PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
pesimist
Posts: 185
Joined: 20/03/2013 12:58

#1 PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by pesimist »

Prije par mjeseci kupio sam u Sarajevu univerzalno radnja mobitel samsung iskesirao 1000 KM i kontam jedni su od trenutno najzastupljenijih za prodaju mobitela u Sarajevu i zbog toga sam uzeo kod njih.Imao sam par problema sa telefonima kupljenim kod njih i za svaki su rekli NE PODLIJEZE GARANCIJI,bukvalno njihova garancija ne sluzi nicemu e sad glavni problem je u tome sto mi drug rece neki dan da firma samsung za sve svoje mobitele daje garanciju 2 godine i ako je original mobitel garancija mora biti 2 godine.Ja sam u univerzalno dobio godinu dana garancije.Jel moguce da tako zastupljena jaka firma za prodaju mobitela tuši fuseraj koji uzmu ispod cijene negdje i da se uopste ne radi o original telefonima zanima me vase misljenje takodje i za popravak u garanciji 99 posto kvarova ne zele da poprave

vasa iskustva misljenja oko ovog
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by Qler »

kupio kod mene moj polovan ili u Univerzlano isto ti je. Mozda je bolje od mene, ja bar imam obraza :D
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10187
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#3 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by Benq »

Nije fuseraj , nego sverc u "bubregu" preko granice i onda ovdje prodaju i daju "garanciju" koju naravno niko ne cita ali svi uredno potpisuju. Poslije kad dodje do tako necega i kad se treba pozvati na garanciju , ustvari shvatis da nema nista od toga..
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#4 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by hrasno38 »

pesimist wrote:Prije par mjeseci kupio sam u Sarajevu univerzalno radnja mobitel samsung iskesirao 1000 KM i kontam jedni su od trenutno najzastupljenijih za prodaju mobitela u Sarajevu i zbog toga sam uzeo kod njih.Imao sam par problema sa telefonima kupljenim kod njih i za svaki su rekli NE PODLIJEZE GARANCIJI,bukvalno njihova garancija ne sluzi nicemu e sad glavni problem je u tome sto mi drug rece neki dan da firma samsung za sve svoje mobitele daje garanciju 2 godine i ako je original mobitel garancija mora biti 2 godine.Ja sam u univerzalno dobio godinu dana garancije.Jel moguce da tako zastupljena jaka firma za prodaju mobitela tuši fuseraj koji uzmu ispod cijene negdje i da se uopste ne radi o original telefonima zanima me vase misljenje takodje i za popravak u garanciji 99 posto kvarova ne zele da poprave

vasa iskustva misljenja oko ovog
Ista ti je stavr i sa Sonijem i oni daju 2 godine a ovi supci samo godinu zato sto nabavljaju telefone pitaj boga kako i odakle
vrapcic
Posts: 243
Joined: 20/07/2011 16:53

#5 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by vrapcic »

Mozda glupo pitanje ali moze li se sa pokvarenim telefonom/tabletom kupljenim u Univerzalnom otici u Samsung ovlasteni servis ili se mora popravljati kod njih?
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#6 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by hrasno38 »

Kaktusov Cvet wrote:Kupiš telefon za upola manju cjenu i hoćeš garanciju, ja za 480 maraka kupih LG G4 u digital city ima godina, isti telefon u TehnoShop košta 1250 maraka.
Univerzalno prodaje nove telefone ....bar tako kazu da su novi i onda bi morali po zakonu ispostovati garanciju proizvodjaca. Medjutim Univerzalno je sve samo ne regularna firma i u servisu su bezobrazni do bola.....ali ono bas bezobrazni i drski. Treba im poslati inspekciju da se utvrdi tacno porijeklo telefona jer ne bih se zakleo da ne narucuju klonove od kineza ili preko ebaya.
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#7 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by hrasno38 »

vrapcic wrote:Mozda glupo pitanje ali moze li se sa pokvarenim telefonom/tabletom kupljenim u Univerzalnom otici u Samsung ovlasteni servis ili se mora popravljati kod njih?
Trebalo bi da mozes oticvi u Samsun prvo predstavnistvo i prijaviti nepostivanje garancije od Univerzalno a onda otici u ovlasteni servis.
User avatar
MTV
Posts: 14340
Joined: 21/08/2013 19:39

#8 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by MTV »

Univerzalno i slicne radnje su piljare zato su telefoni jeftiniji 200-300-600 KM.
Garancije nesluze nicemu sem softveru, naravno ako i to budu znali popraviti a ni to ne znaju.

