Prevaranti na PIK-u

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6151 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by zippoo87 »

seoBIH wrote:
zippoo87 wrote:
ovo sam napisao olx administraciji...drugdje se nemam gdje zaliti,jedino prijavu protiv njega ali to je peglanje
iako imam njegove licne podatke
Ne ocekuj pomoc od njih, jer ne priznaju viber komunikaciju...glupo iako ih u jednu ruku razumijem. Ima dobrih photoshop majstora :mrgreen: :bih:
ma skidaju posao sa sebe...kao i svi u BiH...niko nije nadlezan ni za sta
njima sam pisao i poslao dokaze,da ga banuju...a sto se mene tice,sam pao,sam se ubio...svaka kupovina sa neta i slicnih stranica bez ikakve garancije nosi rizik i ja to znam...svjesno uzimam na rizik pa sta bude
tako da je ovdje taj dio prevare u drugom planu
samo da napomenem,da je jedan far na sebi imao tri polomljena dijela,dakle dva nosaca i jedan odvaljen konektor za spajanje kablova...tako da ni za smeca nije a u oglasu kao nov,sve radi savrseno :D
lik je neki coban nepismeni,moguce i da je bratko rom...tako da svega ima po piku
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#6152 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Rugafet »

O hebo ga mis, ovakve samo dobro nalupat motikom to je jedini lijek pa malo na ortopediji da razmislja o svemu, mater bi svoju prodali za 5 maraka takvi su to likovi
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#6153 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by bingov buraz »

Ovakvima je sevap po glavi skakati da se govno ne razmnožava.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#6154 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by seoBIH »

zippoo87 wrote: ma skidaju posao sa sebe...kao i svi u BiH...niko nije nadlezan ni za sta
Meni su slucaj koji je bila ocigledna prevara zavrsili. Da nisu banovali frajera, nikada ne bih ni dobio novac. Poucen tim iskustvom, javim im se ali nisam komunicirao na piku. Prva reakcija je bila sjeb, da ne zele da uzmu viber kao dokaz, ali razumijem ih na kraju krajeva, uvijek se moze lazirati, dok je drugacije kada imju na serverima gdje se ne moze lazirati.

POslao sam im prijedlog da uzimaju mjesecni subscription u vidu kredita, a da uvedu neku zastitu.
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6155 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by zippoo87 »

kod mene se zavrsilo "pojeo vuk magarca",dakle nista
sreca u nesreci je,sto sam ja majstor,pa sam od dva polomljena fara,uspio izmajmunisati jedan da je funkcionalan,iako su nosaci polomljeni,uspio sam nesto improvizovati i nekako ih ugraditi i povezati,da ne ispadnu
neke polomljene dijelove sam skinuo sa svog fara i stavio na ovaj drugi...tako da eto nisam bas skroz bacio pare,nesto se i iskoristilo :D
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#6156 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by realna do boli »

Meni su cudni tipovi..tacnije jedan..navodno iz Svedske koji kupuje preko advokata po BiH..
Tipu je dosadno i nasao je sebi zanimacuju..dopisuje se po olx-u, niti zeli sta kupiti niti ga zanima...ubija vrijeme.
sedma_7
Posts: 726
Joined: 03/04/2007 18:24

#6157 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by sedma_7 »

https://www.olx.ba/profil/Sprinter212312

Meni je ovaj prodao pokvarenu mašinu za šivanje.

I ja budala pa nasjela. Mislila kupit mašinu za 50 KM. No bila je neka starija tipa, pa sam kontala eto možda se neko hoće riješiti, A iskreno nisam ni provjeravala cijene sivaćih.
sedma_7
Posts: 726
Joined: 03/04/2007 18:24

#6158 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by sedma_7 »

Ima svakavih kupaca, ali i prodavaca, da te Bog sačuva. Razumijem da su frustrirani jer vidim da ima svakakve bagre, ali neke ti izgleda moraš molit da ti prodaju nešto.

Prošle sedmice se javim tipu da bih kupila dvije litre medicinskog alkohola. Na sajtu stoji da je poštarina 10 KM.
Meni odgovara, kad javlja se tip, da ne može poslat jer se eto kao ovim iz brze pošte ne isplati samo dvije litre dostavit.

:skoljka: :skoljka: :skoljka: :skoljka: :skoljka:
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#6159 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by dadoka84 »

sedma_7 wrote:https://www.olx.ba/profil/Sprinter212312

Meni je ovaj prodao pokvarenu mašinu za šivanje.

