Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

statixx
Posts: 8793
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#26 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by statixx »

Trebali su kupiti od haĐije iz Kaknja...

User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#27 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by O'zone »

uglavnomja wrote:o'zone :thumbup:


i na ovo dodati

ti ljudi nikad nisu bili VLASNICI stana.
nisu platili porez, nisu uknjizili stan ...

imali su 3 mjeseca, ali imali su preceg posla :roll:

mislim, kupis auto prvo ga prevedes na sebe, jer moras po zakonu, jer moras placati osiguranje i jer ti je to dokaz da je tvoj ako ga neko ukrade.
a papir da si ti dao nekome pare za nesto nije dokaz vlasnistva ako to nije uknjizeno po zakonu.


i plus neko pise u komentarima da je to bio ekstremno jeftino u to doba. mozda ima neko ko zna tacno?
Tebe quotam ali se odnosi na sviju koji se vežu za uknjižbu.

Vraćam se na činjenice. Stan je bio društveno vlasništvo odnosno vlasništvo RMU Kreka. 2005-e Jovo ga odkupljuje i time postaje vlasnik 1/1. Jovo nije u braku sa svojom ženom od 1993 godine. Pod uslovom da Jovo nije slagao kad se razveo a to je jedino ostalo ne razjašnjeno ovdje Mira NEMA nikakva prava na stan. Čak ni činjenica da vlasnici nisu platili porez i preveli stan na sebe ne mjenja činjenicu da žena nema pravo na stan. Jovo je JEDINA osoba koja bi mogla tražiti povrat stana. Odnosno banka ga je mogla oduzeti ako nisu plaćali kredit jer je hipoteka na istome.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#28 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by uglavnomja »

O'zone wrote:
uglavnomja wrote:o'zone :thumbup:


i na ovo dodati

ti ljudi nikad nisu bili VLASNICI stana.
nisu platili porez, nisu uknjizili stan ...

imali su 3 mjeseca, ali imali su preceg posla :roll:

mislim, kupis auto prvo ga prevedes na sebe, jer moras po zakonu, jer moras placati osiguranje i jer ti je to dokaz da je tvoj ako ga neko ukrade.
a papir da si ti dao nekome pare za nesto nije dokaz vlasnistva ako to nije uknjizeno po zakonu.


i plus neko pise u komentarima da je to bio ekstremno jeftino u to doba. mozda ima neko ko zna tacno?
Tebe quotam ali se odnosi na sviju koji se vežu za uknjižbu.

Vraćam se na činjenice. Stan je bio društveno vlasništvo odnosno vlasništvo RMU Kreka. 2005-e Jovo ga odkupljuje i time postaje vlasnik 1/1. Jovo nije u braku sa svojom ženom od 1993 godine. Pod uslovom da Jovo nije slagao kad se razveo a to je jedino ostalo ne razjašnjeno ovdje Mira NEMA nikakva prava na stan. Čak ni činjenica da vlasnici nisu platili porez i preveli stan na sebe ne mjenja činjenicu da žena nema pravo na stan. Jovo je JEDINA osoba koja bi mogla tražiti povrat stana.
apsolutno se slazem.
nikakve logike nema ni u jednom segmentu, ni vlasnickom, ni hronoloskom i uknjizenom ni u provjeri :roll:

nekakva bivsa zena isplivava odnekud 15 godina nakon razvoda i godinama se bori da dobije stan koji je vec prepisan muzu ... i koji je prodat (ali ne mogu napisati zakonski prodat jer zakon nije ispostovan do kraja) :-)


a neuknjizba je prepreka vise koju su kupci sami sebi napravili. bilo bi im drugacije i lakse da je stan u zk njihov nego u ovom vakumu, platili stan, ali nisu vlasnici pred zakonom. sto opet apsolutno nema nikakve veze sa muckama tokom kupovine.

krivci su svakako svi ovi gore nabrojani, od jove i mire (i njenih advokata) preko rudnika pa nadalje ... svi koji su zaradili prodajom tog stana :-?



