PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#1676 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by triconja »

moonca wrote:
triconja wrote:
moonca wrote:A. jel' vam drago kada vas konobar prepozna i ako zna vase ime, naglasi ga?

Ja idem na ista mjesta na kafu i kada sam na vratima, momak iza pulta vec sipa. :-D budem velikodusna sa baksisem :-D
Zensko ko zensko, e moja ti od muska je tesko marku izbit, ja npr samo dvaput dao baksis u zivotu i to u oba slucaja kad sam nesta cito i skonto to sta sam cito, e onda sam od radosti moro marku dat ko baksis. :D
:hm:
Jes' ti sigurno nas :-)

:lol:
Tolko sam merhametli i otvorene ruke da ne bih dao marku covjeku koji umire od gladi da nesto uzme da prezivi moja ti, jastaradi da sam od naske :lol: :lol: :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1677 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by moonca »

Mozes kako hoces, ali ne i dokle hoces :lol: :-)
mishic
Posts: 6282
Joined: 28/04/2011 16:29

#1678 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by mishic »

Ovim "uslugama" i "najneuslužnijim" ljudima ova tema se malo odmakla od najvećih prevaranata i najneuslužnijih ljudi.
Stranka i država (ministarstva) su najveći prevaranti a najneuslužniji ljudi državni činovnici. Što je rang viši to je njihova arogantnost veća. Zna li neko koliko milijardi su ministarstva pokrala od poticaja, plata, (tužbe koje su podnijete a nikada neće biti naplaćene) i da ne nabrajam moglo bi do sutra...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1679 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by JThomas »

ali koliki zato na račun toga nezasluženo dobijaju poticaje i plate... :mrgreen:
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#1680 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Hakiz »

mishic wrote:Ovim "uslugama" i "najneuslužnijim" ljudima ova tema se malo odmakla od najvećih prevaranata i najneuslužnijih ljudi.
Stranka i država (ministarstva) su najveći prevaranti a najneuslužniji ljudi državni činovnici. Što je rang viši to je njihova arogantnost veća. Zna li neko koliko milijardi su ministarstva pokrala od poticaja, plata, (tužbe koje su podnijete a nikada neće biti naplaćene) i da ne nabrajam moglo bi do sutra...
Ja sam sada u situaciji da ispravljam grešku koju je uradio jedan od službenika. Pogriješio u unosu jednog podatka i sada ja moram hodati i vaditi dokumente za upravni postupak da se ta greška ispravi umjesto da to radi kancelarijski pacov koji je grešku napravio.

Službe i službenici su iz komunizma naslijedili mentalitet po kojem nisu oni tu da daju brzu i kvalitetnu uslugu ljudima, nego su ljudi tu da bi oni imali posao. Sam fizički pristup šalteru ili u kancelariju je na mnogo mjesta osmišljen tako da ponizi onoga ko uslugu treba. Slično je i sa većinom oridinacija u zdravstvenim ustanovama.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#1681 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by vješalica »

Posta prednjaci u neprofesionalizmu i poganluku domaceg mentaliteta
Znaci novo radno vrijeme poste na Malti do 18:30
Dakle radno vrijeme je skraceno jer je bilo do 20:00
Ali plate nisu
Vjecno i beskonacno najebane salterzade
Vjecno prvi salter na kojem nema salterzade koja pokusava ubiti vrijeme na svom dosadnom poslu hodajuci u nedogled od kolegice do kolegice
I vrhunac njihovog poganluka je zaklopiti salter covjeku pred nosom u 18:30 koji ceka u redu da plati jedan racun
Umjesto sto spiskavaju pare u lupeze i lopurde koje tamo rade bolje je ako nista da snime obavjest koju ce pustati pred kraj vremena ako im je toliko stalo da zatvore tacno u 18:30
Kod privatnika bi morala.usluzivat dok svi ne bi zavrsili
Posta BIH leglo najveceg beskonacnog poganluka neprofesinalizma lopovluka i beskrajne gluposti
Dakle jedna prosjecna domaca budzetska smecarska kompanija koja uposljava ljude koji rade preko one stvari jer im je dosadno
Mars na Romaniju lezi na livadu i bicuj ovce mani se grada i ljudi u njemu
Kreteni idiotinjski
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#1682 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Cherry-Cherry »

Ja baš imam fino iskustvo sa poštom. :thumbup:
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#1683 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by vješalica »

Lijepa iskustva se ponekada temelje na neobjektivnim dozivljajima
dozadnjekapi
Posts: 118
Joined: 13/03/2018 12:49

#1684 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by dozadnjekapi »

I ja imam lijepo iskustvo sa postom. Ako sam dosao u 17.25 i ima ljudi u redu, okrenucu se i doci sutra. Ako je radno vrijeme naznaceno zasto bi radnica ostala duze. Ima i ona porodicu i obaveze.

