prevod auta

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#151 Re: prevod auta

Post by vjesticanametli »

trebam prodati auto.....moze li mi neko reci sta trebam odjaviti i kako ili koga to mogu pitati.....zvati MUP ili :) hvala

moram li imati ugovor :-)
User avatar
drndalo
Posts: 22733
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#152 Re: prevod auta

Post by drndalo »

Kod prodaje ugovor je osnova od koje se ide dalje... Sama odjava moze i bez toga.

Poslusaj i zavrsi to u nekoj agenciji koji to rade svakodnevno, da se ne sekiras i ne gubis vrijeme.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#153 Re: prevod auta

Post by vjesticanametli »

Aha znaci agencija ..... gdje naci agenciju :) hvala

nisam nikada prodavala auto :-? i fakat nemam pojma sta treba
User avatar
drndalo
Posts: 22733
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#154 Re: prevod auta

Post by drndalo »

U principu gdje god registruju auta... Gdje stanujes, gdje radis, gdje ti vise odgovara da to zavrsis, dio grada, broj telefona i tako to? :mrgreen:

Salu na stranu, da te ne saljem na Dobrinju ako si na M.dvoru...
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#155 Re: prevod auta

Post by vjesticanametli »

na Dobrinji sam :lol: hvala puno :D
User avatar
semirsar
Posts: 7540
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#156 Re: prevod auta

Post by semirsar »

vjesticanametli wrote:na Dobrinji sam :lol: hvala puno :D
Dobrinja, preko puta DM-a http://www.zansa.com.ba/Home.htm
kod njih zadnja tri auta odradio kupoprodaju i registraciju
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#157 Re: prevod auta

Post by vjesticanametli »

hvala....moze li samo jos 1 pitanje..... kupac kupuje auto i sta se desava onda..... ja odjavim sa sebe i uzmem lovu, on prijavi na sebe, a polica osiguranja ostaje na njemu ili ima nesto sto sam pobrkala... fakat nista ne kontam oko ovoga :-) :-D
sta je sa onim sto zadrzava prodavac i prenosi na iduce vozilo ....kako se to zove....bonus ili sta pri registraciji :?
User avatar
drndalo
Posts: 22733
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#158 Re: prevod auta

Post by drndalo »

Ti odjavljujes, i svoju polisu sa bonusom zadrzavas za svoj iduci auto. Dio para koji ostaje neiskoristen od osiguranja mozes dobiti nazad. Kupac nakon kupovine svoju polisu (kakvu ima) pravi, i s njom registruje auto, ako je za registraciju, a ako je reg. do dec.npr.onda reg. vazi do tad, ali i svoju polisu vadi do decembra. Pa onda u dec. sve isponove na godinu dana.
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#159 Re: prevod auta

Post by Nisrin »

..
Last edited by Nisrin on 19/06/2017 06:50, edited 1 time in total.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15462
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#160 Re: prevod auta

Post by problemnatravunu »

Tablice su "vezane " uz auto, dakle tebi ostaju te koje je imao prijasnji vlasnik,registarcija vrijedi kako si napisao, ti trebas auto prijaviti na sebe, platiti policu osiguranja (zavisno od tvojih procenata bonusa), dakle to sve radis sa jednim primjerkom kupoprodajnog ugovora, i vlasnickom knjizicom u kojoj je auto odjavio prosli vlasnik.Trebas jos dobiti- platiti novu saobraćajnu dozvolu, na tvoje ime!
Gledaj, nemoj da ti bude zao koje markice više, neka ti to sve odradi neko iz neke agencije za registraciju auta :thumbup:
Dzontra_Volta
Posts: 6454
Joined: 20/01/2011 11:10

#161 Re: prevod auta

Post by Dzontra_Volta »

Nisrin wrote:Sve iscitah, nista mi jasno nije hahaha
U Tuzlu idem po auto... vladsnik ce valjda odmah sutra odjaviti auto, potpisujemo kupoprodajni ugovor, on zadrzava policu, auto registrovano do marta 2018. godine...

Vracam se za Sarajevo s tim tablicama ??! u Sarajevu bih prebacio sve na moje ime, policu 50% dobijam od punca, sta ja tu jos placam\ doplacujem??
Kako misliš da možeš dobiti bonus 50% od punca?
User avatar
holowey
Posts: 8414
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#162 Re: prevod auta

Post by holowey »

Dzontra_Volta wrote:
Nisrin wrote:Sve iscitah, nista mi jasno nije hahaha
U Tuzlu idem po auto... vladsnik ce valjda odmah sutra odjaviti auto, potpisujemo kupoprodajni ugovor, on zadrzava policu, auto registrovano do marta 2018. godine...

