PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#1976 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by славянин »

Daryl Dixon wrote:Ma i telemah kurtoni pravi, nije me bilo mjesec kuci i zbog neplacena 2 racuna mi iskljuce internet, kablovsku i telefon. Odem dole kazu dugujes 3 racuna, a treci racun nisu ni poslali. Fol sistem mi sam iskljucio. Jest al u qrcu. Tek mi danas dosao racun. Elem plati sam i taj treci unaprijed koji mi nije dosao. Olos, ne zna se ko je gori.
Ja sam imao pozitivna iskustva (doduse ne pricam o kucnom prikljucku) gdje recimo mi prate stanje protoka internet saobracaja i sami zovu ukoliko primjete neke promjene.
Pri uspostavljanju optickih linkova u po noci su njihovi dezurni telefonski stimali parametre za fiber opticki link.Skoro kada je ona grmljavina bila pregorila valjda razvodna kutija od drugog (normalnog) linka na banderi negdje - po pozivu odmah dosli i sanirali.

Iskreno ne interesuje me ko mi uslugu obezbjedjuje - ali gledajuci cijenu i usluznost ove 2 firme ne pada mi na pamet od Telekoma bilo sta da uzimam.Cuj odcjepila komad papira i bacila na stol ko na pijaci.Da ne spominjem kako su mi rekli da za to treba 2-3 sedmice.Ali boli njih briga - plata je standardba njima ni iz djepa ni u djep - drzavna je firma tako da svi lagano se drze svojih radnih mjesta do penzije...
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#1977 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Daryl Dixon »

bravo :thumbup:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40836
Joined: 21/05/2012 22:46

#1978 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by AmiĐa_Idriz »

Kad mi ne donese čašu vode uz kafu tačno bi ga gađao pepeljarom u usta :mrgreen: :angry:
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#1979 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Xavier1 »

Telemach je odlican kakav bi mogao da bude buduci da nemaju konkurenciju.
Forumerrer
Posts: 837
Joined: 14/06/2014 17:27

#1980 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Forumerrer »

Polako, vidjet ces.
Prosle godine racune placao 45, ove godine naraslo na 60. Malo po malo cijene idu gore...
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#1981 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by славянин »

Forumerrer wrote:Polako, vidjet ces.
Prosle godine racune placao 45, ove godine naraslo na 60. Malo po malo cijene idu gore...
Predji na BH Telecom :D
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#1982 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Daryl Dixon »

Forumerrer wrote:Polako, vidjet ces.
Prosle godine racune placao 45, ove godine naraslo na 60. Malo po malo cijene idu gore...
ista stvar, sa 55 na 75 :roll:
User avatar
nepass1
Posts: 9699
Joined: 06/07/2017 07:35

#1983 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by nepass1 »

славянин wrote:
Daryl Dixon wrote:Ma i telemah kurtoni pravi, nije me bilo mjesec kuci i zbog neplacena 2 racuna mi iskljuce internet, kablovsku i telefon. Odem dole kazu dugujes 3 racuna, a treci racun nisu ni poslali. Fol sistem mi sam iskljucio. Jest al u qrcu. Tek mi danas dosao racun. Elem plati sam i taj treci unaprijed koji mi nije dosao. Olos, ne zna se ko je gori.
Ja sam imao pozitivna iskustva (doduse ne pricam o kucnom prikljucku) gdje recimo mi prate stanje protoka internet saobracaja i sami zovu ukoliko primjete neke promjene.
Pri uspostavljanju optickih linkova u po noci su njihovi dezurni telefonski stimali parametre za fiber opticki link.Skoro kada je ona grmljavina bila pregorila valjda razvodna kutija od drugog (normalnog) linka na banderi negdje - po pozivu odmah dosli i sanirali.

Iskreno ne interesuje me ko mi uslugu obezbjedjuje - ali gledajuci cijenu i usluznost ove 2 firme ne pada mi na pamet od Telekoma bilo sta da uzimam.Cuj odcjepila komad papira i bacila na stol ko na pijaci.Da ne spominjem kako su mi rekli da za to treba 2-3 sedmice.Ali boli njih briga - plata je standardba njima ni iz djepa ni u djep - drzavna je firma tako da svi lagano se drze svojih radnih mjesta do penzije...
Ja imam i telemach i telekom, na telemach bas nikakvu zalbu nemam, nedeljom dolazili da prave, usluzni, ljubazni, net uvjek ista brzina, slika prrma telecomu vrh.
Mada ni sa telekomom nikad nisam imao problema, bar sto se osoblja tice (cak su mi i uticnicu napravili, a nije im u opisu posla) na malti su veoma usluzni i prijatni. E sad sto je politika telekoma zakurac, slika im ne valja nista je drugi par opanaka
User avatar
hopi
Posts: 5699
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#1984 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by hopi »

