Prevaranti na PIK-u

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6676 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

un1ted wrote: 25/02/2021 12:20
Black swan wrote: 25/02/2021 12:16 Ni racuna nista ni garancije
Koliko je kriv prodavač, toliko si kriv i t :bih: i kao kupac. Zasto si pristao da platis bez računa? :bih:
Volim svoje susjede i vjerujem im
statixx
Posts: 8768
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#6677 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by statixx »

Ja sam prodao stan preko pika, bez ikakvih ocekivanja, u roku od 3 dana, i to po cijeni dosta vecoj nego sam ocekivao. :D
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6678 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

black_adrian wrote: 25/02/2021 12:25
Black swan wrote: 25/02/2021 12:13 Ja mislio moje vrijedi 150
Ukrali mi ga
Nasao ga u kaknju za 350 hahah
Popizdio...mislio da je beze bajk pa mi nije bilo zao
Nazvo lika objasnio ali on nije vjerovao i odmah prodao za tuzlu

Angazirao policiju i odvjetnika bio uporan na kraju ga u lancu vracao svak svakom do prvog maloljetnika nekog osnovca sa stupa sto ga je uzeo od lopova za 75
I otkupio svoj bajk hahah

Znaci bajkovi idu i trrba biti strpljiv
Ja kad sam stavio oglas bio sam u fazonu, ma hajde, ko će to gledati. Prvi dan nisam ni otvarao pik, obaveza imai nekih a vidim stižu mi na Viber poruke. Ja naredni dan otvorim pik i viber kad ukupno 15-ak poruka, ne znam kome da ga prodam. Ne znam koje si imao, kod mene je bio "GT" i ode k'o halva. Prodao bih ja njega i drugi dan al nisam vremena imao. I da, samo strpljivo, gleda to raja baš dosta, nisam mogao vjerovati da je to tako.

Au, imao je prijatelj slično iskustvo. Ja sam zato imao dva ona kao gumirana lanca na zaključavanje, i prednji i zadnji točak sam zaključavao i vezao za nešto čvrsto, pa haj ga sad ukradi :lol:
Stari gt u koji nije marka ulozena i nije vozen 6 godina stajao na kisi na balkonu
Da imao je zastitu ali je zavezan bio za stol za peglanje...hahahaha i papagajke mi maznuo lopov
Onaj sto mjeri plin struju vodu...
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#6679 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by black_adrian »

Imao je prijatelj takvog isto, nije ni mažen ni pažen, vozan po livadama, šumama, makadamima, kiši, snijegu, blatu. Mislim da je 2012. godište. Prodade ga za 300 prošle godine.

Ma šta da ti kažem, odlična marka i sam si vidio, raja bi da voza al im puno para dat za novog. A i na cijeni su vala još uvijek, poprilično. GT Aggressor 2.0 2012 godište bez diskova sa prednjim amortizerom bio nov oko 600KM tad, sad za 300 glat može otići.
Black swan wrote: 25/02/2021 12:29 Stari gt u koji nije marka ulozena i nije vozen 6 godina stajao na kisi na balkonu
Da imao je zastitu ali je zavezan bio za stol za peglanje...hahahaha i papagajke mi maznuo lopov
Onaj sto mjeri plin struju vodu...

:lol: :lol: :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6680 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

ExNihilo wrote: 25/02/2021 12:18
Black swan wrote: 25/02/2021 12:14
statixx wrote: 25/02/2021 12:10 Jucer slusam na radiju da su ulovili lika u RS-u jer je prodavao rakiju koju pece. Nasli ga preko pika, kazna 500 km.
Vako su nas pirate skrsili 2010.
Moj rodjak zavrsio u sipi
Sporazumno se spasio zatvora

Vjerojatno je ovog rakijasa neka nezadovoljna musterija prijavila ili konkurencija
E jebi ga.

Meni samo skinuli oglase tokom The Great Pirate Crackdown of 2010.
Jbg moj je imao i pravi poslovni prostor
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#6681 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by drug_profi »

A eto velike koristi od tog. :-)
Danas ti je piratski softver teze dostupan, odnosno moras se malo torentom baviti i krekovati.
Ili ga neces koristiti nikako, ali slabo ko da ce kupiti original jer mu nesto treba. Taj ko to danas radi kupovao je originale i prije.

