Prevara - Bisera Bostandžija

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#151 Re: Prevara - Bisera Bostandžija

Post by uglavnomja »

Toffee karamela wrote:
julisiz es grant wrote:

Vidjećeš kako forumaš koji je to pokrenuo mrtav-hladan priznaju da je lopovu NAKON što se saznalo za prevaru dao 34 000 KM TUĐIH para...svega ima :-)
Sad iščitah "Sagu o Edisu" i moram pod hitno popiti lexilium ili Red Bull da dođem sebi :shock:

Pola miliona KM bilo u igri??? Opremili ga mašinama ko FAP i sve rasprodao??? Predato mu 34 ooo na kraju sage, kad je već cijela stvar bila debelo sumnjiva?

Dakle ne vjerujem :shock:
prvo nije bilo pola miliona, bilo je puno para, ali ni blizu toliko


drugo, zamislite se vi u situaciji:
momak kurty je dao svoje ime, broj racuna, adresu, gdje studira, sliku ... obraz. jer je vjerovao da pomaze. uz to je isao tamo, nacrtao mu projekat nekog objekta iuz pomoc profesora sa faksa ...

i kako je lova stizala tako je malo dobijao ovce, stalu, motokultivatore i cash. i sve je to bilo dokumentovano na forumu, svaka uplata, svaka isplata, svaka kupovina.

i onda nakon nekoliko posjeta pocela je da se otkriva istina: mali ljenjivac, mali place na dugme, mali lokalni kabadahija, mali ovo mali ono ...

i prvi glasovi u tom fonu su doveli do izljeva bijesa donatora, narocito dijaspore, koji su popljuvali prve glasnike .

i na prvi nagovjestaj prijedloga da se visak par preusmjeri nekome drugom stigao je kategorican odgovor NE! "to je za slatkog simpaticnog jadnog i gladnog djecaka i njegovog brata (a to je posebna prica, ono kao izbacili mu brata iz skole zbog imena, jel'te, a mali nece da uci, nije isao u skolu, pravio probleme ...)".

i sta uraditi sa parama? koje stoje na "tvom" racunu.

masa donatora je bila anonimna, a i da nije kako odrediti koje su cije pare i kome ih vratiti?
masa donatora je htjela da pare idu tom malom.
da li bi "ti" bio spremam uzeti tudje pare namijenjene tom malom i dati ih nekome drugom? protiv izricite volje velikog broja donatora.

mislim d je kurty ispravno postupio, sto se tice "zakona", a sto je nahebao (nahebao bi u svakoj mogucoj varijanti :cry: ) to je druga prica

a iskreno i masa forumasa se poklopila usima :oops: jer su bili tako zavedeni i prevareni.
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#152 Re: Prevara - Bisera Bostandžija

Post by Toffee karamela »

uglavnomja wrote:
prvo nije bilo pola miliona, bilo je puno para, ali ni blizu toliko

Tu cifru nisam ja izmislila nego su je drugi pomenuli na temi, možda je vrijednost keša, mašina i ovaca dostizala baš toliko, zapravo sigurno i jeste.

Što se tiče kurtyja, njemu svaka čast na humanosti i zalaganju, ali trebao je imati bar toliko prisebnosti da bar zadnju pošiljku zadrži u svojim rukama i prenamijeni je. Vjerovatno mu jeste bilo svega navrh glave i nije htio još odgovarati na dodatna pitanja nasekiranih donatora i bakćati se unedogled sa svim tim.

Razumijem ga ali opet trebao je sazvat bar neko "vijeće", ili stvarno ili na klixu, zatražiti savjet, uputu, bilo šta...a ovom g..... želim dugo i berićetno životarenje ispred bratunačkih granapa s klipačom u ruci, ako išta imat će materijala za priču do kraja svog mizernog života. O tome kako je zajebao vezira u Sarajevu, ući će u lokalne legende :roll:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#153 Re: Prevara - Bisera Bostandžija

Post by uglavnomja »

Toffee karamela wrote:
uglavnomja wrote:
prvo nije bilo pola miliona, bilo je puno para, ali ni blizu toliko


