PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Quaresma
Posts: 6690
Joined: 19/07/2010 16:37

#176 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by Quaresma »

avaks wrote:Poslao preko Eroneta telefon na servis, Samsung je u pitanju, za 10 dana vratili, ništa nisu popravili.
Agram servis u pitanju :-) Navodno nisu našli grešku i samo javljaju da je baterija oslabila (a i ne oslabila nakon skoro 2 godine) i ako hoću da kupim od njih da uplatim na žiroračun :thumbup:
Huawei u kvaru, šaljem mail Mobisu par puta niko ne odgovara, ma jebo naše ovlaštene servise, isto piljare jbt :lol:
Ili sam ja peh pa na samo par iskustava sve loše :run:


nisi ti peh, to je do agrama, meni je telefon 9 mjeseci provodio na servisu kod njih, na kraju zvao ombudsmena raspitivao se za svoja prava, zaprijetio im RAKom, inspekcijskom, medijima, i na kraju tužbom.

Dobio povratni email, dodjite dogovorićemo se. ja otišao tamo, pita me žena kakve sam aplikacije koristio, odmah sam znao šta će mi reći, reko ja sam samo googleove aplikacije koristio, jer se maksimalno oslanjam na njihov ekosistem. I opet ona meni počela pričati da se izvuče, kao viber i whatsapp prave najveću štetu telefonima, toliko je ofirna bila da je otišla u krajnost i rekla da joj je dijete instaliralo neku igricu na njezin Note 8 i da je izgubila signal za mrežu zbog te igrice.

a bh telecom je isto ispao podjednako krivac, jer sam u tom periodu bio njihov korisnik (top tim, još poslovni) u telekomu mi kazu agram je duzan dati novi telefon, a u agramu kazu, bh telecom ti treba dati novi telefon.
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#177 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by l33t »

3 telefona kupljena u univerzalno, samsung galaxy ace, lumia 640ds, xiaomi redmi note 4 je trenutno...
nikad problema sa telefonima, doduse ne mogu pricati o garanciji jer mi nije ni trebala :D
edys
Posts: 686
Joined: 18/06/2013 13:04

#178 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by edys »

avaks wrote: Huawei u kvaru, šaljem mail Mobisu par puta niko ne odgovara, ma jebo naše ovlaštene servise, isto piljare jbt :lol:
Ili sam ja peh pa na samo par iskustava sve loše :run:
Ja sam slao Mobisu mail, odgovorili su mi za manje od 24h
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#179 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by avaks »

Na koji si mail slao je li se sjećaš?
Na stranici im stoji mesc(at)mesc.ba i na taj sam prije 10 i prije 7 dana po jedan mail poslao, još se niko nije udostojio da odgovori...
Biće otići lično mada mi nije usput pa sam zato i poslao ovako upit.
edys
Posts: 686
Joined: 18/06/2013 13:04

#180 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by edys »

avaks wrote:Na koji si mail slao je li se sjećaš?
Na stranici im stoji mesc(at)mesc.ba i na taj sam prije 10 i prije 7 dana po jedan mail poslao, još se niko nije udostojio da odgovori...
Biće otići lično mada mi nije usput pa sam zato i poslao ovako upit.

Image

Image

Eto tu se vidi mail i vrijeme slanja i vrijeme kad su mi odgovorili
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#181 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by avaks »

Na isti mail sam slao upite i ništa jbg :-)
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#182 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by arnes_king »

Ja sam preko telekoma s7 edge kupio i nosio dva puta u servis (agram) radi napuhane baterije i to nakon isteka garantnog roka za bateriju, jos telefon bio na custom rom-u. Oba puta uzeli telefon i popravili bez marke, drugi put su me zvali i rekli da noram platiti medjutim kad sam dosao po telefon nisu mi naplatili.

Jedina zalba sto su minimalno okrnuli zadnje staklo pri skidanju, ali tolisno da nije bilo dovoljno da bih se zalio.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#183 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by skafiskafsnjak »

Kupite tel s pravom garancijom

LG G6 - BHT garancija (539 KM)
https://www.olx.ba/artikal/30263286/lg- ... 19mjeseci/
:D
sarajlija120
Posts: 370
Joined: 13/07/2016 11:23

#184 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by sarajlija120 »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/zbog-ne ... 80705047#6

Ovlašteni službenici Uprave za indirektno oporezivanje zbog nezakonite prodaje oduzeli mobilne telefone tržišne vrijednosti u iznosu od 500.000 KM.
Na osnovu operativnih saznanja prikupljenih na terenu, službenici Grupe za sprječavanje krijumčarenja i prekršaja iz regionalnog centra Sarajevo, izvršili su rekordnu zapljenu mobilnih telefona marke ,"LG".

Zbog nezakonite prodaje službenici UIO privremeno su oduzeli 1.400 mobilnih telefona marke ,"LG K9" dual i 300 mobilnih telefona marke ,"LG K9". Ukupna tržišna vrijednost zaplijenjenih telefona procjenjuje se na iznos od 500.000 KM.

Evo ovijeh sa "garancijom".
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#185 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by arnes_king »

Uprava za indirektno oporezivanje BiH poziva sve građane da na otvorenu liniju 080 02 06 07 prijave svaki oblik utaje carine ili PDV-a. Također, pozivaju sve građane, kao i sve porezne obveznike koji su imali bilo kakve neprijatnosti sa carinskim službenicima ili poreznim inspektorima UIO, da to prijave na otvorenu liniju. Svi pozivi su besplatni i potpuno anonimni.


