo danas ljudi poštuju jedni druge, nema empatije, nema neke ljubavi jedni prema drugima. Većina ih se gleda preko nišana, zavist, ljubomora, neko natjecanje, proračunatost, licemjerje...svega ima.
staradis
Posts: 1872
Joined: 03/04/2012 17:40

#113 Re: Prijatelji ili novac

Post by staradis »

Novac
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#114 Re: Prijatelji ili novac

Post by Partijaner »

staradis wrote:Novac
Ma jasta rodjak. :mrgreen:
Image
stranac2
Posts: 676
Joined: 21/07/2006 14:45
Contact:

#115 Re: Prijatelji ili novac

Post by stranac2 »

Prijatelji !!!!
Objektivni navijac
Posts: 1907
Joined: 07/06/2013 17:34

#116 Re: Prijatelji ili novac

Post by Objektivni navijac »

Prijatelji :D
Novac je apsolutno precjenjen a realno je potpuno,potpuno beskoristan. :D
Pohlepa,materijalizam,to su bolesti. Teska psihicka oboljenja koja proizvode psihopate-zombije. :(
Iso-Miki
Posts: 126
Joined: 11/07/2014 13:43

#117 Re: Prijatelji ili novac

Post by Iso-Miki »

Novac.
Emotivnost prijateljstvo i ljubav je za fukaru i posrnule
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#118 Re: Prijatelji ili novac

Post by insomnia78 »

Objektivni navijac wrote:Prijatelji :D
Novac je apsolutno precjenjen a realno je potpuno,potpuno beskoristan. :D
Pohlepa,materijalizam,to su bolesti. Teska psihicka oboljenja koja proizvode psihopate-zombije. :(
To obicno pricaju oni koji isti nemaju


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
x_lecter
Posts: 703
Joined: 04/11/2013 16:11

#119 Re: Prijatelji ili novac

Post by x_lecter »

Pare .... jedina stvar koja mirise ljepse od picke.
Objektivni navijac
Posts: 1907
Joined: 07/06/2013 17:34

#120 Re: Prijatelji ili novac

Post by Objektivni navijac »

insomnia78 wrote:
Objektivni navijac wrote:Prijatelji :D
Novac je apsolutno precjenjen a realno je potpuno,potpuno beskoristan. :D
Pohlepa,materijalizam,to su bolesti. Teska psihicka oboljenja koja proizvode psihopate-zombije. :(
To obicno pricaju oni koji isti nemaju


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Ti si pravi primjerak psihopate-zombija,ogrezlog u materijalizam,koji je potpuno izgubio i najmanji trag ljudskosti :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#121 Re: Prijatelji ili novac

Post by Velkoski »

kratko i jasno

novac.
User avatar
shmizlica
Posts: 57847
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#122 Re: Prijatelji ili novac

Post by shmizlica »

Velkoski wrote:kratko i jasno

novac.
znači između đakme i stoje ti bi izabrao stoju :mrgreen:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#123 Re: Prijatelji ili novac

Post by Velkoski »

za cenera.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#124 Re: Prijatelji ili novac

Post by insomnia78 »

Objektivni navijac wrote:
insomnia78 wrote:
Objektivni navijac wrote:Prijatelji :D
Novac je apsolutno precjenjen a realno je potpuno,potpuno beskoristan. :D
Pohlepa,materijalizam,to su bolesti. Teska psihicka oboljenja koja proizvode psihopate-zombije. :(
To obicno pricaju oni koji isti nemaju


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Ti si pravi primjerak psihopate-zombija,ogrezlog u materijalizam,koji je potpuno izgubio i najmanji trag ljudskosti :D
A trebam biti primjerak hipija koji pljuje materijalizam i psihopate zombije al opet sjediti s kanticom ispred trznog centra i cekati da mi ovi udjele koji dinar?


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Iso-Miki
Posts: 126
Joined: 11/07/2014 13:43

#125 Re: Prijatelji ili novac

Post by Iso-Miki »

Kad nemas pare nisi nikom drug
Post Reply