Prevaranti na PIK-u

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#6226 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by skafiskafsnjak »

seha117 wrote:Pozdrav
U slucaju kvara kupac snosi troskove - druze, ovdje nije bio u pitanju kvar tj nije se meni telefon pokvario nego je dosao pokvaren. Mislim da ima razlike. To je isto kao da sam kupio s9+, a ti meni poslao s9 , pa ti ja vracam jer si pogrijesio. Logicno da ti placas troskove.

Sto se punjaca tice.... slao si punjac koji se pregrijavao i smrdio, a s kablom nisam mogao prebacivati podatke. Kunem ti se svim da originalan nije bio. Originalni punjac i kablo koje sam ja kupio su ok. Ne griju se uopste i normalno prebacujem stvari s moba. Ti se lijepo raspitaj ko ti salje takve punjace i kablove - sa njima ce se sjebati mob ili baterija.

Ne smeta ni meni sto je refurbished...ali mislim da si obavezan to staviti u opisu ili bar privatno u poruci naglasiti prije prodaje.

Posten jesi ispao jer si primao nazad 3 tel... ali to ti je obaveza, sto zakonski tako i moralno . Isto tako je bilo okej da bar pola iznosa od novog punjaca platis...a usutio si se. Ne znam da li zivim u pogresnoj drzavi ili sta....ali meni je to normalno :roll:

Ti se zalis na troskove... mene to ne zanima jer tu nema ni 5% moje krivice. Moja jedina je krivica sto necu da sutim i da prelazim preko nekih stvari preko kojih mozda mnogi prelaze.

Nisam rekao nijednom da si prevarant . Evo da meni neko ovo isprica, ja se ne bih upustio u kupovinu. Tako da sam i napisao da ne preporucujem. Kome ne smetaju takve stvari, neka izvoli , boli me neka stvar. Takodjer, ako neko smatra da ljude budalama pravim, kako si rekao , odmah cu svaki post izbrisati . Toliko od mene .

EDIT: Nisam uzimao goldove . Sve sam boje promjenio...sto mog lica tako i telefona . Opet sam na kraju uzeo onu boju koju prvobitno nisam htio . I to je moj kompromis bio .
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#6227 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by un1ted »

_BataZiv_0809 wrote: Aha aha, pa moze li to sta valjat?
To je upravo pitanje koje postavi sebi potencijalni kupac, kojem se ne da istrazivati. Na hiljade artikala u BIH radnjama je refurbished i uz urednu garanciju nema nikakvih problema sa tim proizvodom. Jesi li našao igdje u BIH informaciju "refurbished"? :)

Kada kazes popravljan, potencijalni kupac odmah misli na one najgore popravke, a ustvari moguce da je otisao samo zvucnik, ili mikrofon pa zbog regulativa mora ici pod refurbished :)
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4443
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#6228 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by VladaFBiH »

un1ted wrote:
_BataZiv_0809 wrote: Aha aha, pa moze li to sta valjat?
To je upravo pitanje koje postavi sebi potencijalni kupac, kojem se ne da istrazivati. Na hiljade artikala u BIH radnjama je refurbished i uz urednu garanciju nema nikakvih problema sa tim proizvodom. Jesi li našao igdje u BIH informaciju "refurbished"? :)

Kada kazes popravljan, potencijalni kupac odmah misli na one najgore popravke, a ustvari moguce da je otisao samo zvucnik, ili mikrofon pa zbog regulativa mora ici pod refurbished :)
može biti iz bilo kojeg razloga da je napravljen povrat i uopšte ne mora biti kvar u pitanju npr. kupcu nije svidio telefon i isti je vratio - nije neuobičajeno da imaš rok za povrat
User avatar
SONY_91
Posts: 1841
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#6229 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by SONY_91 »

