Prevaranti na PIK-u

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
stari lisac
Posts: 343
Joined: 18/07/2018 23:58
Location: Probudi u sebi starog lisca

#6201 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by stari lisac »

Pa evo makar cuje neutralna misljenja,ako nista nek vidi kako ljudi na to gledaju.Ako mu je uopste do toga stalo.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#6202 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by skafiskafsnjak »

stari lisac wrote:Pa evo makar cuje neutralna misljenja,ako nista nek vidi kako ljudi na to gledaju.Ako mu je uopste do toga stalo.
Et da napomenem . Na pocetku je spustio cijenu telefona 30km ..pa od onih 80 oduzeti tih 30 :lol: :lol: :lol:

Da budemo realni , svaku dostavu je on trebao da plati jer nisam ja kriv ni za jedno jedino vracanje .
User avatar
stari lisac
Posts: 343
Joined: 18/07/2018 23:58
Location: Probudi u sebi starog lisca

#6203 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by stari lisac »

Upravo tako.
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 2607
Joined: 18/03/2015 01:36

#6204 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Mea_parvitas »

Po meni klasičan prevarant koji obmanom navodi lakovjerne na kupovinu njegovog artikla. Kako je samo smijesno vakumirao telefon :lol:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#6205 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by skafiskafsnjak »

Mea_parvitas wrote:Po meni klasičan prevarant koji obmanom navodi lakovjerne na kupovinu njegovog artikla. Kako je samo smijesno vakumirao telefon :lol:
Meni samo jedno nije jasno. Na koji nacin odrade ove dojmove :?
Okej, ja sam mu ostavio pozitivan prije nego sam skontao problem. Ali sta je sa ostalima....

To se ne odnosi samo na njega nego na sve... pa bola, nema sanse da ima neko 300 pozitivnih, a nijedan negativan...
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 2607
Joined: 18/03/2015 01:36

#6206 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Mea_parvitas »

Jbg trazenu robu tusi, dobre cijene drzi i nabere dojmove godinama. Ja imam 50 dojmova a prodajem samo ono sto je meni visak, ne bavim se preprodajom, a jos toliko sam prodao artikala za koje ljudi nisu ostavljali dojmove jer nisu ni imali profil na piku npr.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#6207 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by skafiskafsnjak »

Ma okej broj dojmova. Ali generalno, nijedan negativan ...ma daj . Nema sanse ...
Al npr , davno jednom prijatelj kupovao tel, zaebo ga lik ... i kad je trebao dojam da ostavi , prodavac nije htio kupovinu da otvori tj samo obrisao artikal .
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#6208 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by un1ted »

Pa odgovorio si sam sebi. Vecina debila (kupaca) klikne na opciju kupi artikal nakon što obave kupoprodaju. Pa ko bi normalan prihvatio kupovinu od osobe koja se zali na uređaj :D Ne kazem da je u konkretnom slučaju sada ovaj prodavač.
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#6209 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Atego »

seha komotno može pod prevarante...
seha117
Posts: 3
Joined: 25/06/2017 08:54

#6210 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by seha117 »

