PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81795
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1701 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Truba »

volim ja raditi sebi na vikendici
User avatar
Truba
Posts: 81795
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1702 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Truba »

xoklix wrote:Ko god misli napredovati u poslu radit ce najbolje sto zna taman radio za marku dnevno.
Rad oslobadja,psihicki se bolje osjecas kad radis nesto korisno.
jes... sve super

AL DOJADI
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#1703 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by vješalica »

ovo_mi_je_nick wrote:Nije joj kriva mušterija što radi u Bingu/Konzumu/piljari i što prima minimalac.

Bila je treba i po dok je u srednju išla, ma nema, dotakla vrh svijeta što je glavna u društvu a brza na ruksaku i svesci i dovoljnim ocjenama. Ali ona je cool, ima hiljadu lajkova.

A kad dođe surova realnost, babo zatvori česmu i dođe za kasu, onda kuka onim mušterijama koje je potcjenjivala u razredu jer su štreberi i ne bježe sa časova. Ali godine stigle, nisi više tako dobra, treba prodavat paštete pa joj onda kriva mušterija što radi kod privatnika.
Ima istine u ovome dosta ali
Naalost ima ljudi koji su silom prilika dovedeni u situaciju da i sa fakultetskom diplomom se srozavaju kao prodavaci
Kod nas je inace poremecen sistem skolovanja zanimanja i poslova koji se obavljaju
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#1704 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Thorgerson »

ovo_mi_je_nick wrote:Nije joj kriva mušterija što radi u Bingu/Konzumu/piljari i što prima minimalac.

Bila je treba i po dok je u srednju išla, ma nema, dotakla vrh svijeta što je glavna u društvu a brza na ruksaku i svesci i dovoljnim ocjenama. Ali ona je cool, ima hiljadu lajkova.

A kad dođe surova realnost, babo zatvori česmu i dođe za kasu, onda kuka onim mušterijama koje je potcjenjivala u razredu jer su štreberi i ne bježe sa časova. Ali godine stigle, nisi više tako dobra, treba prodavat paštete pa joj onda kriva mušterija što radi kod privatnika.
Joj ti djecije price. Ovo oko ocjena i toga. Nebitno, ne bih u to da ulazim, jer imam desetine primjera koji krse to sto si napisao.

Poenta, nije to bas tako proracunato kako ti mislis. Ono imas sve petice u skoli - bices menadzer firme. Neces. Kao i obratno.

Ja samo govorim o tome da je posao u usluznoj djelatnosti izuzetno tezak. E sad, posto ti ljudi koji tamo rade ne dolaze sa marsa, nego su to oni isti ljudi koji su i kupci - ti sam zakljuci zasto su takvi kakvi jesu. Ili eto ne moras zakljucivati, ja cu ti reci - kupci su kod nas krmad. 60-70% njih. Isto kao i prodavaci/radnici.

Ali eto, ti misli i dalje da ti radnici dolaze sa Marsa. A da klijenti/kupci dolaze direktno sa kraljicine čajanke u Londonu.

:run:

P.S. I ovo govorim iz licnog iskustva. Rada sa nasim ljudima u uslugama. Nikad vise. Radije bi kopao dole u sierra leone, sigurno bi bio sretniji radeci to. :oops:
dozadnjekapi
Posts: 118
Joined: 13/03/2018 12:49

#1705 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by dozadnjekapi »

ove sa sirom su najgore ... cuj ne valja debljina sira ... nekom je milimetar debelo, dok je nekom 5 milimetara tanko ... radnica nije prorok da zna sta hanumi treba. Prava domaćica uvijek u komadu uzima i kući sama reže.

neljubaznih musterija ima pa radnice trpe tako da je i obratna situacija česta. ukoliko smatrate da ste prevareni ili niste usluzeni propisno imate inspekcije pa i sud.

ono sto je u najvise slucajeva po srijedi je nasa zavist i zabadanje nosa u tuđe stvari.

ja ne mogu da se sjetim da je prema meni iko bio neljubazan ... konzum, bingo, dm itd. pratim cijene, ukoliko se ne slaze ostavim na kasi, nikad nije problem ... ukoliko imam sitno dam, ukoliko nemam kazem, ona ode da usitni. ni najmanji problem nikad. to da li mi se mlada osmijehnula ili pozdravila nije bitno, dosao sam da kupim ne da je barim.
mnjonja
Posts: 265
Joined: 19/09/2017 09:33

#1706 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by mnjonja »

