Prezentacija diplomskog - koliko košta?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

leeloo
Posts: 484
Joined: 23/05/2002 00:00

#1 Prezentacija diplomskog - koliko košta?

Post by leeloo »

Ah da.... opet imam projekat.

Zamoljena sam da jednoj curi uradim prezentaciju diplomskog u PP.

Ona će napraviti koncept, moje je da to posložim, da nađem odgovarajuće fotke i uradim par grafikona.

Rekla je da pare nisu problem... koliko da tražim?

Cura nije loša... nismo neke guzne haverke, ali eto studirale smo skupa.

Ima li ko da se bavio time?
Taurus
Posts: 107
Joined: 07/06/2004 22:58

#2

Post by Taurus »

Mozda niste guzne haverke ali ako ste vec studirale zajedno, nemoj nista

Zapamti, cudni su putevi Gospodnji. Danas ti njoj, sutra ona tebi.
leeloo
Posts: 484
Joined: 23/05/2002 00:00

#3

Post by leeloo »

Taurus wrote:Mozda niste guzne haverke ali ako ste vec studirale zajedno, nemoj nista

Zapamti, cudni su putevi Gospodnji. Danas ti njoj, sutra ona tebi.
Prije dvije godine posudila sam joj kišobran i nikad mi ga nije vratila.

Što se tiče džabalesku rada.... sa tim sam završila... U puteve gospodnje ne vjerujem.....

Pošto stvarno ne znam kako se cijene toga kreću, može li mi neko okvirno reći.
Taurus
Posts: 107
Joined: 07/06/2004 22:58

#4

Post by Taurus »

Kako kazes sa džabalesku radom si zavrsila, znaci da svoj cijenjeni rad naplacujes. Kako to pa ne znas cijenu svog rada???? :D
Taurus
Posts: 107
Joined: 07/06/2004 22:58

#5

Post by Taurus »

Nije te sramota kolegici sa fakulteta za dva sta posla naplatiti 100 KM, ili koliko vec???
User avatar
Kurt_Kombajn
Posts: 686
Joined: 13/08/2004 07:55

#6

Post by Kurt_Kombajn »

1. dva sata posla mozes zaboraviti, ozbiljne prezentacije se pripremaju danima, ako racunas i pravljenje slika, grafike, tabela, formula, redoslijeda...

2. kad smo vec kod toga, nije mi jasno da smatra da ces joj ti bolje uraditi grafikone, pa ona je valjda sama radila diplomski i vise je, sto se podataka tice, "u fazonu" :? sve mi je to pomalo suhveli :shock: ...jedino ako nema svoj racunar...

3. placanje je sasvim ok, a mozda je i njoj tako bolje, ne mora se osjecati nikome nista duzna... predlazem da vidis kolika je akademska satnica u drzavi, i onda pomnozis sa vremenom koje ti bude potrebno...

4. ako ste vi haverke, ne moraju vam i novcanici biti haveri...dakle naplati svoj rad, a vec ako ste haverke, onda na konto prijateljstva napravi tako dobro da svi padnu na dupe...
leeloo
Posts: 484
Joined: 23/05/2002 00:00

#7

Post by leeloo »

Kurt_Kombajn wrote:1. dva sata posla mozes zaboraviti, ozbiljne prezentacije se pripremaju danima, ako racunas i pravljenje slika, grafike, tabela, formula, redoslijeda...

2. kad smo vec kod toga, nije mi jasno da smatra da ces joj ti bolje uraditi grafikone, pa ona je valjda sama radila diplomski i vise je, sto se podataka tice, "u fazonu" :? sve mi je to pomalo suhveli :shock: ...jedino ako nema svoj racunar...

3. placanje je sasvim ok, a mozda je i njoj tako bolje, ne mora se osjecati nikome nista duzna... predlazem da vidis kolika je akademska satnica u drzavi, i onda pomnozis sa vremenom koje ti bude potrebno...

4. ako ste vi haverke, ne moraju vam i novcanici biti haveri...dakle naplati svoj rad, a vec ako ste haverke, onda na konto prijateljstva napravi tako dobro da svi padnu na dupe...
Sve šta zna na kompjuteru je otvoriti word i provjeriti mail na hotmailu... i nema svoj komp. Pitala je mene, zato jer joj se svidjela moja prezentacija istraživačkog rada. Haverke nismo... tokom 4 godine studiranja možda smo otišle 4 puta na grupnu kafu... Ali to nije bitno.