Razumijem ga ali opet trebao je sazvat bar neko "vijeće", ili stvarno ili na klixu, zatražiti savjet, uputu, bilo šta...a ovom g..... želim dugo i berićetno životarenje ispred bratunačkih granapa s klipačom u ruci, ako išta imat će materijala za priču do kraja svog mizernog života. O tome kako je zajebao vezira u Sarajevu, ući će u lokalne legende :roll:
nista kurty nije uradio sam ni na svoju ruku. on je bio otvoren i transparentan, sve je bilo u svakom trenutku na forumu (ili na masovnim sastancima po sarajevskkim slasticarnama) i svaka odluka je donesena dogovorom, osim izricitih zelja donatora, tipa: ovih 100 eur je za ovcu ili za mladjeg brata ...

ukratko, dajuci pare malom lazovu izbjegnuta je ona najgora varijanta - da neko (kurty) bude proglasen lopovom. :cry: jer svaki donator (cak i mali ljigavac) je imao pravo da prijavi kurtya, kao frontmena citave humane ideje da je odluceno da pare idu negdje drugo.

tuga :run:
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#154 Re: Prevara - Bisera Bostandžija

Post by vješalica »

ova furdulja bisera je milijardu puta bila na oslobođenju
uvijek udarni plač na portalu nema za ovo i ono
pisala je raja da je žestoka varalica i portalim i sve i nikako da se obuzdaju sa reklamiranjem iste
oni su meni gori
treba kampanju protiv njih podići bagra jedna lopovska
ološ treba dobro izudarat
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#155 Re: Prevara - Bisera Bostandžija

Post by CaneBos »

vješalica wrote:ova furdulja bisera je milijardu puta bila na oslobođenju
uvijek udarni plač na portalu nema za ovo i ono
pisala je raja da je žestoka varalica i portalim i sve i nikako da se obuzdaju sa reklamiranjem iste
oni su meni gori
treba kampanju protiv njih podići bagra jedna lopovska
ološ treba dobro izudarat
anbilivibl kako neko iz godine u godinu moze praviti jedan te isti propust i pustati ga u stampu! Rezultat cista kradja ljudi...
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#156 Re: Prevara - Bisera Bostandžija

Post by Truba »

2. Solunjanima 3,10 Jer kad smo bili u vas, ovo smo vam zapovijedali, da, ako tko neće da radi, neka i ne jede!
2. Solunjanima 3,11 Jer čujemo, da neki neuredno žive među vama, ništa ne rade, nego se bave ništavim stvarima.
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#157 Re: Prevara - Bisera Bostandžija

Post by Truba »

julisiz es grant wrote:
mirzaaa33 wrote:Ima ovdje al zatvorena, ne piše ništa kako se završilo http://forum.klix.ba/haram-im-bilo-t61642s2700.html
Završilo se tako da je mali pokupio nekoliko stotina hiljada KM, prodo ovce i traktor, stotine ljudi prevareno, a da to nikada nisu ni saznali, jer se forumaš koji je to organizovao ušutio kad je sazno da je navuko raju i još dao lopovu ono para što se sakupilo (čini mi se oko 50 000 KM) u međuvremenu otkad se saznalo da je riječ o prevari.
a ja kad sam tražio 1000 dijasporaca za po 25 eura
s obećanjem da ću sve vraitit postepeno

nidje nikog

pa kako to ljudi imaju sposobnost da muljaju i da prevare
Yahweh
Posts: 244
Joined: 25/04/2014 21:24
Location: See the shadow? Well, that's not anyone that you're expecting.

#158 Re: Prevara - Bisera Bostandžija

Post by Yahweh »

Mene zivo zanima ko su ona dva momka ispred katedrale sto bukvalno mjesecima stoje i prikupljaju donacije za bolesnog djecaka... Neki dan sjedim ispred katedrale i ibretim se. Jedan se dere na sav glas, POOMOZIIIITE dok drugi stoji pored kasice i zahvaljuje se.
Zna li iko za koga oni rade? Za koga prikupljaju novac? Volontiraju? Ne mogu da vjerujem da neko mjesecima po citav dan volontira a opet ako ih placaju, ko ih placa?

