Prevoz Minhen - Sarajevo sa psom

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
memo23
Posts: 60
Joined: 02/09/2011 23:58

#1 Prevoz Minhen - Sarajevo sa psom

Post by memo23 »

Pozdrav dragim forumasima,

interesuje me ima li neki (autobuski) prevoznik sa kojim covjek moze povesti psa na relaciji Minhen - Sarajevo?

Morao bih ovaj mjesec do Sarajeva, a najkasnije krajem mjeseca opet nazad. Nemam kome psa da ostavim da ga cuva.

Davne 2014. godine mi je Kantic izasao u susret i poveo tada mene i psa iz Sarajeva u Minhen. Sada mi treba obrnuta ruta, tj. Minhen - Sarajevo - Minhen.

Kantica sam zvao, teta na telefonu negira da prevoze pse. Pas zivi u Minhenu (mali maltezer) i ima sve EU papire, cak i poreski broj. :D

Ima li ko kakvu ideju? Zna li ko kakvog prevoznika?

Hvala na odgovorima. :wink:

Puno pozdrava iz daleke Bavarske.
caseytron
Posts: 2090
Joined: 01/06/2016 16:42

#2 Re: Prevoz Minhen - Sarajevo sa psom

Post by caseytron »

Hotel za pascad? Ima nedje, sta ce ti to na odmoru
memo23
Posts: 60
Joined: 02/09/2011 23:58

#3 Re: Prevoz Minhen - Sarajevo sa psom

Post by memo23 »

caseytron wrote: 01/08/2023 21:46 Hotel za pascad? Ima nedje, sta ce ti to na odmoru
Hvala ti na savjetu, nazalost mi to nije rjesenje.

Treba mi neka opcija kako da ga povedem za Sarajevo. :)
User avatar
gentoo
Posts: 3303
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#4 Re: Prevoz Minhen - Sarajevo sa psom

Post by gentoo »

To je mali pas, vjerovatno imas i crate/transporter za njega? Ja bi da sam na tvom mjestu jedan dan otisao na mjesto gdje ovi Flixbusevi,Kantici itd staju u Minkenu, popricao sa vozacem-(ima), pitao jel' problem, ponudio 20-30 EUR na kafu i pitao kad su ponovo na liniji licno oni i tad planirao putovanje. Za 20-30 EUR i obecanje da nece nikom od drugih smetati velike su ti sanse da dobijes "zeleno svjetlo"

Tvoje je da se pobrines da moze preci granicu BIH i da skontas kad i koliko cesto se prave pauze i koliko je realno da to pas moze izdrzati.
hotfarts
Posts: 38
Joined: 04/12/2020 12:49

#5 Re: Prevoz Minhen - Sarajevo sa psom

Post by hotfarts »

memo23 wrote: 01/08/2023 21:40 Pozdrav dragim forumasima,

interesuje me ima li neki (autobuski) prevoznik sa kojim covjek moze povesti psa na relaciji Minhen - Sarajevo?

Morao bih ovaj mjesec do Sarajeva, a najkasnije krajem mjeseca opet nazad. Nemam kome psa da ostavim da ga cuva.

Davne 2014. godine mi je Kantic izasao u susret i poveo tada mene i psa iz Sarajeva u Minhen. Sada mi treba obrnuta ruta, tj. Minhen - Sarajevo - Minhen.

Kantica sam zvao, teta na telefonu negira da prevoze pse. Pas zivi u Minhenu (mali maltezer) i ima sve EU papire, cak i poreski broj. :D

Ima li ko kakvu ideju? Zna li ko kakvog prevoznika?

Hvala na odgovorima. :wink:

Puno pozdrava iz daleke Bavarske.
Pozdrav, zasto ne probas sa avionom? Znam da eurowings prihvata pse do 8 kila u avion s tobom. Bolje let koji traje 2 sata cca nego 15 sati voznje busom.
memo23
Posts: 60
Joined: 02/09/2011 23:58

#6 Re: Prevoz Minhen - Sarajevo sa psom

Post by memo23 »

hotfarts wrote: 04/08/2023 12:00
memo23 wrote: 01/08/2023 21:40 Pozdrav dragim forumasima,

interesuje me ima li neki (autobuski) prevoznik sa kojim covjek moze povesti psa na relaciji Minhen - Sarajevo?

Morao bih ovaj mjesec do Sarajeva, a najkasnije krajem mjeseca opet nazad. Nemam kome psa da ostavim da ga cuva.

Davne 2014. godine mi je Kantic izasao u susret i poveo tada mene i psa iz Sarajeva u Minhen. Sada mi treba obrnuta ruta, tj. Minhen - Sarajevo - Minhen.

Kantica sam zvao, teta na telefonu negira da prevoze pse. Pas zivi u Minhenu (mali maltezer) i ima sve EU papire, cak i poreski broj. :D

Ima li ko kakvu ideju? Zna li ko kakvog prevoznika?