Opet se ukljucujem.
Evo ovako. Kad bi od svakog prodanog telefona uzimao dojam imao bih do sad oko 900 dojmova ukupno.
Dojmovi mi nisu neki cilj. Mogao sam ih do sad imati bezbroj da sam na tome insistirao ili da sam "prevarant" pa da kreiram druge profile i ostavljam dojmove sa istih kao sto pojedinci rade.
Kao druga stvar sto pricate da ih ja vakumiram i slicno, ja s time nemam nemam veze. Ja ih dobijam vakumirane, otpakovane ili neotpakovane nije bitno. Ne znam i ne zanima me ko ih pakuje ali znam da imam garanciju na nov telefon 2 godine a sam dajem 6 mjeseci ili godinu dana zavisno od dogovorene cijene.
Kao treca stvar, neko je vec napisao, ko ce bosnji objasniti sta su refurbnished telefoni ?
Ja imam garanciju na plocu i na display i to je novo.
Bilo je misljenja da su telefoni koristeni pa prepakovani ali to nije istina jednostavno.
Ljudi kupuju i zadovoljni su i samim time i ja sam ispunjen jer mi je cilj da me se dalje preporuci a ne govori da sam neki prevarant.
Ljudi to je tehnicka roba. Moze raditi jedan sat a moze 10 godina da ne bude problema.
Meni dodje zapakovan telefon u kutiji, imas garanciju toliko i toliko i prodaji. Prodam, desi se neki problem (tipa ne radi otisak prsta, nema signal i slicne gluposti) ja dam drugi a ja ovaj prethodni rjesavam jer kao sto rekoh imam i ja garanciju na njih i da nemam ne bih prodavao nijedan telefon.
Nemam servis, ne popravljam, ne pakujem i slicne gluposti koje se pisu. Iste ove telefone sam prodavao u radnje koje necu da imenujem zbog reputacije.
Eto ovaj je kupio kaze 3 telefona i nisu bili ok i sva 3 sam mu zamijenio gdje sam i ja imao trosak jer sam placao dostavu za svaki u jednom smjeru i sad on pise po forumu da sam ja prevarant a nije mi rekao A kada smo licno razgovarali / pisali.
Istina, u pocetku nekoliko ih je dolazilo sa neoriginalnim punjacima pa je bilo problema ali kasnije je rijeseno i to i u kutijama su dolazili 100% originalni punjaci , usb-ovi itd...
Na raspolaganju stojim uvijek i iza svakog telefona.
To sto pojedini pisu "nije to malo para" i slicne budalastine neka ne kupuju. Zasto uzimaju onda telefon od 500 KM ako im je plata toliko pa kasnije kukaju. Ima brate i za 100-200 KM lijepih telefona pa kupi taj i mirnije spavaj.
Mislim da moj ugled nece pokvariti par pojedinaca blateci me po klix forumu. Mislim da nema grada gdje telefon moj nije otisao i ima ih dosta koji su kupili pa nakon mjesec-dva kupuju ponovo jer su zadovoljni pretpostavljam.
Uvijek i na svakom artiklu, kada se radi o telefonu, nalazi se najmanje 15 slika i uvijek sam se trudio da slikam "profesionalno" kako bi jasno prikazao stanje svakog. Nista ne krijem niti imam razloga za to. Tko god kupi licno ima mogucnost da otvori, pregledava ga cijeli dan. Tko uzima brzom postom na svakoj posiljci je oznaceno otvaranje paketa tako da i s te strane sam maksimalno korektan.
Lijep pozdrav svima i hvala
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#6211 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by un1ted »

Atego wrote:seha komotno može pod prevarante...
Ne baš. Kombinacija nepismenosti i predrasuda kupca uz nepotupne informacije, koje mogu i ne moraju da utiču na kvalitet uređaja. Ako ima garanciju godinu, ili dvije, apsolutno nebitno da li je refurbished, ali ako nema garancije, itekako bitno.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#6212 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by skafiskafsnjak »

un1ted wrote:
Atego wrote:seha komotno može pod prevarante...
Ne baš. Kombinacija nepismenosti i predrasuda kupca uz nepotupne informacije, koje mogu i ne moraju da utiču na kvalitet uređaja. Ako ima garanciju godinu, ili dvije, apsolutno nebitno da li je refurbished, ali ako nema garancije, itekako bitno.
Na koga se to odnosi?
Nepismenost, predrasude i nepotpune info?
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#6213 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by un1ted »

Nepismenost, neinformisanost, predrasude - potencijalni kupac

Manjak informacija - prodavač.

Bez želje da branim dotičnog, kao što sam i naveo, ako telefon ima 1-2 godine garancije, apsolutno nebitno da li je refurbished. Dužina garancije kao i fabrička, potpuno nebitno za kupca. Ukoliko nema ganrancije, onda moraju stajati svi podaci koji odstupaju od fabričkih.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#6214 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by skafiskafsnjak »

un1ted wrote:Nepismenost, neinformisanost, predrasude - potencijalni kupac

Manjak informacija - prodavač.

Bez želje da branim dotičnog, kao što sam i naveo, ako telefon ima 1-2 godine garancije, apsolutno nebitno da li je refurbished. Dužina garancije kao i fabrička, potpuno nebitno za kupca. Ukoliko nema ganrancije, onda moraju stajati svi podaci koji odstupaju od fabričkih.
Daje garanciju... a garancija je njegova rijec. Ne sjecan se koliko garancije....necu da govorim napamet.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66027
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6215 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by _BataZiv_0809 »

Sta su ti refubrunišed telefoni?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#6216 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by skafiskafsnjak »

_BataZiv_0809 wrote:Sta su ti refubrunišed telefoni?
Popravljani....mobiteli proizvedeni s greskom, pa popravljeni
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66027
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6217 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by _BataZiv_0809 »

skafiskafsnjak wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Sta su ti refubrunišed telefoni?
Popravljani....mobiteli proizvedeni s greskom, pa popravljeni
Aha aha, pa moze li to sta valjat?
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#6218 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Bakir1 »