VladaFBiH wrote:može biti iz bilo kojeg razloga da je napravljen povrat i uopšte ne mora biti kvar u pitanju npr. kupcu nije svidio telefon i isti je vratio - nije neuobičajeno da imaš rok za povrat
Samo što ti modeli dođu u pakovanju kao original sa svim originalnim dodacima. Kod nas dođu prelijepljene kutije, loš kvalitet dijelova koji su ugrađeni i sl. Ja sam jednom uzeo refurbished jer nisam mogao pronaći tvornički nov nigdje i rekao nikad više.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4443
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#6230 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by VladaFBiH »

eto doživjeh i ja da budem prevaren na PIK-u (prijavio sam ga administraciji)...

user name: alcak78 broj telefona: +38762756261 nadimak: Miki
https://www.olx.ba/profil/alcak78

uglavnom lik se predstavlja kao majstor za grijanje i ja ga zovnem da mi postavi neke automatske ventile za ozraku (zadnji sprat i imam probleme sa zrakom u radijatorima) i tako bi on postavi 4 ventila ali niti jedan ispravno: dva je ostavio pod takvim nagibom da ne mogu raditi (mogu samo vremenom procuriti) a dva bočna je stavio sa gornje strane radijatora tako da ne rade i opet mogu procuriti (morao sam zavrnuti grijanje u stanu zbog idiota i još nemam grijanja dok ne riješim problem koji je napravio)... uglavnom kada sam mu skrenuo pažnju da nije u redu kako je postavio prebacuje komunikaciju na viber i tamo mi daje izgovore kao nije ponio neki ključ i nije mogao da ih dobro postavi pa sljedeći put vodi suprugu bolnici pa nije u gradu i na kraju mi blokira telefone s kojim sam ga kontaktirao... uglavnom papak
sarajevo-x.com
Posts: 840
Joined: 19/04/2013 08:42
Location: Tuzla, Bosnia and Herzegovina

#6231 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by sarajevo-x.com »

jeftin brz i ekonomican :lol:
kuli1961
Posts: 2424
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#6232 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by kuli1961 »

citam ovaj topic, posebno prepisku izmedju clanova "skafiskafnjak" kao kupac i "seha111" kao prodavac...ne mogu komentarisati istinitost navoda jednog ili drugog, ali mi se cini da se poznaju, mogu licno doci jedan do drugoga i stvar rijesiti..sto je ipak dobro. Svidjele mi se rijeci "seha111"- musterija se mora ispostovati.
Ja nisam bio te srece, tj. naletio sam na minu:
na PIK/OLX kupim prednji far za BMW x5, prodavac je lik sa nick-om "0alipna", Fojnica. Slike fara- OK, sve slikano tako da se cini da far nema greske. dogovorimo se oko ciiene, on posalje, ja platim- nije malo para-kuci otvorim paket- kad ono- sa zadnje i donje strane far bio sav izlomljen, pa lijepljen, varen, čudesa! O tome nista ta lopuža ne reče ništa u prepisci, naravno.
Pokušao sam ga odmah kontaktirati- javna, privatna poruka, jedan drugi telefon- naravno, ništa,sve je blokirao. Prijavim ga PIK/OLX admin-u, zatražim pomoć u utvrdjivanju bilo kakvog bližeg podatka o identitetu- kao ne mogu, ne smiju. Samo su ga na par dana banovali i to je sve. Vidim ga upravo sada, ponovo je aktivan, ponovo su mu u ponudi neki dijelovi za BMW.
Do mene je, naletio sam, prežalio...
Ako ga neko poznaje, evo da svima poručim- PIK/OLX prodavac "0alpina" iz Fojnice, ID 168520 je lopuža, lopurda, prevarant i bježite od tog đubreta, moralnog go...a što dalje. Treba mu živom odrati kožu sa leđa. Tačka. Ende.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4443
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#6233 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by VladaFBiH »

sarajevo-x.com wrote:jeftin brz i ekonomican :lol:
nadasve :)
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#6234 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by skafiskafsnjak »