A gdje je Samsungov ovlasteni servis?
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#9 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by _ado_ »

MTV wrote:Univerzalno i slicne radnje su piljare zato su telefoni jeftiniji 200-300-600 KM.
Garancije nesluze nicemu sem softveru, naravno ako i to budu znali popraviti a ni to ne znaju.

A gdje je Samsungov ovlasteni servis?
Agram na Hrasnom je ovlasteni servis za HTC, Samsung i Sony. Ni njima strucnost nije jaca strana, al jedina prednost je sto kad priznaju da ne mogu popraviti mob, dobijes novi uredjaj.
User avatar
MTV
Posts: 14340
Joined: 21/08/2013 19:39

#10 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by MTV »

Taj isti Agram je odbio servis jednog mobitela jer nema 2 god garancije.
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#11 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by hrasno38 »

CoolinBan wrote:
pesimist wrote:Prije par mjeseci kupio sam u Sarajevu univerzalno radnja mobitel samsung iskesirao 1000 KM i kontam jedni su od trenutno najzastupljenijih za prodaju mobitela u Sarajevu i zbog toga sam uzeo kod njih.Imao sam par problema sa telefonima kupljenim kod njih i za svaki su rekli NE PODLIJEZE GARANCIJI,bukvalno njihova garancija ne sluzi nicemu e sad glavni problem je u tome sto mi drug rece neki dan da firma samsung za sve svoje mobitele daje garanciju 2 godine i ako je original mobitel garancija mora biti 2 godine.Ja sam u univerzalno dobio godinu dana garancije.Jel moguce da tako zastupljena jaka firma za prodaju mobitela tuši fuseraj koji uzmu ispod cijene negdje i da se uopste ne radi o original telefonima zanima me vase misljenje takodje i za popravak u garanciji 99 posto kvarova ne zele da poprave

vasa iskustva misljenja oko ovog
poletio si kupit mobitel za 1000 KM koji je kod OVLAŠTENIH distributera Tehnomag i Domod 1.400 i hoćeš 2 godine garancije
ma nemoj!
dobar si ti dobar, misliš ti pametan a neko drugi budala
MTV wrote:Univerzalno i slicne radnje su piljare zato su telefoni jeftiniji 200-300-600 KM.
Garancije nesluze nicemu sem softveru, naravno ako i to budu znali popraviti a ni to ne znaju.

A gdje je Samsungov ovlasteni servis?
zato pravac u Tehnomag i kihni 1.400 KM za s7
hrasno38 wrote:
vrapcic wrote:Mozda glupo pitanje ali moze li se sa pokvarenim telefonom/tabletom kupljenim u Univerzalnom otici u Samsung ovlasteni servis ili se mora popravljati kod njih?
Trebalo bi da mozes oticvi u Samsun prvo predstavnistvo i prijaviti nepostivanje garancije od Univerzalno a onda otici u ovlasteni servis.
Univerzalno i nije oficijelni diler Samsunga
to su samo Tehnomag i Domod
da je i jare i pare, i dobru garanciju i malu cjenu
sve neki genijalci
Tu svoju pricu prosipaj nekom drugom ali ako prodajes orginal novi prozivod duzan si da pratis sve ono sto prozivodjac daje. Ovo sto ti sad pricas samo je u prevodu da Univerzalno tusi dupljake telefone ili ukradene jer Samsung s8 je svugdje priblizno ista cijena i ne mozes ga ti dobiti za 500 KM kad on kosta 1500....dodouse mozes ali se onda on zove Kineski klon i u tom slucaju nemoj govoriti da se radi o orginalu.
User avatar
MTV
Posts: 14340
Joined: 21/08/2013 19:39

#12 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by MTV »

CoolinBan wrote:
MTV wrote:Univerzalno i slicne radnje su piljare zato su telefoni jeftiniji 200-300-600 KM.
Garancije nesluze nicemu sem softveru, naravno ako i to budu znali popraviti a ni to ne znaju.

