PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
sarajevonekad
Posts: 629
Joined: 06/07/2007 16:23

#1 PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by sarajevonekad »

Dragi moji,

znam da postoje slične teme ali sam pomislio da bi stvarno svima bilo korisno da otvorimo vou temu u kojoj bismo ako ništa upozorili one koji se nisu opekli o prevarante, najgore usluge i najneuslužnije osobe u gradu.

Ako moderatori smatraju da je tema već pokrivena, onda "Izvini teljevizija!" :(

ali mislim da bi bila korisna. Ne moramo naravno prozivat te likove imenima ( mada iskreno ne znam da postoji zakon koji zabranjuje imenovanje dokazanih prevaranata na internetu)!

Eto toliko od mene pa se čujemo na ovu temu nadam se

s.
User avatar
zemomak
Posts: 1686
Joined: 30/08/2008 14:47

#2 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by zemomak »

a ko je tebe to zavalio :-D
User avatar
jazzer
Posts: 7201
Joined: 20/12/2004 14:44

#3 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by jazzer »

sarajevonekad wrote:Dragi moji,

znam da postoje slične teme ali sam pomislio da bi stvarno svima bilo korisno da otvorimo vou temu u kojoj bismo ako ništa upozorili one koji se nisu opekli o prevarante, najgore usluge i najneuslužnije osobe u gradu.

Ako moderatori smatraju da je tema već pokrivena, onda "Izvini teljevizija!" :(

ali mislim da bi bila korisna. Ne moramo naravno prozivat te likove imenima ( mada iskreno ne znam da postoji zakon koji zabranjuje imenovanje dokazanih prevaranata na internetu)!

Eto toliko od mene pa se čujemo na ovu temu nadam se

s.
Hajd' zivio, cujemo se :D .
User avatar
mladtrek
Posts: 369
Joined: 11/10/2010 22:51

#4 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by mladtrek »

nas zavaljuju u telekablu u ZE redovno - brzina uvijek manja od obecane
samo moze im se jer i sa takvom politikom jos uvijek im se moze jer su i dalje bez konkurencije u ZE

BiHnet-ova ponuda u odnosu na Telekablovu je i dalje vise nego smjesna
a wirelles operateri nisu vrijedni spomena

za uporedbu ovo je telekablova ponuda

TINK MINI 5G ..........1024 / 1024 kbps 5 GB 16 / 16 kbps 100 MB 19,95 KM
TINK 30................. 2048 / 1024 kbps 30 GB 256 / 128 kbps 100 MB 29,95 KM
TINK PLUS 60G ........ 3072 / 1024 kbps 60 GB 512 / 256 kbps 100 MB 39,90 KM
TINK MAX 90G ..........4096 / 1024 kbps 90 GB 1024 / 256 kbps 100 MB 49,80 KM
TINK BUSINESS 40G.....3072 / 1024 kbps 40 GB 16 / 16 kbps 100 MB 34,95 KM
tahoma
Posts: 120
Joined: 06/04/2008 19:30

#5 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by tahoma »

mladtrek wrote: TINK 30................. 2048 / 1024 kbps 30 GB 256 / 128 kbps 100 MB 29,95 KM
Pa ja u HS-u placam HS1 paket 25 KM

2048/256 kbps 12 GB limita

zato budite sretni :D
User avatar
mladtrek
Posts: 369
Joined: 11/10/2010 22:51

#6 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by mladtrek »

tahoma wrote:
mladtrek wrote: TINK 30................. 2048 / 1024 kbps 30 GB 256 / 128 kbps 100 MB 29,95 KM
Pa ja u HS-u placam HS1 paket 25 KM

2048/256 kbps 12 GB limita

zato budite sretni :D
pa citaj gore da sam obrazlozio da im se moze i zasto im se moze - samo ljepo bi to bilo kad bi sve bilo
ko sto pise - u zadnje vrijeme kako se povecava broj korisnika a kapaciteti im ostaju isti
pad brzine u udarnim terminima ( iza 5 nave do 1 ili 2 ujutro i subotom i nedeljom )

je pa recimo u prosjeku upola nego ugovrom dogovoreni
kone
Posts: 972
Joined: 03/10/2008 18:02

