PREVARANTi - obavezno stivo za sve koji udomljavaju

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

zengi
Posts: 976
Joined: 05/12/2010 12:34

#26 Re: PREVARANTi - obavezno stivo za sve koji udomljavaju

Post by zengi »

Magarece_godine wrote:Ti si pronasla cuku, dala ga nekom drugom i hoces da odlucujes o daljnoj sudbini tog cuke ?

Razumijem te, ali ne u potpunosti ... Kamo srece da se ljudi medjusobno paze ovoliko, koliko je tebis stalo do cuke ...
Naravno da hoce jer se zvrk osjeca dijelom odgovorna za sudbinu tog cuke jer je i pored naj bolje namjere i truda cuko nadrljo'.
Trudila se da pomogne cuki jer osjeca emocionalnu bol i da je nije bilo briga, ona nebi nista ni poduzimala oko tog cuke a posto je briga onda je normalno da se i dalje brine.
Sem toga, osjeca se prevarenom sto svakako nije dobar osjecaj bilo o cemu da se radi.
Sta je ovdje cudno i sta nije jasno?
To ti je isto kao da je popravljala gumu a na kraju joj otpao tocak i izazvao jos vecu havariju. Kontas?

Ja se ne slazem ni sa prvim ni sa drugim dijelom.
Ko hebe ljude sto se ne brinu jedni od drugim, to im nije niko kriv.
Usput, svi ljudi koji se brinu o zivotinjama brinu se i o ljudima, osim mene.
Ja se jedino brinem o ljudima kao sto je zvrk, jer se oni brinu o zivotinjama.
Takodje, nisi otkrio ameriku jer ove konstatacija i poredjenje cuka sa djecom je postalo nocna mora forumiranja na kucnim ljubimcima.
Haj nam jos i ti reci da su djeca vaznija od cuka, molim te.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#27 Re: PREVARANTi - obavezno stivo za sve koji udomljavaju

Post by Pasiflora »

@zengi, je zakuhavaj :-) :D
User avatar
Magarece_godine
Posts: 2564
Joined: 07/05/2009 19:51

#28 Re: PREVARANTi - obavezno stivo za sve koji udomljavaju

Post by Magarece_godine »

Ma ne moze zakuhati, ja sam fin i ne volim se svadjati u stvarnom zivotu a ni ovako, preko tastature. Ja sam imao cuku 14 godina, papagaje sam dobio kada sam se rodio i imao ih do prije nekoliko godina (parovi su se mjenjali, ali sam ih uvijek imao) i znam sta je ljubav prema zivotinjama. Necu reci da su djeca vaznija od cuke, jer je takvo poredjenje suludo.

Opet kazem, nadjes cuku, das ga nekome drugom i 'oces da odlucujes o sudbini tog cuke ... To mi nema logike .. Razumijem cinjenicu da nemas gdje s tim cukom, ali trebamo se i ponasati u skladu s tim.... Pretjerivanje bilo koje vrste ne valja, pa tako ni ovo. Svako kome je zivotinja bitnija od covjeka nije covjek.
User avatar
jaca-maca
Posts: 919
Joined: 11/11/2010 15:58
Location: A da me vidi babo

#29 Re: PREVARANTi - obavezno stivo za sve koji udomljavaju

Post by jaca-maca »

Jos jedan od "ljubitelja" zivotinja :lol:
User avatar
sadowl
Posts: 1111
Joined: 06/07/2010 13:50

#30 Re: PREVARANTi - obavezno stivo za sve koji udomljavaju

Post by sadowl »

Magarece_godine wrote:Ma ne moze zakuhati, ja sam fin i ne volim se svadjati u stvarnom zivotu a ni ovako, preko tastature. Ja sam imao cuku 14 godina, papagaje sam dobio kada sam se rodio i imao ih do prije nekoliko godina (parovi su se mjenjali, ali sam ih uvijek imao) i znam sta je ljubav prema zivotinjama. Necu reci da su djeca vaznija od cuke, jer je takvo poredjenje suludo.

Opet kazem, nadjes cuku, das ga nekome drugom i 'oces da odlucujes o sudbini tog cuke ... To mi nema logike .. Razumijem cinjenicu da nemas gdje s tim cukom, ali trebamo se i ponasati u skladu s tim.... Pretjerivanje bilo koje vrste ne valja, pa tako ni ovo. Svako kome je zivotinja bitnija od covjeka nije covjek.
Kakvo bolan odlucivanje o sudbini cuke??? jesi li ti citao post, to je vise nego fer ponuda, ako nekad u buducnosti nebudes mogao drzati cuka MOLIM Te nazovi me? gdje ces vise fer od toga..

