Prevaranti na PIK-u

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
He1972
Posts: 1497
Joined: 17/09/2017 08:05

#6051 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by He1972 »

https://www.olx.ba/profil/mijosu

Naručio Galaxy J5 2017, putem olx kurirske službe, nije htjeo da se javi kuriru da preuzme telefon. Telefon je trenutno u povratu!


Edit: Nije prevarant ipak je preuzeo, iz drugog pokušaja!
Last edited by He1972 on 11/08/2018 09:47, edited 1 time in total.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#6052 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by славянин »

skafiskafsnjak wrote:
Mehemed wrote:Ima S7 u jednoj radnji(nebih da je reklamiram javno) za 400KM 6 mjeseci garancija, radije bi to uzeo nego od nekog bez garancije jer makar tih 6 mjeseci imaš fore da provjeriš da li sve radi kako treba. Za polovan bez garancije dati nekih 150-200KM uredu, ali 3-4 stoje dati za telefon bez garancije to nikada nebi.
Rijesit cemo...vjerovatno drugi dobijem
Procitaj na sta se garancija odnosi :D
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#6053 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Mehemed »

славянин wrote: Procitaj na sta se garancija odnosi :D
Ne piše, samo piše 6 mjeseci garancija, evo ti link na pp pa provjeri
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#6054 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by славянин »

Mehemed wrote:
славянин wrote: Procitaj na sta se garancija odnosi :D
Ne piše, samo piše 6 mjeseci garancija, evo ti link na pp pa provjeri
Ni nasto - to ti je kao ove male radnjice sto prodaju telefone - dadnu garanciju a kad procitas mala slova - ne odnosi se na display,bateriju,kamere ... ne vazi ako je ispao,pokisnuo .... na kraju garancija to dodje na sarafe u telefonu :lol:
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#6055 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Mehemed »

славянин wrote: ne vazi ako je ispao,pokisnuo
Hajd mi reci gdje važi garancija za to ? To je fizičko oštećenje i nigdje to ne spada pod garanciju.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#6056 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by славянин »

Mehemed wrote:
славянин wrote: ne vazi ako je ispao,pokisnuo
Hajd mi reci gdje važi garancija za to ? To je fizičko oštećenje i nigdje to ne spada pod garanciju.
Mozes doplatiti “osiguranje” kod zvanicnih distributera,pa te mnogo jeftinije dodje popravka.A sto se tice “garancije” ako ne vazi za kameru,display,bateriju itd - na sta se onda odnosi garancija ?
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#6057 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by seoBIH »

Gdje mozes kod nas doplatiti?

Vani imas "osiguranje telefona" oko 50-100e pa ako se desi bilo sta, pa i fizicko ostenje oni popravljaju.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#6058 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by славянин »

seoBIH wrote:Gdje mozes kod nas doplatiti?

Vani imas "osiguranje telefona" oko 50-100e pa ako se desi bilo sta, pa i fizicko ostenje oni popravljaju.
Apple store...
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#6059 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by un1ted »

Apple je Apple. Kod njih je garancija nesto najbolje, jer vrijedi u svakoj zemlji, neovisno gdje kupiš uređaj.

Imaš li drugih primjera?
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#6060 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Mehemed »

Za Nokiu sam gledao da ima u dosta država, ima i u Hrvatskoj, ali nema u nas. Imaš osiguranje za sve, za vatru, vodu, lom, hemikalije, ma za sve. BiH zadnja rupa na sviralu u nas nema.
un1ted wrote:Apple je Apple. Kod njih je garancija nesto najbolje, jer vrijedi u svakoj zemlji, neovisno gdje kupiš uređaj.
Ima i Samsung Internacionalnu garanciju ali je nekako djelomična. Ako kupiš u BiH možeš ga servisirati u ovlaštenim servisima u Njemačkoj i sl., dok npr. ako kupiš u Njemačkoj ne važi garancija u BiH.
ultras1921
Posts: 69
Joined: 22/06/2018 22:46

#6061 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by ultras1921 »

Kad smo kod prevaranata evo jednog najveceg :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

https://www.olx.ba/artikal/30505276/slo ... epusi-tra/
User avatar
teodorfon
Posts: 144
Joined: 02/07/2016 04:49

