Prevaranti na PIK-u

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
ug_lee
Posts: 331
Joined: 10/01/2015 20:06

#6327 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by ug_lee »

Sta je fora sa preprodajom telefona na piku?
Čovjek vidim kupio telefon za 650KM a prodaje za 620 i pristao na 600KM... Koja je fora? Pise da ima kutiju otvoren samo radi testiranja naše sim kartice a čovjek,od kojeg ga je kupio, napisao da je sim free... u daljnjoj istrazi vidim telefon ra je kupljen 29.8 a prodaje ga od 14.9... Neko neki savjet?
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#6328 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by nlt »

ug_lee wrote:Sta je fora sa preprodajom telefona na piku?
Čovjek vidim kupio telefon za 650KM a prodaje za 620 i pristao na 600KM... Koja je fora? Pise da ima kutiju otvoren samo radi testiranja naše sim kartice a čovjek,od kojeg ga je kupio, napisao da je sim free... u daljnjoj istrazi vidim telefon ra je kupljen 29.8 a prodaje ga od 14.9... Neko neki savjet?
Možda ga je platio manje?
Ima neka fora, neki ljudi kupuju valjda preko firme ili sa nekim paketima pa mobitel dođe baš jeftin i onda ga prodaju i tako....
User avatar
Libyano
Posts: 458
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Tripoli nekad, BiH sad

#6329 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Libyano »

nlt wrote:
ug_lee wrote:Sta je fora sa preprodajom telefona na piku?
Čovjek vidim kupio telefon za 650KM a prodaje za 620 i pristao na 600KM... Koja je fora? Pise da ima kutiju otvoren samo radi testiranja naše sim kartice a čovjek,od kojeg ga je kupio, napisao da je sim free... u daljnjoj istrazi vidim telefon ra je kupljen 29.8 a prodaje ga od 14.9... Neko neki savjet?
Možda ga je platio manje?
Ima neka fora, neki ljudi kupuju valjda preko firme ili sa nekim paketima pa mobitel dođe baš jeftin i onda ga prodaju i tako....
Možda se tako i kreditira, uzme ga na rate a proda za keš.
ug_lee
Posts: 331
Joined: 10/01/2015 20:06

#6330 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by ug_lee »

Libyano wrote:
nlt wrote:
ug_lee wrote:Sta je fora sa preprodajom telefona na piku?
Čovjek vidim kupio telefon za 650KM a prodaje za 620 i pristao na 600KM... Koja je fora? Pise da ima kutiju otvoren samo radi testiranja naše sim kartice a čovjek,od kojeg ga je kupio, napisao da je sim free... u daljnjoj istrazi vidim telefon ra je kupljen 29.8 a prodaje ga od 14.9... Neko neki savjet?
Možda ga je platio manje?
Ima neka fora, neki ljudi kupuju valjda preko firme ili sa nekim paketima pa mobitel dođe baš jeftin i onda ga prodaju i tako....
Možda se tako i kreditira, uzme ga na rate a proda za keš.
Kupio na piku, od drugog čovjeka vidim u historiji kupovina
Ne znam nisam pametan, imao sam nedavno lose iskustvo sad mi i novo sumnjivo
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#6331 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by KB9 »

ne radi se o piku ali hajde da probam

da li sam na ovom forumu bio naletio jednom na tu temu ili je negdje drugo ne znam

radi se o navodnim prevarama vezanih za kopanje bunara u africi koje narod placa

navodno dobiju fotosopirane slike nekad prije uradjenih bunara sa svojim imenima

de li neko zna nesto o tome? :-)
iOS dev
Posts: 178
Joined: 02/08/2015 18:21

#6332 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by iOS dev »

