Prevara ekupona za putovanje na Kipar

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#26 Re: Prevara ekupona za putovanje na Kipar

Post by lavorpunvode »

prtpostavljam da su se paralelno udruzili i prevareni preko citydeala?
hzsa22
Posts: 974
Joined: 16/12/2011 18:25

#27 Re: Prevara ekupona za putovanje na Kipar

Post by hzsa22 »

lavorpunvode wrote:prtpostavljam da su se paralelno udruzili i prevareni preko citydeala?
Za sada nemamo nikoga ko je uplatio preko Citydeala da nam se obratio da je prevaren.
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#28 Re: Prevara ekupona za putovanje na Kipar

Post by probook »

Ekupon mora vratiti pare. Cuj mi smosamo posrednici, uzeli smo proviziju i bas nas briga.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#29 Re: Prevara ekupona za putovanje na Kipar

Post by DaffyDuck »

Pa bila je turisticka agencija u Sarajevu prije nekoliko godina, sa putovanjima na Kipar (turski dio). Nesto slicno, poslali prvih par tura, prodali bruku aranzmana unaprijed i nestali preko noci. Ne bi me cudilo da su isti ljudi...

Inace, ima kod nas tih "kasper" firmi. Recimo onaj otkup zlata, isto su nestali preko noci.


Preporucujem prevarenim, da pritisnu e-kupon jer su oni ti koji su sklopili ugovor sa navedenom agencijom i novac je lijegao na njihov racun. Kako su tu ugovoreni i regulisani odnosi, Kad i kako su oni prebacili novac njima. Ako nista ima trag racuna ko je preuzeo, neki trag postoji. A njima ako je stalo, mogu vama vratiti bar dio iznosa koji se uzeli sebi kao proviziju.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8545
Joined: 15/04/2015 11:26

#30 Re: Prevara ekupona za putovanje na Kipar

Post by Thorgerson »

Meni samo nije jasna naivnost pojedinih ljudi. Ok, svako moze biti prevaren.

Ali kako uopste moezes pomisliti da mozes dobiti
- sedam nocenja u antaliji u hotelu 5*
- avionsku kartu i takse
+ zarada agencije

Za 585 KM?!?

Kako?

I ja sam sam vidio ovu ponudu i naravno da mi je odmah izgledalo sumnjivo. Ajd reko da vidim hotel, pogledam preko bookinga, sracunam avio karte i kako god nisam mogao ni ovu duplu sumu da dobijem, a kamo li ovih 585 KM. Da ne govorim jos kad se doda i neka zarada agencije itd.

I onda neko to klikne i kupi. :roll:

p.s. ne zelim stvarno da pametujem i stavljam sol na ranu, ali jbmu treba provjeriti neke stvari, ne treba svemu slijepo vjerovati. Daj boze da vratite te novce, mada...
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#31 Re: Prevara ekupona za putovanje na Kipar

Post by Nadzorna_ploca »

Uzmi stvar u svoje ruke ako ti ne vrate.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#32 Re: Prevara ekupona za putovanje na Kipar

Post by O'zone »

ekupon sebe dobro zaštiti ugovorom. Ja sam im tovario i inspekciju ali mi iz inspekcije rekli da njima ništa ne mogu jer su uredni mada po meni nisu bili nikako.
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#33 Re: Prevara ekupona za putovanje na Kipar

Post by lavorpunvode »

Nadzorna_ploca wrote:Uzmi stvar u svoje ruke ako ti ne vrate.
Kako tacno?
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#34 Re: Prevara ekupona za putovanje na Kipar

Post by Nadzorna_ploca »

lavorpunvode wrote:
Nadzorna_ploca wrote:Uzmi stvar u svoje ruke ako ti ne vrate.
Kako tacno?
Imaju negdje prostorije. Uzmes inventar pa neka se bune ako imaju muda.
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#35 Re: Prevara ekupona za putovanje na Kipar

Post by Amazonka27 »

