Prevaranti na PIK-u

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Tremortusk Horizon
Posts: 14
Joined: 14/02/2024 11:48

#7076 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Tremortusk Horizon »

Meni su najgori ovi što kad prodaju nešto ne napišu opis artikla nit slike ništa i hoće da proda.

Onda još gori su ovi što obaraju cijene :lol: prodaješ nešto za 5 glava ONO napiše 200 za sve :lol:

Pored njih imaju i ovi sa dijagnozom samo nešto stalno pitaju a veze sa kupovinom nema.

olx je postao smeće.
User avatar
hopi
Posts: 5707
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#7077 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by hopi »

Ma smeće ba
Pisao sam prodavao alu felge, 15ke u dobrom stanju sa lošim gumama, 150 KM
Nema niže, nema spuštanja nema ništa napisao (a fakat je cijena poštena još to u koroni bilo kada je aluminij skup bio, ispod svake cijene najniže na piku bile samo da se riješim smetale mi)
Sva pitanja su se odnosila na nižu cijenu
Jedan zove neka socijala priča treba mu za djecu
Ovaj bi za 130KM
Svima je bilo puno i apslotuno niko nije htio platiti punu cijenu
Još sam se pofino na jednog otresao, puko mi film, Reko ti ćeš mene ucjenjivati za 10KM
Svi koji su pitali za nizu cijenu su dobili odgovor e sada su 200KM, hoćeš nećeš, i ne jave se više
moimoi
Posts: 4713
Joined: 01/07/2006 12:59

#7078 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by moimoi »

zippoo87 wrote: 08/03/2024 15:42 Prije da su laznjaci, nego da je ukradena originalna roba. Gdje ce to ukrasti i ko...obiti butik i pokupiti odjecu? 😁
Kamione. Pricao mi kamiondzija koji nas je selio da najvise operiraju po Fra jer na parkinzima za kamione gotovo da nema nikakvog osiguranja a uzasno puno kriminala. Svako ko moze izbjegava da noci u Fra.. gledaju da se dokopaju Belgije i sl.
Tremortusk Horizon
Posts: 14
Joined: 14/02/2024 11:48

#7079 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Tremortusk Horizon »

hopi wrote: 12/03/2024 09:35 Ma smeće ba
Pisao sam prodavao alu felge, 15ke u dobrom stanju sa lošim gumama, 150 KM
Nema niže, nema spuštanja nema ništa napisao (a fakat je cijena poštena još to u koroni bilo kada je aluminij skup bio, ispod svake cijene najniže na piku bile samo da se riješim smetale mi)
Sva pitanja su se odnosila na nižu cijenu
Jedan zove neka socijala priča treba mu za djecu
Ovaj bi za 130KM
Svima je bilo puno i apslotuno niko nije htio platiti punu cijenu
Još sam se pofino na jednog otresao, puko mi film, Reko ti ćeš mene ucjenjivati za 10KM
Svi koji su pitali za nizu cijenu su dobili odgovor e sada su 200KM, hoćeš nećeš, i ne jave se više
ko hoće da kupi i ne pita te ništa ako imaš opisano o artiklu sve, samo dobiješ obavijest da je neko klikno na kupi i ostalo je lako.

više i ne treba padobrance uzimati u obzir samo mrtvi ignor,
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#7080 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

kažu da inteligentni ljudi ignoriraju

ja uvijek moram odgovoriti ćitabom... homilijom... nagovorom od 4 stranice
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#7081 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by fortaleza »

hopi wrote: 12/03/2024 09:35 Ma smeće ba
Pisao sam prodavao alu felge, 15ke u dobrom stanju sa lošim gumama, 150 KM
Nema niže, nema spuštanja nema ništa napisao (a fakat je cijena poštena još to u koroni bilo kada je aluminij skup bio, ispod svake cijene najniže na piku bile samo da se riješim smetale mi)
Sva pitanja su se odnosila na nižu cijenu
Jedan zove neka socijala priča treba mu za djecu
Ovaj bi za 130KM
Svima je bilo puno i apslotuno niko nije htio platiti punu cijenu
Još sam se pofino na jednog otresao, puko mi film, Reko ti ćeš mene ucjenjivati za 10KM
Svi koji su pitali za nizu cijenu su dobili odgovor e sada su 200KM, hoćeš nećeš, i ne jave se više
Meni nije jasno kako pizdite na te stvari, ja samo hladno odgovorim cijena je ta i ta i to je to.

