PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Malogradjanin
Posts: 80
Joined: 27/02/2010 10:47

#126 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by Malogradjanin »

doff wrote:
Vidi ovako, ja sam kupio HTC preko BH Telecoma. Uvoznik je MIBO, piše na deklaraciji a ovlašteni sevis je Agramservis. Kad sam poslao zahtjev za otključavanje uređaja, BH Telecom je kod mog uređaja izgubio, ali su mi ga poslali nakon skoro mjesec dana. Peti dan po slanju mog zahtjeva, nazvao me Bojan (ako se dobro sjećam) i predstavio se da zove iz agrama povodom mog zahtjeva za otključavanje. Momak mi izdiktiro broj i kaže ako ne upali taj, telefon šalji nama brzom poštom i mi preuzimamo teret svih nastalih troškova pa i poštarine. Telefon sam uspješno otključao. Nije me MIBO zvao i čito mi kodove sa neke liste koje mu je proizvođač dao.

Dakle kakva lista kodova, kakav distributer. To je posao ovlaštenog servisa. Ako je tako kao što ti kažeš, da proizvođač pakuje u velike kutije i tačno za kojeg operatera, zašto na ambalaži nisu specifikacije navedene na jeziku koji se specifičan za to govorno područje, konkretno za BHTelecom, zašto nije na našem jeziku. Što je svaka ambalaža na engleskom jeziku? Meni je nekako logično da onda nije namjenski.

Nije bez razloga nazvan "ovlašteni servis", to ovlaštenje mu je dao proizvođač.
Pa o tome ti ja i pričam. Da bi ovlašteni servis uopšte dobio kod, dobija ga od koga drugog nego od ovlaštenog distributera. Mi smo malo tržište da bi se iko zanimao našim jezikom i printao ambalažu. Lakše je sve na engleskom, pa u svaku kutiju ubaciti uputstvo na našem jeziku.

Kad smo već kod ovlaštenih i neovlaštenih, zna li iko odakle Mobis-u dopuštenje da nabavlja i servisira Iphone uređaje za naše telekom operatere? Nisam uspio naći na Apple stranici da su ovlašteni distributer i serviser.
doff
Posts: 2329
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#127 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by doff »

Malogradjanin wrote:Pa o tome ti ja i pričam. Da bi ovlašteni servis uopšte dobio kod, dobija ga od koga drugog nego od ovlaštenog distributera. Mi smo malo tržište da bi se iko zanimao našim jezikom i printao ambalažu. Lakše je sve na engleskom, pa u svaku kutiju ubaciti uputstvo na našem jeziku.

Kad smo već kod ovlaštenih i neovlaštenih, zna li iko odakle Mobis-u dopuštenje da nabavlja i servisira Iphone uređaje za naše telekom operatere? Nisam uspio naći na Apple stranici da su ovlašteni distributer i serviser.
Naš region nije baš malo tržište. Kupiš ovdje nutellu, ambalaža na našem jeziku, kupiš je u Austriji, ambalaža na njemačkom jeziku. Gdje je jedna Nutella od desetak maraka a gdje je jedan smart od milju maraka. Specifikacija je printana samo na ambalaži, nema je unutra u onim silnim knjižicama.
Malogradjanin
Posts: 80
Joined: 27/02/2010 10:47

#128 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by Malogradjanin »

doff wrote:
Naš region nije baš malo tržište. Kupiš ovdje nutellu, ambalaža na našem jeziku, kupiš je u Austriji, ambalaža na njemačkom jeziku. Gdje je jedna Nutella od desetak maraka a gdje je jedan smart od milju maraka. Specifikacija je printana samo na ambalaži, nema je unutra u onim silnim knjižicama.
Ne znam jesi li uzeo baš dobar primjer, jer Ferrero i Nutella su priča za sebe :) . Evo u Njemačkoj, čije je tržište višestruko veće od našeg, opet je specifikacija na kutiji na engleskom jeziku, uz dodatak naljepnice "European SIM card only". Dakle, radi se o uređaju Samsung Galaxy S7 Edge, kupljen u MediaMarkt-u. Kako rekoh, neće se Samsung zamarati da li neko zna pročitati specifikaciju sa kutije na engleskom.
doff
Posts: 2329
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#129 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by doff »

Pa vidi, što bi se onda zamarali onim knjižicama u ambalaži. Tom logikom i njih može stavljati na engleskom jeziku. Ista logika, ha ya. Valjda ako može brošura može i ambalaža, bez ikakvog zahmeta.

Pa nije samo Ferrero, uzmi i milku. Pa hebi me ako samsung nije ime kao i ovi proizvodi, cijena neuporediva a jedni imaju ambalaže za svako tržište a drugi ne, a kao ovi rade namjeski za trgovca. Ako radiš namjenskki, onda ispoštuj u potpunosti. Il baš i nije namjenski nego generalno za određena tržišta, kao npr. evropsko, američko...

