Prevaranti na PIK-u

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
fortaleza
Posts: 5592
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#6126 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by fortaleza »

Bakir1 wrote:Meni takvi kada velikodušno ponude bivaju blokirani ;-)
I opet kazem nema nastupa ja nudim, ako artikal ima formiranu cijenu...
Ako me ponuda ne zadovoljava zahvalim se i odbijem i to je to. Nikad ne znas kad ces ponovo prodavati i kome.

Kupac ima ista prava kao i prodavac, pa cak i trgovine znaju dati popust, telekom operateri ili bilo koja druga firma, sve je to zakon ponude i potraznje.

Pogledaj kako funkcionira na najvecem trzistu na svijetu, u Kini :wink:
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#6127 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Sodom1 »

Ta ce bosnjo , on napise fixno :lol: :lol:
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#6128 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Mehemed »

Evo još jedan prevarant. https://www.olx.ba/profil/LEDWorld/
I prošle godine je dobio loš dojam u kojem piše da prodaje neispravnu robu.
vivax wrote:Pozdrav raja. Ima li ikakvog nacina prijaviti korisnika olx-a. Naime radi se o tome da sam kupio telefon od lika. Nakon sto sam preuzeo telefon i isti dan isti poceo koristiti telefon se poceo gasiti i na kraju se skroz ugasio. Javljam mu se da vrati novac ali ignorise poruke.. Broj telefona na olx profilu je promjenio .. Ima li ikakvog nacina da se sankcioniše lik ili da mu idem na kucnu adresu da ga bijem.
vivax wrote:https://www.olx.ba/artikal/30885160/app ... loud-free/
Evo o cemu se radi... U opisu pise da je potpuno nov.. a kako vec napisah gore ... telefon u totalnom defektu...
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#6129 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by kabal1337 »

Mehemed wrote:Evo još jedan prevarant. https://www.olx.ba/profil/LEDWorld/
I prošle godine je dobio loš dojam u kojem piše da prodaje neispravnu robu.
vivax wrote:Pozdrav raja. Ima li ikakvog nacina prijaviti korisnika olx-a. Naime radi se o tome da sam kupio telefon od lika. Nakon sto sam preuzeo telefon i isti dan isti poceo koristiti telefon se poceo gasiti i na kraju se skroz ugasio. Javljam mu se da vrati novac ali ignorise poruke.. Broj telefona na olx profilu je promjenio .. Ima li ikakvog nacina da se sankcioniše lik ili da mu idem na kucnu adresu da ga bijem.
vivax wrote:https://www.olx.ba/artikal/30885160/app ... loud-free/
Evo o cemu se radi... U opisu pise da je potpuno nov.. a kako vec napisah gore ... telefon u totalnom defektu...
Oprosti, ali kako roba koja je izvadjena iz svoga pakovanja, upaljena se smatra kao nova ?
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#6130 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Bakir1 »

fortaleza wrote:
Bakir1 wrote:Meni takvi kada velikodušno ponude bivaju blokirani ;-)
I opet kazem nema nastupa ja nudim, ako artikal ima formiranu cijenu...
Ako me ponuda ne zadovoljava zahvalim se i odbijem i to je to. Nikad ne znas kad ces ponovo prodavati i kome.

Kupac ima ista prava kao i prodavac, pa cak i trgovine znaju dati popust, telekom operateri ili bilo koja druga firma, sve je to zakon ponude i potraznje.

Pogledaj kako funkcionira na najvecem trzistu na svijetu, u Kini :wink:
Prodajem ja stvar, vrlo rijetku i vrlo trazenu, cijenu stavim u KM a ista takva u njemačkoj kosta toliko ali eura. Fino napisem cijena fiksna kome nije jasno neka provjeri koliko kosta. Javlja se debil da mi kaze da je skupo...
Prodalo se za onoliko koliko sam ja trazio u roku 3h.
User avatar
vivax
Posts: 1004
Joined: 04/07/2011 20:07

#6131 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by vivax »

https://www.olx.ba/profil/LEDWorld
Samo da prijavim varalicu i bijednika od covjeka. Ovo treba tuci na svakom cosku.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#6132 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Sodom1 »

Cini mi se da sam samo jednom kupio nesto za onoliko love koliko su trazili .
Evo bas zadnje sto sam kupio za yamahu neki dio,recemo da je rjedak , bar kod nas . Cojek trazio 60 , ja mu davao 20 , nasli se na 30 plus moja postarina :D.
( rekao je da je ispravno , vidjecemo kad dodje , kad montiram)
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#6133 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Streptokok »

