PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1901 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by moonca »

paladinka wrote:
zdruzdjo wrote:
moonca wrote: Mislim ako je restoran, da musterija ne bira sto sam. Da se ipak treba obratiti konobaru i traziti od njega da ponudi sto. I ako si bez rezeravacije,prihvatas ili ne ono sto ti je ponudjeno. :-)
Aaaand again
Naveo sam da smo sjeli za sto koji nije sa "restoranskim setup-om" nego u basti.
ima restorana gdje se ostavlja mjesto i za one koji hoce samo nesto popiti, znaci jedan dio je namjesten za jedenje, jedan je ostavljen za one koji hoce nesto popiti. Pokriven sto znaci , ne sjedaj ako neces jesti i pitaj konobara smijes li . Nenamjesten sto znaci , mozes sjesti bez pitanja.
Razumijem vas. I -zdruzdjo je bas u taj dio propisno sjeo i deseilo se ovo- na njegovom stolu kao i na ostalim za kafu nije bila kartica sa 'rezervacijon' jer nije potrebno- slobodno se sjeda. :-)
Sjedamo u bastu. Nema nikoga. Unutra u kafani/restoranu jedan sto veliki setup sa rezervacijom. Dolazi konobar i kaze ne radimo znate sluzimo iftare.
I zasto se ljutis onda sto te nije usluzio. :lol: Osim toga, sta ces sam u restoranu

Aj, malo cijedimo situaciju- ali ovakvih nesporazuma ima .

Odo' ja na kafu u kafedjinicu :lol:
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#1902 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by sabina1 »

moonca wrote: Ako je restoran, zasto bi vlasnik nekome dozvolio u udarno vrijeme za veceru/iftar, da mu da sto i da gost pijucka kafu. :zoka:
Zato sto je Zakonom duzan da gosta usluzi onim sto mu stoji na ovjerenom cjenovniku.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21559
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#1903 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by MarlboroGold »

Ne znam šta je nekima čudno kod nekulture konobara i gazdi kad možda jedno 10% lokala u BiH ima profesionalne i kulturne konobare.
Galame i svađe sa ostalim konobarima i konobaricama su svakodnevnica, pa se onda žale jer rade na minimalcu. Pa jebemu zar to njima ne bi trebala biti dodatna motivacija da pokušaju od gostiju izvući bakšiš zbog lijepe usluge? Nisu gosti krivi što oni rade na minimalcu i ne trebaju trpiti nadrkano ponašanje... još kad počnu zakidati nema ništa gore. Pa radije bih da od mene traže bakšiš nego što će me zakinuti, jer ako primjetim da me zakinu za koju marku tu više ne dolazim.
Last edited by MarlboroGold on 06/06/2018 22:41, edited 1 time in total.
merc123
Posts: 13
Joined: 28/05/2018 13:52

#1904 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by merc123 »

zdruzdjo wrote:
merc123 wrote: rodjo i ti si musliman,samo to jos neces da priznas....
Ma jos samo da kelime i šehadet "zavrsim".

Ali.....
Dzaba volim popit', u drugo zemsko pogledat' (ne dirati), a valja se dizati na sabah, o'sovati onima sto su na dzumu dosli i parkirali da ne mogu izaci autom od njih, suzdrzati se 30 dana od ruznih misli/zena/svadje/psovanja u saobracaju......ma duga je lista
Bolje ovako. Svjetla obraza pogledam u ogledalo i ne lazem nikoga a najmanje onoga sto gleda u mene.
vidis da se razumijes u sve, kladim se da ne jedes i nemas proizvode od svinjetine u kuci ....
zdruzdjo
Posts: 5207
Joined: 16/08/2009 00:27

#1905 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by zdruzdjo »

merc123 wrote: vidis da se razumijes u sve, kladim se da ne jedes i nemas proizvode od svinjetine u kuci ....

Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1906 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by moonca »

MarlboroGold wrote:Ne znam šta je nekima čudno kod nekulture konobara i gazdi kad možda jedno 10% lokala u BiH ima profesionalne i kulturne konobare.
Galame i svađe sa ostalim konobarima i konobaricama su svakodnevnica, pa se onda žale jer rade na minimalcu. Pa jebemu zar to njima ne bi trebala biti dodatna motivacija da pokušaju od gostiju izvući bakšiš zbog lijepe usluge? Nisu gosti krivi što oni rade na minimalcu i ne trebaju trpiti nadrkano ponašanje... još kad počnu zakidati nema ništa gore. Pa radije bih da od mene traže bakšiš nego što će me zakinuti, jer ako primjetim da me zakinu za koju marku tu više ne dolazim.
Po nekim pokazateljima pola gostiju je na 'minimalcu'. :-) takodje.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1907 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by moonca »

sabina1 wrote:
moonca wrote: Ako je restoran, zasto bi vlasnik nekome dozvolio u udarno vrijeme za veceru/iftar, da mu da sto i da gost pijucka kafu. :zoka:
Zato sto je Zakonom duzan da gosta usluzi onim sto mu stoji na ovjerenom cjenovniku.
Ne treba ga zakon na to tjerati, i njemu je u interesu, naravno.