prosto je nevjerovatno ovoliko gresaka ili "gresaka" u jednom jedinom slucaju da bi bilo istinito :-) . mislim da ce se pojaviti jos detalja ili ce slucaj odumrijeti nakon postavljanja puno pitanja.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#29 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by O'zone »

Evo ponovo čitam i opet mutno ko Jala kad nadođe......
"Zbog uslova kredita, s Jovom koji živi u Subotici dogovorili smo da prvo pravimo predugovor zbog vrijednosti stana, a zatim i kupoprodajni ugovor. Jovo nam je priznao da je bio u braku i da se razveo 1993. godine te da ima pravosnažnu presudu prema kojoj je stan na njegovom imenu 1/1, da je nosilac stanarskog prava i da je otkup stana od RMU Kreka uradio 2005. godine, što potvrđuju i zemljišne knjige. Banka je sve pregledala, odobrila kredit te je 19. maja 2006. napravljeno ročište za hipoteku u Općinskom sudu u Tuzli kada je stan stavljen u korist banke", nastavlja Harisa.
Mislim da ih je Jovo zajebo sa godinom razvoda...Tačnije mislim da je postupak žalbe u brakorazvodnoj parnici bio u toku kad je Jovo prodavao stan...Jovo je rekao da ima pravosnažnu presudu ali ne i koji stupanj i da li je dozvoljena žalba na istu a nijue im je ni pokazao. Vjerovatno je skontao da će mu žena uzeti stan ili čak imao dojavu sa suda, prodao stan i razgulio. Stan jeste bio na njemu 1/1 ali kad ga je kupio vjerovatno je još uvijek bio u braku tako da i žena ima pravo na nekretninu.

Zahvaljujući uvezanosti našeg sudstva i ZK odjela to vjerovatno nikad nije upisano i zato su papiri bili čisti. Mada ostaje i činjenica da je neko namjerno ili slučajno zajebao na relaciji Banka - Općinski sud Tuzla.

Ovim ljudima treba advokat kojeg oni sigurno nisu imali u čitavom ovom postupku koji im sigurno može pomoći. Jeste da će da se rastegne opet godinama ali Bože moj.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24840
Joined: 08/09/2005 20:08

#30 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by Haris.ba »

Imao sam u porodici skroz kroz papire sve legalno sproveden postupak kupoprodaje stana stečenog putem stanarskog prava, pa je opet sve vraćeno prvobitnom nosiocu stanarskog prava, iako se on ispočetka slagao sa prodajom stana.

Sudovi su bili skroz na strani onih sa stanarskim pravom (usljed prakse one neke komisije koju su nadzirali stranci; ne mogu više da se sjetim).

Kupovao još neke nekretnine stečene preko stanarskog prava. I sve sam morao ispitati. Gdje su supružnici, jesu li umrli, šta je sa djecom. I opet sam spreman na rizik. Čekam da prođe 10 godina posjeda - pa da malo odahnem.

Konkretno za ovaj slučaj - ljudi jesu vjerovali onome što piše u sudu o toj nekretnini. Ali, nema mi logike da se vodio neki postupak - i da je žena prodavca nakon tri mjeseca od kupovine im još i javila za to, a da nije bilo zabilježbe spora na nekretnini. Veoma sumnjivo.

Ja koliko se sjećam, prije notara se ništa nije ovjeravalo u sudu. Osim potpisa. Što može i danas. A to znači da se ovjerava potpis na ugovoru, a ne sadržaj tog ugovora. A čim nisu platili porez, nisu ni mogli poslati u sud da se upišu kao vlasnici.

Ovdje fali mnogo informacija da bi se moglo vidjeti šta i kako. Ima i optužnica protiv Jove za prevaru. Moguće je da je podvalio papire o stanu.

