PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
rodjeni_95
Posts: 229
Joined: 12/05/2016 20:12

#151 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by rodjeni_95 »

Kad sam gledao dojmove o toj radnji na piku nešto mi ih bilo malo za tako "dobru" kako se predstavljaju. :evil:

Inače sam kupio 2 moba ovdje, nije bilo problema. :D

ako se slika smatra reklamom, izbrišite post :-)

Image
User avatar
semirsar
Posts: 7552
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#152 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by semirsar »

ako sliku smatraju reklamom izbrisace oni i tebe na neki period :mrgreen:
rodjeni_95
Posts: 229
Joined: 12/05/2016 20:12

#153 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by rodjeni_95 »

semirsar wrote:ako sliku smatraju reklamom izbrisace oni i tebe na neki period :mrgreen:
Ako će ih to usrećiti neka brišu :lol:

vazdan se mEre novi profil napraviti :mrgreen:
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#154 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by drunken tiger »

Jednom sam kod njih popravljao telefon i više nikada nisam ušao u njihove radnje. Sve koje znam odvraćam od njih. To je užas od "firme". Od prvog kontakta do usluge i odnoso prema kupcima-mušterijama. Lažu, petljaju, fušere...Prilikom sklapanja pogrešno stavili kameru i slikala u nebo i onda htjeli još dodatno da naplate popravak svoje greške.. Fuj.
bm94
Posts: 11
Joined: 21/06/2018 21:05

#155 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by bm94 »

Također negativno iskustvo sa Electronic shop Doboj,bacenih 415 KM u smece....mobitel crkao nakon 2 mjeseca,racuna nema nikako,garancija nekakva koju svi vi kod kuce mozete otipkati i poslati i udarit stembilj od susjedove trgovine....na servisu kompletno unistili mobitel pa mogu samo oklop prodati od njega cak je i display ostecen a bio bez packe prije nego sam im ga poslao...Pripazite se od koga uzimate nisu oni bezveze jeftiniji 150 KM od ostalih radnji...rade na crno a ako vam nesto ode snalazite se sami
nlt
Posts: 2556
Joined: 18/05/2014 18:02

#156 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by nlt »

ma sljedeći mobitel kupujem preko interneta, šta mi vrijedi ovakva garancija, isto ko da je nemam nikako,
ovako je baš neću imati nikako
User avatar
MTV
Posts: 14340
Joined: 21/08/2013 19:39

#157 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by MTV »

E vidis ja tati narucio od njih Electronic shop J5 2016, garancija nikakva na godinu dana a mobitel radi normalno vec godinu i 8 mjeseci.
Ali zato ja sebi uzeo A5 2016 u Digital city, nikakva garancija od 6 mjeseci a mobitel se pokvario nakon 8-9 mjeseci koristenja. I imam ciglu.
Tako da nema pravila.

Sada imam A5 2017 sa 2 godine oficijalne garancije, sto je sigurno sigurno.
User avatar
Quaresma
Posts: 6691
Joined: 19/07/2010 16:37

#158 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by Quaresma »

pocetkom godine uzeo Xiaomi Mi A1 kod electronic_shop, nikakvih apsolutno problema.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10188
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#159 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by Benq »

Quaresma wrote:pocetkom godine uzeo Xiaomi Mi A1 kod electronic_shop, nikakvih apsolutno problema.
To je sve faktor srece i do primjerka mobitela. Pisu i za Univerzalno da im je uzasna garancija, i jeste jer su naveli sve moguce dijelove mobitela koji nisu pod garancijom, ali isto tako ja kupih 3 mobitela kod njih, sestra 2 mobitela.. srecom nije bilo nikakvih problema sa uredjajima.
User avatar
PlusSA
Posts: 3167
Joined: 13/07/2011 16:51

#160 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by PlusSA »

Jel neko uzimao mobitel kod

mobile_delta shop Sarajevo?