Meni je iskreno zao sto vam se to desilo...i sto vam se posralo na cejf...ali ja sam davno skontala kako funkcionisu ove "posrednicke posrednicke agencije" a naravno i licno negativno iskustvo sa e-kuponom. Oni mogu sta hoce i da prodaju uslugu sa laznim karakteristikama. Nakon sto su nahvalili ponudu a vi uredno platite cijeli iznos unaprijed, kada dodjete na recepciju i shvatite da je pola od toga laž, nema povrata novca, zoves Nailovu mater da se ispricate. Jedino sto su meni ponudili iz e-kupona su 20 jebenih pisljivih KM. Nije mi se dalo da se zajebajem dalje jer su neki drugi problemi iskrsli. Na tom primjeru se moglo vidjeti da oni nisu odgovorni za bilo kakve prevare. Ocekujes da sa toliko godina poslovanja imaju ozbiljan pristup kupcima...da im se moze vjerovati...ali ne - bili i ostali varalice. Zato je puka sreca da se ovo nije cesce desavalo...Nasjeli su prvo oni na ovu ponudu a onda svi vi. Treba negdje da stoji stavka "u slucaju otkaza leta ili xy nepravilnosti e-kupon kao posrednik vam garantuje povrat novca". Tek tada ih treba shvatiti ozbiljno.
User avatar
l3la1
Posts: 18
Joined: 10/01/2018 13:52

#36 Re: Prevara ekupona za putovanje na Kipar

Post by l3la1 »

DaffyDuck wrote:Pa bila je turisticka agencija u Sarajevu prije nekoliko godina, sa putovanjima na Kipar (turski dio). Nesto slicno, poslali prvih par tura, prodali bruku aranzmana unaprijed i nestali preko noci. Ne bi me cudilo da su isti ljudi...

Inace, ima kod nas tih "kasper" firmi. Recimo onaj otkup zlata, isto su nestali preko noci.


Preporucujem prevarenim, da pritisnu e-kupon jer su oni ti koji su sklopili ugovor sa navedenom agencijom i novac je lijegao na njihov racun. Kako su tu ugovoreni i regulisani odnosi, Kad i kako su oni prebacili novac njima. Ako nista ima trag racuna ko je preuzeo, neki trag postoji. A njima ako je stalo, mogu vama vratiti bar dio iznosa koji se uzeli sebi kao proviziju.

Ekupon cemo i tuziti, uzeli smo par advokata, halal im svaka marka, samo neka ih pritisnu :-D ...a pripremamo i medijsku kampanju (ovi clanci do sad su mlaki, onako tek da se provuce ime ekupona, to su se ljudi javljali pojedinacno) Sad je doslo do toga da sam spremna platiti duplo (ma stoduplo) da im ukaljam ugled (makar kod 15 ljudi, bit cu sretna). Btw, sklonili su mogucnost da ih se ocijeni i mogucnost da im se pise na facebook stranici.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#37 Re: Prevara ekupona za putovanje na Kipar

Post by O'zone »

l3la1 wrote:
DaffyDuck wrote:Pa bila je turisticka agencija u Sarajevu prije nekoliko godina, sa putovanjima na Kipar (turski dio). Nesto slicno, poslali prvih par tura, prodali bruku aranzmana unaprijed i nestali preko noci. Ne bi me cudilo da su isti ljudi...

Inace, ima kod nas tih "kasper" firmi. Recimo onaj otkup zlata, isto su nestali preko noci.


Preporucujem prevarenim, da pritisnu e-kupon jer su oni ti koji su sklopili ugovor sa navedenom agencijom i novac je lijegao na njihov racun. Kako su tu ugovoreni i regulisani odnosi, Kad i kako su oni prebacili novac njima. Ako nista ima trag racuna ko je preuzeo, neki trag postoji. A njima ako je stalo, mogu vama vratiti bar dio iznosa koji se uzeli sebi kao proviziju.