Baš imam neku šuhu da su njih dvojica obicni ublehaši, nadam se da griješim, neka me neko ispravi ako ima više informacija.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#159 Re: Prevara - Bisera Bostandžija

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Najtužnije što zbog ovakvih pravi socijalni slučajevi, ugroženi ljudi i djeca ne dobiju prijeko potrebnu pomoć. :( Koliko puta sam se osvjedočio da su ovakvi slučajevi u velikom procentu prevara, čovjek ne zna kome vjerovati a ne ogriješiti se. Iskreno, da me neko ne razumije pogrešno Bošnjak sam iz muslimanske porodice, ali najviše ružnih situacija i loših stvari sam doživio od ovih lafo pokrivenih. :roll:
User avatar
holowey
Posts: 8407
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#160 Re: Prevara - Bisera Bostandžija

Post by holowey »

CaneBos wrote:
vješalica wrote:ova furdulja bisera je milijardu puta bila na oslobođenju
uvijek udarni plač na portalu nema za ovo i ono
pisala je raja da je žestoka varalica i portalim i sve i nikako da se obuzdaju sa reklamiranjem iste
oni su meni gori
treba kampanju protiv njih podići bagra jedna lopovska
ološ treba dobro izudarat
anbilivibl kako neko iz godine u godinu moze praviti jedan te isti propust i pustati ga u stampu! Rezultat cista kradja ljudi...
propust? procenat, brale, procenat :evil:
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#161 Re: Prevara - Bisera Bostandžija

Post by Truba »

sumnnjam da bi se neko srozao za tako mali procenat
prije će biti sezona kiselih krastavaca :D mada sumnjam u ovakvoj zemlji novine trebaju imati 256 stranica i opet će biti malo

nemar i ljudska nebriga... lijen novinar da surfa
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#162 Re: Prevara - Bisera Bostandžija

Post by Jara »

uglavnomja wrote:
Toffee karamela wrote:
julisiz es grant wrote:

Vidjećeš kako forumaš koji je to pokrenuo mrtav-hladan priznaju da je lopovu NAKON što se saznalo za prevaru dao 34 000 KM TUĐIH para...svega ima :-)
Sad iščitah "Sagu o Edisu" i moram pod hitno popiti lexilium ili Red Bull da dođem sebi :shock:

Pola miliona KM bilo u igri??? Opremili ga mašinama ko FAP i sve rasprodao??? Predato mu 34 ooo na kraju sage, kad je već cijela stvar bila debelo sumnjiva?

Dakle ne vjerujem :shock:
prvo nije bilo pola miliona, bilo je puno para, ali ni blizu toliko


drugo, zamislite se vi u situaciji:
momak kurty je dao svoje ime, broj racuna, adresu, gdje studira, sliku ... obraz. jer je vjerovao da pomaze. uz to je isao tamo, nacrtao mu projekat nekog objekta iuz pomoc profesora sa faksa ...

i kako je lova stizala tako je malo dobijao ovce, stalu, motokultivatore i cash. i sve je to bilo dokumentovano na forumu, svaka uplata, svaka isplata, svaka kupovina.

i onda nakon nekoliko posjeta pocela je da se otkriva istina: mali ljenjivac, mali place na dugme, mali lokalni kabadahija, mali ovo mali ono ...

i prvi glasovi u tom fonu su doveli do izljeva bijesa donatora, narocito dijaspore, koji su popljuvali prve glasnike .

i na prvi nagovjestaj prijedloga da se visak par preusmjeri nekome drugom stigao je kategorican odgovor NE! "to je za slatkog simpaticnog jadnog i gladnog djecaka i njegovog brata (a to je posebna prica, ono kao izbacili mu brata iz skole zbog imena, jel'te, a mali nece da uci, nije isao u skolu, pravio probleme ...)".

i sta uraditi sa parama? koje stoje na "tvom" racunu.

masa donatora je bila anonimna, a i da nije kako odrediti koje su cije pare i kome ih vratiti?
masa donatora je htjela da pare idu tom malom.
da li bi "ti" bio spremam uzeti tudje pare namijenjene tom malom i dati ih nekome drugom? protiv izricite volje velikog broja donatora.

mislim d je kurty ispravno postupio, sto se tice "zakona", a sto je nahebao (nahebao bi u svakoj mogucoj varijanti :cry: ) to je druga prica

a iskreno i masa forumasa se poklopila usima :oops: jer su bili tako zavedeni i prevareni.
Da li je ikad novinarka sa TV Vogošća koja se iz najhumanijih pobuda i sama se uključila u akciju, ikad objavila šta je dalje bilo? Za nauk i oprez drugima kad žele pomoći...
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#163 Re: Prevara - Bisera Bostandžija

Post by Jara »