I ja budala pa nasjela. Mislila kupit mašinu za 50 KM. No bila je neka starija tipa, pa sam kontala eto možda se neko hoće riješiti, A iskreno nisam ni provjeravala cijene sivaćih.
Profil mu kao da je opuhao neku garažu punu stare robe :)
User avatar
stari lisac
Posts: 343
Joined: 18/07/2018 23:58
Location: Probudi u sebi starog lisca

#6160 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by stari lisac »

sedma_7 wrote:Ima svakavih kupaca, ali i prodavaca, da te Bog sačuva. Razumijem da su frustrirani jer vidim da ima svakakve bagre, ali neke ti izgleda moraš molit da ti prodaju nešto.

Prošle sedmice se javim tipu da bih kupila dvije litre medicinskog alkohola. Na sajtu stoji da je poštarina 10 KM.
Meni odgovara, kad javlja se tip, da ne može poslat jer se eto kao ovim iz brze pošte ne isplati samo dvije litre dostavit.

:skoljka: :skoljka: :skoljka: :skoljka: :skoljka:
E cuj ti njemu price,njima se ne isplati kao da oni prodaju alkohol a ne on :lol:
Briga njih i da im dadnes list papira,njima je bitno da ti uzmu cenera a ti salji iglu ili 5 kila mesa
sedma_7
Posts: 726
Joined: 03/04/2007 18:24

#6161 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by sedma_7 »

dadoka84 wrote:
sedma_7 wrote:https://www.olx.ba/profil/Sprinter212312

Meni je ovaj prodao pokvarenu mašinu za šivanje.

I ja budala pa nasjela. Mislila kupit mašinu za 50 KM. No bila je neka starija tipa, pa sam kontala eto možda se neko hoće riješiti, A iskreno nisam ni provjeravala cijene sivaćih.
Profil mu kao da je opuhao neku garažu punu stare robe :)
Istina. To je davno bilo, kad sam tek počela kupovati sa Pika, sad se trostruko zamislim i pročačkam dobro prije nego naručim. Ipak, kako god mu profil izgledao nije korektnoo ovoliko zavaljivat ljude. Još me zamolio da mu ostavim pozitivan feedback odmah nakon kupovine, a on meni na profil napisao da sam "prava ljudina" i da mu je bilo čast sa mnom saradjivati :lol: iako sam rekla da sam žensko. :lol: :roll:

Ja u svoj svojoj naivnosti, ostavim mu pozitivnu ocjenu prije nego sam dobila mašinu. :roll:
User avatar
Impressum
Posts: 1256
Joined: 30/08/2018 13:01
Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo

#6162 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Impressum »

vjesticanametli wrote:Imala plac oglasen i tako upiti bla bla i proda se fakat i uklonim ja oglas....kad pise hajvan koji se javljo i pito budalestine eeee jel prodato ja napisem da kad on odg....za kolko :lol: htjedo mu svasta napisat :lol:
hahahahahha ma ja ba mora on znati tu informaciju, kakva stoka majko mila
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#6163 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Sodom1 »

Znaci stoka si ako upitas za koliko je prodano? :-) :-) :-)
User avatar
Impressum
Posts: 1256
Joined: 30/08/2018 13:01
Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo

#6164 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Impressum »

naravno, za mene je to izuzetno nepristojno
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#6165 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by vjesticanametli »

Bas to... :)
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6166 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by zippoo87 »

Sodom1 wrote:Znaci stoka si ako upitas za koliko je prodano? :-) :-) :-)
pa gdje ces to pitati,to su privatne stvari i ne ticu se trece strane nikako,posebno ne nekog nepoznatog sa pika
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#6167 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Sodom1 »

zippoo87 wrote:
Sodom1 wrote:Znaci stoka si ako upitas za koliko je prodano? :-) :-) :-)
pa gdje ces to pitati,to su privatne stvari i ne ticu se trece strane nikako,posebno ne nekog nepoznatog sa pika
Kad neko nesto kupi , ne pitas ga , posto si to platio
User avatar
Impressum
Posts: 1256
Joined: 30/08/2018 13:01
Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo

#6168 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Impressum »

Sodom1 wrote:
zippoo87 wrote:
Sodom1 wrote:Znaci stoka si ako upitas za koliko je prodano? :-) :-) :-)
pa gdje ces to pitati,to su privatne stvari i ne ticu se trece strane nikako,posebno ne nekog nepoznatog sa pika
Kad neko nesto kupi , ne pitas ga , posto si to platio
ne mogu reci kategoricki nikad, mozda sestru ili nekog bas bliskog