No, kada u vrijeme vecera ili rucaka, pogotovo ako su u restoranu vece grupe- dodje par njih da kahvenisu, mislim da je za gosta bolje da mu se kaze da nije vrijeme za kafu, ili su zauzeti sluzenjem, nego da ih primi i da na kafu cekaju sat vremena.
Gost ce u oba slucaja biti nezadovoljan, to je sigurno. :zoka:
User avatar
Dope_Man
Posts: 7773
Joined: 03/06/2016 16:31

#1908 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Dope_Man »

shape of despair wrote:Mostarlić na marijin dvoru. Kada čovjek ode jednom u pola godine možda i može proći ali ako se ide češće onda vidiš kako im je usluga loša a hrana čisti prosjek. Eno sad ne rade potrovali na iftaru ljude
Znaci zbog tog je zatvoren? Ja dodjem otprilike 2-3 puta mjesecno, dobra mi pileca salata kod njih. Prosle sedmice dolazim, vrata zakljucana a unutra ima ljudi, kad dodje konobar i rece da im je dosla inspekcija i da ne mozemo uci. Jucer posao, vidim zatvoreno ali nisam vidio pecat pa mi ne bi jasno sta se desilo.
User avatar
duminjo
Posts: 20133
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#1909 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by duminjo »

Dobar dan. Ona nista. Racun 20,70. Treba li vam 0,70? Ona "daj". Izvolite. Ona nista. Vrati mi kusur, hvala. Ona nista. Uzimamo stvari i hvala, prijatno. Ona nista.
Pa jebemu vraga. Muuuuu, Aaaaaaa, beeeeee...
Izadjem na Parking i zapalim :lol:
Bingo Hadzici
zdruzdjo
Posts: 5207
Joined: 16/08/2009 00:27

#1910 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by zdruzdjo »

duminjo wrote:Dobar dan. Ona nista. Racun 20,70. Treba li vam 0,70? Ona "daj". Izvolite. Ona nista. Vrati mi kusur, hvala. Ona nista. Uzimamo stvari i hvala, prijatno. Ona nista.
Pa jebemu vraga. Muuuuu, Aaaaaaa, beeeeee...
Izadjem na Parking i zapalim :lol:
Bingo Hadzici
Aaaaa pa sto ne zatrazi seficu. Vidio sam im je jednom. Onaj tip koji bi volonterski radio u dahau i ausvicu. Ja mislim da bi fasovala tu pred tobom kasirka.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21559
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#1911 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by MarlboroGold »

moonca wrote:
MarlboroGold wrote:Ne znam šta je nekima čudno kod nekulture konobara i gazdi kad možda jedno 10% lokala u BiH ima profesionalne i kulturne konobare.
Galame i svađe sa ostalim konobarima i konobaricama su svakodnevnica, pa se onda žale jer rade na minimalcu. Pa jebemu zar to njima ne bi trebala biti dodatna motivacija da pokušaju od gostiju izvući bakšiš zbog lijepe usluge? Nisu gosti krivi što oni rade na minimalcu i ne trebaju trpiti nadrkano ponašanje... još kad počnu zakidati nema ništa gore. Pa radije bih da od mene traže bakšiš nego što će me zakinuti, jer ako primjetim da me zakinu za koju marku tu više ne dolazim.
Po nekim pokazateljima pola gostiju je na 'minimalcu'. :-) takodje.
Ma to je nebitan faktor. Gosti su došli da budu usluženi i tu je kraj priče pa i da je jedna obična kafa u pitanju. Konobari se ne trebaju ponašati kao stoke. Ako su gosti problematični to je već druga priča.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1912 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by vjesticanametli »