Ekupon cemo i tuziti, uzeli smo par advokata, halal im svaka marka, samo neka ih pritisnu :-D ...a pripremamo i medijsku kampanju (ovi clanci do sad su mlaki, onako tek da se provuce ime ekupona, to su se ljudi javljali pojedinacno) Sad je doslo do toga da sam spremna platiti duplo (ma stoduplo) da im ukaljam ugled (makar kod 15 ljudi, bit cu sretna). Btw, sklonili su mogucnost da ih se ocijeni i mogucnost da im se pise na facebook stranici.
Ekupon se zaštićuje ugovorom sa partnerima
Obaveze Partnera

eKupon d.o.o. Sarajevo (u daljem tekstu: eKupon) nudi i organizuje promotivnu prodaju proizvoda i usluga u ime i za račun Partnera putem internet stranice www.ekupon.ba, tako što Partner odobrava promotivni popust na svoje proizvode i usluge, ali pod uslovom da eKupon putem javnog poziva uspije u određenom vremenskom intervalu prikupiti ugovoreni minimalni broj kupaca za tu uslugu ili proizvod.

eKupon nije vlasnik i ne nalazi se u posjedu proizvoda niti pruža usluge koje se promotivno nude putem njegovih Internet stranica, pa nije odgovoran za eventualne pravne i materijalne nedostatke proizvoda/usluga, kao ni za postupke partnera,

Partner kao vlasnik proizvoda, odnosno pružalac usluge, obavezuje se da ugovoreni promotivni proizvod/uslugu isporuči na najkvalitetniji mogući način, poštujući sve standarde u pogledu kvalitete i savjesnog poslovanja. Obaveza eKupon-a je da po najvišim standardima poslovanja organizuje i vodi promotivnu prodaju.

Za sve eventualne nedostatke u vezi sa isporukom ili manjkavosti proizvoda/usluga koje Partner pruža isključivo je odgovoran taj Partner. eKupon ni na koji način ne može biti odgovoran za bilo kakve nedostatke proizvoda ili usluga koje su predmet promotivne prodaje.

Vlasnik i izdavač Kupona je određeni Partner. Kao vlasnik i izdavač kupona, Partner je u potpunosti odgovoran za sve štete koje u vezi sa korištenjem Kupona pretrpi Kupac.
Ja sam od njih tražio da uklone proizvod koji je oglašen na njihovoj stranici zato što mu je njihov partner izbrisao rok trajanja i samim time prodavao proizvod koji nije siguran za korištenje a mogao je izazvati i još veću štetu korisniku proizvoda zbog toga pa čak i smrtni ishod.

Nisu to htjeli uraditi.

Poslao sam im inspekciju. Inspekcija otišla na lokaciju partnera i u Ekupon. Partnera kaznili ekupon prošao čak i bez opomene jer su se zaštiti ugovorom da oni nisu odgovorni. Mada su bili jer sam ih ja sedam dana upozoravao da uklone proizvod.
User avatar
l3la1
Posts: 18
Joined: 10/01/2018 13:52

#38 Re: Prevara ekupona za putovanje na Kipar

Post by l3la1 »

O'zone wrote:
l3la1 wrote:
DaffyDuck wrote:Pa bila je turisticka agencija u Sarajevu prije nekoliko godina, sa putovanjima na Kipar (turski dio). Nesto slicno, poslali prvih par tura, prodali bruku aranzmana unaprijed i nestali preko noci. Ne bi me cudilo da su isti ljudi...

Inace, ima kod nas tih "kasper" firmi. Recimo onaj otkup zlata, isto su nestali preko noci.


Preporucujem prevarenim, da pritisnu e-kupon jer su oni ti koji su sklopili ugovor sa navedenom agencijom i novac je lijegao na njihov racun. Kako su tu ugovoreni i regulisani odnosi, Kad i kako su oni prebacili novac njima. Ako nista ima trag racuna ko je preuzeo, neki trag postoji. A njima ako je stalo, mogu vama vratiti bar dio iznosa koji se uzeli sebi kao proviziju.

