PREVENT

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
Djubre_
Posts: 3143
Joined: 01/06/2011 23:25
Location: Iron City

#51 Re: PREVENT

Post by Djubre_ »

nuki_cika wrote: Dalje-neko je ovdje spomenuo da je kupljeno zemljište za izgradnju nove proizvodne hale-to isto zemljište nije kupljeno,nego je dato đaba da se pravi taj proizvodni pogon u goraždu-što znaci da prevent vodi i ucjenjivacku politiku.
Poenta-ako nam ne ustupite zemljište za jedenu KM nece biti ni fabrike
Sta ti ovdje brate nije jasno? :)

Da, Prevent je dobio zemljiste od opcine za 1 KM. Da se napravi firma, da se zaposle ljudi iz Gorazda, da ljudi imaju posao i platu. Sta ne kontas tu?

Navest cu ti primjer jedan, pa ces skontati ovo iznad gore..

U Gracanici kod Tuzle, su sve radnje, firme itd.. Nesto kao u Vitezu oko Fis-a, dakle trzni centri itd.. uz auto put znaci..

U Toj Gracanici ima par parcela slobodni, koje ljudi zele kupiti, DA GRADE KUCE. Ne, ne da im, kuce ne mogu graditi.. Samo ako hoce firme praviti i trzne centre gdje se ljudi mogu zaposliti.

To je poenta Viteza i Gracanice. Jedni su od bogatijih mjesta u Bosni. Gdje je stopa zaposlenosti popunjena. Ljudi rade..

Daj ljudima zemlju, yebo te zemlja i onako djaba propada.. Daj ljudima nek otvaraju, prave firme kad mogu.. nek zaposle ljude da rade.. Ja da imam novac, bio bih gazda je li.. otvorio bih firmu, zaposlio ljude... Ja i ti nismo u tim vodama, i nemamo sta pricati..

Daj nam jos Preventa, daj nam jos Konzuma, mercatora, Mittala, Aluminijuma, daj nam firmi jos.. da svi radimo.. pa ce onda standard skociti.. Nece standard skociti od neradnika.. vec od radnika.
User avatar
terra_incognita
Posts: 1913
Joined: 08/10/2007 11:43
Location: Terra Incognita

#52 Re: PREVENT

Post by terra_incognita »

andr0id wrote:Je li to sve sto imas da kazes? :lol:

Citaj komentar iznad svog, jos koji put.. kad shvatis da si pogresio/la, onda mi se privatno javi i nesto napisi :zzzz:
ja bih ti samo preporučila da pročitaš svoj post o ugovoru na neodređeno i post u kojem si prekucao član iz ugovora gdje se spominje period od tri mjeseca

ako i dalje ne kontaš gdje si zglajzao, ne može ti se pomoći
isprali su ti mozak i ubijedili te da imaš ugovor na neodređeno na tri mjeseca :lol: :lol: :lol: :lol:
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#53 Re: PREVENT

Post by motorola01 »

Jest treci po prihodu,ali da barem daje bolju platu...Ipak imati toliki prihod,a radnicima dati 500-800 KM je :roll: ..
Moze vam komotno poduplati plate,a da ne osjeti ni sekunde to...Ali eto,neko je vec rekao da se ne otvaraju dzabe ovakve fabrike u najsiromasnijim kantonima...To ti sve govori..Eto i ta hebena klima..Postaviti takvu klimu njima je kao tebi otici na kafu..Ali eto,opet itd itd..Naravno ti ces sad spomenuti 1700 radnika.Nije losa cifra za anse uslove,ali to je brate smijesno..Grad Zenica ima preko 100 000 stanovnika i tih 1700 radnika je samo kapu u moru itd itd....
Da barem malo misle o svojim radnicima,napravili bi im neki mostic na onim prelazima preko M17,da ne bi slucajno ko zalijepio pri prelasku istog,odnosno pri odlasku na smjenu ili sa smjene itd itd....
Djubre_
Posts: 3143
Joined: 01/06/2011 23:25
Location: Iron City

#54 Re: PREVENT

Post by Djubre_ »

Za svaku firmu se ima sto reci jebiga..

terra_ veliku sam gresku napravio u kucanju :) hvala na ispravci po treci put :)
nuki_cika
Posts: 1065
Joined: 06/07/2010 16:19