Hvala na odgovorima. :wink:

Puno pozdrava iz daleke Bavarske.
Pozdrav, zasto ne probas sa avionom? Znam da eurowings prihvata pse do 8 kila u avion s tobom. Bolje let koji traje 2 sata cca nego 15 sati voznje busom.
LH (Lufthansa) ima najbolju mrezu i ponudu za prevoz pasa. Nazalost, ne prevoze pse do osam kg, nego pse koji zajedno sa torbom (koja isto mora imati definisane dimenzije) imaju 8 kg te se moraju u torbi moci lako okrenuti, sto je za te dimenzije torbe nazalost nemoguce za mog psa.

Hvala ti od srca na prijedlogu, to je bila i moja inicijalna ideja.

U prtljag aviona ga ne zelim slati, uslovi za prevoz u njemu su laksi, ali je visok rizik da pas umre na takvom letu. Osim toga, nema direktnih vise letova iz Sarajeva za Minhen i obratno. Mora se presjedati ili preko Frankfurta, Beca, Ciriha ili Zagreba... To je jos komplikovanije.

Jedan autobuski prevoznik mi je rekao da ga nazovem tokom sedmice.

Radujem se Vasim daljnim prijedlozima.

Puno pozdrava!
caseytron
Posts: 2090
Joined: 01/06/2016 16:42

#7 Re: Prevoz Minhen - Sarajevo sa psom

Post by caseytron »

memo23 wrote: 05/08/2023 18:39
hotfarts wrote: 04/08/2023 12:00
Pozdrav, zasto ne probas sa avionom? Znam da eurowings prihvata pse do 8 kila u avion s tobom. Bolje let koji traje 2 sata cca nego 15 sati voznje busom.
LH (Lufthansa) ima najbolju mrezu i ponudu za prevoz pasa. Nazalost, ne prevoze pse do osam kg, nego pse koji zajedno sa torbom (koja isto mora imati definisane dimenzije) imaju 8 kg te se moraju u torbi moci lako okrenuti, sto je za te dimenzije torbe nazalost nemoguce za mog psa.

Hvala ti od srca na prijedlogu, to je bila i moja inicijalna ideja.

U prtljag aviona ga ne zelim slati, uslovi za prevoz u njemu su laksi, ali je visok rizik da pas umre na takvom letu. Osim toga, nema direktnih vise letova iz Sarajeva za Minhen i obratno. Mora se presjedati ili preko Frankfurta, Beca, Ciriha ili Zagreba... To je jos komplikovanije.

Jedan autobuski prevoznik mi je rekao da ga nazovem tokom sedmice.

Radujem se Vasim daljnim prijedlozima.

Puno pozdrava!
Sto bi umro u prljatgu?
memo23
Posts: 60
Joined: 02/09/2011 23:58

#8 Re: Prevoz Minhen - Sarajevo sa psom

Post by memo23 »

caseytron wrote: 08/08/2023 19:25
memo23 wrote: 05/08/2023 18:39

LH (Lufthansa) ima najbolju mrezu i ponudu za prevoz pasa. Nazalost, ne prevoze pse do osam kg, nego pse koji zajedno sa torbom (koja isto mora imati definisane dimenzije) imaju 8 kg te se moraju u torbi moci lako okrenuti, sto je za te dimenzije torbe nazalost nemoguce za mog psa.

Hvala ti od srca na prijedlogu, to je bila i moja inicijalna ideja.

U prtljag aviona ga ne zelim slati, uslovi za prevoz u njemu su laksi, ali je visok rizik da pas umre na takvom letu. Osim toga, nema direktnih vise letova iz Sarajeva za Minhen i obratno. Mora se presjedati ili preko Frankfurta, Beca, Ciriha ili Zagreba... To je jos komplikovanije.

Jedan autobuski prevoznik mi je rekao da ga nazovem tokom sedmice.

Radujem se Vasim daljnim prijedlozima.

Puno pozdrava!
Sto bi umro u prljatgu?
Stariji pas + buka u prtljagu = rizik za srce.

Da je mladji, ne bi bio toliki rizik. Imas li ti psa? Sigurno si cesto letio sa ljubimcem.

Pozdrav!
User avatar
apsidejzi
Posts: 8278
Joined: 25/05/2013 23:49

#9 Re: Prevoz Minhen - Sarajevo sa psom

Post by apsidejzi »

Ne znam jel imas vozacku i automobil, ali ako imas, to ti je najbolja opcija. 12 sata lagane voznje. Najmanje stresa i tebi i psu.
User avatar
donnie_darko
Posts: 1039
Joined: 11/11/2017 22:49

#10 Re: Prevoz Minhen - Sarajevo sa psom

Post by donnie_darko »

apsidejzi wrote: 10/08/2023 17:50 Ne znam jel imas vozacku i automobil, ali ako imas, to ti je najbolja opcija. 12 sata lagane voznje. Najmanje stresa i tebi i psu.
Bas htjedoh napisati.. i da nemas auto rentaj, paseku otvori prozor da mu jezik mlandara na vjetru i uzivaj :sax:
User avatar
Filter
Posts: 8053
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#11 Re: Prevoz Minhen - Sarajevo sa psom

Post by Filter »

raspitaj se po nasim fb grupama, ako neko ide za sarajevo da se utalite lapo-lapo za gorivo, ili neka slicna sema. garant nisi jedini koji tegari psa tamovamo

google ponudi par grupa koje se bave prevozom zivotinja
Post Reply