joj nedavno sam bio u cm-u, možda čak i prvi put, dobio naputak da uzmem neke stvari i sebi još nešto uzmem kada sam već tu
pitam jednu curu gdje vam je to, pokaže mi i sada ja stojim i gledam to, nebitno šta je, ona stoji 2-3 metra dalje i bulji u mene, ja se malo pmaknem tako i ona, ne skida pogled, baš mi neugodno, odem uzeti vodu za usta ona ona za mnom sa druge strane police
ne izgledam kao klošar, noramala bio obučen
ma neću više nikada ući u cm, taman da je beplsatno, a ja se toga držim npr. blizu mi je robot ciglane, znao sam svratiti ponekda, međutim oni su toliko često mijenjali raspored radnje, svaka 2-3 mjeseca čitavu radnju, sve pretumbaju raspored, i onda tražiš 2-3 stvari hodaš po čitavoj radnji, gubiš vrijeme i živciraš se. U robot taj nisam ušao ima 3 godine.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#1985 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by beni-bu-man »

славянин wrote:
Forumerrer wrote:Polako, vidjet ces.
Prosle godine racune placao 45, ove godine naraslo na 60. Malo po malo cijene idu gore...
Predji na BH Telecom :D
Pa nije budala :-)

zato sam ja pobjego od oba oTa operatera
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#1986 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Sarajevo1970 »

Daryl Dixon wrote:Ma i telemah kurtoni pravi, nije me bilo mjesec kuci i zbog neplacena 2 racuna mi iskljuce internet, kablovsku i telefon. Odem dole kazu dugujes 3 racuna, a treci racun nisu ni poslali. Fol sistem mi sam iskljucio. Jest al u qrcu. Tek mi danas dosao racun. Elem plati sam i taj treci unaprijed koji mi nije dosao. Olos, ne zna se ko je gori.

Cekaj, mislim da te nisam razumio.

Ti neplaćas račune pa se buniš što ti isključu signal? :roll:
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#1987 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Daryl Dixon »

Sarajevo1970 wrote:
Daryl Dixon wrote:Ma i telemah kurtoni pravi, nije me bilo mjesec kuci i zbog neplacena 2 racuna mi iskljuce internet, kablovsku i telefon. Odem dole kazu dugujes 3 racuna, a treci racun nisu ni poslali. Fol sistem mi sam iskljucio. Jest al u qrcu. Tek mi danas dosao racun. Elem plati sam i taj treci unaprijed koji mi nije dosao. Olos, ne zna se ko je gori.

Cekaj, mislim da te nisam razumio.

Ti neplaćas račune pa se buniš što ti isključu signal? :roll:
da, bunim se sto mi "isključu" signal bez ikakve opomene, imas neki problem sa tim?
Opal_89
Posts: 320
Joined: 06/02/2016 12:41

#1988 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Opal_89 »

Zar im nije svaki račun sam po sebi opomena? Ne znam, meni se nekad sastave dva računa, ali mi nikad nije došlo do isključenja. Da planiram negdje ići na duži period vjerovatno bih platila te zaostale račune. Što se tiče njih daleko su iznad bh telecoma, što po brzini, što po usluzi i ponudi. Ovo govorim za ovaj period od posljednjih godinu - dvije. Nije da nismo imali problema sa njima kad su tek počeli, a i kasnije. Kad smo prešli na trio paket, opcije koje smo do tada imali (72h unazad, unifi,...) sve su se negdje izgubile pa se moras peglati sa tim, zivkati i ići, ali u poređenju sa bh telecomom sa njima se da raditi.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#1989 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Benq »

Opal_89 wrote:Zar im nije svaki račun sam po sebi opomena? Ne znam, meni se nekad sastave dva računa, ali mi nikad nije došlo do isključenja. Da planiram negdje ići na duži period vjerovatno bih platila te zaostale račune. Što se tiče njih daleko su iznad bh telecoma, što po brzini, što po usluzi i ponudi. Ovo govorim za ovaj period od posljednjih godinu - dvije. Nije da nismo imali problema sa njima kad su tek počeli, a i kasnije. Kad smo prešli na trio paket, opcije koje smo do tada imali (72h unazad, unifi,...) sve su se negdje izgubile pa se moras peglati sa tim, zivkati i ići, ali u poređenju sa bh telecomom sa njima se da raditi.
Opomenu pred iskljucenje salju na dva nacina, i to na racunu i porukom na resiver da ce doci do iskljucenja u narednih 24 ili 48h ako se obaveze ne izmire. Racuni u elektronskoj formi izlaze vec do 5. u mjesecu za prethodni mjesec na mojtelemach portalu. Ako je imao dva neplacena racuna, treci racun je izasao elektronski (prije nego je on dobio na papiru) i samim tim se racuna kao tri neplacena racuna, a sistem je programiran tako da iskljuci korisnika cim detektuje 3 neplacena. Tako rade svi operateri.
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#1990 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Daryl Dixon »

jbg desava se, nisam bio jedan odredjeni vremenski period u Sa a ne pratim na portalu te notifikacije.. hvala za info da znam za ubuduce..

samo najjača provala ikada, molim te lijepo..