#55 Re: PREVENT

Post by nuki_cika »

Više je faktora koji uticu na visinu plata u takvim firmama kao što je prevent prije svega jer se radi o privatnoj firmi.Jedan od osnovnih razloga je što su takve firme orjentisane na širenje proizvodnje i investicije,pa koliko god oni ostvarili ukupan prihod teško da ce radnici imati vece plate sve dok se drže takve strategije razvoja.
Upravo veliki broj investicija i kredita se i vracaju preko leđa radnika koji rade u takvim firmama,što onemogućava povecane plate.
Drugi,a možda i još važniji razlog je mala konkurentnost zbog slabo razvijene ekonomije,pa ako ti se ne sviđa tu,bujrum ako imas gdje bolje.To ljudi iz preventa dobro znaju,pa se i drže ove strategije.Svjesni su da nema konkurentnosti,da nema ulganja od strane drugih firmi,otvaranja novih radnih mjesta i ako hoćes prihvati takvvu platu koju ti nude,a ako neces,knjižicu u ruke i traži bolje.Kad se poveca konkurentnost(a nadam se da hoće), i kad na tržište dođe nekih 10 tak manjih rirmi koji će ponuditi bolje uslove rada i vece plate onda ce i ovi iz preventa povecati plate radnika,inace nece se dugo održati.A sve do tada ne vjerujem da ce ti ljudi koji tu rade osjetiti povecanje plata.
Samo sam neveo neke osnovne kompente koji uticu na visinu plata i strategiju razoja koje se drži Prevent.
Isti model se primjenjuje i u državnim preduzecima,ali ipak to je DRŽAVNO.ELEKTROPRIVREDA JE U PROŠLOJ GODINI NAGOMILALA DUG NA 42 MILIONA,OD PREDVIĐENIH 121 MILION INVESTICIJA,REALIZOVANO TEK 20 TAK MILIONA,ALI OPET NAPOMINJEM to je DRŽAVNO PREDUZECE :bih:
User avatar
postamina
Posts: 9
Joined: 10/05/2012 13:46
Location: nema je

#56 Re: PREVENT

Post by postamina »

andr0id wrote:
nuki_cika wrote: Dalje-neko je ovdje spomenuo da je kupljeno zemljište za izgradnju nove proizvodne hale-to isto zemljište nije kupljeno,nego je dato đaba da se pravi taj proizvodni pogon u goraždu-što znaci da prevent vodi i ucjenjivacku politiku.
Poenta-ako nam ne ustupite zemljište za jedenu KM nece biti ni fabrike
Sta ti ovdje brate nije jasno? :)

Da, Prevent je dobio zemljiste od opcine za 1 KM. Da se napravi firma, da se zaposle ljudi iz Gorazda, da ljudi imaju posao i platu. Sta ne kontas tu?

Navest cu ti primjer jedan, pa ces skontati ovo iznad gore..

U Gracanici kod Tuzle, su sve radnje, firme itd.. Nesto kao u Vitezu oko Fis-a, dakle trzni centri itd.. uz auto put znaci..

U Toj Gracanici ima par parcela slobodni, koje ljudi zele kupiti, DA GRADE KUCE. Ne, ne da im, kuce ne mogu graditi.. Samo ako hoce firme praviti i trzne centre gdje se ljudi mogu zaposliti.

To je poenta Viteza i Gracanice. Jedni su od bogatijih mjesta u Bosni. Gdje je stopa zaposlenosti popunjena. Ljudi rade..

Daj ljudima zemlju, yebo te zemlja i onako djaba propada.. Daj ljudima nek otvaraju, prave firme kad mogu.. nek zaposle ljude da rade.. Ja da imam novac, bio bih gazda je li.. otvorio bih firmu, zaposlio ljude... Ja i ti nismo u tim vodama, i nemamo sta pricati..

Daj nam jos Preventa, daj nam jos Konzuma, mercatora, Mittala, Aluminijuma, daj nam firmi jos.. da svi radimo.. pa ce onda standard skociti.. Nece standard skociti od neradnika.. vec od radnika.
[youtube][/youtube]
andr0id wrote:Da belajko, s obzirom na situaciju u drzavi gdje dobro znamo kako je TESKO naci posao itd.. ja pricam o skromnosti ove firme. Kao sto rece, da ima bolje isao bih.. Da smo jeftina radna snaga, JESMO. Tako nam je u citavoj drzavi.