ug_lee wrote:Sta je fora sa preprodajom telefona na piku?
Čovjek vidim kupio telefon za 650KM a prodaje za 620 i pristao na 600KM... Koja je fora? Pise da ima kutiju otvoren samo radi testiranja naše sim kartice a čovjek,od kojeg ga je kupio, napisao da je sim free... u daljnjoj istrazi vidim telefon ra je kupljen 29.8 a prodaje ga od 14.9... Neko neki savjet?
Kreditira sebe. Uzme prozivod na rate, recimo 10 rata. Nije nista platio sem sto je potpisao ugovor i uzeo proizvod. Onda isti proizvod proda malo ispod cijene. Kupcu se isplati jer ima racun, nov proizvod i svakako ispod trz cijene. I na taj naci. Je dosao do kesa koji vraca u rate. Ovo rade oni koji ne mogu dici kredit i sl pa ovako dolaze to kesa
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#6333 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Mehemed »

iOS dev wrote:Kreditira sebe. Uzme prozivod na rate, recimo 10 rata. Nije nista platio sem sto je potpisao ugovor i uzeo proizvod. Onda isti proizvod proda malo ispod cijene. Kupcu se isplati jer ima racun, nov proizvod i svakako ispod trz cijene. I na taj naci. Je dosao do kesa koji vraca u rate. Ovo rade oni koji ne mogu dici kredit i sl pa ovako dolaze to kesa
Nisi skontao, ponovo pročitaj šta je napisao.
Lik je kupio telefon od drugog za 650KM 29.08. a prodaje ga za 620KM 14.09.
Taj što mu je prodao za 650KM moguće da ga je uzeo na rate i prodao kao što si napisao, ali ovaj drugi ga preprodaje po nižoj cijeni nego što je platio.
Možda su tom drugom hitno zatrebale pare, možda je kupio telefon za nekog kome se ne sviđa, možda ga je pronosao 15 dana pa ga sada prodaje, u to ne ulazim, samo ovo je sve presumnjivo i nikada nebi kupio telefon pod ovakvom okolnošću.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#6334 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by seoBIH »

Ako ima ovlastenu garanciju, nema sta biti sumnjivo.
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#6335 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by azdralovic »

seoBIH wrote:Ako ima ovlastenu garanciju, nema sta biti sumnjivo.
kupis pokvaren telefon pa se ti J sa garancijom
User avatar
patriota.sila
Posts: 286
Joined: 01/07/2007 17:31
Location: Antwerpen - Proucavanje opiljaka i ostrih predmeta

#6336 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by patriota.sila »

Varalica Samir K. na piku user @sam75 izdaje stan koji je pun STJENICA i ZOHARA.
Ideja prevare je da uzme kiriju od 350 KM i isto toliko depozit od 350 KM i nakon sto vi saznate za stjenice i zohare i otkazete mu stan on ne zeli da vrati niti kiriju niti depozit pravdajuci se da to nije do njega nego do zgrade.
Znaci za 700 KM ste u momentu kratki. I jos trazi da se plate rezije za dane za koliko ste bili. Vi napustite stan momentalno, on ponovo izdaje i trazi novu zrtvu od koje ce izvuci 700 KM. Predobro osmisljeno.

Evo i link od stana

https://www.olx.ba/artikal/35335741/sta ... novi-grad/

Stan se nalazi u neboderu u Hrasnom preko puta Bosmala. Zadnji zuti neboder do Ilidze.

Screen pitanja sa pika

https://ibb.co/6BD02Tn

Image
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#6337 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by amko761 »

Hm nije stan pun žohara frendu, zgrada je puna žohara.

I ne vidim ni ja kako je to do njega. Možda se obratiti Tiletu, nemoguće je da stanovi iz njegovog doba nisu najbolji u svemiru. :-)
User avatar
patriota.sila
Posts: 286
Joined: 01/07/2007 17:31
Location: Antwerpen - Proucavanje opiljaka i ostrih predmeta

#6338 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by patriota.sila »

amko761 wrote:Hm nije stan pun žohara frendu, zgrada je puna žohara.