Bakir1 wrote:Kakve ekonomske računice? On prodaje ti kupujes i tu je kraj.
Hoces se cjenkati samo naprijed ali gdje to ima nekome skinuti 70% sa cijene?
Ja prodajem nesto sto se prestalo proizvoditi prije 20 godina koliko je tada kostalo nije me ni briga stavio sam cijenu pa kome se svidja bujrum
I on je ponudio pa kome se sviđa bujrum. Kojom logikom ti mozes odalamiti bezobrazno visoku cijenu a da on istom ne moze ponuditi bezobrazno nisku?
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#6134 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by drug_profi »

kad god oglasim auto, telefon ili računar, sastavim sto precizniji oglas, sa puno detalja i naravno naglasim da ne želim zamjenu ni kakvoj kombinaciji, samo keš i solarno plaćanje.
I uvijek se nađe bar 50% "kupaca" koji bi da zamjene za to neko svoje smeće koje ili nije registrovano, ili se prodaje 2 godine, ili je potpuno besmisleno.
Pa mi jednom lik tako za stan nudio nekakva auta, plus pare. A drugi nudio keš u torbi, neće preko banke.
Za jedno auto mi frajer nudi šumu. Ko biva dođi posjeci koliko hoćeš... :-)
za kompjuter sa I7 mi frajer nudi I3... wtf.... mislim da imam vremena da smisljam oglase i da pratim ponude, napisao bih bestseler, a analizom korespondencije bi se mogli baviti i ekonomisti, i SIPA, i psiholozi....
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#6135 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by seoBIH »

mad_max_ba wrote: Vi kao kupci pa dajete sebi za pravo da nudite koliko ste zamislili da košta nešto....
To je to majstore :)

Ako neko prodaje olovku koja kosta 1KM za 10KM, zasto se uopste javljas na ponudu?
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#6136 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by yasaq »

seoBIH wrote:
mad_max_ba wrote: Vi kao kupci pa dajete sebi za pravo da nudite koliko ste zamislili da košta nešto....
To je to majstore :)

Ako neko prodaje olovku koja kosta 1KM za 10KM, zasto se uopste javljas na ponudu?
Da je on stavio cijenu vjerovatno mu se ne bih ni javio . Ako pise cijena po dogovoru onda smatram da su sve opcije otvorene. Zar ne ?
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#6137 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Sodom1 »

Prvo ga moras moliti danima da ti kaze cjenu :lol: :lol:
User avatar
nepass1
Posts: 9700
Joined: 06/07/2017 07:35

#6138 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by nepass1 »

Neka je lika upozorio da printer vrijedi 50% manje. Neko bi mozda i platio previsoku cijenu, nekog bi zajebao.

Bas ste prave bosnje sa vadim tvrdnjama ima pravo da trazi koliko hoce, ko plati ovoliko zasluzio je da ga zajebe. Uglavnom prica jebi prevarenog divi se prevarantu.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#6139 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Bakir1 »

Cuj bosnjo sa tvrdnjama :lol:
Pa normalno da imam pravo traziti za svoju stvar koliko hocu, da li je to realno ili ne sta koga briga a kada ce se prodati to je moja stvar.
Nego smaraci se nadju da nekome kazu sta koliko vrijedi pa nije oglas postavljen da se daju procjene vrijednosti.
Prodajes auto tacno znas zbog čega je tvoj auto jeftiniji od ostalih i onda dodjem ja da ti realno ruku zavrcem za tvoj auto....
Ja nikad nisam nikome ponudio 30% od trazene cijene a trgovinom se bavim dugo vremena. Hvala nije za mene i to je to.
I od kada je prevara ako se nesto pretplati ili ako neko svoje cijeni skuplje od ostalih?
Sve dok ima izbora oko artikla i dok se ne prislanja pistolj na glavu da se kupi to nije nikakva prevara.
User avatar
fortaleza
Posts: 5592
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#6140 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by fortaleza »

Bakir1 wrote:Cuj bosnjo sa tvrdnjama :lol:
Pa normalno da imam pravo traziti za svoju stvar koliko hocu, da li je to realno ili ne sta koga briga a kada ce se prodati to je moja stvar.
Nego smaraci se nadju da nekome kazu sta koliko vrijedi pa nije oglas postavljen da se daju procjene vrijednosti.
Prodajes auto tacno znas zbog čega je tvoj auto jeftiniji od ostalih i onda dodjem ja da ti realno ruku zavrcem za tvoj auto....
Ja nikad nisam nikome ponudio 30% od trazene cijene a trgovinom se bavim dugo vremena. Hvala nije za mene i to je to.
I od kada je prevara ako se nesto pretplati ili ako neko svoje cijeni skuplje od ostalih?
Sve dok ima izbora oko artikla i dok se ne prislanja pistolj na glavu da se kupi to nije nikakva prevara.
I dalje mi nije jasno kako se vise kacis na argumentiranu pricu definiranja cijene artikla i ponude nego na KRKANA KOJI NEZNA ISKLJUCITI KAPSLOK.