Malo ima razlike u Preventu u Vosokom, Zenici, Gorazdu, Jelahu.. Mislim plan i program su isti, koeficijenti, uslovi, kuhinja i to.. Zenica je najveci izvoznik od svih navedenih, i broji citavih 1700 radnika.

To jeste tekstilna firma, kako mnogi smatraju, i zato je solidno placena, jer vrednija i ne moze biti u ovoj drzavi. Dosta ih je sa 8 razreda skole, dosta ih je bez skole, dosta je domacica itd.. ti ljudi nemaju sta da mnogo vece plate i uslove ocekuju barem dok zive u ovoj drzavi.

A uredno nas isplacuju kao sto belajko rece i prije datuma legne. Bude stimulacija, nagradjivanja.. Moja ekipa od 9 ljudi (celija) koja izbacuje normu evo vec 2 mjeseca po 100%, imamo stimulaciju nas svih 9 na platu po 50 KM kao nagradu, i tako imaju otale celije stimulaciju ko je zasluzi naravno. A meni na 100% je najljepse raditi zadanu normu, jer sam navikao odradim i zdravo, a ne s*ebem se uopste.
andr0id wrote:Za svaku firmu se ima sto reci jebiga..

terra_ veliku sam gresku napravio u kucanju :) hvala na ispravci po treci put :) Šta je toliko fališ, kome se uvlačiš u ...kad svi znaju i Bog i narod da ne može gore da bude :x

Da dodam, praznici kad su, dobiju se pokloni svaki od radnika, i bilo je hajmo reci za Bajram 100 KM svakom na platu.. 1700 radnika u Zenici, 500 u Visokom, 200 u Gorazdu itd.. nisu tacne cifre uposlenika.. ali sabere se to na papiru dosta. Oni milione obrcu tako da nam mogu dati evropske plate, ali naravno da nece.

U Gorazdu je kupljeno zemljiste za 1 KM, to jest opstina je dodjelila preventu to zemljiste da otvara firmu, gdje ce primiti ljude iz Gorazda naravno, gdje ce skoro svi imati posao i raditi. To nam treba, za to se prvi prevent pobrinuo.

Zenica ima Mittal 3.000 ljudi, ima Prevent 1.700 ljudi, zamislite kad 4.700 ljudi izadje sa platama, i koliko hrane usta? Takve firme trebaju u svakom gradu biti, za prevent nema ko sta reci, hvala mu sto je otvorio pogon u Zenici, sto sam dobio posao, sto imam posao, sto ne radim djaba, sto se hranim od toga, to je to.

Ima i goreg..

Image

pozz
andr0id wrote:Dobro preventa mi, samo cu ti objaviti nesto, sto je PRIZNATO I DODJELJENO U DRZAVI PREVENTU! :)

Pa ti tarlahaj i dalje sa svojim komentarima o mom ugovoru :))))))))))))) citaj sad dole i razguli :))))))))

I dobro pazi, gdje su boldirana slova, sta ispod pise :) a plavom bojom cu ti oznaciti Prevent samo :) da se bolje snadjes u citanju :)))))))

„100 NAJVEĆIH U BiH“ - DODIJELJENA PRIZNANJA NAJUSPJEŠNIJIM FIRMAMA

Image

Projekat „100 najvećih u BiH“, koji „Poslovne novine“ (izdanje Privredna štampe d.o.o. iz Sarajeva) realizuju već godinama, i ove godine okrunjen je dodjelom priznanja vodećim firmama u BiH prema ostvarenim rezultatima u 2010. godini. Ceremonija dodjele priznanja održana je 14. jula 2011. u Hotelu Bosnia, u Sarajevu.

Pored tradicionalne liste „100 najvećih u BiH“, Poslovne novine objavile su i rang-liste najvećih velikih, srednjih i malih preduzeća, koja su rangirana po ukupnom prihodu, izvozu, netto dobiti i investicijama u 2010. godini.