Ekupon cemo i tuziti, uzeli smo par advokata, halal im svaka marka, samo neka ih pritisnu :-D ...a pripremamo i medijsku kampanju (ovi clanci do sad su mlaki, onako tek da se provuce ime ekupona, to su se ljudi javljali pojedinacno) Sad je doslo do toga da sam spremna platiti duplo (ma stoduplo) da im ukaljam ugled (makar kod 15 ljudi, bit cu sretna). Btw, sklonili su mogucnost da ih se ocijeni i mogucnost da im se pise na facebook stranici.
Ekupon se zaštićuje ugovorom sa partnerima
Obaveze Partnera

eKupon d.o.o. Sarajevo (u daljem tekstu: eKupon) nudi i organizuje promotivnu prodaju proizvoda i usluga u ime i za račun Partnera putem internet stranice http://www.ekupon.ba, tako što Partner odobrava promotivni popust na svoje proizvode i usluge, ali pod uslovom da eKupon putem javnog poziva uspije u određenom vremenskom intervalu prikupiti ugovoreni minimalni broj kupaca za tu uslugu ili proizvod.

eKupon nije vlasnik i ne nalazi se u posjedu proizvoda niti pruža usluge koje se promotivno nude putem njegovih Internet stranica, pa nije odgovoran za eventualne pravne i materijalne nedostatke proizvoda/usluga, kao ni za postupke partnera,

Partner kao vlasnik proizvoda, odnosno pružalac usluge, obavezuje se da ugovoreni promotivni proizvod/uslugu isporuči na najkvalitetniji mogući način, poštujući sve standarde u pogledu kvalitete i savjesnog poslovanja. Obaveza eKupon-a je da po najvišim standardima poslovanja organizuje i vodi promotivnu prodaju.

Za sve eventualne nedostatke u vezi sa isporukom ili manjkavosti proizvoda/usluga koje Partner pruža isključivo je odgovoran taj Partner. eKupon ni na koji način ne može biti odgovoran za bilo kakve nedostatke proizvoda ili usluga koje su predmet promotivne prodaje.

Vlasnik i izdavač Kupona je određeni Partner. Kao vlasnik i izdavač kupona, Partner je u potpunosti odgovoran za sve štete koje u vezi sa korištenjem Kupona pretrpi Kupac.
Ja sam od njih tražio da uklone proizvod koji je oglašen na njihovoj stranici zato što mu je njihov partner izbrisao rok trajanja i samim time prodavao proizvod koji nije siguran za korištenje a mogao je izazvati i još veću štetu korisniku proizvoda zbog toga pa čak i smrtni ishod.

Nisu to htjeli uraditi.

Poslao sam im inspekciju. Inspekcija otišla na lokaciju partnera i u Ekupon. Partnera kaznili ekupon prošao čak i bez opomene jer su se zaštiti ugovorom da oni nisu odgovorni. Mada su bili jer sam ih ja sedam dana upozoravao da uklone proizvod.
:thumbup:
E pa tako treba, zamislite da 5% nasih ljudi tako prijavljuje sve nepravilnosti u svakoj situaciji, gdje bi nam kraj bio! Ja isto uvijek sve prijavim, redovno saljem mailove i zovem svuda za bas najmanju nepravilnost (pocevsi od roka trajanja, ponasanja i slicno...)
User avatar
l3la1
Posts: 18
Joined: 10/01/2018 13:52

#39 Re: Prevara ekupona za putovanje na Kipar

Post by l3la1 »

probook wrote:Ekupon mora vratiti pare. Cuj mi smosamo posrednici, uzeli smo proviziju i bas nas briga.
A meni su zabranili da komentarisem na njihovoj stranici jer sam stavila post iz faktora o prevari :D
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#40 Re: Prevara ekupona za putovanje na Kipar

Post by TRANCE »

Ekupon, Citydeal i ostali bi mogli veoma lako zaštititi kupce od prevara. Samo stave uslove da se uplaćeni novac prosljeđuje organizatoru ponude npr. 14 dana od isteka ponude, pod uslovom da ne bude žalbi kupaca. Tako svjetske stranice za kupone poput Groupona štite kupce i nude povrat novca ako se putovanje otkaže, ako proizvod nije zadovoljavajući, čak i ako kupac ne iskoristi kupon. Isto tako Paypal garantuje povrat novca ako kupac ne dobije proizvod, a plati njime, Ebay garantuje za prevare prodavača itd. Ali u Bosni su još na snazi poslovni postulati "hebo klijente", "uzmi lovu nabrzaka", "ko će se s tim peglati", "šta kupac budala očekuje za te pare" itd. Zato smo tu gdje jesmo.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8545
Joined: 15/04/2015 11:26

#42 Re: Prevara ekupona za putovanje na Kipar

Post by Thorgerson »

Ja se nadam da cete imati snage da ovo gurate do kraja.
Ovo je samo kod nas i ovako po ovim zemljama treceg svijeta moguce.