I sve se opet svodi na isto. Vlasnici intelektualnih prava ne dobijaju ništa više novca. Samo si otežao život ljudima koji se snalaze za prihode.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#6682 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by ExNihilo »

Taj crackdown su svakako pokrenula kina. :D
nlt
Posts: 2550
Joined: 18/05/2014 18:02

#6683 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by nlt »

A baš bicikla se od početka korone prodaju ko luda. Koje god mi je zapelo za oko otišlo je u par dana, ne stigneš ga mi pogledati. Samo vidiš završeno :(
User avatar
keno18
Posts: 22
Joined: 07/05/2010 16:41

#6684 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by keno18 »

Pozdrav trazim par misljenja od drugih pa da ovdje pitam.
Jucer mi rodzendan bio i sestra,mati,i ocuh kupili mi mobitel sa PIKa.

E sad odma kad sam pogledo kutiju mobitela par stvari su mi bile sumnjive, stiker jedan "Waranty Kingdom of Saudi Arabia" drugi stiker
"MIDDLE EAST I NORTH AFRICAN SIM CARD ONLY", jos par stikera sve na arapskom
Kad sam ga upalio preskocio je sve tacke konfiguracije i otisao na home screen a kad sam sim karticu stavio nije mozda proslo ni 2min neki PRIVATE NUMBER me nazvao nisam se javio.
Sestra se danas cula sa tzv trgovinom i oni su u biti rekli da nemaju nista sa tim da je to do dobavljaca i da probam resetirati na tvornicke postavke.
User avatar
gdesi bre
Posts: 582
Joined: 13/02/2021 17:54
Location: gdje god hocu

#6685 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by gdesi bre »

keno18 wrote: 02/04/2021 16:54 Pozdrav trazim par misljenja od drugih pa da ovdje pitam.
Jucer mi rodzendan bio i sestra,mati,i ocuh kupili mi mobitel sa PIKa.

E sad odma kad sam pogledo kutiju mobitela par stvari su mi bile sumnjive, stiker jedan "Waranty Kingdom of Saudi Arabia" drugi stiker
"MIDDLE EAST I NORTH AFRICAN SIM CARD ONLY", jos par stikera sve na arapskom
Kad sam ga upalio preskocio je sve tacke konfiguracije i otisao na home screen a kad sam sim karticu stavio nije mozda proslo ni 2min neki PRIVATE NUMBER me nazvao nisam se javio.
Sestra se danas cula sa tzv trgovinom i oni su u biti rekli da nemaju nista sa tim da je to do dobavljaca i da probam resetirati na tvornicke postavke.
Ako su ti uzeli samsunga trebali su na pocetku obratit paznju na 2 stvari a to je da kutija nije otvarana i da je za evropsko trziste.
zippoo87
Posts: 15363
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6686 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by zippoo87 »

keno18 wrote: 02/04/2021 16:54 Pozdrav trazim par misljenja od drugih pa da ovdje pitam.
Jucer mi rodzendan bio i sestra,mati,i ocuh kupili mi mobitel sa PIKa.

E sad odma kad sam pogledo kutiju mobitela par stvari su mi bile sumnjive, stiker jedan "Waranty Kingdom of Saudi Arabia" drugi stiker
"MIDDLE EAST I NORTH AFRICAN SIM CARD ONLY", jos par stikera sve na arapskom
Kad sam ga upalio preskocio je sve tacke konfiguracije i otisao na home screen a kad sam sim karticu stavio nije mozda proslo ni 2min neki PRIVATE NUMBER me nazvao nisam se javio.
Sestra se danas cula sa tzv trgovinom i oni su u biti rekli da nemaju nista sa tim da je to do dobavljaca i da probam resetirati na tvornicke postavke.
Iako nije za nase strziste nazivno...tom telefonu nista ne fali zato sto je za drugo trziste.
Nisi naveo koji je brend u pitanju ali ako je Samsung...kod njih imas modele global sa exynos (vecinom) i za americko trziste sa snapdragon modelim .

Ali da mi ne bi licitirali i nagadjali,daj tacan model pa cemo znati ima li kakvih nepodrzanih frekvencija za 4G ili tako nesto.