Eto, ovi sto znaju neka prijave.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#186 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by diablobih »

Anonimni sigurno nisu, ali normala je prijaviti ove levate.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#187 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by agent_zero »

Samo da vas i ja upozorim na radnju Electronic_shop iz Doboja. Nažalost, na moju preporuku (jer sam ranije i ja od njih uzeo mobitel) neki dan preporučim zetu da naruči kod njih. Uglavnom, dva dana su ga zavlačili da su poslali mobitel, a mobitela nigdje. Na kraju zet ih odjebao i uzeo kod drugih švercera.

Dakle Electronic_shop obični muljatori, kao što je već nekoliko forumaša imalo loša iskustva s ovom "radnjom".
Dadoooo
Posts: 96
Joined: 16/04/2013 00:37

#188 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by Dadoooo »

Slao sam poruku ovima iz univerzalno, pitao da li ima racun uz kupljeni mobitel i kazu da imaju, pa sam ih pitao kakvi kvarovi podlijezu garanciji, dali mi broj da kontaktiram. Da li su i dalje na losem glasu ili se to malo popravilo ?
User avatar
febo_acm
Posts: 10234
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#189 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by febo_acm »

Dadoooo wrote:Slao sam poruku ovima iz univerzalno, pitao da li ima racun uz kupljeni mobitel i kazu da imaju, pa sam ih pitao kakvi kvarovi podlijezu garanciji, dali mi broj da kontaktiram. Da li su i dalje na losem glasu ili se to malo popravilo ?
sa racunom +17% cijena, a garancija ista. Software.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#190 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by skafiskafsnjak »

Dadoooo wrote:Slao sam poruku ovima iz univerzalno, pitao da li ima racun uz kupljeni mobitel i kazu da imaju, pa sam ih pitao kakvi kvarovi podlijezu garanciji, dali mi broj da kontaktiram. Da li su i dalje na losem glasu ili se to malo popravilo ?
Garanciji podlijeze nista. A ako trazis fiskalni racun, onda i platis porez . Znaci bar 17% skuplji tel
Dadoooo
Posts: 96
Joined: 16/04/2013 00:37

#191 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by Dadoooo »

skafiskafsnjak wrote:
Dadoooo wrote:Slao sam poruku ovima iz univerzalno, pitao da li ima racun uz kupljeni mobitel i kazu da imaju, pa sam ih pitao kakvi kvarovi podlijezu garanciji, dali mi broj da kontaktiram. Da li su i dalje na losem glasu ili se to malo popravilo ?
Garanciji podlijeze nista. A ako trazis fiskalni racun, onda i platis porez . Znaci bar 17% skuplji tel
Touch, zvucnik ili neka druga stvar koja ode, ne moze se reklamirati ?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#192 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by skafiskafsnjak »

Na garanciji pise da ne podlijeze hahah
User avatar
MTV
Posts: 14340
Joined: 21/08/2013 19:39

#193 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by MTV »

Dadoooo wrote: Touch, zvucnik ili neka druga stvar koja ode, ne moze se reklamirati ?
prevare-garancija-telefona-t146535.html#p13475587
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#194 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by sencobih »

Ima li neko iskustva , npr kada se telefon popravlja , i ono rasklapanje aparata se vrsi grijanjem displeja da bi se on skinuo kako bi se zamijenili određeni dijelovi Kolika je sansa da se nakon sklapanja , nakon određenog vremena pokazu neki nedostaci, moze li lakse da prođe prasina, vlaga, ili da se displej sam odlijepi ili neki drugi kvar da se pojavi kao posljedica otvaranja aparata?
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#195 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by diablobih »

Koliko ja znam, cim ga odlijepis gubis mogucnost water resistance. Tesko da ti ijedan majstor lijepi kao fabricki ili uopste radi to.
papebih
Posts: 221
Joined: 08/03/2005 23:47

#196 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by papebih »

Ima li neko iskustva sa garancijama na na telefone ekupi.ba?
User avatar
drndalo
Posts: 22799
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#197 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by drndalo »

Na svu srecu nemam, ali oni su sestrinska firma od Kimtec-a valjda, u Nedzaricima su u istoj zgradi sa njihovim servisom, a u taj servis sam nosio par puta sluzbene Samsunge, i bili su popravljeni.

Kada sam pitao za garanciju Huawei telefona kod njih, kazu da u slucaju kvara u njihov servis se donese aparat.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#198 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by skafiskafsnjak »

papebih wrote:Ima li neko iskustva sa garancijama na na telefone ekupi.ba?
Regularna firma,nije piljara.

Dobijes pravu garanciju.
Dadoooo
Posts: 96
Joined: 16/04/2013 00:37

#199 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by Dadoooo »

S9+ u pitanju, pojeftin, nov, firma iz Citluka, kazu da ima 2 godine garancije i da je serviser kimtek. Eh, sad, ljudi mi kazu da garancija digitalna, ide na imei broj. Da li je to supljak ? Kazu da nije problem ni da se fiskalni racun dobije ali me kopka, ako je zapakovan telefon, ko ce popuniti podatke u garantnoj knjizici, kako se reklamira kvar ako je niko nije popunio, da li bi to kimtek priznao ?
User avatar
drndalo
Posts: 22799
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#200 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by drndalo »

Dadoooo wrote:S9+ u pitanju, pojeftin, nov, firma iz Citluka, kazu da ima 2 godine garancije i da je serviser kimtek. Eh, sad, ljudi mi kazu da garancija digitalna, ide na imei broj. Da li je to supljak ? Kazu da nije problem ni da se fiskalni racun dobije ali me kopka, ako je zapakovan telefon, ko ce popuniti podatke u garantnoj knjizici, kako se reklamira kvar ako je niko nije popunio, da li bi to kimtek priznao ?
Nazovi Kimtec i pitaj.
Post Reply