Ne trazim da me milki po ruci ni da mi pokaze sestice osmjehom
Samo uslugu za koju dobiva platu
Ako te pitam ima li majica broj manja, nemoj lagat da nema a mrsko ti prec 2m i otic iza i pogledat, pa kolegica prevrne ocima i ode po majicu
Ako te pitam gdje stoje snizeni artikli, nemoj mi kolutat ocima
I ako trazim da mi nesto izrezes, pokazes gdje je i sl, ne trazim previse jer ti je to osnovni posao
A na to se sve svelo danas
Ljudi nece da rade
Ne zele
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#1707 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by HardcoreMX »

vješalica wrote:Posta prednjaci u neprofesionalizmu i poganluku domaceg mentaliteta
Znaci novo radno vrijeme poste na Malti do 18:30
Dakle radno vrijeme je skraceno jer je bilo do 20:00
Ali plate nisu
Vjecno i beskonacno najebane salterzade
Vjecno prvi salter na kojem nema salterzade koja pokusava ubiti vrijeme na svom dosadnom poslu hodajuci u nedogled od kolegice do kolegice
I vrhunac njihovog poganluka je zaklopiti salter covjeku pred nosom u 18:30 koji ceka u redu da plati jedan racun
Umjesto sto spiskavaju pare u lupeze i lopurde koje tamo rade bolje je ako nista da snime obavjest koju ce pustati pred kraj vremena ako im je toliko stalo da zatvore tacno u 18:30
Kod privatnika bi morala.usluzivat dok svi ne bi zavrsili
Posta BIH leglo najveceg beskonacnog poganluka neprofesinalizma lopovluka i beskrajne gluposti
Dakle jedna prosjecna domaca budzetska smecarska kompanija koja uposljava ljude koji rade preko one stvari jer im je dosadno
Mars na Romaniju lezi na livadu i bicuj ovce mani se grada i ljudi u njemu
Kreteni idiotinjski
:lol: :thumbup: extra, znaci vrh...
User avatar
djevojka bez imena
Posts: 3587
Joined: 14/10/2015 05:39

#1708 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by djevojka bez imena »

Intesa san Paolo banka, izgubi mi cura ličnu, a držala je 30 sec u ruci, ne zna gdje je ostavila i jos me ubjeđuje da mi ju je vratila. Cijelu torbu sam prevrnula na njen sto, povadila sve iz novčanika, izrnula džepove na jakni, jos m i onaj security došao i pita ima li problema :evil: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#1709 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by vješalica »

Ahhhh pa gdje da insan zaboravi banke i njihove macane sa obezbEđenja....ko da cuvaju Uvalni ured.
To sa vrata te gleda ko da ces trezor iznijeti u najlonskoj kesi,dok ne dodje kakav kloso sa ulice sa uzme canju sa plasticnim pistoljem na kuglice. ...manji od makova zrna
User avatar
djevojka bez imena
Posts: 3587
Joined: 14/10/2015 05:39

#1710 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by djevojka bez imena »

Kaze hajte kući zvat ćemo vas. Sve trcim :D
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#1711 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by zdruzdjo »

Citam ovdje i ne vjerujem
Znaci po nekim je ok da neko bude nadrndan i neljubazan zato sto radi na minimalcu ili sl?????
Mislim tako ispadne. i neki to ovdje opravdavaju. mislim na uposlene u bingo, konzum, hose.....bla bla.
Pa ljudi moji "tvoj posao je da budes ljubazan i srdacan prilikom prodaje artikla u radnji u kojoj radis".
Lokalna prodavnica u naselju je samoposluga i pekara. Bukvalno te nerviraju koliko su ljubazni. ima ih 10-15 zaposlenih.
Kad ulazis svaka od prodavacica se ljubazno pozdravi. Nisu neke plate bjesne ali gazda je ocistio sebi tim koji radi, i nema problema. dobar je sa njima jer njihov odnos prema musterijama sigurno donosi lupam, 10% ukupne zarade.
User avatar
nagibSA
Posts: 896
Joined: 19/10/2017 01:21

#1712 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by nagibSA »

Narucio proizvod sa njihove stranice, technoshop stanic je u pitanju. Prolazi par dana, ni traga ni glasa, zovem, kaze poslali smo, stici ce danas/sutra. Zovem posle toga opet kaze kao pogrijesili smo broj, nije mogao postar vjerovatno Vas dobiti. Posle toga govori kao ja vu Vam licno sutra donijeti do 12h. Kao budala cekam kuci pored svojih obaveza da ispostujem, ni traga ni glasa. Zovem opet kao poslali smo postom ponovo, bice danas kod vas (to je bio petak). Danas je ponedeljak, ako danas ne dodje, a sve su prilike da nece, nece ni dolaziti, niti cu vise zvati, samo cu udariti losu reklamu gdje god stignem.

Kontao sam ozbiljna firma, ne razumijem zasto lazu i petljaju, vjerovatno nisu ni poslali.

Mislim ako ti je guzva i zbog toga izbjegavas slati u okolinu Sarajeva (I. Sarajevo) reci, postenije je, i razumjecu.