Black swan wrote:sumnnjam da bi se neko srozao za tako mali procenat
prije će biti sezona kiselih krastavaca :D mada sumnjam u ovakvoj zemlji novine trebaju imati 256 stranica i opet će biti malo

nemar i ljudska nebriga... lijen novinar da surfa
Baš tako, nemar, nebriga i ljenost...
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#164 Re: Prevara - Bisera Bostandžija

Post by Jara »

Yahweh wrote:Mene zivo zanima ko su ona dva momka ispred katedrale sto bukvalno mjesecima stoje i prikupljaju donacije za bolesnog djecaka... Neki dan sjedim ispred katedrale i ibretim se. Jedan se dere na sav glas, POOMOZIIIITE dok drugi stoji pored kasice i zahvaljuje se.
Zna li iko za koga oni rade? Za koga prikupljaju novac? Volontiraju? Ne mogu da vjerujem da neko mjesecima po citav dan volontira a opet ako ih placaju, ko ih placa?

Baš imam neku šuhu da su njih dvojica obicni ublehaši, nadam se da griješim, neka me neko ispravi ako ima više informacija.
Nisu samo ta 2 momka, nego koji metar dalje budu još 2 momka, nekad dvije cure ili i jedno i drugo.
Najjače mi je kad kažu "dajte bar 10 feninga". Valjda policija može provjeriti o čemu se radi.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#165 Re: Prevara - Bisera Bostandžija

Post by ExNihilo »

Jara wrote:
Black swan wrote:sumnnjam da bi se neko srozao za tako mali procenat
prije će biti sezona kiselih krastavaca :D mada sumnjam u ovakvoj zemlji novine trebaju imati 256 stranica i opet će biti malo

nemar i ljudska nebriga... lijen novinar da surfa
Baš tako, nemar, nebriga i ljenost...
Nije ni nemar ni propust. Žena najvjerovatnije plati objavu članka, a investicija joj se višestruko vrati. Govorim hipotetički, nisam upoznat sa konkretnim slučajem.
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#166 Re: Prevara - Bisera Bostandžija

Post by Truba »

Jara wrote:
Yahweh wrote:Mene zivo zanima ko su ona dva momka ispred katedrale sto bukvalno mjesecima stoje i prikupljaju donacije za bolesnog djecaka... Neki dan sjedim ispred katedrale i ibretim se. Jedan se dere na sav glas, POOMOZIIIITE dok drugi stoji pored kasice i zahvaljuje se.
Zna li iko za koga oni rade? Za koga prikupljaju novac? Volontiraju? Ne mogu da vjerujem da neko mjesecima po citav dan volontira a opet ako ih placaju, ko ih placa?

Baš imam neku šuhu da su njih dvojica obicni ublehaši, nadam se da griješim, neka me neko ispravi ako ima više informacija.
Nisu samo ta 2 momka, nego koji metar dalje budu još 2 momka, nekad dvije cure ili i jedno i drugo.
Najjače mi je kad kažu "dajte bar 10 feninga". Valjda policija može provjeriti o čemu se radi.
joj ja idem zaobilaznim putevima gore do striparnice zbog ovih...ima ih i na ilidzi...ajd da sute pa i nekaki
onda one sto prodaju razglednice
pa maskirni dedo ( oce li mu ko natuknut da je rat stao i da madona vise nije u modi)
onda klasični prosjaci
pa prezentacije nozeva za kupus

ne moze covjek proci :skoljka: :|
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#167 Re: Prevara - Bisera Bostandžija

Post by vješalica »

žao mi je ljudi najviše koji se organizuju da pomognu na bilo koji način i na kraju
prevaranti pokupe
a oni onda ispadnu lopovi (uvijek ima neko ko to pomisli nažalost)
i normalno ljudi se povuku i ne mogu od stida ni činiti a vjerovatno bi htjeli

i inače me nerviraju ove što svako jutro se dovuku autobusima i poredaju stolice i nos pred sebe pokrivene i prosijače svakih 100m našle stacionar
policija mora sankcionisati ovo ruglo koje je svaki dan sve gore i gore

njima se isplati iz drugih mjesta dolaziti jer uberu nekoliko majstorskih dnevnica na levatima
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#168 Re: Prevara - Bisera Bostandžija

Post by CaneBos »