Vracam se za Sarajevo s tim tablicama ??! u Sarajevu bih prebacio sve na moje ime, policu 50% dobijam od punca, sta ja tu jos placam\ doplacujem??
Kako misliš da možeš dobiti bonus 50% od punca?
to bi moglo jedino ako auto prebaci na zenino ime...
Dzontra_Volta
Posts: 6454
Joined: 20/01/2011 11:10

#163 Re: prevod auta

Post by Dzontra_Volta »

holowey wrote:
Dzontra_Volta wrote:
Nisrin wrote:Sve iscitah, nista mi jasno nije hahaha
U Tuzlu idem po auto... vladsnik ce valjda odmah sutra odjaviti auto, potpisujemo kupoprodajni ugovor, on zadrzava policu, auto registrovano do marta 2018. godine...

Vracam se za Sarajevo s tim tablicama ??! u Sarajevu bih prebacio sve na moje ime, policu 50% dobijam od punca, sta ja tu jos placam\ doplacujem??
Kako misliš da možeš dobiti bonus 50% od punca?
to bi moglo jedino ako auto prebaci na zenino ime...
Da. I još mislim da bi punac morao prvo kupiti ovo auto, registrovati na sebe, pa tek onda da ga proda/pokloni kćerci, zajedno s policom i bonusom.
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#164 Re: prevod auta

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 18/06/2017 21:08, edited 1 time in total.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#165 Re: prevod auta

Post by 530i »

Sve je to ok osim tog drugog ključa, ključeve ste trebali dobiti kad ste pare dali i ugovor taj potpisali. Ovako vam neko može doći večeras i odvesti auto k'o s poslom...
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#166 Re: prevod auta

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 18/06/2017 21:07, edited 2 times in total.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#167 Re: prevod auta

Post by 530i »

Naravno, ali ako se već spominje drugi ključ onda ste ga trebali odmah i dobiti. Obrati pažnju da imate i kopiju lične karte dosadašnjeg vlasnika.
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#168 Re: prevod auta

Post by Nisrin »

...
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#169 Re: prevod auta

Post by vjesticanametli »

drndalo wrote:Ti odjavljujes, i svoju polisu sa bonusom zadrzavas za svoj iduci auto. Dio para koji ostaje neiskoristen od osiguranja mozes dobiti nazad. Kupac nakon kupovine svoju polisu (kakvu ima) pravi, i s njom registruje auto, ako je za registraciju, a ako je reg. do dec.npr.onda reg. vazi do tad, ali i svoju polisu vadi do decembra. Pa onda u dec. sve isponove na godinu dana.
ja zavrsila sve i hvala ti jos jednom za upute :-D kupac je tersao oko police ali sta me briga
salle_eh1986
Posts: 4200
Joined: 20/08/2009 23:08

#170 Re: prevod auta

Post by salle_eh1986 »

Eh ovako.
Jedno auto imao na sebi, u međuvremenu kupio drugo, ispalo neplanski.
Kontam prvo prodavati ali kad sam otišao da ovo drugo prevedem na sebe morao sam platiti punu policu. Sreća pa ima još samo 2 mjeseca pa sam dao nekih 90km samo.
Eh sad kao problem sa prvim je što ga nisam mogao odjaviti "eto onako" već ga moram prebaciti na nekog. Ili nekakav ugovor kao da nije više u voznom stanju.
Jel ima kakva caka da odjavim prvo, dobijem povrat police a drugo registrujem na staru policu da 50% ???
User avatar
liaar
Posts: 3784
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#171 Re: prevod auta

Post by liaar »

salle_eh1986 wrote:Eh ovako.
Jedno auto imao na sebi, u međuvremenu kupio drugo, ispalo neplanski.
Kontam prvo prodavati ali kad sam otišao da ovo drugo prevedem na sebe morao sam platiti punu policu. Sreća pa ima još samo 2 mjeseca pa sam dao nekih 90km samo.
Eh sad kao problem sa prvim je što ga nisam mogao odjaviti "eto onako" već ga moram prebaciti na nekog. Ili nekakav ugovor kao da nije više u voznom stanju.
Jel ima kakva caka da odjavim prvo, dobijem povrat police a drugo registrujem na staru policu da 50% ???
Jedan kolega sa posla imao isti problem.
Kupio novo i to ga zadesi, a staro još nije prodao, a starom traje registracija.
Elem, ovaj iz osiguranja ga je savjetovao da auto koji trenutno ima registrovan, prevede na člana porodice koji ne živi u istoj opštini, i tek tako ima pravo na povrat novca od police osiguranja, da bi ovaj drugi mogao registrovati.
salle_eh1986
Posts: 4200
Joined: 20/08/2009 23:08