kuli1961 wrote:citam ovaj topic, posebno prepisku izmedju clanova "skafiskafnjak" kao kupac i "seha111" kao prodavac...ne mogu komentarisati istinitost navoda jednog ili drugog, ali mi se cini da se poznaju, mogu licno doci jedan do drugoga i stvar rijesiti..sto je ipak dobro. Svidjele mi se rijeci "seha111"- musterija se mora ispostovati.
Ja nisam bio te srece, tj. naletio sam na minu:
na PIK/OLX kupim prednji far za BMW x5, prodavac je lik sa nick-om "0alipna", Fojnica. Slike fara- OK, sve slikano tako da se cini da far nema greske. dogovorimo se oko ciiene, on posalje, ja platim- nije malo para-kuci otvorim paket- kad ono- sa zadnje i donje strane far bio sav izlomljen, pa lijepljen, varen, čudesa! O tome nista ta lopuža ne reče ništa u prepisci, naravno.
Pokušao sam ga odmah kontaktirati- javna, privatna poruka, jedan drugi telefon- naravno, ništa,sve je blokirao. Prijavim ga PIK/OLX admin-u, zatražim pomoć u utvrdjivanju bilo kakvog bližeg podatka o identitetu- kao ne mogu, ne smiju. Samo su ga na par dana banovali i to je sve. Vidim ga upravo sada, ponovo je aktivan, ponovo su mu u ponudi neki dijelovi za BMW.
Do mene je, naletio sam, prežalio...
Ako ga neko poznaje, evo da svima poručim- PIK/OLX prodavac "0alpina" iz Fojnice, ID 168520 je lopuža, lopurda, prevarant i bježite od tog đubreta, moralnog go...a što dalje. Treba mu živom odrati kožu sa leđa. Tačka. Ende.
Kako si zakljucio da se znamo? Bas me zanima hahah
kuli1961
Posts: 2424
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#6235 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by kuli1961 »

Intuitivno.... :)
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#6236 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by skafiskafsnjak »

kuli1961 wrote:Intuitivno.... :)
Nemoj da se izrazavam :D
Znam ga... iz razgovora dok sam mu vracao ova 3 telefona :skoljka:
kuli1961
Posts: 2424
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#6237 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by kuli1961 »

Druže, bitno je da možete ostvariti kontakt, da razgovarate...ja ni to nisam mogao...
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#6238 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by un1ted »

VladaFBiH wrote:eto doživjeh i ja da budem prevaren na PIK-u (prijavio sam ga administraciji)...

user name: alcak78 broj telefona: +38762756261 nadimak: Miki
https://www.olx.ba/profil/alcak78
uglavnom kada sam mu skrenuo pažnju da nije u redu kako je postavio prebacuje komunikaciju na viber
Bez viber komunikacije ili će te iz pika odjebati. Već je pisano na temi da gledaju samo pik poruke
kuli1961
Posts: 2424
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#6239 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by kuli1961 »

Od PIK/OLX se nem ože dobiti apsolutno nikakva pomoć, jasno. Iako je proslo najmanje pola godine od mog slučaja, bijesan sam i dalje. I ja imam neke artikle na OLX za prodaju, ali uvijek detaljno opišem šta prodajem, potrudim se da napravim dobre fotografije i apsolutno uvijek nastupma pošteno i prema kupcu, ali i kao kupac prema nekom prodavcu. No, nismo svi isti..
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#6240 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by un1ted »

kuli1961 wrote:Druže, bitno je da možete ostvariti kontakt, da razgovarate...ja ni to nisam mogao...
Samo ih smaraj. Javi se i pitaj sto su skinuli ban. Ne daj im mira, neka rade nesto. Sto se tice podataka, to se radi na način da prijaviš policiji pa od njih dobiješ. Pročitaj zakon o zaštiti informacija. Ako me dobro pamćenje služi, čak i da ti daju oni podatke ne možeš ih iskoristi jer su nelegalno prijavljeni, tj zakon o zaštiti informacija ne dozvoljava.
kuli1961
Posts: 2424
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#6241 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by kuli1961 »