Ne volim vise cuke od ljudi, ali to ne daje za pravo ljudima da se ponasaju prema zivotinjama okrutno itd.
NEmam CUKA, al bi zestoko kaznio svakog idiota koji uzme cuka, i posle ga pusti na ulicu ili izgladnjava i sl.

Zbog takvih idiota imamo ulice pune lutalica, vecina bezobasnih al nikada se nezna, psi u coporu budu nekad opasni i strada obicno neko djete. na zalost sve zbog TIH sto drze cuka za pokazati i sto misle da je COOOL a ne iz ljubavi . ...
User avatar
Magarece_godine
Posts: 2564
Joined: 07/05/2009 19:51

#31 Re: PREVARANTi - obavezno stivo za sve koji udomljavaju

Post by Magarece_godine »

jaca-maca wrote:Jos jedan od "ljubitelja" zivotinja :lol:
Ej nasao sam macu, slomljena joj noga, vodio sam je veterinaru i on je to zalijecio. Ja tu macu ne mogu drzati kod sebe, POKLANJAM je pod odredjenim uslovima...

Jesam sad ljubitelj zivotinja bez navodnika ? Ono bas sam fancy i IN, humanista, cool ...

@sadowl

Moj cuko je umro i od tada nemam zivotinje ...

Over and out ..
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#32 Re: PREVARANTi - obavezno stivo za sve koji udomljavaju

Post by zvrk »

Magarece_godine wrote:
jaca-maca wrote:Jos jedan od "ljubitelja" zivotinja :lol:
Ej nasao sam macu, slomljena joj noga, vodio sam je veterinaru i on je to zalijecio. Ja tu macu ne mogu drzati kod sebe, POKLANJAM je pod odredjenim uslovima...

Jesam sad ljubitelj zivotinja bez navodnika ? Ono bas sam fancy i IN, humanista, cool ...

@sadowl

Moj cuko je umro i od tada nemam zivotinje ...

Over and out ..

poklon uz uslov je sasvim normalna stvar
i u Zakonu o obligacionim odnosima i u svakodnevnom životu

po tvojoj logici, mogla sam psa pokloniti i kinezu koji se javio i voli recimo meso sibiraca

ko sam ja da njemu kazem da je ne moze pojesti.... :S
zengi
Posts: 976
Joined: 05/12/2010 12:34

#33 Re: PREVARANTi - obavezno stivo za sve koji udomljavaju

Post by zengi »

Magarece godine,
Ne zakuhavam ja nego ti samo kazem.
Citava ideja je bila da sitno (uz veliki trud, trosenje dragocjenog vremena, trosak, itd.) obezbjedi tom psu bolji zivot i bolju sudbinu a uspostavilo se da mu je obezbjedila gori zivot.
Nije ga htjela dati nekom zato sto joj je smetao na ulici kad prolazi nego zato sto je mislila da ce pas imati bolji zivot ako ga negdje udomi.
Znaci, pokusala je svim naporima da pozitivno utice na sudbinu tog psa.
I sad ispade da je psu zivot mnogo gori i da jos ti ljudi hoce da profitiraju od toga.
Slazes li se ti da to nije u redu i razumijes li sad zasto je sitno tako ljuta i razocarana?

...i DA, meni su zivotinje mnogo vaznije od ljudi!
Nemoze se to moj jarane ni porediti.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#34 Re: PREVARANTi - obavezno stivo za sve koji udomljavaju

Post by Pasiflora »

@zengi - nisam ja nego @zvrk
Anyway - pas je nadrljao i ja se slazem da je namjera bila najbolja, a ispalo je gotovo najgore moguce...
Potpuno je razumijem sto se onako isekirala :(
Ljubav prema ljudima i psima (zivotinjama) nije uporediva i ne iskljucuje jedno drugo.
zengi
Posts: 976
Joined: 05/12/2010 12:34

#35 Re: PREVARANTi - obavezno stivo za sve koji udomljavaju

Post by zengi »

sitno wrote:@zengi - nisam ja nego @zvrk
Anyway - pas je nadrljao i ja se slazem da je namjera bila najbolja, a ispalo je gotovo najgore moguce...
Potpuno je razumijem sto se onako isekirala :(
Ljubav prema ljudima i psima (zivotinjama) nije uporediva i ne iskljucuje jedno drugo.
Uh dobro si sitno, kako si se ti ukljucila u razgovor, ja pomjesao. :lol:

Ma ja to kazem zato sto svaki put neko umjesa ljubav prema ljudima i djeci kad je rjec o psima.
Da sad ne filozofiramo jer vec sam jednom na temi azil pitao ljude sta misle ko je bolji vucijak Rex ili Himler, šarplaninac Šargo ili Mladić itd.
Puno se tu ima preispitati kao sto je: sta je čovjek i dali se sve sto hoda na dvije noge i nosi mobitel moze nazvati covjekom, šta je to u stvari ljubav, šta je pas.. itd. pa onda pricati o tome, ali nije bitno.
Da skratim konverzaciju ja obicno odgovorim kao u proslom postu pa nek misle sta god hoce.
Svakako to nije tema razgovora.

Samo jos jedan mali primjer za mog druga Magarece Godine pa da nastavimo sa temom.

Otisao neki dan sa firmom na iftar u restoran, sjedimo u basti i dosao neki mali umiljati pas da vidi imal sta da se klopne.
Strah ga je ali ga prazan stomak tjera da gotovo puzi po basti i ubi se masuci repicem u nadi da ce neko nesto da mu da.
Petero djece u dobi izmedju 3-6 godina odmah slozno skocise i pocese da skacu oko cukice i deru se na njega, reze, masu rukama i niti jedno dragocjeno djete nije pokusalo da ga pomili ili mu nedaj Boze da nesto da pojede. Roditelji to sve gledaju i niko od njih da opomene to svoje deriste, da ga uputi, da mu kaze "nemoj tako sine".
Jesu li to stvarno ljudi u punom smislu te rjeci? Hocel ta djeca valjat sta kad porastu? Mozemo li se pouzdati da ce imati razumjevanja za nas sutra kad onemocamo a oni postanu doktori, policajci, ucitenji, vojnici, socijalni radnici???
Volim ja ljudi.... samo su pravo rijetki.
User avatar
Magarece_godine
Posts: 2564
Joined: 07/05/2009 19:51

#36 Re: PREVARANTi - obavezno stivo za sve koji udomljavaju

Post by Magarece_godine »

Zengi, s tim primjerom si me podsjetio na slicnu situaciju od prije nekoliko dana. Ja na kafi u jednoj finoj basti, gdje se nalazi stablo duda (i to neko specificno nisko, a prelijepo). Troje djece je strgalo svo lisce sa grana koje su mogli dohvatiti uz odobravanje roditelja ... Tako da .... jebga .. djeca su djeca ... I to kako ce se ophoditi prema zivim bicima je dio kulture koju nose iz kuce ...
zengi
Posts: 976
Joined: 05/12/2010 12:34

#37 Re: PREVARANTi - obavezno stivo za sve koji udomljavaju

Post by zengi »

Magarece_godine wrote:Zengi, s tim primjerom si me podsjetio na slicnu situaciju od prije nekoliko dana. Ja na kafi u jednoj finoj basti, gdje se nalazi stablo duda (i to neko specificno nisko, a prelijepo). Troje djece je strgalo svo lisce sa grana koje su mogli dohvatiti uz odobravanje roditelja ... Tako da .... jebga .. djeca su djeca ... I to kako ce se ophoditi prema zivim bicima je dio kulture koju nose iz kuce ...
E upravo to drug, nema to odgoja sekunde jedne a nije ga moglo ni imati kad mu ni mama ni nana ni pra nana nisu odgojeni.
Kakva crna kultura, to oni nisu nikad ni culi da postoji.
Eto njima razonode, cupaju lisce sa drveta??? :shock: :shock: :shock: :?
Nista to njih ne brine sto ti i ja uzivamo u ljepoti tog drveta, sto ce unistiti drvo koje je neko posadi, sto nema ozonskog omotaca i nikog i nista oni ne uzimaju u obzir niti ih iko u zivotu zanima.
I sto je najgore, ti da si im rekao nemojte djeco unistavati to drvo, usta bi babo da se bije sa tobom sto mu diras djete.
cupo_mo
Posts: 127
Joined: 16/02/2009 13:48
Location: Mostar
Contact:

#38 Re: PREVARANTi - obavezno stivo za sve koji udomljavaju

Post by cupo_mo »