Vjerojatno zato sto si i ti sam u ulozi prodavaca vise nego kupca pa se poistovjecujes s ovim drugim. Ipak su u istoj poziciji, ako prodavac moze traziti vise od realne cijene i kupac moze ponuditi manje od realne cijene. (Zanemarit cemo da je kupac ponudio realnu cijenu)

Obje situacije se mogu gledati kao iste, ali ti samo jednu gledas kao takvu.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#6141 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Sodom1 »

Ja sam vise puta bio kupac nego prodavac hvala Bogu .
Zadnji put sam prodavao auto , trazio 1450 , salje mi lik poruku daje 700 . Ja nit sam mu sta odgovorio nit se on ikad javio
User avatar
vivax
Posts: 1004
Joined: 04/07/2011 20:07

#6142 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by vivax »

vivax wrote:https://www.olx.ba/profil/LEDWorld
Samo da prijavim varalicu i bijednika od covjeka. Ovo treba tuci na svakom cosku.
Samo da prijavim jos jedan profil ovog jada

https://www.olx.ba/profil/damirelektro
User avatar
vivax
Posts: 1004
Joined: 04/07/2011 20:07

#6143 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by vivax »

Ima li ko link gdje se mogu obratiti direktno administraciji olx.ba .. Ne mogu da nadjem nigdje na stranici da im se obratim..
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#6144 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by liaar »

vivax wrote:Ima li ko link gdje se mogu obratiti direktno administraciji olx.ba .. Ne mogu da nadjem nigdje na stranici da im se obratim..
https://pomoc.olx.ba/hc/bs
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#6145 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Streptokok »

fortaleza wrote: I dalje mi nije jasno kako se vise kacis na argumentiranu pricu definiranja cijene artikla i ponude nego na KRKANA KOJI NEZNA ISKLJUCITI KAPSLOK.

Vjerojatno zato sto si i ti sam u ulozi prodavaca vise nego kupca pa se poistovjecujes s ovim drugim. Ipak su u istoj poziciji, ako prodavac moze traziti vise od realne cijene i kupac moze ponuditi manje od realne cijene. (Zanemarit cemo da je kupac ponudio realnu cijenu)

Obje situacije se mogu gledati kao iste, ali ti samo jednu gledas kao takvu.
Svako se istom raduje, e tako i on.
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6146 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

pik i teme oko pika uvijek su za ==> :arrow: :lol: :lol: :lol:
sarajevo-x.com
Posts: 840
Joined: 19/04/2013 08:42
Location: Tuzla, Bosnia and Herzegovina

#6147 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by sarajevo-x.com »

vivax wrote:https://www.olx.ba/profil/LEDWorld
Samo da prijavim varalicu i bijednika od covjeka. Ovo treba tuci na svakom cosku.
Zovem ja lika za ovaj reflektor rekoh da ga ne cekam iz kine da odmah kupim. Doci ce sljedeci utorak, zovem sljedeci utorak, nema na stanju doci ce sljedeci utorak, zovem sljedeci utorak, i mene budale :lol: , kaze doci ce sljedeci utorak i niko ne doceka taj utorak.
Haman ja moram cekati iz kine da dodje pa da zaradi na meni 15-20 KM, jaro mogu i ja tako :lol:
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6148 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by zippoo87 »

Pozdrav
Zelim da i ja etiketiram jednog prevaranta,na olxu prodaje dijelove za auta
https://www.olx.ba/profil/Keps
Zove se Dusan i uvalio mi je potpuno neispravan i ostecen artikal
Upravo je nakon nase prepiske na viberu obrisao navedeni artikal ali je rijec o prednjim farovima za fiat bravu

Obrazlozenje:
Nasao sam na profilu doticnog prednje farove za fiat bravu i na upit da li je sve ispravno,rekao je da jeste,da su potpuno ispravni i da sve radi i dogovorili smo se da mi posalje,ukupan iznos je 70 KM
Jucer mi je dosao paket i nisam ga ni otvarao,danas sam htio da ugradim farove i ustanovio ostecenja,jednog nosaca nema nikako,otkinut a drugi je takodjer polomljen i kontaktirao sam prodavaca,koji je odmah poceo nesto da mulja...sto cete vidjeti u prepisci
ovdje su vam slike sa oglasenog artikla
https://postimg.cc/gallery/jplka46m/


ja vama saljem slike sa dokazima da se navedeni korisnik bavi prevarama na vasem sajtu,sto steti i ugledu vaseg sajta i nadam se da cete ga trajno banovati sa olxa
u nastavku vam saljem slike ostecenog artikla i prepisku na viberu izmedje mene i doticnog
https://photos.google.com/share/AF1QipP ... 9PVFhBT3F3


ovo sam napisao olx administraciji...drugdje se nemam gdje zaliti,jedino prijavu protiv njega ali to je peglanje
iako imam njegove licne podatke
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#6149 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by vjesticanametli »

Imala plac oglasen i tako upiti bla bla i proda se fakat i uklonim ja oglas....kad pise hajvan koji se javljo i pito budalestine eeee jel prodato ja napisem da kad on odg....za kolko :lol: htjedo mu svasta napisat :lol:
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#6150 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by seoBIH »

zippoo87 wrote:
ovo sam napisao olx administraciji...drugdje se nemam gdje zaliti,jedino prijavu protiv njega ali to je peglanje
iako imam njegove licne podatke
Ne ocekuj pomoc od njih, jer ne priznaju viber komunikaciju...glupo iako ih u jednu ruku razumijem. Ima dobrih photoshop majstora :mrgreen: :bih:
Post Reply