Može li niže? To je ta cijena.

Hoćeš zamjenu? Ne, hvala na ponudi.

Kakav je artikal? Takav i takav.

Može li ovo ono? Ne, sve piše u opisu.

I doviđenja.

Nije uopće fora u tome što je tih 150 KM najniže na olxu već u tome što ljudski trgovački mozak, a pogotovo na siromašnom proračunatom Balkanu fukcionira na način da se uvjeri da je dobro prošao i opravda ulaganje tolikog i tolikog iznosa.

Stavi gume malo više, recimo 180 KM i napiši da si otvoren za pregovore i spusti cijenu nakon upita na 150 KM i doviđenja. Ti dobio traženu cijenu, a kupac zadovoljan.
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#7082 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by azdralovic »

Ja jedno vrijeme pisao na sve upite moze... niko se vise ne javi nikada :D
Na kraju kupio neko po cijeni sa oglasa bez pitanja
User avatar
ortodont
Posts: 1834
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#7083 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by ortodont »

Stavio ja spigenovu original masku bez tragova korištenja za 25 KM i napisao konacna cijena i lik me pita koja je zadnja na viber.
Nosis 13 Pro Max i spustas sa 25 KM cijenu.
moimoi
Posts: 4713
Joined: 01/07/2006 12:59

#7084 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by moimoi »

fortaleza wrote: 12/03/2024 11:39
hopi wrote: 12/03/2024 09:35 Ma smeće ba
Pisao sam prodavao alu felge, 15ke u dobrom stanju sa lošim gumama, 150 KM
Nema niže, nema spuštanja nema ništa napisao (a fakat je cijena poštena još to u koroni bilo kada je aluminij skup bio, ispod svake cijene najniže na piku bile samo da se riješim smetale mi)
Sva pitanja su se odnosila na nižu cijenu
Jedan zove neka socijala priča treba mu za djecu
Ovaj bi za 130KM
Svima je bilo puno i apslotuno niko nije htio platiti punu cijenu
Još sam se pofino na jednog otresao, puko mi film, Reko ti ćeš mene ucjenjivati za 10KM
Svi koji su pitali za nizu cijenu su dobili odgovor e sada su 200KM, hoćeš nećeš, i ne jave se više
Meni nije jasno kako pizdite na te stvari, ja samo hladno odgovorim cijena je ta i ta i to je to.

Može li niže? To je ta cijena.

Hoćeš zamjenu? Ne, hvala na ponudi.

Kakav je artikal? Takav i takav.

Može li ovo ono? Ne, sve piše u opisu.

I doviđenja.

Nije uopće fora u tome što je tih 150 KM najniže na olxu već u tome što ljudski trgovački mozak, a pogotovo na siromašnom proračunatom Balkanu fukcionira na način da se uvjeri da je dobro prošao i opravda ulaganje tolikog i tolikog iznosa.

Stavi gume malo više, recimo 180 KM i napiši da si otvoren za pregovore i spusti cijenu nakon upita na 150 KM i doviđenja. Ti dobio traženu cijenu, a kupac zadovoljan.
Nema to veze sa siromastvom… dapace, oni koji imaju, najvise pokusavaju spustiti cijenu. Mislim da nas svijet nije navikao na cjenkanje, sto je sasvim normalna pojava.
Tremortusk Horizon
Posts: 14
Joined: 14/02/2024 11:48

#7085 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Tremortusk Horizon »

ortodont wrote: 12/03/2024 12:50 Stavio ja spigenovu original masku bez tragova korištenja za 25 KM i napisao konacna cijena i lik me pita koja je zadnja na viber.
Nosis 13 Pro Max i spustas sa 25 KM cijenu.
kakav viber da me maltretira neka budala i šalje svaka 2 minuta, pa JARANEEEE znaš ima i jeftinije JARRRAAANNEEE.

pa kupi kad ima jeftinije, viber nikad više.
User avatar
laserShow
Posts: 4084
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#7086 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by laserShow »

fortaleza wrote: 12/03/2024 11:39 Nije uopće fora u tome što je tih 150 KM najniže na olxu već u tome što ljudski trgovački mozak, a pogotovo na siromašnom proračunatom Balkanu fukcionira na način da se uvjeri da je dobro prošao i opravda ulaganje tolikog i tolikog iznosa.