Kao i ranijih godina i ove prestižne liste su sačinjene na osnovu anketnih upitnika koje su popunile kompanije, a validnost podataka potvrdile potpisom direktora i pečatom, te nam dostavile u određenom roku. Svoje mjesto u ukupnom poretku našle su sve one koje su dobrovoljno Poslovnim novinama dostavile tražene podatke. Od prošle godine vodeći se Zakonom o računovodstvu i reviziji, koji je definisao kriterije za kvalifikaciju preduzeća, uveli smo rang-liste malih i srednjih i velikih preduzeća.

RANGIRANJE VELIKIH PREDUZEĆA
Prve tri velike firme po ukupnom prihodu u 2010. godini su:
1. JP Elektroprivreda BiH d.d. - Sarajevo 885.087.550 KM
2. ASA Prevent Group - Sarajevo 730.181.633 KM
3. BH Telecom d.d. - Sarajevo 600.848.436 KM

Priznanja dodijelio: Nihad Imamović, predsjednik Asocijacije poslodavaca BiH
Sponzori kategorije: Podravka i Uniqa osiguranje

Prve tri velike firme po izvozu u 2010. godini su:
1. ASA Prevent Group - Sarajevo 427.319.060 KM
2. Aluminij d.d. - Mostar 401.596.495 KM
3. ArcelorMittal – Zenica 284.816.000 KM

Priznanja dodijelio: Amir Zukić, potpredsjednik Vanjskotrgovinske/Spoljno-trgovinske komore BiH Sponzori kategorije: Podravka i Uniqa osiguranje

Prve tri velike firme po netto dobiti u 2010. godini su:
1. BH Telecom d.d. - Sarajevo 137.555.834 KM
2. Telekomunikacije Republike Srpske a.d. - Banja Luka 108.358.780 KM
3. JP Elektroprivreda HZ HB d.d. – Mostar 40.746.515 KM

Priznanja dodijelio: Jago Lasić, predsjednik Privredne/Gospodarske komore Federacije BiH
Sponzori kategorije: Podravka i Uniqa osiguranje


Prve tri velike firme po investicijama u 2010. godini su:
1. JP Elektroprivreda BiH d.d. – Sarajevo 172.849.921 KM
2. BH Telecom d.d. - Sarajevo 149.476.255 KM
3. Raiffeisen bank d.d. Bosna i Hercegovina – Sarajevo 139.326.000 KM

Priznanja dodijelila: Jelica Grujuć, direktorica Agencije za promociju stranih investicija BiH – FIPA
Sponzori kategorije: Podravka i Uniqa osiguranje

RANGIRANJE SREDNJIH PREDUZEĆA

Na rang-listi srednjih preduzeća po ukupnom prihodu u 2010. godini prva tri mjesta zauzeli su:
1. Mercator BH d.o.o. – Sarajevo 187.557.810 KM
2. Bosnalijek d.d. – Sarajevo 106.700.000 KM
3. Sarajevski kiseljak d.d. – Kiseljak 72.059.119 KM

Priznanja dodijelio: Sanjin Halimović, federalni ministar razvoja, poduzetništva i obrta
Sponzori kategorije: Podravka, DP Marketi, BoljiPosao.ba

Prve tri srednje firme po izvozu u 2010. godini su:
1. Bosnalijek d.d. – Sarajevo 45.500.000 KM
2. Mann+Hummel BA – Tešanj 38.398.299 KM
3. Širbegović d.o.o. – Gračanica 17.052.370 KM

Priznanja dodijelio: Sanjin Halimović, federalni ministar razvoja, poduzetništva i obrta
Sponzori kategorije: Podravka, DP Marketi, BoljiPosao.ba

Prve tri srednje firme po netto dobiti u 2010. godini su:
1. Sarajevski kiseljak d.d. – Kiseljak 7.785.559 KM
2. Bosnalijek d.d. – Sarajevo 4.200.000 KM
3. Mann+Hummel BA – Tešanj 2.999.217 KM
Priznanja dodijelio: Sanjin Halimović, federalni ministar razvoja, poduzetništva i obrta
Sponzori kategorije: Podravka, DP Marketi, BoljiPosao.ba