P.S.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/optuzni ... /130211041
Kantonalni sud u Tuzli potvrdio je optužnicu Kantonalnog tužilaštva Tuzla protiv Jove Karišika zbog postojanja osnova sumnje da je počinio krivično djelo prevare.
Naime, 2006. godine Karišik je prodao stan bračnom paru Smajić u tuzlanskom naselju Slatina za 57.000 KM, iako je znao da se još od 2002. godine vodio postupak za određivanje nosioca stanarskog prava.

Karišik je tu činjenicu prešutio, a Vrhovni sud FBiH je 2010. godine donio odluku kojom je Mira Karišik, Jovina bivša supruga, određena za nosioca stanarskog prava. Od tada počinje noćna mora za bračni par Smajić, Harisu i Ramiza. Mira Karišik ih zove i u gluho doba noći i pita kada će napustiti njen stan, te od njih traži da joj retroaktivno plate kirije za korištenje stana.

Smajići su 2006. godine podigli kredit i kupili stan, a cjelokupan postupak je prošao sve provjere i u banci i u Općini Tuzla. Nisu ni slutili da će se kupovina stana pretvoriti u noćnu moru koju, kako kažu, ne bi poželjeli nikom.

Karišik trenutno živi u Subotici, dok je njegova supruga Mira u Bijeljini. Jovo Karišik bi se trebao pojaviti 28. februara u Općinskom sudu Tuzla i izjasniti se o tačkama optužnice.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#31 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by O'zone »

Eto kristalno jasno...Jovo ih zajebao, razgulio u Suboticu i ne misli se vraćati. Sudovi i ZK imaju fule to nam je već odavno jasno...nije ovo ni prvi ni zadnji slučaj. Sad je malo sigurnije jer notarski potpis daje neku vrstu garancije na ispravnost podataka ali ni notar ne može vidjeti ono što nije upisano u ZK.

Ovi se mogu advokatom izvlačiti iz zahtjeva za plaćanje kirije od uknjiženja na Miru odnosno i onih 34 mjeseca retrokativno i tražiti da im se nadokandi uloženi novac u nekretninu i to je to.

Kredit moraju vratiti bez obzira na sve ili oni ili sudužnici i žiranti. Nema veze što nema više hipoteke
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#32 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by uglavnomja »

ako neko ima saznanja - da li je moguce da postupak raspodjele imovine traje 8 godina :?:

znam da je sve kod nas sporo i komplikovano, ali radi se o jednom stanu i dvije osobe, prvobitno cisto vlasnistvo, nije ono 69 nasljednika sirom svijeta ...



i koji je tu hepek banka koja je kao sve provjerila i odobrila, a sad se pravi mutava i uzima rate?



mutno, mutno, mutno ... sa svih strana. bez obzira na jovu i laganje, sve ostale strane ostale corave :-)
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#33 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by triconja »

uglavnomja wrote:ako neko ima saznanja - da li je moguce da postupak raspodjele imovine traje 8 godina :?:

znam da je sve kod nas sporo i komplikovano, ali radi se o jednom stanu i dvije osobe, prvobitno cisto vlasnistvo, nije ono 69 nasljednika sirom svijeta ...



i koji je tu hepek banka koja je kao sve provjerila i odobrila, a sad se pravi mutava i uzima rate?



mutno, mutno, mutno ... sa svih strana. bez obzira na jovu i laganje, sve ostale strane ostale corave :-)
Cuj 69 :izet: :izet: :izet: :lol:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24840
Joined: 08/09/2005 20:08

#34 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by Haris.ba »

Šta je banka provjerila? Provjerila da ima stan, provjerila da ima prodavac, ima kupac/kurban, ima platu, ima stan za upisati hipoteku. Šta će više provjeravati?