#7 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by kone »

mladtrek wrote:
tahoma wrote:
mladtrek wrote: TINK 30................. 2048 / 1024 kbps 30 GB 256 / 128 kbps 100 MB 29,95 KM
Pa ja u HS-u placam HS1 paket 25 KM

2048/256 kbps 12 GB limita

zato budite sretni :D
pa citaj gore da sam obrazlozio da im se moze i zasto im se moze - samo ljepo bi to bilo kad bi sve bilo
ko sto pise - u zadnje vrijeme kako se povecava broj korisnika a kapaciteti im ostaju isti
pad brzine u udarnim terminima ( iza 5 nave do 1 ili 2 ujutro i subotom i nedeljom )

je pa recimo u prosjeku upola nego ugovrom dogovoreni
Jest.ali zato imas limit od 30GB :mrgreen: ...Fino ustanes ujutro u 2h i skidaj do mile volje :D ...Ja bih se pozalio na njihovu CATV,jer im je ponuda kanala ista zadnjih 5 i kusur godina...Nista novo da ponude...Od sportskih kanala imaju Eurosport2,nigdje sportkluba niti arene....Niti jedan HBO itd..Kriticni su do bola....Samo mi nije jasno otkud im tolika zaledjina pa da niko od drugih kablovskih operatera nije uspio uci u grad Zenicu u ovih zadnjih nekoliko godina???To mi nikako nije jasno...
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#8 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by sheilak »

Uh, pa za ovo bi trebalo tri Volume-a.

Prevarante redovno susrecemo. Prevara je postala skoro pa redovan nacin poslovanja u Sarajevu: od namjestaja od iverice koji se prodaje po skupoj cijeni, loseg posudja koje je dobro samo za jednokratnu upotrebu, cipela kojima se nakon dva dana odvaljuje djon, lose odjece, pa sve do prehrambenih proizvoda koji cesto znaju biti i opasni po zivot. GRAS valjda ne trebam posebno ni spominjati, kao ni Elektroprivredu, Toplane i ostala dzabalebaroska preduzeca, onda banke, poste, itd.

O nekoj poslovnoj etici nema ni govora, osim ako je etika uzeti ljudima sto vise novca, a za uzvrat im dati...nista. U Sarajevu dakle placas da te namuce. Pravi mazohisticki grad, a mazohisticki zato jer se rijetki bune. Ostali izgleda uzivaju u tome.

Meni se cesto zna desiti da prodavacice reagiraju neljubazno kada im kazem da ne zelim primiti poderanu ili isaranu novcanicu jer znam da ih ni oni ne primaju, iako takvim novcanicama vracaju kusur. Ili kad ih upozorim da ne iskljucuju zamrzivace u toku noci jer se proizvodi kvare. Kada ustrajem u svom stavu, lose pricaju o meni. Tome sam bila svjedok u jednoj od Amkinih trgovina. :(
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#9 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by PipiDugaDevetka »

FAMOS-GRADNJA Upravitelj d.o.o.....prevaranti, šalabajzeri, lopovi!
User avatar
Edin H.
Posts: 46992
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#10 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Edin H. »

jazzer wrote:
sarajevonekad wrote:Dragi moji,

znam da postoje slične teme ali sam pomislio da bi stvarno svima bilo korisno da otvorimo vou temu u kojoj bismo ako ništa upozorili one koji se nisu opekli o prevarante, najgore usluge i najneuslužnije osobe u gradu.

Ako moderatori smatraju da je tema već pokrivena, onda "Izvini teljevizija!" :(

ali mislim da bi bila korisna. Ne moramo naravno prozivat te likove imenima ( mada iskreno ne znam da postoji zakon koji zabranjuje imenovanje dokazanih prevaranata na internetu)!