zdruzdjo wrote:
duminjo wrote:Dobar dan. Ona nista. Racun 20,70. Treba li vam 0,70? Ona "daj". Izvolite. Ona nista. Vrati mi kusur, hvala. Ona nista. Uzimamo stvari i hvala, prijatno. Ona nista.
Pa jebemu vraga. Muuuuu, Aaaaaaa, beeeeee...
Izadjem na Parking i zapalim :lol:
Bingo Hadzici
Aaaaa pa sto ne zatrazi seficu. Vidio sam im je jednom. Onaj tip koji bi volonterski radio u dahau i ausvicu. Ja mislim da bi fasovala tu pred tobom kasirka.
genijalnoooo
:lol: :lol: zaboravila sam na rijec fasovala
User avatar
duminjo
Posts: 20133
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#1913 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by duminjo »

zdruzdjo wrote:
duminjo wrote:Dobar dan. Ona nista. Racun 20,70. Treba li vam 0,70? Ona "daj". Izvolite. Ona nista. Vrati mi kusur, hvala. Ona nista. Uzimamo stvari i hvala, prijatno. Ona nista.
Pa jebemu vraga. Muuuuu, Aaaaaaa, beeeeee...
Izadjem na Parking i zapalim :lol:
Bingo Hadzici
Aaaaa pa sto ne zatrazi seficu. Vidio sam im je jednom. Onaj tip koji bi volonterski radio u dahau i ausvicu. Ja mislim da bi fasovala tu pred tobom kasirka.
Ma sta ce mi Sefica i što bi zaplacivala. Jebe mi se. Ja Sam dobio sve uredno što sam kupio. Nego mi eto Malo nije jasno to ponašanje.. Ne znam. Jebaiga
User avatar
duminjo
Posts: 20133
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#1914 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by duminjo »

vjesticanametli wrote: genijalnoooo
:lol: :lol: zaboravila sam na rijec fasovala
:bije:

Ahhh
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1915 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by vjesticanametli »

:lol: hahhaha kad se vidimo ti ces fasovat....jesi dole u julu....kafa
User avatar
duminjo
Posts: 20133
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#1916 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by duminjo »

vjesticanametli wrote::lol: hahhaha kad se vidimo ti ces fasovat....jesi dole u julu....kafa
Sada i u Oktobru... Znači ništa :cry:

Prijeti Prijeti Internet kabadahijo :oops: :lol:
dozadnjekapi
Posts: 118
Joined: 13/03/2018 12:49

#1917 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by dozadnjekapi »

Plati dobio jos da te pozdravlja .. njoj prodze 500 dusa dnevno pred ocima .. 500 puta dobar dan da kaze moze slao i ovjesit se odma.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#1918 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by iceman ze »

Mrvica, ne mozes drzati nikakvu svoju hranu npr.kroasan na vidnom mjestu jer je zabranjeno njihovom politikom.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#1919 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by invincible1921 »

Nista protiv radnica u trafikama...ali jeb.o ga vise plavi rotmans da ga jeb.o ...svaki dan kupujem cigare vazda pitanje hocetel rotmans i onda "a mozda vam se svudi"
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#1920 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by HAVANA »

Pa trebo si uzet.Mozda bi ti se svidio. :D
User avatar
Slo Burner
Posts: 5340
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#1922 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Slo Burner »

invincible1921 wrote:Nista protiv radnica u trafikama...ali jeb.o ga vise plavi rotmans da ga jeb.o ...svaki dan kupujem cigare vazda pitanje hocetel rotmans i onda "a mozda vam se svudi"
Mozda je neka sifra :evil: :evil:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1923 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by moonca »

Kod mene Amazon kupio Whole foods, i sada kada doneses svoj ceker, daju ti kao 10 centi onda te pitaju hocete li to donirati za ...bla,bla.. :roll: :lol: :lol:
User avatar
van Basten
Posts: 7533
Joined: 21/09/2006 02:59

#1924 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by van Basten »

invincible1921 wrote:Nista protiv radnica u trafikama...ali jeb.o ga vise plavi rotmans da ga jeb.o ...svaki dan kupujem cigare vazda pitanje hocetel rotmans i onda "a mozda vam se svudi"
ako je plavuša kažeš - jedino plavo što bi mi se moglo svidjeti iz ove trafike si ti - i neće ti više nuditi Rotmans 8)
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#1925 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by invincible1921 »

van Basten wrote:
invincible1921 wrote:Nista protiv radnica u trafikama...ali jeb.o ga vise plavi rotmans da ga jeb.o ...svaki dan kupujem cigare vazda pitanje hocetel rotmans i onda "a mozda vam se svudi"
ako je plavuša kažeš - jedino plavo što bi mi se moglo svidjeti iz ove trafike si ti - i neće ti više nuditi Rotmans 8)
Da me onda moja plavusa za damu objesi pa da mi pusenje bukvalno dodje glave....nije vrijedno :D :D :D
Post Reply