Iste cijene kao electronic shop.
sarajlija120
Posts: 370
Joined: 13/07/2016 11:23

#161 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by sarajlija120 »

Da vam predočim neke činjenice kao osoba koja je radila i u prodaji kod ovih OLX i RajvoSa prodavnica i kao servis mobitela duže vrijeme

1. Svi mobiteli su uvezeni na crno osim jedne dvije firme (Jedna iz Bijeljine a druga iz Hercegovine) Izuzetak ovih što zvanično nabave: Imtec, Domod i ko već još...

2. Oni garanciju imaju 7 dana ili 30 dana u najboljem slučaju od stranog švercera.

3. Sve te gazde vozaju Audije i "mećke" vrhunske klase jer zarađuju na vama i UBLEHAŠKOJ garanciji i izbjegavanju PDV-a a još više prijavljivanja radnika (servis možda bude prijavljen jer ne može bez njega). Rijetko koji servis da vam daje fiskalni račun.

4. Ja sam lično sastavljao takvu UBLEHAŠKU garanciju gdje je bio cilj da ne bude garancija ni na šta. Čak i kad dođe do problema, prvo se traži svaki način da se krivica svali na mušteriju a ako se nađe ništa tek se rješava kad inspekcija dođe.

5. Iako uzimaju brdo para na servisu jer svaki dio naplate 2x ili 3x od nabavne cijene (osim displeja i nekih skupljih stvari) a da ne govorim o dekodiranju i ostalim stvarima. I pored toga opet su pohlepni da vam dušu uzmu.

6. Dok su dolazile memorijske i slušalice uz telefone, sve se to VADILO i PRODAVALO odvojeno iz telefona a vrlo moguće je i danas da se takve stvari radi. Sami ste primjetili da je rijetko koja kutija zapakovana. Mada ima snimaka kada kinezi upakuju na "trafici" iPhone isto kao da je iz fabrike došao. https://www.youtube.com/watch?v=j6p76rDbS18

7. Inspekcija kad dolazi, dolazi po prijavi a tada obavezno hajruju nove mobitele. Nisu ni oni tako glupi jelde :-)

8. Glupi su komentari tipa: Ja kupio, evo nisam imao problem nije mi se pokvario... Vidjet ćemo te kad počneš muku sa garancijom, svoje pravo da izganjaš.

9. Mala je zarada na prodaji mobitela (univerzalno ima oko 20-40 KM što ja znam a drugi max do 60 KM) i to je ono što tjera ove prodavače da ovako postupaju...

Jednom riječju: MAFIJA i vi tu ne možete ništa osim da ne kupite kod njih (ebay, aliexpress) ili kod telekom operatera (i sa njima je opet ganja za servis ali puno lakša jer imate fiskalni račun) ali ćete opet kupiti kod švercera radi "100 KM uštede" koju ćete možda kasnije debelo platiti.
exampLe.
Posts: 1983
Joined: 26/05/2009 21:30

#162 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by exampLe. »

Kad kupis Iphone imas internacionalnu garanciju, tako da jabuku cu uvijek uzimati u "piljari", dok se ostale telefone tu ne isplati kupovati jer bukvalno molis Boga da se ne pokvari.
User avatar
febo_acm
Posts: 10234
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#163 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by febo_acm »

PlusSA wrote:Jel neko uzimao mobitel kod

mobile_delta shop Sarajevo?

Iste cijene kao electronic shop.

To je ista firma. Salju mobitele iz Doboja.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#164 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by agent_zero »

febo_acm wrote:
PlusSA wrote:Jel neko uzimao mobitel kod

mobile_delta shop Sarajevo?

Iste cijene kao electronic shop.

To je ista firma. Salju mobitele iz Doboja.
Izvor ove informacije?
User avatar
PlusSA
Posts: 3167
Joined: 13/07/2011 16:51

#165 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by PlusSA »

agent_zero wrote:
febo_acm wrote:
PlusSA wrote:Jel neko uzimao mobitel kod

mobile_delta shop Sarajevo?

Iste cijene kao electronic shop.

To je ista firma. Salju mobitele iz Doboja.
Izvor ove informacije?
Ima smisla jer vidim da su cijene iste, vjerujem da su uvezani.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#166 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by agent_zero »

To opet nije dokaz.