I ne vidim ni ja kako je to do njega. Možda se obratiti Tiletu, nemoguće je da stanovi iz njegovog doba nisu najbolji u svemiru. :-)
Ma Da, naravno. Upravo tako! Još žohari su i najmanji problem pored STJENICA...
User avatar
holowey
Posts: 8435
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#6339 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by holowey »

zohari su problem cijele zgrade...ocisti svoj stan, izvrsi dezinsekciju, ali ako komsije nisu uradile to isto, eto opet zohara kroz ventilaciju, odvode i slicno...
medjutim stjenice su lokalni problem...svoje leglo imaju u stanu i to jeste odgovornost vlasnika stana...
ali ako je to stan za izdavanje, u kojem vlasnik ne boravi, u koji je mozda prethodni podstanar donio stjenice, kako da vlasnik zna za postojanje stjenica?
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#6340 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by amko761 »

I još mo'š mislit traži da se plate potrošene režije.

Kakav bezobrazluk.
User avatar
patriota.sila
Posts: 286
Joined: 01/07/2007 17:31
Location: Antwerpen - Proucavanje opiljaka i ostrih predmeta

#6341 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by patriota.sila »

holowey wrote:zohari su problem cijele zgrade...ocisti svoj stan, izvrsi dezinsekciju, ali ako komsije nisu uradile to isto, eto opet zohara kroz ventilaciju, odvode i slicno...
medjutim stjenice su lokalni problem...svoje leglo imaju u stanu i to jeste odgovornost vlasnika stana...
ali ako je to stan za izdavanje, u kojem vlasnik ne boravi, u koji je mozda prethodni podstanar donio stjenice, kako da vlasnik zna za postojanje stjenica?
Da. Upravu ste. Lokalni problem cijele zgrade. I stjenice i zohari. Tako i vlasnik stana svima kaze vi ste unijeli...hahah
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#6342 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by drug_profi »

amko761 wrote:Hm nije stan pun žohara frendu, zgrada je puna žohara.

I ne vidim ni ja kako je to do njega. Možda se obratiti Tiletu, nemoguće je da stanovi iz njegovog doba nisu najbolji u svemiru. :-)
Naravno da je do vlasnika stana. I u mom haustoru ima zohara ali se ja uspjesno borim da ne naprave leglo kod mene. Imao sam i stjenice. Donio ih sa stvarima stare majke kada je umrla. Isto sam se borio i izborio. Kad ti je bitno onda nadjes nacina.
Kad te boli q. onda cijeli ulaz pati.

A titini stanovi i zgrade su stari evo vec minimum 40 godina. Hrasno i neboderi vec 50. U njima za titinog vakta nije bilo ni zohara ni stjenica jer je drzava obavezivala na redovnu dezinsekciju objekata. Ova Alijina i nije drzava u pravom smislu. Tu svako radi sta hoce.
A vidjecemo i na sta ce liciti zgrade ovih novokomponovanih neimara nakon 40-50 godina....
User avatar
hopi
Posts: 5699
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#6343 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by hopi »

nisu prevaranti ali eto

stavio ja da poklanjam ormar na pik, smeta mi izbacujem iz stana. I relativno fin ormar, korišten ali ispravan pristojno stanje, vrata ne odpadaju, ima vješalicu, nije vellik nije malen, lako se rastavi.
javio se neko za 3 minute, kažem gjde se nalazi kao doći će dobro, u međuvremenu još jedno 5 poruka, ja napišem javio mi se neko već prvi pa da ispoštujemo red itd.
Sutra se taj ne javlja, dobro šta ću mu ja, od tih poslije poruka vidim jedan se javio moli za omar. Njemu napišem, hoćeš li ormar i dalje, kaže hoću, reko dobro dođi tu po njega i lik se više nije javio. Prođe i tu dan u prepisci. U međuvremenu još poruka za ormar.
Vidim neka žena pisala kuka treba joj za dječiju sobu, reko hoćete li još uvijek ormar, kaže može hoće, da dogovori prevoz. Haj dobro, dogovori prevoz (a treba joj koji sat da odgovori na poruku), u međuvremenu lik zove, ja sam tu s kombijem mogu li doći po ormar za sat dva, joj reko izvinite žena zvala neka trebao bi joj baš ormar, a lik kaže kroz sat dva ga može pokupiti polije baš i ne, pa kaže ako bude dobro ako ne nema veze. Ja kontam u sebi, možda lik hoće da ga preproda (što se mene ne tiče nek s njim radi šta hoće) ali bi radije dao ormar nekome kome stvarno treba i nema.
Na kraju ni ta žena nije došla niti se javila više, i prolšo vrijeme, ja morao isprazniti stan, i šta ću, rastavio i izlupao ormar i u smeće.
Znači par dana je stajao ormar, ja sam dobio jedno 15 poruka, i možda bi fakat neko od tih 15 ljudi i uzeo ormar, ali prođe vrijeme u dopisivanju i natezanju, ljudi koji ne znam ni ja šta hoće bezveze, kažu hoće ormar, pa čekaj da se jave pa se ne jave, na kraju sam trebao tome što je nazvao reći dođi po ormar i nosi ga a ne dopisivati se i natezati.
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#6344 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by burekodsira »