Digao sam ruke od OLX-ne vidim nikakvog smisla od njih bilo šta više tražiti. Podnio sam prijavu nadležnoj Policijskoj upravi, krivicno djelo prevare, dao raspoložive podatke, ništa tj nikakvog kontakta. Naučio sam lekciju, svaku narednu transakciju, iole vrijedniju, ugovaram sa pravom pregleda prije preuzimanja i pregleda, pa ako je ok, placam. Ako ne, ciao.
Npr. kupovao sam autogume, insistirao na DOT 2018, potvrdili mi, poslali DOT2017-odbio isporuku, kontaktirao ih- izvinjenje do poda i u narednih 48 sati stigle ugovorene gume, uz pisano jemstvo dodatnog popusta za narednu kupovinu guma (svakako ce mi trebati set ljetnih guma). To je primjer korektnog poslovanja.
Elektroniku inace ne kupujem na OLX, pa tu nisam u opasnosti. Ako bih je i kupovao, uzeo bih samo nepsoredno u svom grafdu, uz prethodnu probu- npr liniju, zvucnike i sl,, telefoni i TV me ne zanimaju u tom načinu kopovine.
Nalivpera su mi pasija, pa ako se odlučim da neko da kupim, tražim podatke i plaćam na račun, tako da imam sve relevantno. Do sada u deal-u sa perima, nijednog zajeba, a bilo je vrijednijih komada..
Zakon o zastiti... e druže, muka mi je od tumača tog zakona. Pravo mi je zanat, od toga živim, a kad vidim kako ga mnogi tumače, zgadi mi se diploma.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#6242 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by un1ted »

Pojasni mi zakon, kako je moguće otkriti nesto sto nije javno? Evo ja se javim klixu I tražim tvoje podatke jer si mi ....... Nebitno sta. Ukoliko mi proslijede tvoje podatke, da li krše zakon?

Pritisni malo tu policiju, plaćaš ih :) proslijedi pisano upit sta su radili?
zippoo87
Posts: 15526
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6243 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by zippoo87 »

evo jos jednog pacijenta ...lik "ima nacin" da skine iCloud zastitu :D

nakon sto sam mu ukazao na to da ne moze ,odgovore procitajte dalje :D
https://www.olx.ba/artikal/27266913/ipa ... e_54486472
ja bih ovog junaka preskakao u sirokom luku,vidi se po nacinu pisanja da je sirovina i nepismen
User avatar
stari lisac
Posts: 343
Joined: 18/07/2018 23:58
Location: Probudi u sebi starog lisca

#6244 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by stari lisac »

Pa moze ali znas kako,prodaje ga kao zakljucanog a poslje ti uzme 250 za sifru i odkljuca ga regularno jer je zna :D :izet:
zippoo87
Posts: 15526
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6245 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by zippoo87 »

stari lisac wrote:Pa moze ali znas kako,prodaje ga kao zakljucanog a poslje ti uzme 250 za sifru i odkljuca ga regularno jer je zna :D :izet:
sibicari sve,slabo ko korektan na piku
i ja sam neravno dozivio prevaru od sanera sa pika

vezano za otkljucavanje...jedno je iCloud lock a drugo Activation lock...
razbijanje iCloud sifre nije moguce obicnim metodama ,tako da on laze ljudima i daje netacne informacije
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#6246 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by un1ted »

Icloud se može skinuti čak i ako se oznaci kao ukraden, ali mora se poklopiti par stvari. Nisam ekspert oko iOS ali sam bio u dodiru sa takvim stvarima. Fejk se neka domena, nesto, pa telefon misli da za je Apple otključao.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4443
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#6247 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by VladaFBiH »

un1ted wrote:
VladaFBiH wrote: eto doživjeh i ja da budem prevaren na PIK-u (prijavio sam ga administraciji)...