A baš me interesuje izvor.
nlt
Posts: 2556
Joined: 18/05/2014 18:02

#167 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by nlt »

plus mobil vs IQ mobile

ISTe cijene za jedan xiaomi pa koji su gori? bolji?
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#168 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by mirsek »

Jel telefon kupljen u bh telekomu bolje odnijeti kod njih na popravku pa da se oni bakcu sa tim ili direktno u servis koji je naveden u garanciji ?
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#169 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by diablobih »

mirsek wrote:Jel telefon kupljen u bh telekomu bolje odnijeti kod njih na popravku pa da se oni bakcu sa tim ili direktno u servis koji je naveden u garanciji ?
Direktno u servis ako ti ne treba zamjenski mobitel. Zavrse ti za par dana.
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#170 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by Atego »

znači,nisam pogriješio što telefone uzimam u bhtelekomu.ustvari,komplet porodica. doduše,samo je jednom i bio problem sa nekim sonijem,odnjeli u poslovnicu,dobili lg na korištenje,za 8 dana zovu da se dođe po mob
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#171 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by un1ted »

Pa nisi, platio si garanciju telekomu. Ove radnje što imaju žnj garanciju, većinom istu i nemaju uračunatu u cijenu artikla. Ti platiš mobitel 1.000KM u telekomu, a isti takav u nekoj radnji 700KM.
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#172 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by Atego »

un1ted wrote:Pa nisi, platio si garanciju telekomu. Ove radnje što imaju žnj garanciju, većinom istu i nemaju uračunatu u cijenu artikla. Ti platiš mobitel 1.000KM u telekomu, a isti takav u nekoj radnji 700KM.
ja sam manji kalibar :) 480 će me izać u telekomu,a u radnji 399.00 .al',šta fali,plaćam na rate,imam sigurnu garanciju.jednostavno ,ne osjetim da sam uzeo tel.,rasterećen skroz pa haj
smijesni_ste
Posts: 5974
Joined: 09/10/2009 16:46

#173 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by smijesni_ste »

Ja odnio mobitel pod garancijom u Imtec, a oni dalje na servis prije tačno 21 dan i još mi ništa ne javljaju iako sam ih pitao već dokle su.

Budući da je četvrtak neće me vjerovatno sutra kontaktirati tako da to već ide na skoro mjesec dana :-)

Prije nekoliko godina sam isto dugo čekao, ali opet mi je draže i dugo čekanje i popravak nego da me piljari zajebavaju
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#174 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by avaks »

Poslao preko Eroneta telefon na servis, Samsung je u pitanju, za 10 dana vratili, ništa nisu popravili.
Agram servis u pitanju :-) Navodno nisu našli grešku i samo javljaju da je baterija oslabila (a i ne oslabila nakon skoro 2 godine) i ako hoću da kupim od njih da uplatim na žiroračun :thumbup:
Huawei u kvaru, šaljem mail Mobisu par puta niko ne odgovara, ma jebo naše ovlaštene servise, isto piljare jbt :lol:
Ili sam ja peh pa na samo par iskustava sve loše :run:
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#175 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by mirsek »

avaks wrote:Poslao preko Eroneta telefon na servis, Samsung je u pitanju, za 10 dana vratili, ništa nisu popravili.
Agram servis u pitanju :-) Navodno nisu našli grešku i samo javljaju da je baterija oslabila (a i ne oslabila nakon skoro 2 godine) i ako hoću da kupim od njih da uplatim na žiroračun :thumbup:
Huawei u kvaru, šaljem mail Mobisu par puta niko ne odgovara, ma jebo naše ovlaštene servise, isto piljare jbt :lol:
Ili sam ja peh pa na samo par iskustava sve loše :run:
Mozda si fakat peh. Ja sam nekad davno odnio nokiu u ovlasteni servis jer mi nije punila na punjacu da bi mi javili da mi ne puni jer mi nije original baterija(bila je original) i da ce mi zamijeniti bateriju ali da moram platiti 20 KM. :D Sad cu reklamirati sony experia e5, prestao mu raditi mikrofon. Odnijet cu u bhtelekom, sluzbenije je i lakse je zaprijetiti inspekcijom ako budu zajebavali.
Post Reply