A gdje je Samsungov ovlasteni servis?
zato pravac u Tehnomag i kihni 1.400 KM za s7
1. Smanji dozivljaj.
2. Da mi se uzima S7 otisao bi u Split i uzeo za 1200 KM ili S7 Edge za 1400 KM sa 2 god garancije. Radnja http://www.elipso.hr povoljnija od tehnomaga.
3. Nisam lud uzimat telefone od 1000 KM u piljarama. To sto su se drugi opekli njihov problem. Ja sam se opekao na dosta jeftinijim tako da nije prevelik trosak. Pozz
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#13 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by Qler »

Meni je fascinantno kako neko i koliko, 10 godina, kako Univerzalno radi, misli da oni imaju nesto ovlasteno, nesto sigurno, nesto po zakonu :D

Samsung taj je original, to nema sta, ali kako je dosao, kojim kanalima, to je upitno. I da je regularnim kanalom, mozes lako provjeriti da li je garancija validna, pa makar u zamlji iz koje dolazi...
User avatar
MTV
Posts: 14340
Joined: 21/08/2013 19:39

#14 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by MTV »

Qler wrote:Meni je fascinantno kako neko i koliko, 10 godina, kako Univerzalno radi, misli da oni imaju nesto ovlasteno, nesto sigurno, nesto po zakonu :D

Samsung taj je original, to nema sta, ali kako je dosao, kojim kanalima, to je upitno. I da je regularnim kanalom, mozes lako provjeriti da li je garancija validna, pa makar u zamlji iz koje dolazi...
Ima ima ovlasteno zaradjuju na glupoj raji. Jedan sam od tih glupih :mrgreen:
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#15 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by hrasno38 »

Qler wrote:Meni je fascinantno kako neko i koliko, 10 godina, kako Univerzalno radi, misli da oni imaju nesto ovlasteno, nesto sigurno, nesto po zakonu :D

Samsung taj je original, to nema sta, ali kako je dosao, kojim kanalima, to je upitno. I da je regularnim kanalom, mozes lako provjeriti da li je garancija validna, pa makar u zamlji iz koje dolazi...
Samsung. Aple, Nokia imaju cijene koje su vrlo priblizne u cijelom svijetu jer su to brandovi a ne supljaci. I sad taj brand ti u Univerzalnom kupis za 1000 njegova stvarna cijena 2000. Kako drugo da rezonujes nego da ta roba nije sva svoja....ili je dupljak....ili je ukradena....ili je sa felerom a prodaju ti je pod NOVO!!! Ka dje nesto novo garancija MORA biti onolika koliku daje proizvodjac. Otidjes u TM kupis TV i dobije garanciju koliku daju Samsung, Sony, LG, Philips i to zna biti i po 5 godina. Kod ovih specijalaca ja jednostavno ne znam ni sta pokriva garanicja od 1 godine.....jer kad sam se svadjao sa indijancima ispalo je da ne pokriva skoro pa nista. Ali nisu oni jedini....ima i gorih primjera.....kupis glanc novu bateriju za tus sa cesmom, skines postojecu, namontiras novu i vidis da pisa na sve strane.......odneses nakon sat dva i oni ti mrtvo hladno kazu nema problema poslat cemo mi to u Vitez pa se javite za par dana :lol: :lol: :lol: :lol: Naravno kad im se vrlo kvalitetno najebes mame i pocnes da okreces broj inspekcije problem se rijesi u dva minuta!!!! Zati u Univerzalno treba poslati inspekciju pa nek utvrde porijeklo robe.
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#16 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by Qler »

Evo sta ne podlijeze garanciji u Univerzalno :)

Image
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#17 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by hrasno38 »

Qler wrote:Evo sta ne podlijeze garanciji u Univerzalno :)