Stavi gume malo više, recimo 180 KM i napiši da si otvoren za pregovore i spusti cijenu nakon upita na 150 KM i doviđenja. Ti dobio traženu cijenu, a kupac zadovoljan.
Apslutno. Koliko sam se puta naslusao "Ja kupujem samo ako mi spustis cijenu", "meni ako neko ne spusti cijenu za barem 10KM ja ne kupujem". Tako me jedan ispizdio ne sa trazenjem nize, vec s tim komentarom da se on cjenka. E reko majstore, vise nije 150KM, vec je 200KM i spustit cu ti na 160KM.

Inace mene komentari koja je zadnja, sta ima od opreme, garancija etc ne smaraju. Valjda jer sam radio kao trgovac i znam kakva sve pitanja se postavljaju.
zippoo87
Posts: 15659
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7087 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by zippoo87 »

I ovdje se po komentarima tacno vidi ko je trgovac i zna znanje a ko nije i ono proda 2-3 visak stvari u godini 😁

Ja se sa musterijom uvijek lako dogovorim...problem je sto je kod nas olx postao drustvena mreza za dopisivanje 😁

I naravno,cjenkanje i spuatanje cijene polovnoj robi je takodjer pozeljno i kada kupujem i kada prodajem.
User avatar
kombajn
Posts: 351
Joined: 30/10/2012 18:47
Location: Sarajevo

#7088 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by kombajn »

Da prijavim jednog prevaranta, prijavio sam ga administraciji olxa, pokušao mi prodati foru s laznim mailom, da ukucam podatke da svoje kartice, tako da se pripazite. Profil je lisul. Evo link
[url] https://olx.ba/profil/lisul [url]
Spektakluk
Posts: 176
Joined: 08/11/2013 10:14

#7089 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Spektakluk »

Pozdrav,
molim za savjet. Imam otvoren nalog na pik (olx) vec duze vremena, ali sam samo jednom prodao nesto i to momku u istom gradu, koji je vidio oglas, pa smo se nasli da izvrsimo primopredaju.
Danas sam, nakon par godina kreirao novi oglas i u roku od pa rminuta se javio potencijalni kupac, koji je predlozio da posaljem artikl putem euroexpress poste jer s njima ima ugovor.
Znam da olx radi iskljucivo sa BH express postom i taj proces je jasan ako kupac napravi narudzbu putem olx'a. Medjutim, sta ako kupac insistira da se koristi drugi postanski servis?
Pitam, jer mi je kupac trazio mail da moze kreirati narudzbu, a to mi je vec warning flag. Dao sam svoj pomocnu email adresu i dobio email koji izgleda kao euroexpress, ali je adresa poiljaoca:
EuroExpress - Novi kupac №54191xxx <[email protected]>, sto je jako sumnjivo i ovdje sam zaustavio dalju komunikaciju.

Da li je neko koristio konkretno euroexpress i kakav je postupak u tom slucaju?
Hvala!
wolfie
Posts: 893
Joined: 19/10/2010 21:21

#7090 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by wolfie »

Spektakluk wrote: 10/04/2024 22:00 Pozdrav,
molim za savjet. Imam otvoren nalog na pik (olx) vec duze vremena, ali sam samo jednom prodao nesto i to momku u istom gradu, koji je vidio oglas, pa smo se nasli da izvrsimo primopredaju.
Danas sam, nakon par godina kreirao novi oglas i u roku od pa rminuta se javio potencijalni kupac, koji je predlozio da posaljem artikl putem euroexpress poste jer s njima ima ugovor.
Znam da olx radi iskljucivo sa BH express postom i taj proces je jasan ako kupac napravi narudzbu putem olx'a. Medjutim, sta ako kupac insistira da se koristi drugi postanski servis? D ali je neko koristio konkretno euroexpress i kakav je postupak u tom slucaju?
Pitam, jer mi je kupac trazio mail d amoze kreirati narudzbu, a to mi je vec warning flag.