Ne bih zapeo za njih jer taj artikal sam nasao jedino kod njih (Philips hr2782 blender), inace bih ih davno odyebao, jer ne zelim da se ponizavam za SVOJ novac, ne salju mi dzaba, pa da ih ja ganjam. Niti cu vise ikad kupovati kod njih.

Ne znam kakva su iskustva drugih...

Vidim imaji na PiKu nalog TechnoShop iz Zenice, i imaju taj artikal, kontam od njih, da zaobiljem ovu sarajevsku jaliju i bagru...
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1713 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by KatarinaKosaca »

vješalica wrote:Ahhhh pa gdje da insan zaboravi banke i njihove macane sa obezbEđenja....ko da cuvaju Uvalni ured.
To sa vrata te gleda ko da ces trezor iznijeti u najlonskoj kesi,dok ne dodje kakav kloso sa ulice sa uzme canju sa plasticnim pistoljem na kuglice. ...manji od makova zrna
:lol: istina
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1714 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by KatarinaKosaca »

Bingo na Djidjikovcu. DakleN krenuh od voca i povrca i nekako sam uspjela nesto uzeti iako su se dvije trgovkinje tu udarale guzicim. Duboko zamrzavanje nisam mogla prici jer su slagale robu da se pri tom nisu ni osvrnule na musteriju. Dogegam se do jedne od dvije kase. Jedna radi. Pokusavam otvoriti frizider i uzeti neki sok ali ne mogu jer tu je trgovac koji je zagrlio frizider i nije ga briga hoce li ko sta kupiti. Ja tu kazem da je necuveno da trgovci u cijeloj radnji bukvalno onemogucavaju musteriji potrositi pare i nadje se ko bi nego zastitar da odrzi nadovudni kurs iz ekonomije. Poslovne etike itd pri tom ne zatvarajuci usta. Steta sto takav jezicki talenat zavrsi u zastitarskoj agenciji. Prica on kako trgovci rade svoj posao (Valjda im je prvi posao prodati robu). Kako god svu lovu koju sam htjela tu ostaviti a nisam uspjela odem u Hose na Mejtas i kupim. I uvijek cu
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#1715 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by vješalica »

https://faktor.ba/vijest/kanton-sarajev ... mea-293363


Ma divotica
Prvo po par dana nece da odvoze smece
Malo seljacke metodologije ucjene
Pa.onda poskupljenje
Isto VIK zavrcu da bi poskupili
Bitange seljacke
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#1716 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by radiša »

Tek ih sad necu placati,samo nek dizu :lol:
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#1717 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by ovo_mi_je_nick »

KatarinaKosaca wrote:Bingo na Djidjikovcu. DakleN krenuh od voca i povrca i nekako sam uspjela nesto uzeti iako su se dvije trgovkinje tu udarale guzicim. Duboko zamrzavanje nisam mogla prici jer su slagale robu da se pri tom nisu ni osvrnule na musteriju. Dogegam se do jedne od dvije kase. Jedna radi. Pokusavam otvoriti frizider i uzeti neki sok ali ne mogu jer tu je trgovac koji je zagrlio frizider i nije ga briga hoce li ko sta kupiti. Ja tu kazem da je necuveno da trgovci u cijeloj radnji bukvalno onemogucavaju musteriji potrositi pare i nadje se ko bi nego zastitar da odrzi nadovudni kurs iz ekonomije. Poslovne etike itd pri tom ne zatvarajuci usta. Steta sto takav jezicki talenat zavrsi u zastitarskoj agenciji. Prica on kako trgovci rade svoj posao (Valjda im je prvi posao prodati robu). Kako god svu lovu koju sam htjela tu ostaviti a nisam uspjela odem u Hose na Mejtas i kupim. I uvijek cu
Nemoj tako, one rade za minimalac, možda nisu prijavljene, samo 4 razreda srednje. Trebala si ostaviti halalusum 50 KM na kasi i izaći i izviniti se što si ušla.
User avatar
Truba
Posts: 81795
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1718 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Truba »

smeće je nešto što s guštom plaćam jer ljudi zaista rade dobar posao


ide li iko u farinu

ona plava baba 1972. godište iz vareša je najneugodnije biće u prodaji koje sam upoznao
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#1719 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by perfect_guy »

Black swan wrote:smeće je nešto što s guštom plaćam jer ljudi zaista rade dobar posao


ide li iko u farinu

ona plava baba 1972. godište iz vareša je najneugodnije biće u prodaji koje sam upoznao
:-) :-)
dorkcic
Posts: 754
Joined: 19/12/2008 20:26

#1720 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by dorkcic »

nagibSA wrote:Narucio proizvod sa njihove stranice, technoshop stanic je u pitanju. Prolazi par dana, ni traga ni glasa, zovem, kaze poslali smo, stici ce danas/sutra. Zovem posle toga opet kaze kao pogrijesili smo broj, nije mogao postar vjerovatno Vas dobiti. Posle toga govori kao ja vu Vam licno sutra donijeti do 12h. Kao budala cekam kuci pored svojih obaveza da ispostujem, ni traga ni glasa. Zovem opet kao poslali smo postom ponovo, bice danas kod vas (to je bio petak). Danas je ponedeljak, ako danas ne dodje, a sve su prilike da nece, nece ni dolaziti, niti cu vise zvati, samo cu udariti losu reklamu gdje god stignem.