"ako nije tajna koliko si platio?"
kazem nije tajna nego ne pricam o tome

na piku ne dolazi u obzir da bi odgovorio na pitanje "za koliko si to prodao"?
seha117
Posts: 3
Joined: 25/06/2017 08:54

#6169 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by seha117 »

skafiskafsnjak wrote:seha117
https://www.olx.ba//profil/seha117

Ne savjetujem suradnju sa doticnim.
Imas li razlog neki mozda ?
Ja sam taj seha117 sa pika pa bujrum kome god nesto nije jasno neka se meni javi ja cu mu sve objasniti i reci sto vas zanima da ne nagadjate bezveze.
Ko god misli da su kinezi i da nisu original bilo koji uredjaj na mom profilu neka dodje ja cu mu otpakovani svaki, ne mora kupiti ali samo da se uvjeri o cemu se radi.
Na piku sam 9 godina. Znam da se ne moze svakome ugoditi. Tesko je sa ljudima raditi. Ima ovdje sigurno vas koji ste kupovali od mene telefone. Neki kazu da sam prevarant poput ovog sto govori da ne savjetuje kupovinu odnosno saradnju sa mnom iako, siguran sam, nije od mene nikad nista kupio nego je kroz konverzaciju zakljucio nesto sto ja ne znam.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#6170 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by vjesticanametli »

Seha imal popusta za forumase :-D
User avatar
SONY_91
Posts: 1843
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#6171 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by SONY_91 »

seha117 wrote:
skafiskafsnjak wrote:seha117
https://www.olx.ba//profil/seha117

Ne savjetujem suradnju sa doticnim.
Imas li razlog neki mozda ?
Ja sam taj seha117 sa pika pa bujrum kome god nesto nije jasno neka se meni javi ja cu mu sve objasniti i reci sto vas zanima da ne nagadjate bezveze.
Ko god misli da su kinezi i da nisu original bilo koji uredjaj na mom profilu neka dodje ja cu mu otpakovani svaki, ne mora kupiti ali samo da se uvjeri o cemu se radi.
Na piku sam 9 godina. Znam da se ne moze svakome ugoditi. Tesko je sa ljudima raditi. Ima ovdje sigurno vas koji ste kupovali od mene telefone. Neki kazu da sam prevarant poput ovog sto govori da ne savjetuje kupovinu odnosno saradnju sa mnom iako, siguran sam, nije od mene nikad nista kupio nego je kroz konverzaciju zakljucio nesto sto ja ne znam.
Ma tko zna šta kupuje on se neće žaliti. Nego traže uređaje da su fabrički novi a da su u pola cijene. Trgovao sam u par navrata sa Šehom i momak je od riječi. Ako ga se pita da odgovor onako kako jeste i ne 'mulja'. Kupio sam preko 5 telefona i svi su bili ispravni. Dozvoli ti čovjek da se igraš sa telefonom koliko te volja prije kupovine ako se nađeš lično. Od mene preporuka, samo je bitno znati izabrati. Pozdrav iz Posavine za Banoviće :-D .
User avatar
stari lisac
Posts: 343
Joined: 18/07/2018 23:58
Location: Probudi u sebi starog lisca

#6172 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by stari lisac »

Kako nekim ljudima se ne vidi kad su zadnji put bili online na piku,jel to neka prevara ili sta?Znaci kad kliknes na profil ne pise ispod nista.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#6173 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by irac300 »

Ružno je iznositi bez ikakvog dokaza ili bar objašnjena zašto se neki prodavač ne preporučuje. Isto lov na vještice.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#6174 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by skafiskafsnjak »

irac300 wrote:Ružno je iznositi bez ikakvog dokaza ili bar objašnjena zašto se neki prodavač ne preporučuje. Isto lov na vještice.
Ne ide mu u prilog da iznosim
User avatar
stari lisac
Posts: 343
Joined: 18/07/2018 23:58
Location: Probudi u sebi starog lisca

#6175 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by stari lisac »

skafiskafsnjak wrote:
irac300 wrote:Ružno je iznositi bez ikakvog dokaza ili bar objašnjena zašto se neki prodavač ne preporučuje. Isto lov na vještice.
Ne ide mu u prilog da iznosim
Pa zasto si onda ista i pisao,ne kontam?
Ako je neko prevarant a krije se iza mora pozitivnih dojmova treba se napisat o toj prevari da nebi ko drugi najebao sutra,prekosutra..
Post Reply