Evo i da otpadne hipoteka sa stana (jer je kupoprodajni ugovor ništavan), i dalje dug ostaje. A i otplatili suga vjerovatno podosta već. Vjerovatno su potpisali i bjanko mjenicu. Boli banku briga.
User avatar
fakat
Posts: 1954
Joined: 21/06/2008 04:03
Location: suburbia

#35 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by fakat »

Jao koje krvopije....sve zvuci kao pokusaj da se jedan stan dva puta proda, ali me cudi da sud ne moze pomoci prevarenoj strani.
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#36 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by Gray »

Pa mogu tužiti jovu, ili u krivičnom postupku tražiti imovinskopravni zahtjev, ako im nije dostupan u BiH neka ga tuže u Srbiji.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#37 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by triconja »

Ako se nadje neko rjesenje kojim ce obe strane biti zadovoljne bit ce dobro. Najvjerovatnije ce bit ne lipsi magarce do zelene trave. I onda ce bit hajmo Jovo nanovo :roll:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40793
Joined: 29/06/2011 23:39

#38 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by dječak sa šibicama »

VladaFBiH wrote:
petunija wrote:Koliko sam shvatila, lik je bio vlasnik 1/1, tako stoji u spisima. kakva je onda potreba ulaziti u to je li oženjen, razveden ili ima braću?
ima, ako je u bračnoj zajednici nije važno šta piše u ZK - sve je fifty-fifty odnosno kako se dogovore :), ako je u vanbračnoj isto ima veze, ako ima punoljetnu djecu i to može biti problem
Da ali onda gospodin koji je prodao stan, njega treba ganjati za fifty fifty podjelu novaca, a ne kupce stana.

Meni ovo smrdi na klasicnu prevaru, ili su "rastavljeni" supruznici prevarili ove kupce, ili i kupci imaju oraha u djepovima (malo mi je ova prica oko 10.000 km ulozenih u obnovu, pa ne placen porez radi toga, jeftina)

A moguce je i da RMU snosi krivicu, ispada da su dva puta prodali isti stan.

Mutan slucaj ko Vardar.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40793
Joined: 29/06/2011 23:39

#39 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by dječak sa šibicama »

Ovaj slucaj prakticno govori da bilo ko od nas, ko kupi stan recimo, danas sutra moze ocekivati da mu na vrata pokuca neka bivsa supruga, rodjak iz Amerike, polubrat iz Makedonije, strina iz Slovenije, i kaze "e to je moj stan, a taj sto ga je tebi prodao, nije njegov, evo ja imam rjesenje".

Naravno, bosanci se na klixu prepucavaju oko nacionalnosti kupaca, prodavaca... takve ovce i treba jebati u zdrav mozak.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24840
Joined: 08/09/2005 20:08

#40 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by Haris.ba »

dječak sa šibicama wrote:Ovaj slucaj prakticno govori da bilo ko od nas, ko kupi stan recimo, danas sutra moze ocekivati da mu na vrata pokuca neka bivsa supruga, rodjak iz Amerike, polubrat iz Makedonije, strina iz Slovenije, i kaze "e to je moj stan, a taj sto ga je tebi prodao, nije njegov, evo ja imam rjesenje".

Naravno, bosanci se na klixu prepucavaju oko nacionalnosti kupaca, prodavaca... takve ovce i treba jebati u zdrav mozak.
Pa bio na klixu nedavno vijest kako su se godinama tužili vlasnik stana, rođak od Ćele koji se samoubio i Ćeline navodno vanbračne žene. Žena tvrdila da je živjela u vanbračnoj zajednici. Stan godinama bio pod plombom.

Sada je malo teže praviti zvrčke kako su notari. Jer, notar pita prodavca ima li ženu, i ako ima - i ona potpisuje saglasnost iako nije u gruntu upisana kao vlasnica.

A, ako ne znaš - angažuješ advokata da sve ispita. Kad kupujemo auto svi vodamo majstora. I limara i mehaničara i električara. I opet ga šaljemo na servis. A za stan? Kupuješ auto od desetak hiljada pa platiš pregled. Šta je problem platiti pregled stana?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#41 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by spreca »

Jovo je bio uhapsen ali ga je sud pustio kao dobar je jovo kad zatreba javit ce se kad ga pozovu....a Jovo kad se docepo majcice srbije izjavio da nikad vise nece doci u bosnu......Jovo i Mira i sudija su jedan tim i dobro su ovo odigrali
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#42 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by uglavnomja »

svaki novinarski tekst koji bi trebao da izazove sok, zgrazanje, mrznju, humanost blabla ... a koji kao izvor ima samo jednu stranu price je u startu sumnjiv.