#172 Re: prevod auta

Post by salle_eh1986 »

Isti savjet sam i ja dobio :mrgreen:
Nego fakat mi to čudno kako ne možeš jednostavno odjaviti samo i to je to. Nemaš policu za to auto koje odjaviš i svi sretni hhh

Haj to za povrat i nekako, nisu sad aman zaman pare, ali za 2 mjeseca ću morati registrovati ovo drugo auto i tad ako se ne riješim prvog ide mi puna polica, a to je nekih 2 stoje skuplje. Tu je problem.
Mada kako rekoh vidjeću da prodam prvo (koje brat bratu nije u Bog zna kakvom stanju)...

Čudni zakoni :-)
dgL_
Posts: 3031
Joined: 25/09/2014 22:39

#173 Re: prevod auta

Post by dgL_ »

salle_eh1986 wrote:Isti savjet sam i ja dobio :mrgreen:
Nego fakat mi to čudno kako ne možeš jednostavno odjaviti samo i to je to. Nemaš policu za to auto koje odjaviš i svi sretni hhh

Haj to za povrat i nekako, nisu sad aman zaman pare, ali za 2 mjeseca ću morati registrovati ovo drugo auto i tad ako se ne riješim prvog ide mi puna polica, a to je nekih 2 stoje skuplje. Tu je problem.
Mada kako rekoh vidjeću da prodam prvo (koje brat bratu nije u Bog zna kakvom stanju)...

Čudni zakoni :-)
Ja mislim da ti treba kopija odjave iz MUPa, kupoprodajni takodjer kopija da bi agent iz osiguranja predao za povrat para i odjavu police... Drugacije ne moze..

Kad bi to dopustili ti bi mogao reg. Auto i odmah povuci policu ljudi ti vrate 250 KM lupan a ti nastavis vozat bez police i idalje budea registrovan... Nadam se da si razumio
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#174 Re: prevod auta

Post by vjesticanametli »

vjesticanametli wrote:
drndalo wrote:Ti odjavljujes, i svoju polisu sa bonusom zadrzavas za svoj iduci auto. Dio para koji ostaje neiskoristen od osiguranja mozes dobiti nazad. Kupac nakon kupovine svoju polisu (kakvu ima) pravi, i s njom registruje auto, ako je za registraciju, a ako je reg. do dec.npr.onda reg. vazi do tad, ali i svoju polisu vadi do decembra. Pa onda u dec. sve isponove na godinu dana.
ja zavrsila sve i hvala ti jos jednom za upute :-D kupac je tersao oko police ali sta me briga
Drndalo hvala jos jednom sto si mi dao savjet. Dobila sam i povrat novca i papir koji sada mogu iskoristiti u Njemackoj i bas je ispalo extra za taj prenos i jeftiniju reg. ovdje. Hvala :)
User avatar
drndalo
Posts: 22733
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#175 Re: prevod auta

Post by drndalo »

vjesticanametli wrote:
vjesticanametli wrote:
drndalo wrote:Ti odjavljujes, i svoju polisu sa bonusom zadrzavas za svoj iduci auto. Dio para koji ostaje neiskoristen od osiguranja mozes dobiti nazad. Kupac nakon kupovine svoju polisu (kakvu ima) pravi, i s njom registruje auto, ako je za registraciju, a ako je reg. do dec.npr.onda reg. vazi do tad, ali i svoju polisu vadi do decembra. Pa onda u dec. sve isponove na godinu dana.
ja zavrsila sve i hvala ti jos jednom za upute :-D kupac je tersao oko police ali sta me briga
Drndalo hvala jos jednom sto si mi dao savjet. Dobila sam i povrat novca i papir koji sada mogu iskoristiti u Njemackoj i bas je ispalo extra za taj prenos i jeftiniju reg. ovdje. Hvala :)
Nema na cemu, drago mi je da pomogoh da mozes metlu registrovati u Njemackoj... :mrgreen:

Koji papir to mozes koristiti u Njemackoj bre? :?
Post Reply