A to sto je odmah otisao na home screen,znaci da ga je neko podesio i vjerovatno stavio na nas jezik,da preskoci arapski,koji je po defaultu .
Prodaju mnogi takve telefone i sa tim nije bilo problema...mislim da neces ni ti imati ali opet,to je tako kada se kupuje u piljarama gdje su telefoni tacno u pola cijene u odnosu na sluzbene radnje sa pravom garancijom...tako da sve ima svoje.
User avatar
keno18
Posts: 22
Joined: 07/05/2010 16:41

#6687 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by keno18 »

Hvala na odgovorima model u pitanju je SGA31 sm-a315fds.
Kad bi ga reset na tvornicke da li bi se vratio onda na arapski ako je po defaultu taj jezik?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#6688 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by skafiskafsnjak »

keno18 wrote: 03/04/2021 15:54 Hvala na odgovorima model u pitanju je SGA31 sm-a315fds.
Kad bi ga reset na tvornicke da li bi se vratio onda na arapski ako je po defaultu taj jezik?
Naravno. I pri prvom ukljucivanju, opet izaberes koji zelis.
zippoo87
Posts: 15363
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6689 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by zippoo87 »

keno18 wrote: 03/04/2021 15:54 Hvala na odgovorima model u pitanju je SGA31 sm-a315fds.
Kad bi ga reset na tvornicke da li bi se vratio onda na arapski ako je po defaultu taj jezik?
to pise da je internacionalna verzija,tako da se nemas sta brinuti...moguce samo da je kutija stampana za neko drugo trziste ali u biti telefon je isti gdje god ga kupio.
evo imas na gsm areni pise da je to internacionalna verzija
https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a31-10149.php
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#6690 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by vatrogasac »

keno18 wrote: 03/04/2021 15:54 Hvala na odgovorima model u pitanju je SGA31 sm-a315fds.
Kad bi ga reset na tvornicke da li bi se vratio onda na arapski ako je po defaultu taj jezik?
Koliko se sjećam Note 5 Samsung nije radio za evropsko tržište pa sam ga nabavio rađenog za Dubai. Ne mislim na Dubai repliku. :mrgreen: Sve je radilo sasvim uredno samo što sam morao imati adapter za punjač.
zippoo87
Posts: 15363
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6691 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by zippoo87 »

vatrogasac wrote: 05/04/2021 17:27
keno18 wrote: 03/04/2021 15:54 Hvala na odgovorima model u pitanju je SGA31 sm-a315fds.
Kad bi ga reset na tvornicke da li bi se vratio onda na arapski ako je po defaultu taj jezik?
Koliko se sjećam Note 5 Samsung nije radio za evropsko tržište pa sam ga nabavio rađenog za Dubai. Ne mislim na Dubai repliku. :mrgreen: Sve je radilo sasvim uredno samo što sam morao imati adapter za punjač.
Kako mislis nije radio ?
Mislis nije se mogao kupiti na EU trzistu a radi on bilo gdje u svijetu :D

Sto se oih novijih Samsung modela tice...obicno imas 2 verzije ali svejedno koja je,svaka radi isto svugdje...ovdje mislim na 4G frekvencije ,nije kao kod nekih drugih brendova,kod kojih kineske i indijske verzije nisu imale sve frekvencije 4g mreze,koje rade kod nas.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#6692 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by vatrogasac »

Imao sam više pehova na PIK-u.

- Prošle godine jedna firma od koje sam tražio TV sa VA panelom mi poslala TV sa IPS panelom. Krupna greška za taj vrlo skupi model. Navodno njima dobavljač tako objasnio da je VA panel. U ostalim dostavama su bili vrlo korektni pa još ih neću otkriti, a valjda mi šta uvaže kod kupovine sljedeći puta. A istina je i da po nekim recenzijama je VA panel pa je prava zbrka oko modela 75" XH80. I RTINGS je sumnjao da bi na kraju potvrdio da je ipak IPS dok je samo 85" VA panel. Neki prodavci i dalje pišu da je 75" i 85" sa VA panelom.

- Domod prošle godine. Jedan model fiksnog telefona tražio, a oni mi poslali drugi i to iz izloga sa ljepilom na njemu od odlijepljene cijene i jedva to očistio. Zvao ih, ali to je prebacivanje odgovornosti na druge. ali pošto mi toliko nije bilo bitno odustao. I taj model je iz jače serije.

- Jedan je napisao prije par godina za tablet da je LTE, a stigao mi WI FI, ali on je nudio da mu vratim pa ga neću spominjati. Već bio raspakovao kutiju i uradio račun na njemu i koristim ga još. Samsung Tab S4.

- ALARdoo prošle godine, poslali mi veš mašinu sa fabričkim fizičkim oštećenjem na kutiji za punjenje deterdženta, tražio da to promijene i nisu htjeli vadeći se na neke zakone o preuzimanju robe. Nazvao servis i nabavili mi taj dio nov kao da je staru mašinu i zamijenio. Morao platiti, ali srećom nije bilo puno.