Bring
up
this
post



99. post :) jos 1 pa 100.
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#39 Re: PREVARANTi - obavezno stivo za sve koji udomljavaju

Post by zvrk »

evo ga stoti pa makar i refresh
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#40 Re: PREVARANTi - obavezno stivo za sve koji udomljavaju

Post by Pasiflora »

i jos jedno UP :!:
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#41 Re: PREVARANTi - obavezno stivo za sve koji udomljavaju

Post by zvrk »

hvala Sitno :)

Ako mogu dodati anegdotu od neku noc,
setam psa Vilsonovim, nema bas ljudi...
i priblizavamo se klupi na kojoj sjedi covjek, tipka sms i njegov djecak od 5-6 godina...
i mi kako prolazimo, maleni, iz cista mira skoci i zareza na mog psa

prvo, doslo je meni od tog skoka da ga refleksno mlatnem
a drugo, doslo mi da objasnim babi koji nije ni podigao pogled, da i pas to moze proumaciti kao napad pa raskomadati njegovo uber derište.

kako sam bila smorena i tuzna - samo prodjoh dalje...
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#42 Re: PREVARANTi - obavezno stivo za sve koji udomljavaju

Post by Abu FEED el-Castro »

Samo da i ja refreshujem ovako bitnu temu i inicijativu i zamolim ove dobre i plemenite ljude da ako budu pravili kakve javne proteste vezano za tematiku da me obavezno obavijeste. A iskreno se nadam da su, pored suda, dakako, o ovome obavijesteni i mediji i nevladin sektor. DOkle vise?!
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#43 Re: PREVARANTi - obavezno stivo za sve koji udomljavaju

Post by Pasiflora »

@zvrk - ja kad setam relativno cesto sretnem jednog lika koji laje i rezi na psa, a onda se davi od smijeha :-?
Sega mu nesto...
Sreca imam pametnog psa koji ga tako iskulira da mi stvarno nije jasno kako idiot nije skontao koliko se glupo ponasa.
To sa djecom je fakat opasno - ma roditelji idioti. Ako on ne odgaja svoje djete ti mu stvarno ne mozes omoci. Samo pazi da pas ne bi reagirao jer cete vas dvoje u tom slucaju izvuci deblji kraj.
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#44 Re: PREVARANTi - obavezno stivo za sve koji udomljavaju

Post by zvrk »

jucer je zena u hrasnici posula solnom kiselinom stene
tj prekjucer vec

razlog: doslo joj je pred zgradu

mislite da je neko odreagovao? ma jok...

ali da ne dovedemo spamanjem ove teme do locka

samo UP

hvala puno na podrsci
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#45 Re: PREVARANTi - obavezno stivo za sve koji udomljavaju

Post by Pasiflora »

zvrk wrote:jucer je zena u hrasnici posula solnom kiselinom stene
tj prekjucer vec
@zvrk, ima tema: http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 41&t=92061 :(
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#46 Re: PREVARANTi - obavezno stivo za sve koji udomljavaju

Post by zvrk »

up
User avatar
Crni pijjuun
Posts: 43
Joined: 14/05/2011 10:36
Location: Zenica

#47 Re: PREVARANTi - obavezno stivo za sve koji udomljavaju

Post by Crni pijjuun »

Svaka čast.
enushky
Posts: 36
Joined: 05/08/2011 17:30
Location: Medju svojim sestricama :)

#48 Re: PREVARANTi - obavezno stivo za sve koji udomljavaju

Post by enushky »

zivotinja se nece okrenuti protiv tebe ako joj pruzis ljubav,a mnogi ljudi danas hoce i to na najpodlije nacine....
Neke ljude volim vise od svojih zivotiinja normalno,ali neke ne volim ni vise od ove tastature na kojoj kucam..
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#49 Re: PREVARANTi - obavezno stivo za sve koji udomljavaju

Post by Toffee karamela »

Zvrk, može li na moj pp ime tih idiota s Dobrinje koji su preprodavali pse ? :sad:
User avatar
Pikaboo
Posts: 737
Joined: 28/08/2009 12:18
Location: In the moment.

#50 Re: PREVARANTi - obavezno stivo za sve koji udomljavaju

Post by Pikaboo »

Da podignem temu,i moze li i meni jedan pp u vezi ovih preprodavaca? Da se ne zeznem jer i ja udomljavam zivotinje gdje stignem.
Post Reply