#6062 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by teodorfon »

ultras1921 wrote:Kad smo kod prevaranata evo jednog najveceg :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

https://www.olx.ba/artikal/30505276/slo ... epusi-tra/
Ne vidim prevaranta vec zemljoradnika koji pokusava da skrpi pare od svog rada... :-?
ultras1921
Posts: 69
Joined: 22/06/2018 22:46

#6063 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by ultras1921 »

teodorfon wrote:
ultras1921 wrote:Kad smo kod prevaranata evo jednog najveceg :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

https://www.olx.ba/artikal/30505276/slo ... epusi-tra/
Ne vidim prevaranta vec zemljoradnika koji pokusava da skrpi pare od svog rada... :-?
Zakasnio si malo majstore...
Čovjek uslik'o sebe i stavio na poklon pod nazivom "Slobodan muškarac solidnog izgleda ne pije i ne puši travu" ;)
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3160
Joined: 22/07/2017 18:36

#6064 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Leopard_SA »

Do kada ce vise prodavaci stavljati cijenu artikla bez PDV-a. Unesem parametre za filtriranje i kada mi pretraga izbaci deset rezultata, barem ce jedan biti sa cijenom bez PDV-a. Da li je ovo krsenje pravila i da li se moze prijaviti administratoru?
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#6065 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Mehemed »

Ja bih to prijavio. Ja ne znam ko je oslobođen plačanja PDV-a(možda neke firme, čitao sam malo o tome, ali to je jedna od 1000) tako da im je ta glupost realno prevara. Napiše nižu cijenu a moraš platiti veću jer naravno nisi među onim koji su oslobođeni plačanja PDV-a.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#6066 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by славянин »

Mehemed wrote:Ja bih to prijavio. Ja ne znam ko je oslobođen plačanja PDV-a(možda neke firme, čitao sam malo o tome, ali to je jedna od 1000) tako da im je ta glupost realno prevara. Napiše nižu cijenu a moraš platiti veću jer naravno nisi među onim koji su oslobođeni plačanja PDV-a.
A ono cijena za kes i cijena preko racuna ako se placa :oops: klasicni lopovluk oko pdva
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#6067 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Sodom1 »

To za auta , govnarske auto kuce , velikim slovima ta cjena , a onda malim napise nije placeno pdv i carina , neka jedu govna
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3160
Joined: 22/07/2017 18:36

#6068 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Leopard_SA »

Mehemed wrote:Ja bih to prijavio. Ja ne znam ko je oslobođen plačanja PDV-a(možda neke firme, čitao sam malo o tome, ali to je jedna od 1000) tako da im je ta glupost realno prevara. Napiše nižu cijenu a moraš platiti veću jer naravno nisi među onim koji su oslobođeni plačanja PDV-a.
Ja bih to rado prijavio, ali nisam uspio da nadjem tu opciju.
To sto se radi sa cijenama bez PDV-a je klasicna obmana. Kliknem na oglas zbog cijene, a u detaljno pise da je cijena bez PDV-a. Pa ne bih ni kliknuo na taj oglas da je bila istaknuta stvarna cijena...
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#6069 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Mehemed »

Mora biti opcija sa strane "Prijavi"
Adnan82
Posts: 2
Joined: 01/08/2018 23:54

#6071 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Adnan82 »