Nisam postvaila temu da mi neko morališe... vaka si naka si, nećeš jaranici da uradiš prezentaciju.

Postavila sam da vidim koliko se cijene takvih radova kreću... na kraju krajeva, ona radi... a ja zarađujem kao honorarac na milion strana...

Dakle, ako iko zna kako se te cijene kreću... bila bi zahvalna.
User avatar
flora.sa
Posts: 3954
Joined: 07/05/2005 23:44
Location: sarajevo-x.com

#8

Post by flora.sa »

leeloo wrote:
Kurt_Kombajn wrote:1. dva sata posla mozes zaboraviti, ozbiljne prezentacije se pripremaju danima, ako racunas i pravljenje slika, grafike, tabela, formula, redoslijeda...

2. kad smo vec kod toga, nije mi jasno da smatra da ces joj ti bolje uraditi grafikone, pa ona je valjda sama radila diplomski i vise je, sto se podataka tice, "u fazonu" :? sve mi je to pomalo suhveli :shock: ...jedino ako nema svoj racunar...

3. placanje je sasvim ok, a mozda je i njoj tako bolje, ne mora se osjecati nikome nista duzna... predlazem da vidis kolika je akademska satnica u drzavi, i onda pomnozis sa vremenom koje ti bude potrebno...

4. ako ste vi haverke, ne moraju vam i novcanici biti haveri...dakle naplati svoj rad, a vec ako ste haverke, onda na konto prijateljstva napravi tako dobro da svi padnu na dupe...
Sve šta zna na kompjuteru je otvoriti word i provjeriti mail na hotmailu... i nema svoj komp. Pitala je mene, zato jer joj se svidjela moja prezentacija istraživačkog rada. Haverke nismo... tokom 4 godine studiranja možda smo otišle 4 puta na grupnu kafu... Ali to nije bitno.

Nisam postvaila temu da mi neko morališe... vaka si naka si, nećeš jaranici da uradiš prezentaciju.

Postavila sam da vidim koliko se cijene takvih radova kreću... na kraju krajeva, ona radi... a ja zarađujem kao honorarac na milion strana...
Dakle, ako iko zna kako se te cijene kreću... bila bi zahvalna.
ona radi?
a ne zna se koristiti računarom!?
:?

pa gdje radi-u granapu, frizerskom salonu?
:roll:

ko nju zaposli......
:D
leeloo
Posts: 484
Joined: 23/05/2002 00:00

#9

Post by leeloo »

flora.sa wrote:
ona radi?
a ne zna se koristiti računarom!?
:?

pa gdje radi-u granapu, frizerskom salonu?
:roll:

ko nju zaposli......
:D
šta je to čudno?! mislim što se ne zna koristiti računar. Osvrnite se oko sebe, pogledajte statistiku "kompjuterski pismenih" ljudi.

Ona radi u nekoj nevladinoj organizaciji... šta tamo radi... ja fakat ne znam... kao što rekoh nismo haverke.

Jučer me nazvala da me pita da li bi ja uradila njenu prezentaciju i rekla je da novac nije problem.

Jebote.... isto kao da sam pitala koliko ću dobiti ako beskućniku izvadim bubreg i prodam ga na crnom tržištu.
User avatar
flora.sa
Posts: 3954
Joined: 07/05/2005 23:44
Location: sarajevo-x.com

#10

Post by flora.sa »

ne mogu ti pomoći oko toga da odrediš cijenu prezentacije.
ali znam da je red prevoda sa engl., i njemačkog, po sudskim pravilima pola marke, kucanje po stranici ljudi naplaćuju, jednu marku...
ako ti to može pomoći, da nekako odrediš cijenu...
:roll:
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#11

Post by car-x »

recimo da je to "dva dana posla", uzmemo li BiH kao okvir u obzir, reko bi da je 100 KM minimum..
A380
Posts: 17
Joined: 02/06/2005 12:59

#12

Post by A380 »

leeloo wrote:Ona radi u nekoj nevladinoj organizaciji... šta tamo radi... ja fakat ne znam...
aha poznati su mi takvi...nisu lose ni placeni, zato joj novac nije problem...

no ne mogu bas svi dobiti posao, moras biti podoban, nesto kao KPJ ranije!
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#13

Post by Zadig »