a ova prica ima vise strana
kupci
jovo
mira
rmu
sud
banka

i vrli novinar (koji je pored fpn v.jerovatno prosao slucajno) napise clanak u kojem se nije udostojio da nazove bar banku, oni su uvijek dostupni na telefon, pa cak i da dobije odgovor nemamo komentar, ako su sud i rudnik previse za njega. o jovi i miri da ne pricamo ....

a tek komsiluk, mahala sve zna :D ...


aaa jok ... tuzna prica, uzas, prevara, jad, korupcija, lopovi, jovo i mira, jos i srbija .... eto klikovaaaaaa
User avatar
Haris.ba
Posts: 24840
Joined: 08/09/2005 20:08

#43 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by Haris.ba »

Novinski tekst je napisao Armin Kendić. Koliko je dobar tekst, svjedoči potpisivanje sa inicijalima.

A portal se i zove klix po onomatopeji kliktanje, tj. ono što u biti i jeste mu posao. Posao mu je da napiše tekst na koji će se kliktati.
S te strane - je i uspio.
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#44 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by Innovation »

uglavnomja wrote:svaki novinarski tekst koji bi trebao da izazove sok, zgrazanje, mrznju, humanost blabla ... a koji kao izvor ima samo jednu stranu price je u startu sumnjiv.

a ova prica ima vise strana
kupci
jovo
mira
rmu
sud
banka

i vrli novinar (koji je pored fpn v.jerovatno prosao slucajno) napise clanak u kojem se nije udostojio da nazove bar banku, oni su uvijek dostupni na telefon, pa cak i da dobije odgovor nemamo komentar, ako su sud i rudnik previse za njega. o jovi i miri da ne pricamo ....

a tek komsiluk, mahala sve zna :D ...


aaa jok ... tuzna prica, uzas, prevara, jad, korupcija, lopovi, jovo i mira, jos i srbija .... eto klikovaaaaaa
:thumbup:
User avatar
apsidejzi
Posts: 8259
Joined: 25/05/2013 23:49

#45 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by apsidejzi »

uglavnomja wrote:svaki novinarski tekst koji bi trebao da izazove sok, zgrazanje, mrznju, humanost blabla ... a koji kao izvor ima samo jednu stranu price je u startu sumnjiv.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Dokazano mnogo puta. Prvo sto mi pada na pamet je sjucaj onog decka Mahira sto se ubio pa Dubravko pravio dramu par mjeseci dok se nije ispostavilo da nema nikakvih dokaza. A svi smo povjerovali u pricu... Prvi ja.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#46 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by uglavnomja »

najgori su humanitarni tekstovi, ono umiru od gladi 10-ero ih u podrumskom sobicku, a svi imaju neke bolesti, nidje veze jedna s drugom ... nista nemaju, kuknjava do neba
dok se ne javi centar za socijalni rad ili komsiluk pa kaze istinu

napr. onaj lik sa malim djetetom sto je prosio negdje ... dijete nakljjukano tabletama za spavanje, on cvjecka svoje vrste


sta je para uzeto od naroda na taj nacin :roll:

a sampion u broju tekstova je bisera bostandzija
.
a sampion u primljenim parama je onaj stvor sa teme: haram im bilo ...
User avatar
fakat
Posts: 1954
Joined: 21/06/2008 04:03
Location: suburbia

#47 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by fakat »

spreca wrote:Jovo je bio uhapsen ali ga je sud pustio kao dobar je jovo kad zatreba javit ce se kad ga pozovu....a Jovo kad se docepo majcice srbije izjavio da nikad vise nece doci u bosnu......Jovo i Mira i sudija su jedan tim i dobro su ovo odigrali


Sve je do sudstva i opste pravne nesigurnosti gradjana. Prodace ga Jovo i treci put.