Po meni je najkastrofalniji rezultat ovakvog prosjacenja i navlacenja naroda da daje novac i pomoc, cinjenica sto se posljednijh godina stvorila sumnja i nevjerovanje spram svakog vida trazenja pomoci, humanitarnih apela i akcija, sto znaci da bio slucaj autentican ili ne, sve manje ljudi je voljno rizikovati svoj novac, stvari, vrijeme itd..zbog velike sumnje u istinitost.
U tom slucaju, krajnje zrtve su upravo ljudi kojima je ta nasa pomoc i prijeko potrebna, ali do nje tesko dolaze jer su nas mnogi drugi izvarali i varaju, gdje god stignu.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#169 Re: Prevara - Bisera Bostandžija

Post by julisiz es grant »

Black swan wrote: Nisu samo ta 2 momka, nego koji metar dalje budu još 2 momka, nekad dvije cure ili i jedno i drugo.
Najjače mi je kad kažu "dajte bar 10 feninga". Valjda policija može provjeriti o čemu se radi.
joj ja idem zaobilaznim putevima gore do striparnice zbog ovih...ima ih i na ilidzi...ajd da sute pa i nekaki
onda one sto prodaju razglednice
pa maskirni dedo ( oce li mu ko natuknut da je rat stao i da madona vise nije u modi)
onda klasični prosjaci
pa prezentacije nozeva za kupus

ne moze covjek proci :skoljka: :|
Ja sam, zahvaljujući svojoj ženi, davno uveo taktiku za sve koji me zasreću na ulici, u kafanama, tržnim centrima...iskoristim ono nekoliko riječi na arapskom kojima me naučila i počnem im se obraćati i slijegati bespomoćno ramenima, pa skontaju da ih ne razumijem, stranac :D
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#170 Re: Prevara - Bisera Bostandžija

Post by julisiz es grant »

CaneBos wrote:Po meni je najkastrofalniji rezultat ovakvog prosjacenja i navlacenja naroda da daje novac i pomoc, cinjenica sto se posljednijh godina stvorila sumnja i nevjerovanje spram svakog vida trazenja pomoci, humanitarnih apela i akcija, sto znaci da bio slucaj autentican ili ne, sve manje ljudi je voljno rizikovati svoj novac, stvari, vrijeme itd..zbog velike sumnje u istinitost.
U tom slucaju, krajnje zrtve su upravo ljudi kojima je ta nasa pomoc i prijeko potrebna, ali do nje tesko dolaze jer su nas mnogi drugi izvarali i varaju, gdje god stignu.
Dovoljno je vidjeti koliko je ovaj pdf zamro zadnjih nekoliko godina, rijetko se otvaraju nove teme, a i kada se otvore, obično budu bez odgovora.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#171 Re: Prevara - Bisera Bostandžija

Post by uglavnomja »

Jara wrote: Da li je ikad novinarka sa TV Vogošća koja se iz najhumanijih pobuda i sama se uključila u akciju, ikad objavila šta je dalje bilo? Za nauk i oprez drugima kad žele pomoći...
minorno, nebitno, beznacajno ... i tv i novinarka i sam prilog po sebi ...

sve bi to proslo neprimjetno kao kap voode u rijeci da se jjedan forumas nije nasao na tom kanalu u tom trenutku i napisao post.
otvori temu pa proctaj uvoodni post ... sam prilog je NISTA u odnosu na ono sta je navaljano u postu. znaci taj post je bio pokretac svega. da nije bilo posta, mali bi ostao anoniman dobio bi u nekom idelanom slucaju recimo 50 maraka. ali ovaj post ga je izvadio na povrsinu. i lavina se zakotrljala. neocekivana i nevjerovatna ... zastrasujuca.

a sto se tice novinarke, dosla je na jedan sastanak kao sefica ... drzala glavnu rijec, pmaetvala na nivou "mlijeko je bijelo, a noc tamna " ono kao da su svi prisutni mentalno ograniceni, a ne ljudi sa vise skole, boljim poslovima, vecim platama ... i mislim da se vec ufurala da ce ona praviti slicne priloge i odredjivati sta i kako i kome, a magarci sa foruma (vlasnici firmi i diploma ...) ce vuci i voziti i traziti i donirati ...


uglavnom, tu tv niti je iko gledao prije niti polsije niti vjerujem da je ikoga zanimalo sta je vise tamo objavljeno na tu temu.
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#172 Re: Prevara - Bisera Bostandžija