A380 wrote:
leeloo wrote:Ona radi u nekoj nevladinoj organizaciji... šta tamo radi... ja fakat ne znam...
aha poznati su mi takvi...nisu lose ni placeni, zato joj novac nije problem...

no ne mogu bas svi dobiti posao, moras biti podoban, nesto kao KPJ ranije!
JOJ ne seri majke ti.
Od kud ti to znas svega ti?

vec imas svoju teoriju jel?
Daj molim te, vrati se na onu tvoju geopolitcku "tezu" i tamo se siri znanjem ko epidemija ako hoces

:oops:
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#14

Post by Zadig »

ako djevojci niste u stanju pomoc, nemojte je ni zajebavat, srat, moralisat, i teoretisat o njenim poznanicama sa faxa
:oops:
A380
Posts: 17
Joined: 02/06/2005 12:59

#15

Post by A380 »

Zadig wrote:ako djevojci niste u stanju pomoc, nemojte je ni zajebavat, srat, moralisat, i teoretisat o njenim poznanicama sa faxa
cuj njega.

tema:
"prezentacija diplomskog - koliko kosta?"

jel trebam sad cjenovnik tu staviti ili sta???

osoba zavrsava fax i nije sposobna sastaviti prezentaciju o onome sto je napravila i za to placa drugu osobu EJJJJJJJ PA GDJE TI ZIVIS ??????
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#16

Post by Zadig »

osoba zavrsava fax i nije sposobna sastaviti prezentaciju o onome sto je napravila i za to placa drugu osobu EJJJJJJJ PA GDJE TI ZIVIS ??????
Dobro hajd da se ne raspravljamo sada.

Koliko ti mislis da joj treba love traziti?

:?
A380
Posts: 17
Joined: 02/06/2005 12:59

#17

Post by A380 »

Zadig wrote:
osoba zavrsava fax i nije sposobna sastaviti prezentaciju o onome sto je napravila i za to placa drugu osobu EJJJJJJJ PA GDJE TI ZIVIS ??????
Dobro hajd da se ne raspravljamo sada.

Koliko ti mislis da joj treba love traziti?
maximalno !
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#18

Post by Zadig »

to vec lici na odgovor!
8)
User avatar
Kurt_Kombajn
Posts: 686
Joined: 13/08/2004 07:55

#19

Post by Kurt_Kombajn »

A380 wrote:osoba zavrsava fax i nije sposobna sastaviti prezentaciju o onome sto je napravila i za to placa drugu osobu EJJJJJJJ PA GDJE TI ZIVIS ??????
...iako nije tema o tome, red je reci da je stvarno zalosno da ovakve stvari vrijede kao lafo normalne i uobicajene, i niko i ne primjecuje nista neobicno...


btw., haj nek neko za mene uradi prezentaciju, dacu mu 500 km...a ako vec radi prezentaciju, onda moze komotno i diplomski odmah uz to...2000 km?
mr_orange
Posts: 451
Joined: 01/11/2004 21:41

#20

Post by mr_orange »

Ima li ko da radi magistarske povoljno? :D
RPM
Posts: 1048
Joined: 11/01/2004 00:00

#21

Post by RPM »

fino naplati joj kao sto instruktori stranog jezika naplacuju po jednom satu, recimo 10 KM, onda pomnozis sa onoliko sati koliko si potrosila i fino ispostavis racun ... ha ja ... ako te pita kako si dosla do cijene objasnis i mirna Be i Ha ... jos priljepis da nisi naplatila struju koju je potrosio racunar ili cigare koje si ispusila tokom rada, na kraju ce ti ostat duznik a mozda postanete velike jaranice pa i ti dobijes posao u nekoj od nevladinih organizeisns ... :D :lol: :D
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#22

Post by Zadig »

sta su to "guzne haverke"? Confused
HA, dobra ti ova, olfa ne kontas
! :D
Stari
Posts: 6797
Joined: 10/10/2003 00:00

#23

Post by Stari »

Nisam dobar u PP -u nikako ...ja da to moram raditi naplatio bih biberli....


Al fakat...ovo sto Sahbaz upita i mene ovako starog zaintrigira ... cuo sam za guzne havere ...al
guzne haverke
....da svega ti ...st ti je to?
farky
Posts: 1607
Joined: 28/07/2004 17:18
Location: Sarajevo

#24

Post by farky »

guzne haverke
hocel nam neko pojasniti sta je to :roll:

tek da vidim jel to ono sto mislim da jeste :? :D
Post Reply