Koliko ovakvih prica ima sto sam cuo do sada i obicno akteri prevare zbrisu u susjednu drzavu, koliko je ziranata tako izvisilo, a opet gdje im je pamet bila? :(
Innovation wrote:
uglavnomja wrote:svaki novinarski tekst koji bi trebao da izazove sok, zgrazanje, mrznju, humanost blabla ... a koji kao izvor ima samo jednu stranu price je u startu sumnjiv.

a ova prica ima vise strana
kupci
jovo
mira
rmu
sud
banka

i vrli novinar (koji je pored fpn v.jerovatno prosao slucajno) napise clanak u kojem se nije udostojio da nazove bar banku, oni su uvijek dostupni na telefon, pa cak i da dobije odgovor nemamo komentar, ako su sud i rudnik previse za njega. o jovi i miri da ne pricamo ....

a tek komsiluk, mahala sve zna :D ...


aaa jok ... tuzna prica, uzas, prevara, jad, korupcija, lopovi, jovo i mira, jos i srbija .... eto klikovaaaaaa
:thumbup:
Stoji i ovo da ima senzacionalizma, mada nema sanse u ovom slucaju da su Jovo i Mira nevini, barem jedno od njih je svjesno islo na prevaru, a ja tipujem da su to timski odradili. Moguce jedino da i prevarena strana ima nekih oraha u dzepu, pa sud, cak i Kreka.
User avatar
fakat
Posts: 1954
Joined: 21/06/2008 04:03
Location: suburbia

#48 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by fakat »

uglavnomja wrote:najgori su humanitarni tekstovi, ono umiru od gladi 10-ero ih u podrumskom sobicku, a svi imaju neke bolesti, nidje veze jedna s drugom ... nista nemaju, kuknjava do neba
dok se ne javi centar za socijalni rad ili komsiluk pa kaze istinu

napr. onaj lik sa malim djetetom sto je prosio negdje ... dijete nakljjukano tabletama za spavanje, on cvjecka svoje vrste


sta je para uzeto od naroda na taj nacin :roll:

a sampion u broju tekstova je bisera bostandzija
.
a sampion u primljenim parama je onaj stvor sa teme: haram im bilo ...
Sta bi od toga, mislim na "haram im bilo" akciju, pitam jer se toga odlicno sjecam i dao sam prilog, negdje sam vec procitao da je to bila izrada?! Uzeli lovu i ispalili se!?
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#49 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by Edin H. »

Ne daje drzava socijalu, pa se ljudi moraju snalaziti. :oops:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#50 Re: Prevareni od svih, moraju na ulicu!

Post by uglavnomja »

fakat wrote:
uglavnomja wrote:najgori su humanitarni tekstovi, ono umiru od gladi 10-ero ih u podrumskom sobicku, a svi imaju neke bolesti, nidje veze jedna s drugom ... nista nemaju, kuknjava do neba
dok se ne javi centar za socijalni rad ili komsiluk pa kaze istinu

napr. onaj lik sa malim djetetom sto je prosio negdje ... dijete nakljjukano tabletama za spavanje, on cvjecka svoje vrste


sta je para uzeto od naroda na taj nacin :roll:

a sampion u broju tekstova je bisera bostandzija
.
a sampion u primljenim parama je onaj stvor sa teme: haram im bilo ...
Sta bi od toga, mislim na "haram im bilo" akciju, pitam jer se toga odlicno sjecam i dao sam prilog, negdje sam vec procitao da je to bila izrada?! Uzeli lovu i ispalili se!?

sva je lova otisla gdje je bila namijenjena, dvojici brace, plus ovce, motokultivator, stala ... i oni sve prodali, i jos poslali u neku stvar ljude koji su dolazili i sve organizovali

a pocelo je snimkom sa neke knjzflj tv na kojoj mali place na dugme, kuka, i jos mu kao brata hoce da izbace iz skole zbog nacionalnosti ... i dirljiv tekst jednog forumasa ... ostalo je istorija
Post Reply