Kontao sam ozbiljna firma, ne razumijem zasto lazu i petljaju, vjerovatno nisu ni poslali.

Mislim ako ti je guzva i zbog toga izbjegavas slati u okolinu Sarajeva (I. Sarajevo) reci, postenije je, i razumjecu.

Ne bih zapeo za njih jer taj artikal sam nasao jedino kod njih (Philips hr2782 blender), inace bih ih davno odyebao, jer ne zelim da se ponizavam za SVOJ novac, ne salju mi dzaba, pa da ih ja ganjam. Niti cu vise ikad kupovati kod njih.

Ne znam kakva su iskustva drugih...

Vidim imaji na PiKu nalog TechnoShop iz Zenice, i imaju taj artikal, kontam od njih, da zaobiljem ovu sarajevsku jaliju i bagru...
I ja imam loše iskustvo s TECHNOSHOP STANIĆ TRADE:
Preko web shopa 29.12.2017. naručujem jedan proizvod u 15 sati popodne (posljednji radni dan u godini, odmah se mirim s tim da neće stići za 72 sata koliko je naznačeno zbog praznika i vikenda, ali ne smeta mi ni najmanje). Plaćam karticom. S obzirom da proizvod nije stigao ni nakon 10 dana, šaljem upit na koji oni odgovaraju da bi trebalo uskoro jer im je nestalo. Prošlo 7 dana, šaljem novi upit na koji oni daju isti odgovor, kao trebao bi stići samo što nije. Nekoliko dana poslije gubim živce, proizvod i dalje stoji na stranici, lik se kulturno izvinjava, kaže nije stiglo još, ali treba sutra, ako ne dođe sutra, onda će vratiti novac. Sedam dana poslije toga ja šaljem prijeteći mail na sve moguće adrese ove firme, danima zivkam, te odgovaraju da će vratiti novac, traže mi broj računa i usput će poslati proizvod besplatno (kad stigne) zbog sve te torture. How yes no. Unijeli pogrešan broj računa (dobro, priznajem, prvo sam im ja dala broj kartice, nakon čega sam se ispravila i dala broj transakcijskog računa koji sam morala tražiti od banke, ali to je sve bilo u jednom razgovoru i ozbiljna firma to tako ne radi), te sam ja zvala njihovu financijsku službu da to srede. I to je sve trajalo nekoliko dana. Naravno, taj kao besplatni proizvod nikad nije stigao na adresu, i uredno se i dalje prikazuje na web shopu. Još ne razumijem zašto nisu jednostavno otkazali narudžbu i automatski vratili novac na račun koji imaju u sistemu. Može Kinez na ebayu, ali ne može Technoshop Stanić Trade u Sarajevu, svojoj stalnoj mušteriji.
User avatar
Truba
Posts: 81795
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1721 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Truba »

perfect_guy wrote:
Black swan wrote:smeće je nešto što s guštom plaćam jer ljudi zaista rade dobar posao


ide li iko u farinu

ona plava baba 1972. godište iz vareša je najneugodnije biće u prodaji koje sam upoznao
:-) :-)
udala se mlada
kćer joj rodila mlada
izgleda staro

što sam pogriješio :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#1722 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by perfect_guy »

čuj baba, ko da joj je 70 :lol: :lol:
detroit-mercy
Posts: 16090
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#1723 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by detroit-mercy »

perfect_guy wrote:čuj baba, ko da joj je 70 :lol: :lol:
pa 72go je godiste :mrgreen:
felichi
Posts: 884
Joined: 15/01/2005 17:48

#1724 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by felichi »

BADEM u bbi i onaj iznad prema vjecnoj vatri uvijek zakidaju na vagi. hajde i nekako do sada se moglo tolerisati deset odsto ali sada su poceli zavrtati po cetvrtinu :?
za razliku od ovih dole badem radnja na carsiji je uvijek bilo korektno
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#1725 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by triconja »

felichi wrote:BADEM u bbi i onaj iznad prema vjecnoj vatri uvijek zakidaju na vagi. hajde i nekako do sada se moglo tolerisati deset odsto ali sada su poceli zavrtati po cetvrtinu :?
za razliku od ovih dole badem radnja na carsiji je uvijek bilo korektno
To se zove marza :lol: :lol: :lol:
Post Reply