Kad god nesto nisam znao uvijek bi mi ljubazno objasnili. Doduse i ja ljubazno i kulturno pitam. Sve je do pristupa. Ja generalno s ljudima nemam problema dok neki ne mogu sebe gledati kako ce tek druge.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1686 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Nisrin »

Ja takodjer imam lijepo iskustvo sa postom, za divno cudo...imala sam nekoliko prigovora i odmah su rijesili, izvinjavali se, naravno sve sam rjesavala pismenim putem da imam dokaz...

Ali zato ministarstva, rekla bih sto niza pozicija to su ljudi odvratniji..pocevsci od salterusica do nekih ZLJ pozicija..dok ljudi na visim pozicijama su obicno dosta pristupacniji..mada racunovodje su valjda najfrustriranija masa ljudi u ovoj drzavi (u drzavnim institucijama, ne komentarisem privatne kompanije), zatim vodovod- jos uvijek nemaju mogucnost slanja ONLINE racuna, jer zaboga nemaju infrastrukture, ali imaju hiljade uhljeba koji nista ne rade i jos ne salju racune redovno!
U opstinama tete su prilicno ljubazne, barem sto se tice Centra i Novog Grada..Stari Grad kako ko :D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#1687 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Banksy »

Sarajevo Taxi
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#1688 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by vješalica »

dozadnjekapi wrote:I ja imam lijepo iskustvo sa postom. Ako sam dosao u 17.25 i ima ljudi u redu, okrenucu se i doci sutra. Ako je radno vrijeme naznaceno zasto bi radnica ostala duze. Ima i ona porodicu i obaveze.

Kad god nesto nisam znao uvijek bi mi ljubazno objasnili. Doduse i ja ljubazno i kulturno pitam. Sve je do pristupa. Ja generalno s ljudima nemam problema dok neki ne mogu sebe gledati kako ce tek druge.
Nije poenta da radi duze nego sa covjek u redu koji je dosao i stoji tu zalupi mu salter jer je njeno zavrseno
Kakav idiotizam
Isto poput idiotizma da rade 2 saltera,a na oba ima 20 ljudi dok se ostale partizanke setkaju od uposlenosti po objektu
I uvijek vapaj za sitnim parama...
dozadnjekapi
Posts: 118
Joined: 13/03/2018 12:49

#1689 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by dozadnjekapi »

vješalica wrote:
dozadnjekapi wrote:I ja imam lijepo iskustvo sa postom. Ako sam dosao u 17.25 i ima ljudi u redu, okrenucu se i doci sutra. Ako je radno vrijeme naznaceno zasto bi radnica ostala duze. Ima i ona porodicu i obaveze.

Kad god nesto nisam znao uvijek bi mi ljubazno objasnili. Doduse i ja ljubazno i kulturno pitam. Sve je do pristupa. Ja generalno s ljudima nemam problema dok neki ne mogu sebe gledati kako ce tek druge.
Nije poenta da radi duze nego sa covjek u redu koji je dosao i stoji tu zalupi mu salter jer je njeno zavrseno
Kakav idiotizam
Isto poput idiotizma da rade 2 saltera,a na oba ima 20 ljudi dok se ostale partizanke setkaju od uposlenosti po objektu
I uvijek vapaj za sitnim parama...
to da se setkaju je tvoja slobodna procjena. trebala bi gledati ono zbog čega si došla a ne druge šta rade. Mozda od uposlenog do uposlenog idu službeno, možda su na pauzi ... ti to ne znas. I mene zamole za sitno ako imam dam, ako nemam kazem tako, nikad mi nisu pravili problem.