kad poklanjaš lijepo napišeš u oglas adresu i vrijeme kad se može doći po stvar... i ko prvi dođe nek nosi, nema dogovaranja. tako sam i ja i prestao se zajebavati sa besposličarima
User avatar
hopi
Posts: 5699
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#6345 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by hopi »

u pravu si, naučio lekciju. Ali mislim svijeta, što se javljaš i kažeš da ćeš doći po nešto i onda otežeš i ništa. Nekome je fakat mogao taj ormar poslužiti, ali jbg.
Qoom
Posts: 1690
Joined: 17/10/2012 12:36

#6346 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Qoom »

Ja poklanjao svojevremeno komad namještaja, zove čovjek kaže možeš li prebaciti do mog stana, od tada ništa ne poklanjam, obično ode bez natezanja za simboličnih 10-20 KM
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4470
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#6347 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by VladaFBiH »

Qoom wrote:Ja poklanjao svojevremeno komad namještaja, zove čovjek kaže možeš li prebaciti do mog stana, od tada ništa ne poklanjam, obično ode bez natezanja za simboličnih 10-20 KM
fakat, ja sam svojevremeno poklanjao media player i najbliže što sam došao poklonu je bilo - ako možeš da mi pošalješ brzom poštom ili da mi doneseš jer se meni ne isplati dolaziti po to na drugi kraj grada
sarajevo-x.com
Posts: 840
Joined: 19/04/2013 08:42
Location: Tuzla, Bosnia and Herzegovina

#6348 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by sarajevo-x.com »

Trebali ste im i cenera za kafu dati da imaju za sutra
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#6349 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by drug_profi »

Nista ne poklanjaj. Stavi realnu cijenu uz manji popust i zvace te samo onaj kome treba. I onda lijepo iz te cijene izbijes prevoz, kazes castim.
Budes hadzija, rjesis se nepotrebnih stvari koje bi bacio, i zaradis za rostilj.

Ja sam kroz vrijeme isto tako poklanjao kauce, televizore... jok. jebada. Stavio za kauc cijenu 150 maraka i reko gratis je klub sto uz kauc (isto kontao da ga bacim). Dosli ljudi u roku 4 sata i odnijeli, ja im cvaju ostavio da plate kombi.
Isto tako imao dva trokrilan i jedan dvokrilni siber ormar. Htio izbaciti da pravim tu ugradbeni od stropa do poda (tzv americki), stavi cijenu 50+50+30 Dosao lola za stoju sve odvukao.
TV CRT panasonik, poklanjao nista niko ni poruke. Stavio 50 maraka eto lika sa tuaregom i odnese ga.
Gume htio baciti, reko hajd da vidim... stavio 120 KM 4x Michelin energy saver 6 godina stare. otisle za 80.

Nista ne poklanjaj, odam misle da ih nesto hoces zajebat....
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#6350 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by vjesticanametli »

:lol: definitvno :mrgreen:
Post Reply