user name: alcak78 broj telefona: +38762756261 nadimak: Miki
https://www.olx.ba/profil/alcak78

uglavnom lik se predstavlja kao majstor za grijanje i ja ga zovnem da mi postavi neke automatske ventile za ozraku (zadnji sprat i imam probleme sa zrakom u radijatorima) i tako bi on postavi 4 ventila ali niti jedan ispravno: dva je ostavio pod takvim nagibom da ne mogu raditi (mogu samo vremenom procuriti) a dva bočna je stavio sa gornje strane radijatora tako da ne rade i opet mogu procuriti (morao sam zavrnuti grijanje u stanu zbog idiota i još nemam grijanja dok ne riješim problem koji je napravio)... uglavnom kada sam mu skrenuo pažnju da nije u redu kako je postavio prebacuje komunikaciju na viber i tamo mi daje izgovore kao nije ponio neki ključ i nije mogao da ih dobro postavi pa sljedeći put vodi suprugu bolnici pa nije u gradu i na kraju mi blokira telefone s kojim sam ga kontaktirao... uglavnom papak
Bez viber komunikacije ili će te iz pika odjebati. Već je pisano na temi da gledaju samo pik poruke
znam, baš iz tog razloga imam i više nego dovoljno na pik porukama - u svakom slučaju hvala na savjetu :)
Last edited by VladaFBiH on 22/11/2018 20:25, edited 4 times in total.
kenyzbih
Posts: 11
Joined: 20/11/2018 21:45

#6248 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by kenyzbih »

Pozdrav

Imam problem sa jednim frajerom na piku. Kupio mob od njega prije 20/ak dana otišao mu kući testiram sve pet. Posle par dana primijetim da se baterija nenormalno prazni. Kontaktiram njega kaže odnesi u servis tu i tu... Ja odnesem kažu oni mob je ok baterija radi i više nego dobro. Meni tu već živci igraju. Ponovo testiram par dana mob javim se opet njemu kaže on kao da su oni nešto njemu slali i da je baterija super. Zakačim se ja malo kao sa njim i kaže on meni odnesi mob ponovo u servis, i tako je i bilo odnesem tamo i pitam ja je li ta baterija uredu da mi ne stave ponovo neko kinesko s kažu oni sad ti je nećemo ni mijenjat zovi ovoga od koga si kupio mob. Nazovem njega dođe i on tu zakičim se i sa ovim iz radnje i kaže on meni vidi gdje drugo ima da se zamijeni ja ću ti platit. Mislim sve super evo poštenog čovjeka nađem 50 KM zamjena baterije pišem njemu kaže neću nemam ja sa tim ništa ja sam ti htio zamijeniti bateriju ti nećeš. Kontaktiram par drugih servisa i kažu mi da vjv nije prob u bateriji nego u ploči... Napišem njemu to kaže ne zanima me radi šta hoćeš to nije moj problem... Sad ne znam šta da radim dal da ga tražim da ubijem boga u njem il šta....
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4443
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#6249 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by VladaFBiH »

VladaFBiH wrote:
un1ted wrote: Bez viber komunikacije ili će te iz pika odjebati. Već je pisano na temi da gledaju samo pik poruke
znam, baš iz tog razloga imam i više nego dovoljno na pik porukama - u svakom slučaju hvala na savjetu :)
korisnik je suspendovan :) - hvala OLX administracijo :)
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#6250 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Sodom1 »

zippoo87 wrote:evo jos jednog pacijenta ...lik "ima nacin" da skine iCloud zastitu :D

nakon sto sam mu ukazao na to da ne moze ,odgovore procitajte dalje :D
https://www.olx.ba/artikal/27266913/ipa ... e_54486472
ja bih ovog junaka preskakao u sirokom luku,vidi se po nacinu pisanja da je sirovina i nepismen
Zasto je nepismen? Pise malim slovima?
Ja bih preskako Iphone ,Ipod Aple u sirokom luku :izet:
Post Reply