Što se tiče da zalupe šalter ... pitam se kako bi stranka reagovala da joj se ljubazno objasni da dođe sutra jer je kraj radnog vremena... vjeruj da je bolje bez komentara samo zatvoriti šalter. uostalom, ima pravo na to jer je kraj vremena i nema kome ona račune da polaže.
User avatar
Truba
Posts: 81734
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1690 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Truba »

primijetio sam trend skraćenja radnog vremena banaka a evo sad i pošti...
homar
Posts: 1485
Joined: 16/06/2008 17:07

#1691 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by homar »

Najgore usluge su u instucijama javnog karaktera, od države, entiteta, kantona pa sve do opštine. Ja mislim da su najslabije organizovane službe u MUP-u. Bolja organizacija i usluga je bila prije 50 godina. Ako vas "slučajno" pokradu, a neznam nekoga u Sarajevu da nije bar jednom bio opuhan od sarajevske mafije, pa to prijavite policiji i MUP-u, zažalit ćete zato. Da bi dobili nova dokumenta, to je maltetiranje do besvijesti i najmanje dva mjeseca. Još se i dan danas kuca na staroj mašini sa dva prsta...., a o ljubaznosti da i negovorim.
mnjonja
Posts: 265
Joined: 19/09/2017 09:33

#1692 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by mnjonja »

Salteruse i razumijem da "smiju" biti neljubazne.
Drzavni posao, bas ih briga,do penzije sigurica.

Ono sto meni nije jasno su pojedini prodavaci u prodavnicama.
Original marines - ne znam da udjoh u goru radnju.
US Polo - isto, napuhani, neusluzni, nadrndani.
Konzum i njihov idiotluk na kasama kad zelis nesto vratiti, samo sef zna ponistiti artikal, nebulozno, neefikasno.
Bingo, i ne dao Bog nesto im zatrazit da ti izrezu - 200gr sira ti izrezu na 10 kriski, a ako trazis tanje dobijes dronjke koji nisu ni za meze ni za sendvica.
OBI nekad bio ok, sad ne znam jesu li smanjili proj zaposlenih al nikad nikoga za pultovima.
Ima toga jos bruka.
User avatar
Truba
Posts: 81734
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1693 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Truba »

radi a moli B da dobije otkaz

nema mnogo što izgubiti
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#1694 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by ovo_mi_je_nick »

Nije joj kriva mušterija što radi u Bingu/Konzumu/piljari i što prima minimalac.

Bila je treba i po dok je u srednju išla, ma nema, dotakla vrh svijeta što je glavna u društvu a brza na ruksaku i svesci i dovoljnim ocjenama. Ali ona je cool, ima hiljadu lajkova.

A kad dođe surova realnost, babo zatvori česmu i dođe za kasu, onda kuka onim mušterijama koje je potcjenjivala u razredu jer su štreberi i ne bježe sa časova. Ali godine stigle, nisi više tako dobra, treba prodavat paštete pa joj onda kriva mušterija što radi kod privatnika.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8545
Joined: 15/04/2015 11:26

#1695 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Thorgerson »

mnjonja wrote:Salteruse i razumijem da "smiju" biti neljubazne.
Drzavni posao, bas ih briga,do penzije sigurica.

Ono sto meni nije jasno su pojedini prodavaci u prodavnicama.
Original marines - ne znam da udjoh u goru radnju.
US Polo - isto, napuhani, neusluzni, nadrndani.
Konzum i njihov idiotluk na kasama kad zelis nesto vratiti, samo sef zna ponistiti artikal, nebulozno, neefikasno.
Bingo, i ne dao Bog nesto im zatrazit da ti izrezu - 200gr sira ti izrezu na 10 kriski, a ako trazis tanje dobijes dronjke koji nisu ni za meze ni za sendvica.
OBI nekad bio ok, sad ne znam jesu li smanjili proj zaposlenih al nikad nikoga za pultovima.
Ima toga jos bruka.
Sta ti ima bit nejasno.

Ljudi crnace po 10+ sati. Minimalne plate. 2 do 3 dana slobodno mjesecno. Vecina. Pa ko bi bio stalno nasmijan i ljubazan.

Jednostavno. Motivacija, ljubaznost itd se placa. Otidji u ne znam DM, pa zatim u Konzum/Bingo i uvidjet ces odmah razliku.