Pa zamjenio ti je 3 telefona i onda si sa telefonom broj 4 dobio sto si kupio?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#6219 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by skafiskafsnjak »

Bakir1 wrote:Pa zamjenio ti je 3 telefona i onda si sa telefonom broj 4 dobio sto si kupio?
Dobio sam telefon...ali sam imao zajebancije zbog toga i troskova bar 80-90km dodatno.
Bolje mi je bilo dodati te pare za bolji telefon.
Mrsko mi sada tipkati ovdje kako je sve islo.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#6220 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by skafiskafsnjak »

_BataZiv_0809 wrote:
skafiskafsnjak wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Sta su ti refubrunišed telefoni?
Popravljani....mobiteli proizvedeni s greskom, pa popravljeni
Aha aha, pa moze li to sta valjat?
Pa sta ja znam, kad ti proizvodjac popravi, ja mislim da bi trebalo valjati....
User avatar
Optimus09
Posts: 3054
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#6221 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Optimus09 »

Seha daj mi jedan samsung,imas ih viska :lol:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#6222 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Bakir1 »

Sve dok te ispostovao nije prevarant...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#6223 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by skafiskafsnjak »

Bakir1 wrote:Sve dok te ispostovao nije prevarant...
Kao prvo, placao sam postarinu 3 puta zbog njegove greske.
Znaci, nije me ispostovao. A i ne sjecam se da sam igdje napisao da je prevarant. Samo sam napisao, iz mog iskustva, da ne preporucujem suradnju.

Edit: jednom mi je slao punjac, takodjer kopiju. I tad sam platio postarinu. Zadnji put, kupim u servisu original. Posaljem mu racun, zalio se nesto , i kazem da bar pola plati... nije platio.
seha117
Posts: 3
Joined: 25/06/2017 08:54

#6224 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by seha117 »

Pa zasto mi to nisi pisao dok smo bili u kontaktu ?
Hoces da ti posaljem garantni list od jedne trgovine sto prodaje telefone pa da vidis sta pise. Ko god ti proda nesto sto ima garanciju jasno stoji da u slucaju kvara ili bilo cega kupac snosi troskove dostave. Ja sam opet bio fer i kao sto ranije napisah i ja sam placao u jednom smjeru 3 puta postarinu po 10 KM tako da malte ne dok sam izasao na kraj s tobom i nemam neke zarade ali i da sam u minusu ja bih tebe ispostovao ili ti na kraju vratio novac da je doslo do petog broja.
Cini mi se da si iz Sarajeva koliko se sjecam. Uzimao si sive i goldove cini mi se. Sad nisam siguran ali mislim da treci koji sam ti poslao da je bio uredan.
I punjac sam nov poslao, tebi nije stimao, a ja sam taj isti punjac licno kupio tako da i tu ide meni u prilog manjak zarade ali nije u tome poenta kao sto ranije rekoh i da sam u minusu musterija je ta koja se mora ispostovati. Poslije mi se nisi javljao tako da vjerujem da telefon radi bez problema.
Meni licno je nebitno refurbnished ili ne ako ima garancija kao i onaj sto nije refurbnished.
Bar znam da sam miran taj period i to je to.
Sto se garancije tice ko god me je pitao ja sam rekao da nema pisane garancije jer je privatna prodaja u pitanju. Napisem odmah nacin na koji se ista moze realizovati u slucaju da se desi problem tako da sam i s te strane korektan.
Ne mozes tako nastupati i praviti budalom ljude koji su mozda od mene kupovali nesto pa da pomisle da sam ja prevarant i bavim se kojekakvim mutnim poslovima.
Ispade svih 280 i kusur ljudi koji su ostavili dojam da su budale...Ne bih se slozio.
Pozdrav
User avatar
stari lisac
Posts: 343
Joined: 18/07/2018 23:58
Location: Probudi u sebi starog lisca

#6225 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by stari lisac »

A sto ti te telefone kad ih vec slikas otvorene ne testiras prije prodaje?Zar ti nije to lakse bilo uradit nego smarat tri puta i sebe i momka?Na kraju ste i ti i on na gubitku zbog tvoje greske.Vise je on na gubitku jer ko sto vidim momak je dao vise para od cijene koju ste se dogovorili.
Post Reply