Prve tri srednje firme po investicijam u 2010. godini su:
1. Mrkulić Company d.o.o. – Ilidža, Sarajevo 10.892.356 KM
2. Bosnalijek d.d. – Sarajevo 6.300.000 KM
3. Zvečevo – Lasta d.d. – Čapljina 5.815.345 KM

Priznanja dodijelio Sanjin Halimović, federalni ministar razvoja, poduzetništva i obrta
Sponzori kategorije: Podravka, DP Marketi, BoljiPosao.ba

RANGIRANJE MALIH PREDUZEĆA

Na rang-listi malih preduzeća po ukupnom prihodu u 2010. godini prva tri mjesta zauzeli su:
1. Viator&Vektor d.o.o. - Sarajevo 5.535.474 KM
2. Kovan MI d.o.o. 4.649.696 KM
3. Semikem – Sarajevo 2.500.000 KM

Priznanja dodijelio: Radoslav Subotić, predsjednik Privredne komore Brčko Distrikta BiH
Sponzori kategorije: Podravka, DP Marketi, Okusi Hercegovinu

Prve tri male firme po izvozu u 2010. godini su:
1. Austronet d.o.o. – Kozarac 1.607.622 KM
2. Viator&Vektor d.o.o. – Sarajevo 1.256.675 KM
3. Hasić drvo d.o.o. – Gradačac 1.030.821 KM

Priznanja dodijelio: Radoslav Subotić, predsjednik Privredne komore Brčko Distrikta BiH
Sponzori kategorije: Podravka, DP Marketi, Okusi Hercegovinu

Prve tri male firme po netto dobiti u 2010. godini su:
1. Austronet d.o.o. - Kozarac 496.022 KM
2. Hasić drvo d.o.o. - Gradačac 294.791 KM
3. Semikem - Sarajevo 180.000 KM

Priznanja dodijelio: Radoslav Subotić, predsjednik Privredne komore Brčko Distrikta BiH
Sponzori kategorije: Podravka, DP Marketi, Okusi Hercegovinu

Prve tri male firme po investicijama u 2010. godini su:
1. Blicdruk – Sarajevo 330.000 KM
2. Vinarija Vukoje – Trebinje 282.247 KM
3. PTG Grand d.o.o. – Busovača 225.000 KM

Priznanja dodijelio: Radoslav Subotić, predsjednik Privredne komore Brčko Distrikta BiH
Sponzori kategorije: Podravka, DP Marketi, Okusi Hercegovinu

PRIZNANJE NAJ BH. PROIZVOD

Menadžment Privredne štampe i redakcijski kolegij „Poslovnih novina“ i ove godine je odlučio da unaprijedi Projekat „100 najvećih u BiH“ i u saradnji sa partnerom NO „Kupujmo i koristimo domaće – Kvalitetno proizvedeno u BiH“ dodijelio još jedno priznanje za NAJ BH. PROIZVOD - Kompaniji Violeta d.o.o. – iz Tomislavgrada.

Priznanje dodijelio: Admir Kapo, predsjednik Nevladine organizacije „Kupujmo i koristimo domaće, kvalitetno proizvedeno u BiH“.

Sponzor kategorije: Hotel Termag na Jahorini.

SPECIJALNO PRIZNANJE

„Srebreni pečat“ - specijalno priznanje „Poslovnih novina“ za ukupne rezultate poslovanja, koji podrazumijevaju uspješnu privatizaciju, doprinos razvoju bh. privrede i zapošljavanja, kao i doprinos lokalnoj zajednici, te uvođenju tehnologija standardizovanih prema najvišim europskim modelima ove godine dodijeljen je preduzeću Metalno d.d. iz Zenice.
Nesibu Mujezinoviću, tehničkom direktoru Metalno d.d. iz Zenice, „Srebreni pečat“ je uručila Alena Ahmetspahić – Fočo, glavna i odgovorna urednica „Poslovnih novina“.

Opširnije:

Kvalitet Projekta su prepoznali i prihvatili pokroviteljstvo Ministarstvo vanjske trgovine i ekonomskih odnosa BiH, Agencija za unapređenje stranih investicija BiH – FIPA BiH i Ministarstvo razvoja, poduzetništva i obrta FBiH.
Posebnu podršku Projektu dao je Sanjin Halimović, federalni ministar razvoja, poduzetništva i obrta, zbog važnosti uključenja srednjih i malih preduzeća na rang-listu.