Nemoj mi samo odgovoriti, pa sto radi tu ako je nezadovoljan/na. :roll:

Ono sto meni nije jasno jeste zasto ljudi ocekuju nesto vau od tih prodavaca/acica ako znaju da su mizerno placeni.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1696 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Nisrin »

Thorgerson wrote:
mnjonja wrote:Salteruse i razumijem da "smiju" biti neljubazne.
Drzavni posao, bas ih briga,do penzije sigurica.

Ono sto meni nije jasno su pojedini prodavaci u prodavnicama.
Original marines - ne znam da udjoh u goru radnju.
US Polo - isto, napuhani, neusluzni, nadrndani.
Konzum i njihov idiotluk na kasama kad zelis nesto vratiti, samo sef zna ponistiti artikal, nebulozno, neefikasno.
Bingo, i ne dao Bog nesto im zatrazit da ti izrezu - 200gr sira ti izrezu na 10 kriski, a ako trazis tanje dobijes dronjke koji nisu ni za meze ni za sendvica.
OBI nekad bio ok, sad ne znam jesu li smanjili proj zaposlenih al nikad nikoga za pultovima.
Ima toga jos bruka.
Sta ti ima bit nejasno.

Ljudi crnace po 10+ sati. Minimalne plate. 2 do 3 dana slobodno mjesecno. Vecina. Pa ko bi bio stalno nasmijan i ljubazan.

Jednostavno. Motivacija, ljubaznost itd se placa. Otidji u ne znam DM, pa zatim u Konzum/Bingo i uvidjet ces odmah razliku.

Nemoj mi samo odgovoriti, pa sto radi tu ako je nezadovoljan/na. :roll:

Ono sto meni nije jasno jeste zasto ljudi ocekuju nesto vau od tih prodavaca/acica ako znaju da su mizerno placeni.

Ali sta ja imam s njihovim uslovima? I ja dodjem da potrosim tu ZARADJENI NOVAC, nije ni meni palo s grane.

Istina za Bingo prodavacice da su grozne, stalno se zalim i zovem inspekciju...ako t je posao da mi masinom izrezes sir i mortadelu, onda izrezi kako Bog zapovijeda, sta me briga kakve probleme licne imas, frustracije, kao sto ni tebe nije briga sta mene kuci ceka!
User avatar
xoklix
Posts: 2419
Joined: 16/01/2018 16:07

#1697 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by xoklix »

Ko god misli napredovati u poslu radit ce najbolje sto zna taman radio za marku dnevno.
Rad oslobadja,psihicki se bolje osjecas kad radis nesto korisno.
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#1698 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by cendlerbing »

A eto, u DMu imaju fine uslove, koliko znamo, pa se i kod njih naleti na neljubaznost. Cura je neki dan jednostavno izignorisala mojih par pokusaja da pitam za nekakav karmin. Mislim, tesko i jest biti stalno nesto vedar i nasmijan al ako to i izostane, nije neki fail, samo pokusaj biti usluzna koliko treba.

Mene mnogo nerviraju ovi po salterima, koji te skinu s dnevnog reda zbog gluposti, jer im je valjda mrsko obraditi u tom momentu taj zahtjev. U CIPSu u Novom Gradu, ganjam licnu i dosla sa papirima, zena sa saltera me vraca da nesto jos uganjam i to potpis osobe koja mi nije tu, a ja u stisci s vremenom, moram stici na posao i dolazim vec, otprilike, cetvrti put. :cry:
I ja se bezveze vratim opet unutra, stanem u red za drugi salter, zena sa smijeskom primi dokumentaciju i zavrsim sa zahtjevom.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1699 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by JThomas »

šta ima napredovati u poslu kasirke kod nas. neoliberalne bajke za glupane. i ondje gdje to može - to bude jedan u moru ljudi...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1700 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by moonca »

xoklix wrote:Ko god misli napredovati u poslu radit ce najbolje sto zna taman radio za marku dnevno.
Rad oslobadja,psihicki se bolje osjecas kad radis nesto korisno.
Mislim da radnik ne treba samo zbog moguceg 'napredovanja' da radi dobro. Slazem se ako je taj rad i za marku, da bude odradjen savjesno.
No, tesko je glumiti i truditi se ako zbilja nisi zadovoljan poslom koji radis ili zbog nade za 'necim'.
Post Reply