Al slažemo se u jednom, da ovlašteni ipak smiju otvoriti kutiju, a ne da to rade isključivo kupci (kako neki tvrde), mada znamo da je trgovac taj koji otvara ambalažu pred mušterijom, nikako kupac.
User avatar
hrasno38
Posts: 31487
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#130 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by hrasno38 »

el_bake007
Posts: 794
Joined: 16/03/2017 15:26

#131 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by el_bake007 »

Kupovao sam 2 telefona u Univerzalnom u prosle 3 godine , nisam dobio fiskalni račun već su oni pisali svoj neki račun na papirima , prvi telefon je uredno radio a kada sam drugi kupio otkrio sam mrtav pixel na ekranu i odnio sljedeći dan u njihovu radnju i zamjenili su mi bez ikakvog natezanja ali ono što me je iznenadilo je da je momak otpakovao drugi telefon i dao mi a moj sa mrtvim pixelom stavio u tu kutiju i vratio ispod pulta :-)


Inače , iz pouzdanih izvora radnje tipa Univerzalno,Fontele,Pacomoby prevoze telefone iz susjednih država ili Mađarske,Rumunije autom te prijave da uvoze 2-3 mobitela a ostalih 10 koji su sakriveni u autu ne prijave.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#132 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by un1ted »

doff wrote: Al slažemo se u jednom, da ovlašteni ipak smiju otvoriti kutiju, a ne da to rade isključivo kupci (kako neki tvrde), mada znamo da je trgovac taj koji otvara ambalažu pred mušterijom, nikako kupac.
Image
ITNet
Posts: 780
Joined: 30/09/2016 11:47

#133 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by ITNet »

Nova naljepnica preko stare otvorene naljepnice, to je nesto sto sam spominjao i da to se radi
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#134 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by un1ted »

To se primijeti bez problema i imas osnove za zalbu.
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#135 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by smartXL »

un1ted wrote: Image
Sta je ovo, naljepica preko naljepnice? Olasteni otvaro?
Jeti2
Posts: 79
Joined: 22/03/2017 12:56

#136 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by Jeti2 »

Netko je spominjao DigitalCity.. Kod njih sam uzeo dva mobitela huawei G630 poslana postom.. Jedan mi je ispravan stigao drugi se nije htio upaliti, bez trzuckanja ili suvisnih rijeci rekli su da im odmah posaljem nazad neispravan mobitel i zaista su mi zamjenili odmah.. Prilicno sam iznenadjen ostao, samo sto im garancija svega 6mj traje..

Univerzalno da ne pricam nisu htjeli cak ni da razmjenimo dojmove na oglasniku iako smo uspjesno realizirali kupoprodaju..
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#137 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by MTV »

Digitalcity stvarno ima kulturne, ljubazne ljude koji rade u prodavnici. Za plavookog prodavca (ne znam mu ime) mogao bi napisati roman pohvala.
Neke velike radnje bi trebale imati takve ljude a ne snobove.

Piljara Mobil Shop Ciglane komunikacija kao da smo ovce zajedno cuvali. Mozda on jeste al ja nisam. Univerzalno sram te bilo sto si dosao po mobitel bolje pare samo da si poslao postom. Komunikacija 0. Kod ove dvije radnje ni mrtav, ni maskicu uzet.

Opet da se vratim na digitalcity bolje da im nisam odnio mobitel jer su ga vratili u gorem stanju. Garancija je premala, za s7 i s7 edge garancija je 12 mjeseci koja opet nista nepokriva.
Jeti2
Posts: 79
Joined: 22/03/2017 12:56

#138 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by Jeti2 »

Ima li "mobil shop" ciglane na pik-u(olx).ba da ih znam zaobilaziti..?
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#139 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by MTV »

User avatar
Nogatrans
Posts: 980
Joined: 07/10/2010 21:14
Location: Sarajevo

#140 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by Nogatrans »

Ja sam do sada kupio dva mobitela na ciglanama i to polovna, oba rade bez problema. IPhone je u pitanju.
Jeti2
Posts: 79
Joined: 22/03/2017 12:56

#141 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by Jeti2 »

Moram da pohvalim i mobilshop.ba(hercegovci ako se ne varam) , uzeo kod njih Cubot Note S nije mi dan radio pokvario se, kontaktirao ih opisao problem i poslali mu u roku 2-3 dana drugi, tako da pohvale i za tu radnju :)
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#142 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by zlo zlo »

Jeti2 wrote:Moram da pohvalim i mobilshop.ba(hercegovci ako se ne varam) , uzeo kod njih Cubot Note S nije mi dan radio pokvario se, kontaktirao ih opisao problem i poslali mu u roku 2-3 dana drugi, tako da pohvale i za tu radnju :)
na njih se niko ne žali (imam i sama pozitivno iskustvo s njima).... za razliku od one radnju iq mobile, znadu i razbit mob na servisu, ekran itd a onda ljudima da oni sami to :sad: Puno ljudi u Mostaru sa nasanjkalo kod njih.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#143 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by amar1994 »

User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#144 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by Benq »

amar1994 wrote:http://www.digitalcity.ba/shop-2/mobite ... y-c5-64gb/

6 mjeseci garancija :-) :-) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ovo je istina , dobro pazite kad kupujete mobitel u Digital City , kupih prije dvije godine S3 Mini , prije toga posaljem upit na PIK u vezi garancije , dobijem odgovor da je 12mj. Odem u radnju , izvadi covjek nov mobitel , ispred mene otvorio kutiju prvi put , dok je spremao garantni list ja gledao okolo nesto i tek kad sam dosao kuci vidim da je napisao da je garancija 6mj, inace nisam prvi slucaj , to im je izgleda praksa takva.
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#145 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by MTV »