Kako bi unaprijedili projekat ove godine „Privredna štampa“ d.o.o. potpisala je ugovore o partnerstvu sa: Vanjskotrgovinskom/Spoljnotrgovinskom komorom BiH, Asocijacijom poslodavaca BiH, Privrednom/Gospodarskom komorom FBiH, Privrednom komorom Brčko Distrikta BiH, te NO „Kupujmo i koristimo domaće – kvalitetno proizvedeno u BiH“.

Realizaciju ovog Projekta pomogli su brojni sponzori: ProCredit Banka; ASA Prevent Group, Carslberg (Somersby), Suton – grafička industrija, Uniqa osiguranje, Xella (Ytong) - Tuzla, Drvopromet d.o.o. Sarajevo, Fabrika duhana Sarajevo, Ledo - Čitluk, UniCredit Banka, UniCredit Leasing, Vinakras - Sežana, Mladegs Pak (Bonito), Podravka, BoljiPosao.com, Hotel Termag.

Radijski partner: Radio Stari Grad i Radio Stari Grad 1

Medijski sponzori: BH Radio 1, BH RT, eKapija.ba, Fena, Oslobođenje i Novi Reporter

Prijatelji projekta:
- Austria Adventage
- BKC Gračanica
- Slovenački biznis klub
- Privredne komore: Sarajevo, Tuzla i Goražde
- Okusi Hercegovinu
Izvor:Poslovne novine

Dovoljno? :) Ja lazem, ili oni lazu? Znas li sta je ASA AUTO? I STA SVE OBUHVATA? hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

jao na koga ja trosim vrijeme :)))))))))))))))))

evo ti link pa ovo isto procitaj ponovo :) http://www.privrednastampa.biz/pvijest.aspx?id=8663

Imas jos na avazovoj stranici, sarajevo-x.com i mnogim drugim :)

ASA AUTO :D :lol: :lol: :lol:

surfaj malo na http://www.asa-auto.ba i http://www.asa-prevent.ba mozda sta i skontas :)

P.S IMAS LI MI STO RECI ZA KINU? KINEZE? I NJIHOVU RADNU NAGU? NJHOVE PROIZVODE? A POGLEDAJ SAMO DRZAVE.. :)

Idi predaji na Howardu, mozda ce te razumiti :D

a imas i na http://www.asa.ba :) http://asa.ba/index.php?mact=News,cntnt ... eturnid=98
User avatar
postamina
Posts: 9
Joined: 10/05/2012 13:46
Location: nema je

#57 Re: PREVENT

Post by postamina »

E ovako ..ja radim u Preventu već 9 god. još uvijek sam pod ugovorom na određeno vrijeme :run: jedan od dokaza šta je PREVENT!!!
I da samo kažem svom "radnom" kolegi "Android" da se ne uvlači nikome tamo u g.... jer je providan i suviše, jadan je onaj ko tamo dođe ..HLJEB SA SEDAM KORA!!!
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#58 Re: PREVENT

Post by Averus »

.
Last edited by Averus on 16/09/2014 18:46, edited 1 time in total.
User avatar
postamina
Posts: 9
Joined: 10/05/2012 13:46
Location: nema je

#59 Re: PREVENT

Post by postamina »

ani_lema u pravu 100%
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#60 Re: PREVENT

Post by detroit-mercy »

postamina wrote:ani_lema u pravu 100%
Pa nije otkrila toplu vodu, problem je sta je alterantiva. U zemlji u kojoj je 500 hiljada ljudi bez posla a koja broji 3.8 miliona stanovnika, Prevent mu dodje kao jack pot.
User avatar
postamina
Posts: 9
Joined: 10/05/2012 13:46
Location: nema je

#61 Re: PREVENT

Post by postamina »

"Bolje je s mudrim plakati, nego sa budalom pjevati" :run:
User avatar
splend
Posts: 1057
Joined: 30/01/2011 23:34

#62 Re: PREVENT

Post by splend »

pa niko ne napisa kolika je plata radnicima u administraciji? pa haj ako moze da se napise, ako nista bar na PM. konkretno, zanima me plata ekonomiste?
sta znaci, plate nisu lose :) jel bar 800 KM :-D
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#63 Re: PREVENT