Post by Jara »

uglavnomja wrote:
Jara wrote: Da li je ikad novinarka sa TV Vogošća koja se iz najhumanijih pobuda i sama se uključila u akciju, ikad objavila šta je dalje bilo? Za nauk i oprez drugima kad žele pomoći...
minorno, nebitno, beznacajno ... i tv i novinarka i sam prilog po sebi ...

sve bi to proslo neprimjetno kao kap voode u rijeci da se jjedan forumas nije nasao na tom kanalu u tom trenutku i napisao post.
otvori temu pa proctaj uvoodni post ... sam prilog je NISTA u odnosu na ono sta je navaljano u postu. znaci taj post je bio pokretac svega. da nije bilo posta, mali bi ostao anoniman dobio bi u nekom idelanom slucaju recimo 50 maraka. ali ovaj post ga je izvadio na povrsinu. i lavina se zakotrljala. neocekivana i nevjerovatna ... zastrasujuca.

a sto se tice novinarke, dosla je na jedan sastanak kao sefica ... drzala glavnu rijec, pmaetvala na nivou "mlijeko je bijelo, a noc tamna " ono kao da su svi prisutni mentalno ograniceni, a ne ljudi sa vise skole, boljim poslovima, vecim platama ... i mislim da se vec ufurala da ce ona praviti slicne priloge i odredjivati sta i kako i kome, a magarci sa foruma (vlasnici firmi i diploma ...) ce vuci i voziti i traziti i donirati ...


uglavnom, tu tv niti je iko gledao prije niti polsije niti vjerujem da je ikoga zanimalo sta je vise tamo objavljeno na tu temu.
Aha, OK, hvala, znači informacija iz prve ruke...
Meščini da je o tom "slučaju", uz apel za pomoć, prvo bio prilog kod S. Hadžifejzovića u nekoj TV emisiji.
Nejse, čuvajmo se prevaranata. ;-)
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#173 Re: Prevara - Bisera Bostandžija

Post by uglavnomja »

Jara wrote:
uglavnomja wrote:
Jara wrote: Da li je ikad novinarka sa TV Vogošća koja se iz najhumanijih pobuda i sama se uključila u akciju, ikad objavila šta je dalje bilo? Za nauk i oprez drugima kad žele pomoći...
minorno, nebitno, beznacajno ... i tv i novinarka i sam prilog po sebi ...

sve bi to proslo neprimjetno kao kap voode u rijeci da se jjedan forumas nije nasao na tom kanalu u tom trenutku i napisao post.
otvori temu pa proctaj uvoodni post ... sam prilog je NISTA u odnosu na ono sta je navaljano u postu. znaci taj post je bio pokretac svega. da nije bilo posta, mali bi ostao anoniman dobio bi u nekom idelanom slucaju recimo 50 maraka. ali ovaj post ga je izvadio na povrsinu. i lavina se zakotrljala. neocekivana i nevjerovatna ... zastrasujuca.

a sto se tice novinarke, dosla je na jedan sastanak kao sefica ... drzala glavnu rijec, pmaetvala na nivou "mlijeko je bijelo, a noc tamna " ono kao da su svi prisutni mentalno ograniceni, a ne ljudi sa vise skole, boljim poslovima, vecim platama ... i mislim da se vec ufurala da ce ona praviti slicne priloge i odredjivati sta i kako i kome, a magarci sa foruma (vlasnici firmi i diploma ...) ce vuci i voziti i traziti i donirati ...


uglavnom, tu tv niti je iko gledao prije niti polsije niti vjerujem da je ikoga zanimalo sta je vise tamo objavljeno na tu temu.
Aha, OK, hvala, znači informacija iz prve ruke...
Meščini da je o tom "slučaju", uz apel za pomoć, prvo bio prilog kod S. Hadžifejzovića u nekoj TV emisiji.
Nejse, čuvajmo se prevaranata. ;-)
dosao je poziv kod senada nekada kad se zalaufalo sve u petoj ... planetarni pokret... kad je prevazislo ne samo planove nego i potrebe ...
cilj je bio nabaviti nekoliko ovaca, pa evt. stalica, i eto ako ostane sta kesa da se da malom, uz ono prvo sto je otislo hrane brdo. ne znam tacno poslije koliko. ima sve na temi, i kad je dosao poziv, i ko je isao, i video.
Post Reply