Ne znam je li i zakonski bas ovako sto se ekupon zastitio. Pa ne mozes ni zasta biti odgovoran a uzimati novac/proviziju. To je nemoguce. Da imas samo prava, nikakve obaveze. :roll:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#43 Re: Prevara ekupona za putovanje na Kipar

Post by ExNihilo »

Šta bi s ovim?
User avatar
drag_gost
Posts: 5532
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#44 Re: Prevara ekupona za putovanje na Kipar

Post by drag_gost »

User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#45 Re: Prevara ekupona za putovanje na Kipar

Post by Cherry-Cherry »

Thorgerson wrote:Ja se nadam da cete imati snage da ovo gurate do kraja.
Ovo je samo kod nas i ovako po ovim zemljama treceg svijeta moguce.

Ne znam je li i zakonski bas ovako sto se ekupon zastitio. Pa ne mozes ni zasta biti odgovoran a uzimati novac/proviziju. To je nemoguce. Da imas samo prava, nikakve obaveze. :roll:
Upravo tako. U pitanju je dvostrano obvezni ugovor.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8545
Joined: 15/04/2015 11:26

#46 Re: Prevara ekupona za putovanje na Kipar

Post by Thorgerson »

drag_gost wrote:Ovi i dalje posluju?

http://www.citydeal.ba/deals/first-minu ... _7794.html
42 ljudi vec kupilo ovo? :( Ne razumijem kako iko moze vjerovati da sve ovo moze dobiti za 640 KM:
7 noćenja sa doručkom u hotelu 5*uz uključeni avio prevoz, aerodromske takse i organizaciju putovanja za samo 644 KM
:-)

Znaci nema jebene sanse.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#47 Re: Prevara ekupona za putovanje na Kipar

Post by zlo zlo »

vjerovatno jer od onih služba za zaštitu potrošača nula bodova kao i inspekcija, pisala sam nedavno u jednoj temi bila kako s onim vecera prodajama muljaju penzionere i daju im sranje za 1000km, i tamo nula bodova bilo prijave sve. Svi znaju da nije ok, svi znaju da potrošač ima prava ali u naravi nema nikakva, zato ovakvi koji dokazano prevarili jedne i dalje muljaju i prodaju putovanja, i da ekupon itd mogu se tekstom ogradit da ono što se dešava nije njihova odgovornost, svaka stranica to radi, ali jesu odgovorni, pogotovo ako i dalje rade s dokazanim prevarantima.
User avatar
biske
Posts: 1878
Joined: 25/06/2009 03:35
Location: teren

#48 Re: Prevara ekupona za putovanje na Kipar

Post by biske »

User avatar
drag_gost
Posts: 5532
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#49 Re: Prevara ekupona za putovanje na Kipar

Post by drag_gost »

Thorgerson wrote:
drag_gost wrote:Ovi i dalje posluju?

http://www.citydeal.ba/deals/first-minu ... _7794.html
42 ljudi vec kupilo ovo? :( Ne razumijem kako iko moze vjerovati da sve ovo moze dobiti za 640 KM:
7 noćenja sa doručkom u hotelu 5*uz uključeni avio prevoz, aerodromske takse i organizaciju putovanja za samo 644 KM
:-)

Znaci nema jebene sanse.
Citydeal je trebao znati sudeci po postovima na ovoj temi i cisto sumnjam da nisu znali da je prevara, ali i dalje uredno posluju sa njima.

Pa podnesite tuzbu i protiv citydeal-a, zbog sudjelovanja u prevari. Ovome se mora stati u kraj, ko zna koliko su ovi iza joytripholidays.com kompanije prevarili ljudi na ovaj nacin!!!

Dovoljno je ukucati na google:

joy trip holidays,
joy trip holidays citydeal prevara
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#50 Re: Prevara ekupona za putovanje na Kipar

Post by perfect_guy »

i kod njih su povaljeni ljudi praktično na isti način
Post Reply