Eto toliko od mene pa se čujemo na ovu temu nadam se

s.
Hajd' zivio, cujemo se :D .
Obecao covjek da se cujemo, a vise se ne javlja :shock:

Mene zavali sluzbenik u posti u Merkatoru ljetos za marku i to konvertibilnu prilikom konverzije novca :skoljka:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#11 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by StupskaBitanga »

Prodavačice u Robotu
Šta god ih pitaš zamoliš ili ne znaju ili neće
Samo kažu pitajte onu

sada pozitivno
U Bingu na A.P jedna mlada djevojka simpatična djevojka na molbu ljubazno rekla nema problema to je moj posao
Cibra
Posts: 193
Joined: 15/09/2009 21:28

#12 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Cibra »

Onaj kafic na trecem spratu BBI-aja, toliko su nekulturni konobari i na kraju kada se proderes, jos pocne da se prepire sa tobom. Uzas
Cibra
Posts: 193
Joined: 15/09/2009 21:28

#13 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Cibra »

Edin H. wrote:
jazzer wrote:
sarajevonekad wrote:Dragi moji,

znam da postoje slične teme ali sam pomislio da bi stvarno svima bilo korisno da otvorimo vou temu u kojoj bismo ako ništa upozorili one koji se nisu opekli o prevarante, najgore usluge i najneuslužnije osobe u gradu.

Ako moderatori smatraju da je tema već pokrivena, onda "Izvini teljevizija!" :(

ali mislim da bi bila korisna. Ne moramo naravno prozivat te likove imenima ( mada iskreno ne znam da postoji zakon koji zabranjuje imenovanje dokazanih prevaranata na internetu)!

Eto toliko od mene pa se čujemo na ovu temu nadam se

s.
Hajd' zivio, cujemo se :D .
Obecao covjek da se cujemo, a vise se ne javlja :shock:

Mene zavali sluzbenik u posti u Merkatoru ljetos za marku i to konvertibilnu prilikom konverzije novca :skoljka:
Ja sam isto primjetio( mada ne znam da li je to praksa i u drugim bankama) da mi u Poštanskoj uzeše 2,54 KM za 254 promjenjenih KM iz €..
User avatar
Edin H.
Posts: 46992
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#14 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Edin H. »

Ja sam mislio na proviziju koju je nametnuo sluzbenik da bi sebe popravio, znaci isplati marku manje nego sto je trebao isplatiti i onda zavlaci sa davanjem priznanice, misli da neces skontati.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#15 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Pasiflora »

Podigla sam 100 KM na bankomatu Unikredit banke (moj racin je na RFB) i uzeli su mi za uslugu 5 KM. Stvarno mi nije jasno - na 100 KM 5 KM provizije. POBJESNILA SAM!!!! Da li je to do moje banke ili do Unikredit? Zna li neko?
User avatar
bosanski
Posts: 421
Joined: 03/03/2010 10:53

#16 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by bosanski »

sitno wrote:Podigla sam 100 KM na bankomatu Unikredit banke (moj racin je na RFB) i uzeli su mi za uslugu 5 KM. Stvarno mi nije jasno - na 100 KM 5 KM provizije. POBJESNILA SAM!!!! Da li je to do moje banke ili do Unikredit? Zna li neko?
pa koristila si bankomat druge banke... to je normalno
User avatar
The Nightwatchman
Posts: 2380
Joined: 16/10/2006 15:31
Location: izmedju krajnosti

#17 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by The Nightwatchman »

sitno wrote:Podigla sam 100 KM na bankomatu Unikredit banke (moj racin je na RFB) i uzeli su mi za uslugu 5 KM. Stvarno mi nije jasno - na 100 KM 5 KM provizije. POBJESNILA SAM!!!! Da li je to do moje banke ili do Unikredit? Zna li neko?
sta se bona ibretis. normalno da je 5 KM. izmedju svake banke ti je ista provizija. znam da je puno, zato uvijek idi na bankomat svoje banke....
Emcavi
Posts: 32
Joined: 08/02/2010 16:00

#18 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Emcavi »

Kafic PREMIER na pofalicima, koliko primitivaca i nekulture na jednom mjestu.a jos kad ti donesu kafu, dolazi svakih 10 minuta i gleda ti u solju da vidi jesi li popio :x
User avatar
MrMaliJoe
Posts: 909
Joined: 14/05/2010 14:13
Location: Ispred monitora

#19 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by MrMaliJoe »

Moj drug najbolje reče : Pijemo krvi, dajemo više !
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#20 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by chengaba »