"SISTEM SAAAM ISKLJUČI KADA DETEKTUJE NEPLAĆENE RAČUNE" :oops:

plač babe mi :lol: :lol: :lol:

standardna šuplja koju prodaju običnom svijetu..

po toj šupljoj ovi "zajebali" AT&T, Verizon i ostale telekom gromade :pisnuo:

elem, nisam se mogao svađati, bio u žurbi nego sam kao dingospo platio račun mjesec unaprijed iz opravdanih razloga :)

pozdrav
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#1991 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Benq »

Pisem kako jeste, a tvoje je pravo hoces li prihvatiti to ili ne.

Poenta citave price, placaj racune na vrijeme i nece biti iskljucenja. Moj komsija je otisao nedavno u inostranstvo kod sina, ali prije toga je otisao u Telecom i platio za 2 mjeseca unaprijed da mu ne iskljuce uslugu. Za te stvari nam niko ne moze biti kriv.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1992 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by JThomas »

znači treba kreditirati operatera. po račun, dva, ako si u mogućnosti i tri unaprijed...olakšajmo a ne otežajmo.
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#1993 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Daryl Dixon »

ma jasta ba, europejci famozni :roll:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1994 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by JThomas »

nebo strpljive voli :thumbup:
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#1995 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by славянин »

JThomas wrote:znači treba kreditirati operatera. po račun, dva, ako si u mogućnosti i tri unaprijed...olakšajmo a ne otežajmo.
Ne tebe treba operater kreditirati.Ili plati na vrijeme ili ako nisi u mogucnosti jer ces biti odsutan plati unaprijed.Sta oces da zovu te .. "a gospodine kakva je voda u Splitu... plicak je znaci.. nista necemo mi iskljucivati pa vi kada odlucite nazad samo se javite da platite" - dajte molim vas vjerujem da izgovora kada se iskljuci ima od smrtih slucajeva do pojeo mi cuko racun.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#1996 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by un1ted »

Ne Kontam? Pa naravno da sistem sam isključuje kada ne bude uplata na tvoj račun. Misliš da se kreira neki radni nalog, pa cikica otvori nalkg, pročita i utipka tvoje podatke i onda te isključi?
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#1997 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Heller »

Daryl Dixon wrote:jbg desava se, nisam bio jedan odredjeni vremenski period u Sa a ne pratim na portalu te notifikacije.. hvala za info da znam za ubuduce..

samo najjača provala ikada, molim te lijepo..

"SISTEM SAAAM ISKLJUČI KADA DETEKTUJE NEPLAĆENE RAČUNE" :oops:

plač babe mi :lol: :lol: :lol:

standardna šuplja koju prodaju običnom svijetu..

po toj šupljoj ovi "zajebali" AT&T, Verizon i ostale telekom gromade :pisnuo:

elem, nisam se mogao svađati, bio u žurbi nego sam kao dingospo platio račun mjesec unaprijed iz opravdanih razloga :)

pozdrav
Neobični svijetu zašto ne bi sistem sam isključivao?
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#1998 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Daryl Dixon »

odgovor na komentare iznad..

prica je da su sa tim sistemom poceli prije 2-3 mjeseca u sto ne vjerujem.. kao prvo oni nemaju tu plateznu moc da takvo jedno rjesenje implementiraju a kao drugo nemaju potrebnu infrastrukturu da takvo nesto na ovim prostorima naprave.. dovoljno ti je da udjes u njihovu neku poslovnicu i vidis radne stanice na kojima rade.. iznio sam svoje nezadovoljstvo, rijesio sam sa njima "problem", idemo dalje.. osim ako vi nemate neke informacije i dokaze o tim sistemima koje bi zeljeli da podijelite?
smijesni_ste
Posts: 5978
Joined: 09/10/2009 16:46

#1999 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by smijesni_ste »

mk ultra wrote:
zdruzdjo wrote:
al-em wrote:Kad sam vidio kod drzi taj carli zaobilazim u sirokom luku.
A ko???
ajlin ahmić
Znači nije slučajnost, kako sam se nadao, kad ga vidjeh u CC-u :-) :roll:

Fakat ima li u ovom gradu neki kafić gdje si siguran da ne finansiraš krimose, dokazane ili one u pokušaju :shock: :run:
User avatar
pussysmoke
Posts: 2087
Joined: 30/07/2012 14:56

#2000 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by pussysmoke »

.
Last edited by pussysmoke on 26/12/2019 00:24, edited 1 time in total.
Post Reply