Image
hahahaha pa kazem ti fakticki i nemas garanciju!!!
mega_mashcine
Posts: 1403
Joined: 01/05/2013 12:21

#18 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by mega_mashcine »

Takodjer imam losa iskustva sa univerzalno. Nedavno po prvi (i zadnji) put kupim mobitel kod njih, i neki dan mi se pojavi problem na mobitelu, odem do radnje gdje sam kupio, lik mi kaze u cemu je problem i da ce mi to u servisu za 10-15 minuta zavrsiti. Odem danas do servisa i tu mi momak rece da zapravo to nije tako kako mi je rekao momak iz prodaje, te da oni ne mogu rijesiti moj problem, tj nije do njih nego je valjda do mene. A zapravo ni on ne zna zbog cega mi se javlja problem.
User avatar
MTV
Posts: 14340
Joined: 21/08/2013 19:39

#19 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by MTV »

mega_mashcine wrote:Takodjer imam losa iskustva sa univerzalno. Nedavno po prvi (i zadnji) put kupim mobitel kod njih, i neki dan mi se pojavi problem na mobitelu, odem do radnje gdje sam kupio, lik mi kaze u cemu je problem i da ce mi to u servisu za 10-15 minuta zavrsiti. Odem danas do servisa i tu mi momak rece da zapravo to nije tako kako mi je rekao momak iz prodaje, te da oni ne mogu rijesiti moj problem, tj nije do njih nego je valjda do mene. A zapravo ni on ne zna zbog cega mi se javlja problem.
Iste su sve piljare Univerzalno, Mobil Shop Ciglane, Digitalcity.
Qler wrote:Evo sta ne podlijeze garanciji u Univerzalno :)

Image
Copy paste i kod ove druge dvije piljare. Garancija na nista.
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#20 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by hrasno38 »

Kako god okrenes jeste skuplje ali se telefon najvise ispalti uzeti kod BH operatera....em bude lijepish cijena em dobijas garanciju kako treba. Ja sam za Lenovo dobio dvije godine a telefon ko lutka.
User avatar
cpu_fan
Posts: 1693
Joined: 24/06/2009 14:38

#21 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by cpu_fan »

Qler wrote:Evo sta ne podlijeze garanciji u Univerzalno :)

Image

Majko moja, ovo je nevjerovatno, čuj "tač displej " dodatna oprema i ne spada pod garanciju flex folije isto tako, :shock: . Pa onaj koji kupi telefon ovdje lud je 100% . Ažuriranje samo da oni rade :shock: , naravno ako dobiješ update preko OTA upisaće ti na osnovu IMEI broja software za tržište/operatera na koje je uređaj prodan pa se možeš onda slikati s njim ovdje!

P.S.

ulazila je njima inspekcija više puta i zatvarala radnje ali nako što inspektori dobiju telefone opet ovi počnu raditi kao što su radili !
User avatar
MTV
Posts: 14340
Joined: 21/08/2013 19:39

#22 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by MTV »

hrasno38 wrote:Kako god okrenes jeste skuplje ali se telefon najvise ispalti uzeti kod BH operatera....em bude lijepish cijena em dobijas garanciju kako treba. Ja sam za Lenovo dobio dvije godine a telefon ko lutka.

Par telefona sto sam gledao podjednaka cijena kod operatera ili u mobilmediji.
S tim da mi pretplata netreba, telefon kodiran na mrezu pa treba podnositi zahtjev za dekodiranje a u mobilmediji mogu iskoristiti 10% popusta svaku zadnju subotu u mjesecu na cek od penzije i licnu penzionera (imam penzionera u familiji), netrebaju nikakvi zahtjevi za dekodiranje.
U sustini svako uzima sta mu odgovoara ili cijena za konkretan model.