Emcavi wrote:Kafic PREMIER na pofalicima, koliko primitivaca i nekulture na jednom mjestu.a jos kad ti donesu kafu, dolazi svakih 10 minuta i gleda ti u solju da vidi jesi li popio :x
:thumbup:
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#21 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Zox »

Nije prevara, ali mi je stvarno bilo smijesno, neki dan hocu da posaljem preporuceno pismo, dodjem u glavnu postu, zena mi probaci kroz salter onaj formularcic, rekoh mogu li dobiti olovku kaze ona ja imam ovu svoju i ne dam je nikom. Obidjem CIJELI krug saltera i NI JEDNA od onih pricvrscenih olovaka nije radila. Onolika posta nema olovku. Drug mi je poslije rekao pa kako to da JA nisam imao olovku, ali opet kontam uzimaju proviziju, valjda je to dio NJIHOVE usluge? Pogotovo zato sto i drze olovke naokolo... ali prazne.

Isto tako, a ovo nije cak ni losa usluga, samo blago prepucavanje mene i teta na salterima poste, kad dodjem na salter a gospodja veli drugi put odcijepite ovaj perforirani dio na racunu, i onda ga ona mrzovoljno odcijepi. E, pa, ja ga vala necu nikad odcijepiti :D Sta treba, za marku provizije da obavim sve sam? :D Jednom sam cak odgovorio, kroz salu, naravno: "Pa sta cete onda vi raditi po cijeli dan, gospodjo?"
Taj dan je, usput, padala kisa, i ja sam dosao sa mokrim i izguzvanim racunima, i jos nisam otkinuo taj famozni perforirani dio. Kad sam je pitao sta ce ona raditi po cijeli dan, gospodja me pogledala, pa pogledala u one zguzvane racune, pa me upitala: "Jesi li ti ozenjen, momak?" "Nisam, rekoh", "E, pa, moj savjet ti je da se ozenis, da te neko dovede u red" :D :D :D
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#22 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Truba »

mene gotive u posti 7 godina
samo fino s njima treba...

smiju mi se kad saljem ljubavna pisma :mrgreen:
nadam se da ne čitaju :lol:

a olovke ne daju jer niko ne vraća
pupa hava
Posts: 351
Joined: 27/07/2009 19:14
Location: havosfera

#23 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by pupa hava »

komi wrote:mene gotive u posti 7 godina
samo fino s njima treba...

smiju mi se kad saljem ljubavna pisma :mrgreen:
nadam se da ne čitaju :lol:

a olovke ne daju jer niko ne vraća

zato te i gotive...jedva cekaju nastavak "sapunice" i ne bi sebi mogli oprostiti da predjes u drugu postu... :D
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#24 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Zox »

komi wrote:mene gotive u posti 7 godina
samo fino s njima treba...

smiju mi se kad saljem ljubavna pisma :mrgreen:
nadam se da ne čitaju :lol:

a olovke ne daju jer niko ne vraća

Hehe, pa rekao sam joj da me drzi na oku s olovkom, ali nije htjela poslusati.
Znam da bi trebalo fino s njima, ali bi i one trebale fino sa mnom :) a ovako je nekako i zabavnije, naduravamo se.
Jednom sam, recimo, htio platiti Visa karticom a nisam imao licnu vec samo pasos. "Visa ne moze na pasos", kaze mi teta (?!?)
"Moze, jos nam ih nisu ukinuli" :D odgovorih.
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#25 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Truba »

što se pošti tiče najgore su one na malti
ima jedna plava kratke kose što šepa... pokušala mi 2003 naplatiti 15 maraka poštarine za vrijednost 5 eura CDova što sam prodavao
ja odem u glavnu poštu platim poštu 3 marke i vratim se s računom
one podivljale
otada ne smijem ući tu :mrgreen:

bila jedna fina dama crvenokosa u glavnoj pošti i ona me gotivila... ali su je rotirali negdje ili je napredovala
ima jedna mlada crnokosa ali je smotana tek počela raditi...

a kako fino šalješ ljubavno pismo... reko kasno je garant

kažu nikad nije kasno i blažen smiješak :) :) :) :)
Post Reply