Hvala!
Ma nista, prevara iliti scam, a salji inace samo olx dostavom, cak i ako odbije da primi, ti ne snosis taj trosak.
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1605
Joined: 11/06/2011 07:36

#7091 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Kiki_Musampa »

Spektakluk wrote: 10/04/2024 22:00 Pozdrav,
molim za savjet. Imam otvoren nalog na pik (olx) vec duze vremena, ali sam samo jednom prodao nesto i to momku u istom gradu, koji je vidio oglas, pa smo se nasli da izvrsimo primopredaju.
Danas sam, nakon par godina kreirao novi oglas i u roku od pa rminuta se javio potencijalni kupac, koji je predlozio da posaljem artikl putem euroexpress poste jer s njima ima ugovor.
Znam da olx radi iskljucivo sa BH express postom i taj proces je jasan ako kupac napravi narudzbu putem olx'a. Medjutim, sta ako kupac insistira da se koristi drugi postanski servis?
Pitam, jer mi je kupac trazio mail da moze kreirati narudzbu, a to mi je vec warning flag. Dao sam svoj pomocnu email adresu i dobio email koji izgleda kao euroexpress, ali je adresa poiljaoca:
EuroExpress - Novi kupac №54191xxx <[email protected]>, sto je jako sumnjivo i ovdje sam zaustavio dalju komunikaciju.

Da li je neko koristio konkretno euroexpress i kakav je postupak u tom slucaju?
Hvala!
Ne treba mu mail :thumbup:
Spektakluk
Posts: 176
Joined: 08/11/2013 10:14

#7092 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Spektakluk »

Tako sam i mislio, ali sam iz radoznalosti dao svoj junk mail, da vidim, kako ce to izgledati dalje. Uglavnom, nakon toga je bilo ocito.

P.S. Prijavljen je administratoru olx.ba uz screenshot komunikacije.
User avatar
drug_profi
Posts: 50618
Joined: 16/07/2012 16:00

#7093 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by drug_profi »

Spektakluk wrote: 10/04/2024 22:00 Pozdrav,
molim za savjet. Imam otvoren nalog na pik (olx) vec duze vremena, ali sam samo jednom prodao nesto i to momku u istom gradu, koji je vidio oglas, pa smo se nasli da izvrsimo primopredaju.
Danas sam, nakon par godina kreirao novi oglas i u roku od pa rminuta se javio potencijalni kupac, koji je predlozio da posaljem artikl putem euroexpress poste jer s njima ima ugovor.
Znam da olx radi iskljucivo sa BH express postom i taj proces je jasan ako kupac napravi narudzbu putem olx'a. Medjutim, sta ako kupac insistira da se koristi drugi postanski servis?
Pitam, jer mi je kupac trazio mail da moze kreirati narudzbu, a to mi je vec warning flag. Dao sam svoj pomocnu email adresu i dobio email koji izgleda kao euroexpress, ali je adresa poiljaoca:
EuroExpress - Novi kupac №54191xxx <[email protected]>, sto je jako sumnjivo i ovdje sam zaustavio dalju komunikaciju.

Da li je neko koristio konkretno euroexpress i kakav je postupak u tom slucaju?
Hvala!
Batali to.
Ako neko ima želju da koristi drugog kurira njemu ne treba tvoj mail.
Treba mu samo tvoja poštanska adresa na koju će kurir doći po robu.

ja sam imao slučaj da je čovjek poslao jeftinijeg kurira po robu. Uredno u označenom vozilu, potpisani papiri, otpremnica sa povratnicom.
Za par dana isti kurir dosao donio pare.

I ja sam prije par godina tako gume kupio u Tešnju čini mi se. Prodavac rekao da pošaljem kurira na njegovu adresu.
email je tu potpuno nepotreban, kao i broj kartice :mrgreen:
Post Reply