Post by klixo »

Da se i ja ukljucim... Imam svoj dva teretna vozila koja voze za prevent . 2 zaposlena i prijavljena vozaca. Ako ima posla tokom cijelog mjeseca vozac izadje na cca 2000 km ... Takodjer desi se da 3 mjeseca nema posla.
_ella_
Posts: 2
Joined: 05/03/2012 20:35

#64 Re: PREVENT

Post by _ella_ »

Plata u Prevent-u (administraciji) je 380-400KM. Plus topli obrok 12KM (ali u njihovoj kantini imas svaki dan obrok) i imas prevoz i naknadu za prevoz oko 1KM :-) Znaci ukupna primanja su oko 700KM mjesecno.
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2839
Joined: 24/08/2003 00:00

#65 Re: PREVENT

Post by Novi_Nick »

Ponedeljak, 03. Decembar 2012 u 12:36

Made in BiH: Milion garnitura autopresvlaka iz Preventa

Milionita garnitura autopresvlaka namijenjena je za model Golf 7, koji je ekskluzivni proizvod Preventa u Goraždu.


http://www.img.ba/me5y
Image

Zaposlenici i menadžment Preventa i ove godine imaju razlog za slavlje. Milionita garnitura autopresvlaka proizvedena je u rekordnom roku.

Ovaj uspjeh Prevent grupacije svečano je obilježen danas u proizvodnim pogonima Prevent Goražda u industrijskoj zoni u Vitkovićima.

„Ovi rezultati pokazuju da i u teškim ekonomskim uvjetima možemo ostvariti izvanredne rezultate. Jedan od značajnijih projekta Grupacije ove godine bio je pokretanje proizvodnje u Goraždu i sretni smo što je upravo u ovim proizvodinim pogonima sašivena milionita garnitura autopresvlaka“, ističe Almir Jazvin predsjednik Uprave Prevent BH, te dodaje, „statistički gledano od osnivanja 1999.godine, pa do danas otvarali smo po jedno novo radno mjesto dnevno i danas imamo oko 5.200 zaposlenika u devet proizvodnih kompanija“.

Obraćajući se zaposlenicima Jazvin je naglasio da je Prevent izuzetno ponosan na sve svoje zaposlenike, i da su upravo oni zaslužni za rezultate koje Prevent ostvaruje.

Milionita garnitura autopresvlaka namijenjena je za model Golf 7, koji je ekskluzivni proizvod Preventa u Goraždu.

„Snaga Prevent grupacije dolazi iznutra, a upravo su zaposlenici srce svih naših procesa“, izjavio je Haris Rahman, direktor Prevent Goražda tokom proslave te dodao, “poštujući visoke standarde i kvalitet u izradi autopresvlaka, zajedno smo zaslužni za povjerenje koje je Volkswagen ukazao Preventu u Bosni i Hercegovini. Tekstilne presvlake za svakog Golfa sedme generacije šiju se samo u Goraždu, a kožne samo u Zenici. Obzirom da je Golf ponos Volkswagen koncerna i da samo Prevent šije presvlake za taj model, govori o veličini projekta i ukazanom povjerenju“.

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/360 ... venta.html
User avatar
FOČANSKI PROPISI
Posts: 2510
Joined: 11/04/2012 09:37
Location: JELEČ-BEČ

#66 Re: PREVENT

Post by FOČANSKI PROPISI »

postamina wrote:"Bolje je s mudrim plakati, nego sa budalom pjevati" :run:
:thumbup:
Dr_dre
Posts: 728
Joined: 25/05/2013 01:07

#67 Re: PREVENT

Post by Dr_dre »

andr0id
Posts: 925
Joined: 03/02/2014 23:20

#68 Re: PREVENT

Post by andr0id »

Nije mi jasno strajk traje vec drugi dan, a klix ni slova nije napisao o tome.. a pise tamo o nekim barbikama, silikonima i balavurdiji engleskoj..
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#69 Re: PREVENT

Post by karanana »

pa napisali su da je strajk prekinut jutros u 10.
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#70 Re: PREVENT

Post by Drinski »

Kada sam ja govorio da se 90 % nasih "uspjesnih" privrednika zasniva na zakidanju jal drzave jal radnika i dobavljaca, primitivni polustrucnjaci obasuše paljbu po meni.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#71 Re: PREVENT

Post by BarbaDue »

Prevent dobitnik Zlatne plakete Općine Goražde

Povodom dana Općine Goražde, kompaniji Prevent Goražde i direktoru Harisu Rahmanu uručena su javna priznanja "Zlatna Plaketa" Općine Goražde za izuzetan doprinos privrednom napretku i povećanju broja zaposlenih.