Završio više sa njima osim ovog prvog sa kojim ću pokušati još samo jednom. Ako mi sljedeći puta ne naprave dobru ponudu i njih brišem iz fejverita. :mrgreen:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#6693 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by foxlife »

mozda nisu klasicni prevaranti al meni je prevara kad prodavnice i "prodavnice" imaju proizvod za prodaju a nemaju na stanju
morelSeLezat
Posts: 275
Joined: 24/02/2021 23:51

#6694 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by morelSeLezat »

nlt wrote: 25/02/2021 18:33 A baš bicikla se od početka korone prodaju ko luda. Koje god mi je zapelo za oko otišlo je u par dana, ne stigneš ga mi pogledati. Samo vidiš završeno :(
Ima li kakva prodavnica/osoba pouzdana, da radi zamjene, da mu dam 2 bicikla za jedno bolje :mrgreen:
Posto pratis to na piku bicikla da nisi na koga takvog naletio
zippoo87
Posts: 15363
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6695 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by zippoo87 »

morelSeLezat wrote: 06/04/2021 20:11
nlt wrote: 25/02/2021 18:33 A baš bicikla se od početka korone prodaju ko luda. Koje god mi je zapelo za oko otišlo je u par dana, ne stigneš ga mi pogledati. Samo vidiš završeno :(
Ima li kakva prodavnica/osoba pouzdana, da radi zamjene, da mu dam 2 bicikla za jedno bolje :mrgreen:
Posto pratis to na piku bicikla da nisi na koga takvog naletio
Tesko ces to realizovati na taj nacin...a ako bi ti i uzeo neko,cijenio bi fino ispod cijene...
Najbolje postavi oglase na olx,za svako pojedinacno...napravis fine slike,opises stanje i sve i stavis realnu cijenu i to je to.

Ovo tvoje sto nudis je kao ono...dajem dvije lose zene,za jednu dobru :D...pa se postavlja pitanje,zasto bi neko dao svoju dobru,za dvije lose :lol:
zippoo87
Posts: 15363
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6696 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by zippoo87 »

foxlife wrote: 06/04/2021 16:20 mozda nisu klasicni prevaranti al meni je prevara kad prodavnice i "prodavnice" imaju proizvod za prodaju a nemaju na stanju
Ovo ne bi bilo izrazeno kao sada,da recimo OLX zabrani reklamiranje robe koju nemas na stanju ali njih to ne zanima...oni su "posrednik" :D
A u biti,oni su klasicni profiteri...dok kapa lova do krova,nista ih ne zanima,jer radnje placaju mjesecno pretplatu i njima je to dovoljno da ih pustaju da objavljuju sta god oni zele,iako nista od toga nema na stanju
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6697 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

Tuzlanska knjiga ba nema nikad nista na stanju sto me zanima al ih to ne sprecava da obnove artikal
User avatar
hopi
Posts: 5626
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#6698 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by hopi »

Black swan wrote: 06/04/2021 21:00 Tuzlanska knjiga ba nema nikad nista na stanju sto me zanima al ih to ne sprecava da obnove artikal
ma brdo radnji tako rade
ja prolšo lejto tražio gume, vidim koje mi odgovaraju nazovem kaže nema, pa reko kako nema tek objavljen artikal, ma kaže nije to relevantno ne pratimo to
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#6699 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Sydnor »

Nedavno tražio TV i u 4 radnje na PIKu oglas bio obnovljen od 2h do 3 dana i naravno niko nema na stanju, još me prave budalom radnici u prodavnicama. Valjda se nekad tome stane u kraj.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#6700 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by foxlife »

zippoo87 wrote: 06/04/2021 20:53
foxlife wrote: 06/04/2021 16:20 mozda nisu klasicni prevaranti al meni je prevara kad prodavnice i "prodavnice" imaju proizvod za prodaju a nemaju na stanju
Ovo ne bi bilo izrazeno kao sada,da recimo OLX zabrani reklamiranje robe koju nemas na stanju ali njih to ne zanima...oni su "posrednik" :D
A u biti,oni su klasicni profiteri...dok kapa lova do krova,nista ih ne zanima,jer radnje placaju mjesecno pretplatu i njima je to dovoljno da ih pustaju da objavljuju sta god oni zele,iako nista od toga nema na stanju
Pa ja bukvalno onda mogu staviti 160000 artikala i ko god nazove kazem nema ili doci ce uskoro
Post Reply