Pozdrav svima,novi sam na forumu i maksuz sam se registrovao zbog ruznog iskustva sa prevarantom koji se predstavlja kao Anis Sadikovic iz Sarajeva.
Koristi nick na OLX-u Vergil12 i navedeno je da je Novi grad,ulica Dzemala Bijedica 185 mu prebivaliste.
U zivotu nisam dosao u dodir sa vecim prevarantom i lazovom kao sto je ovaj,nekoliko dana mi je pisao po viberu,sve je izgledalo ok.
Slika on sa djevojkom,ime i prezime navedeno,broj telefona naravno i prica gospodska.
Covjek sam vjernik i povjerovao sam mu da zeli zamjenu za igrice i budala sam pristao da posaljem mu brzom dostavom a on meni obicnom postom da jadnik ne trosi bespotrebno novac.Poslao mi je poruku da je poslao i da ocekujem posiljku i nisam htio biti bezobrazan pa da ja ne posaljem,reko kad on meni vjeruje,vjerovacu i ja njemu.Nakon sto sam poslao posiljku javio sam mu da sutra ocekuje dostavu,samo je javio ok cujemo se sutra.
Sutra kada sam pogledao na viber da vidim jel stiglo i dal je sve ok,vidio sam da me je blokirao i sve poruke obrisao i naravno na OLX-u me blokirao takodjer.Broj je nedostupan naravno i tada mi je sve bilo jasno.
Ne mogu shvatiti da osoba moze vidjeti na slici da sam otac 3 curice i da zivim trenutno od toga jer smo i ja i supruga nezaposleni i tako podmuklo,hladnokrvno mi uzeti od tih curica hljeb,moj mozak to ne moze svariti i zato sam se odlucio da cu duplo vise truda uloziti da bih se pronasla osoba,ne zbog igrica sa njima se se vec oprostio,vec iz principa i naravno radi drugih ljudi koji mogu nasjesti na ovog uigranog patoloskog lopova i lazova.
Takodjer bih zamolio za savjet one koji su vec imali iskustva u ovakvim situacijama,otisli smo u Euro expres da nam kopiraju potpis i daju informacije koje preuzeo paket i upravo idemo u policiju prijaviti sa svim dokazima koje imamo trenutno,tako da ce svaki savjet koristiti.
Unaprijed zahvaljujem i lijep pozdrav svima.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7775
Joined: 03/06/2016 16:31

#6072 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Dope_Man »

Adnan82 wrote: Takodjer bih zamolio za savjet one koji su vec imali iskustva u ovakvim situacijama,otisli smo u Euro expres da nam kopiraju potpis i daju informacije koje preuzeo paket i upravo idemo u policiju prijaviti sa svim dokazima koje imamo trenutno,tako da ce svaki savjet koristiti.
Unaprijed zahvaljujem i lijep pozdrav svima.
Nisam imao situaciju, ali mislim da si dobro postupio sto se tice ganjanja euroexpressa i policije odmah. Ako nista, trabaju i EE znati gdje su dostavili. Naravno, i to je mogao negdje odvojeno od svoje adrese.
Pada mi na pamet jos opcija da napravis novi profil, nadjes ga sa tim (s obzirom da te blokirao sa tvojim) i onda se dogovoris za neku razmjenu/prodaju, ali uzivo ako bi pristao gdje odes sa policijom. Naravno, malo pametno odigrati da ne skonta da si taj s kojim je vec imao posla.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#6073 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by seoBIH »

Prijavi u policiji i nick na piku, dobit ce od pika sve podatke o njemu.
User avatar
drug_profi
Posts: 50579
Joined: 16/07/2012 16:00

#6074 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by drug_profi »

Samo tu ti je nedostatak materijalnih dokaza da te je prevario. Fali ti ta korespondencija sa vibera. Vidi sta se moze uraditi.
Adnan82
Posts: 2
Joined: 01/08/2018 23:54

#6075 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Adnan82 »

Tako upravo on razmislja ;) ali tu na scenu stupa moja druga polovica,koja mu nije vjerovala i koja me je odgovarala od slanja paketa,ali je zato uredno sve ono sto je vazno iz naseg razgovora na screenshot zabiljezilaBili smo u policiji takodjer i sad ide u protokol tuzba sa svim dokazima koje su uzeli od nas a obavijestili smo i OLX o svemu i prilozili im dokaze,a iako smo gresku napravili i pristali na viber da se dogovaramo,administracija OLX-a nam je izasla u susret i dala instrukcije kako dapostupimo a oni ce podatke poslati policiji da se osoba pronadje preko IP adrese,jer sve mozes slagati,promijeniti itd. ali IP adresu ne mozes.Nisam htio pisati to ovde jer vjerovatno ta osoba cita sve ovo,jer iz nasih razgovora sam zakljucio da dobro poznaje sve u vezi interneta jer je povazdan tu i smislja kako koga prevariti.
Samo ovaj put je naletio na pogresnu osobu,koja ce ostaviti sve svoje obaveze i traziti ga do iznemoglosti,ne radi igrica,ponavljam vec sam se s njima oprostio vec radi upoznavanja sa tom osobom ;) a obecavam mu da cemo se susresti oci u oci ;)
Takodjer te poruke sa vibera se vrlo lahko mogu vratiti,tehnologija je to druze,ali to me toliko ne interesuje,dokazni materijal policiji treba a meni zaista ne treba.
Hvala svima na savjetu,pozdrav. ;-)
Post Reply