Također, odlukom Općinskog vijeća Općine Goražde dodjeljeno je najveće javno priznanje "Počasni građanin Općine Goražde" Nijazu Hastoru, vlasniku i osnivaču ASA Prevent grupacije za doprinos i povećanju broja zaposlenih u BPK Goražde.

"Ovo priznanje me izuzetno obradovalo i ponovo vratilo u goraždansko djetinstvo. Ja nisam bio uvijek u Goraždu ali nikada nisam ni otišao i utoliko mi je ovo priznanje još draže. Ipak, zasluge pripadaju vrijednim građanima Goražda uz čiju pomoć je jedino bilo moguće ostvariti privredni i društveno -odgovorni rezultat", istakao je Hastor, a priznanje u njegovo ime su preuzeli Emina Kundo, prvi zaposlenik Preventa Goražde, Nedim Dragolj, predstavnik najzaslužnijih uposlenika Preventa Goražda i Ernad Mešanović, stipendista Fondacije Hastor.



P.S neka prebace pogone u Goražde :skoljka:
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#72 Re: PREVENT

Post by prog321 »

Drinski wrote:Kada sam ja govorio da se 90 % nasih "uspjesnih" privrednika zasniva na zakidanju jal drzave jal radnika i dobavljaca, primitivni polustrucnjaci obasuše paljbu po meni.

Onda i ti budi privrednik, i uradi isto.
Lako je lajati sa strane, a vjerovatno si negdje na budzetu.
Did
Posts: 246
Joined: 28/10/2007 21:08

#73 Re: PREVENT

Post by Did »

Kolika je plata mašinskog inžinjera u Preventu?
Škobo Habu
Posts: 8942
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#74 Re: PREVENT

Post by Škobo Habu »

postamina wrote:E ovako ..ja radim u Preventu već 9 god. još uvijek sam pod ugovorom na određeno vrijeme :run: jedan od dokaza šta je PREVENT!!!
I da samo kažem svom "radnom" kolegi "Android" da se ne uvlači nikome tamo u g.... jer je providan i suviše, jadan je onaj ko tamo dođe ..HLJEB SA SEDAM KORA!!!
Mogu samo dodati da je u visočkom "Preventu" toliko dobro da im radnici masovno prelaze u "Alma Ras". Ne kažem da su uslovi i primanja u "Alma Rasu" drastična u odnosu na "Prevent", no barem radnici imaju odmor u trajanju od 20 do 30 dana, i to plaćen.
User avatar
Jolpaz
Posts: 570
Joined: 15/04/2010 20:51
Location: Minder

#75 Re: PREVENT

Post by Jolpaz »

Škobo Habu wrote:
postamina wrote:E ovako ..ja radim u Preventu već 9 god. još uvijek sam pod ugovorom na određeno vrijeme :run: jedan od dokaza šta je PREVENT!!!
I da samo kažem svom "radnom" kolegi "Android" da se ne uvlači nikome tamo u g.... jer je providan i suviše, jadan je onaj ko tamo dođe ..HLJEB SA SEDAM KORA!!!
Mogu samo dodati da je u visočkom "Preventu" toliko dobro da im radnici masovno prelaze u "Alma Ras". Ne kažem da su uslovi i primanja u "Alma Rasu" drastična u odnosu na "Prevent", no barem radnici imaju odmor u trajanju od 20 do 30 dana, i to plaćen.
Prevent dere ledja radnicima da je malo reci kako koriste situaciju nezaposlenosti.
Postujem da plata bude primjerena opisu posla ali godisnji, trudnicko i ostala prava se ne smiju zanemarivati...
Post Reply