Benq wrote:
amar1994 wrote:http://www.digitalcity.ba/shop-2/mobite ... y-c5-64gb/

6 mjeseci garancija :-) :-) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ovo je istina , dobro pazite kad kupujete mobitel u Digital City , kupih prije dvije godine S3 Mini , prije toga posaljem upit na PIK u vezi garancije , dobijem odgovor da je 12mj. Odem u radnju , izvadi covjek nov mobitel , ispred mene otvorio kutiju prvi put , dok je spremao garantni list ja gledao okolo nesto i tek kad sam dosao kuci vidim da je napisao da je garancija 6mj, inace nisam prvi slucaj , to im je izgleda praksa takva.
da 6 mjeseci jedino na top modele S7/S/ edge je 1 godina. Inace kad se pokvari mob mozes ga baciti.

Image
pronadji razliku :lol:
Image
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#146 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by amar1994 »

MTV wrote:
Benq wrote:
Ovo je istina , dobro pazite kad kupujete mobitel u Digital City , kupih prije dvije godine S3 Mini , prije toga posaljem upit na PIK u vezi garancije , dobijem odgovor da je 12mj. Odem u radnju , izvadi covjek nov mobitel , ispred mene otvorio kutiju prvi put , dok je spremao garantni list ja gledao okolo nesto i tek kad sam dosao kuci vidim da je napisao da je garancija 6mj, inace nisam prvi slucaj , to im je izgleda praksa takva.
da 6 mjeseci jedino na top modele S7/S/ edge je 1 godina. Inace kad se pokvari mob mozes ga baciti.

Image
pronadji razliku :lol:
Image
Eh pa kupio sam kod ovih drugih C5 i to zlatni :D :run:

Evo sad upadte zavrsio , sad za sad fercera , kod mame S4 neo jos uvijek radi , isto kod njih kupljen :zoka:

Ovo je fakat preseravanje , ogradili se bukvalno od svega , po tom pitanju telecom je bolji ali im je izbor rinaka :-) :roll: :run:
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#147 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by MTV »

amar1994 wrote: Eh pa kupio sam kod ovih drugih C5 i to zlatni :D :run:

Evo sad upadte zavrsio , sad za sad fercera , kod mame S4 neo jos uvijek radi , isto kod njih kupljen :zoka:

Ovo je fakat preseravanje , ogradili se bukvalno od svega , po tom pitanju telecom je bolji ali im je izbor rinaka :-) :roll: :run:
Digital i univerzalno su za one koji imaju srecu da im nesto nerikne. Kod garancije bolje da napisu da je nema.
Nek te fino sluzi a ja sljedeci mobitel uzimam u mobilmediji/tehnomag uz 10% popusta na cek od penzionera.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#148 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by amar1994 »

MTV wrote:
amar1994 wrote: Eh pa kupio sam kod ovih drugih C5 i to zlatni :D :run:

Evo sad upadte zavrsio , sad za sad fercera , kod mame S4 neo jos uvijek radi , isto kod njih kupljen :zoka:

Ovo je fakat preseravanje , ogradili se bukvalno od svega , po tom pitanju telecom je bolji ali im je izbor rinaka :-) :roll: :run:
Digital i univerzalno su za one koji imaju srecu da im nesto nerikne. Kod garancije bolje da napisu da je nema.
Nek te fino sluzi a ja sljedeci mobitel uzimam u mobilmediji/tehnomag uz 10% popusta na cek od penzionera.
Ma da , vjerovat cemo samsungu :)

Hvala , :) :thumbup:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#149 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by supercali »

Ja sam zadnja 2 kupio na onom kao standu u scc dal je fontele to ili koji vec taj shop nemam pojma al zasad sam zadovoljan
Prije toga sam kupio par telefona u univerzalno i sa telefonima je bilo sve ok al ne mogu seljakluka i neznanja radnika
Jbt radis s mobitelima ne znas gdje ide kartica i sl
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#150 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by Benq »

supercali wrote:Ja sam zadnja 2 kupio na onom kao standu u scc dal je fontele to ili koji vec taj shop nemam pojma al zasad sam zadovoljan
Prije toga sam kupio par telefona u univerzalno i sa telefonima je bilo sve ok al ne mogu seljakluka i neznanja radnika
Jbt radis s mobitelima ne znas gdje ide kartica i sl
Fontele je regularan sto se tice garancije , drug je tamo kupio mobitel , poslije 3 mjeseca poceo touch zezat , odnio u radnju i ljudi gledali da li ima fizickog ostecenja , vidjeli da nema i zavrsili.

Licno sam kupio nekoliko mobitela i u Univerzalno , sreca pa nisam imao nikakvih problema, u zadnje vrijeme mobitele kupujem u Domod-u , malo su skuplji ali je bar sve kako treba.
Post Reply