Npr. cijene za kesh

Elipso.hr
S7 Edge 5000 KN oko 1350 KM
S7 4400 KN oko 1150 KM
A5 2017 3500 KN oko 950 KM
(Ima u Splitu jos jedna radnja alo alo sa original 2 god garancijom i uredjaji jeftiniji oko 50 KM od elipso ali nemaju azuriranju web stranicu)

Mobil media by Technomag
S7 Edge 1600 KM -10% (popusta ako imas penzionera) 1440 KM
S7 1400 KM - 10% = 1260 KM
A5 2017 800 KM - 10% = 720 KM

Piljare Univerzalno - Mobil shop - Digitalcity
S7 edge 1050 KM
S7 900 KM
A5 2017 680 KM
(+- 10 KM gore dole po piljari i kad ti prestane raditi bolje ti je mobitel baciti jer ga znaju jos goreg vratiti)
User avatar
pesimist
Posts: 185
Joined: 20/03/2013 12:58

#23 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by pesimist »

Vise apsolutno nikad necu uzeti telefon kod njih apsolutno sam siguran da telefoni nisu originalni i cak mi je kutija bila otvarana zaljepljena samo obicnom trakicom da se ne otvara.Servis je katastrofa i apsolutno nista ne spada u garanciju.
Totalno sam nezadovoljan njihovom uslugom i bog zna odakle nabavljaju telefone ....sljedeci put pametnije svakoga mogu zeznuti jednom
User avatar
pesimist
Posts: 185
Joined: 20/03/2013 12:58

#24 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by pesimist »

cpu_fan wrote:
Qler wrote:Evo sta ne podlijeze garanciji u Univerzalno :)

Image

Majko moja, ovo je nevjerovatno, čuj "tač displej " dodatna oprema i ne spada pod garanciju flex folije isto tako, :shock: . Pa onaj koji kupi telefon ovdje lud je 100% . Ažuriranje samo da oni rade :shock: , naravno ako dobiješ update preko OTA upisaće ti na osnovu IMEI broja software za tržište/operatera na koje je uređaj prodan pa se možeš onda slikati s njim ovdje!

P.S.

ulazila je njima inspekcija više puta i zatvarala radnje ali nako što inspektori dobiju telefone opet ovi počnu raditi kao što su radili !


bukvalno su mogli napisati NEMA GARANCIJU jer su naveli apsolutno svaki detalj mobitela da ne podlijeze garanciji...bruka i sramota a ja jos veci kreten koji je popusio foru
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#25 Re: PREVARE GARANCIJA TELEFONA

Post by hrasno38 »

MTV wrote:
hrasno38 wrote:Kako god okrenes jeste skuplje ali se telefon najvise ispalti uzeti kod BH operatera....em bude lijepish cijena em dobijas garanciju kako treba. Ja sam za Lenovo dobio dvije godine a telefon ko lutka.

Par telefona sto sam gledao podjednaka cijena kod operatera ili u mobilmediji.
S tim da mi pretplata netreba, telefon kodiran na mrezu pa treba podnositi zahtjev za dekodiranje a u mobilmediji mogu iskoristiti 10% popusta svaku zadnju subotu u mjesecu na cek od penzije i licnu penzionera (imam penzionera u familiji), netrebaju nikakvi zahtjevi za dekodiranje.
U sustini svako uzima sta mu odgovoara ili cijena za konkretan model.

Npr. cijene za kesh

Elipso.hr
S7 Edge 5000 KN oko 1350 KM
S7 4400 KN oko 1150 KM
A5 2017 3500 KN oko 950 KM
(Ima u Splitu jos jedna radnja alo alo sa original 2 god garancijom i uredjaji jeftiniji oko 50 KM od elipso ali nemaju azuriranju web stranicu)

Mobil media by Technomag
S7 Edge 1600 KM -10% (popusta ako imas penzionera) 1440 KM
S7 1400 KM - 10% = 1260 KM
A5 2017 800 KM - 10% = 720 KM

Piljare Univerzalno - Mobil shop - Digitalcity
S7 edge 1050 KM
S7 900 KM
A5 2017 680 KM
(+- 10 KM gore dole po piljari i kad ti prestane raditi bolje ti je mobitel baciti jer ga znaju jos goreg vratiti)
Ma ja sam spomenuo BH operatere sa nivo sigurnosti i garancije....a i cijene im nisu za neke modele uopste lose. Mislim za mene da dam tolike pare za telefon bi automatiski znacilo da sam zreo za psihijatrije hahahahaha
Post Reply