Prevara - Bisera Bostandžija

Forum za humanitarne akcije.
User avatar
plejka2
Posts: 14586
Joined: 02/11/2009 20:47
Location: u dosluhu sa podzemljem

#76 Re: Majka nema bebi ni za lijekove ni za hranu!

Post by plejka2 »

Zbog zloupotrebe pojedinaca presto sam ucestvovat u ovakvim akcijama.Pomazem samo kad vidim na tv-u facu i pomognem onom kome bas treba.Lako je procjeniti.A ovi sto mogu zaradit ako nece i glume gospodu nece vala od mene feninga vidjet.Lako je kukat na sav glas drkat kurac a lova kapa.
:D
User avatar
awaken
Posts: 1588
Joined: 10/05/2011 23:28

#77 Re: Majka nema bebi ni za lijekove ni za hranu!

Post by awaken »

zvrk wrote:
maraska wrote:Sad sam je zvala. Ona kaže da ju je gazda istjerao iz onog stana (Mojmilska 70) i da trenutno živi kod prijateljice. Primanja su joj se smanjila na 49 KM mjesečno otkako je Amir napunio godinu dana (krajem maja), a gazda povećao kiriju na 200 KM jer, eto ima i on djecu, treba i njemu i tako...
jucer sam vidjela dijete na balkonu svojim očima, a sad mi jezao i sto nisam uslikala

primanja su joj se smanjila, ali je zakljucno sa prvim majem imala preko 700 KM zalihe, bez stranih donacija
gazda je covjek koji zivi vani, a sinovi su mu na vojnickom

i eto tako...
sve ovo je ona meni rekla


ps kakve prijateljice kada ona "NEMA NIKOGA NA SVIJETU?!"

kome vise laze, majko moja

mislim da sam ja zavrsila sa ovom temom

a ona sto me vise ljuti svojim lazima, nakon onog prvog soka, sve sam blize da je prijavim
zvrk dok je ljudi, bit će i Bisera...zato halali, uvijek i svakome za ono što daješ. Tvoja nafaka zbog toga može biti samo uvećana :-D

zago mandali ovo, nema smisla....a ako će već biti tema o Biseri, onda bolje da je preimenujete pa da ljudi odmah vide ko je Bisera ;-)
sadake
Posts: 50
Joined: 04/04/2005 21:24
Contact:

#78 Re: Majka nema bebi ni za lijekove ni za hranu!

Post by sadake »

Preko deset godina radimo HO Sadake (http://www.sadake.com/index.php na pomaganju pojedinacnim slucajevima u BiH. i to najcesce onima koji nisu medijski vec pokriveni i mogu samo prenijeti dio iskustva, tj ono sto se pokazalo kao nezaobilazno.
A to je:
Obavezna provjera stanja i dokumentacije, a onda tek pokretanje apela.

Jasno nam je da sve ovo kosta vremena i angazmana, ali se spara na razocarenjima i prevarama.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#79 Re: Majka nema bebi ni za lijekove ni za hranu!

Post by Cholina_Lokica »

Zbog nekoliko ovakvih slucajeva u zadnjih par mjeseci u koje sam bila direktno ukljucena uvjerih se u onu staru narodnu pomozi sirotu na svoju sramotu... Tesko da cu kad vise se ukljuciti u pomoc ljudima, nazalost... :(
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#80 Re: Majka nema bebi ni za lijekove ni za hranu!

Post by zvrk »

od mene je sve dato i ulozeno halal

a i ja mislim da tema nema vise smisla
User avatar
drag_gost
Posts: 5502
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#81 Re: Majka nema bebi ni za lijekove ni za hranu!

Post by drag_gost »

@zvrk, tvoje je sto das. :thumbup: Samo naprijed, nemoj da se pokolebas!
User avatar
kixa
Posts: 385
Joined: 31/07/2012 01:37

#82 Re: Majka nema bebi ni za lijekove ni za hranu!

Post by kixa »

Povremeno volontiram za gugu.ba,pa cu im javiti za ovaj slucaj da se pomogne ovoj majci.A svi koji su zainteresirani da doniraju stvari koje im vise nisu potrebne,da li djecije,da li za odrasle neka mi se jave u pp pa cu vas ja uputiti dalje :)
User avatar
plejka2
Posts: 14586
Joined: 02/11/2009 20:47
Location: u dosluhu sa podzemljem

#83 Re: Majka nema bebi ni za lijekove ni za hranu!

Post by plejka2 »

kixa wrote:Povremeno volontiram za gugu.ba,pa cu im javiti za ovaj slucaj da se pomogne ovoj majci.A svi koji su zainteresirani da doniraju stvari koje im vise nisu potrebne,da li djecije,da li za odrasle neka mi se jave u pp pa cu vas ja uputiti dalje :)
Bolje bi bilo da pomazete onom kome treba ako vec to zelite da radite kako bog zapovjeda.
Iz ovog sto je zvrk napisala ce svako zakljucit da je doticna prevarant.Procitaj citavu temu prije nego se odlucis na "pomoc"
User avatar
kixa
Posts: 385
Joined: 31/07/2012 01:37

#84 Re: Majka nema bebi ni za lijekove ni za hranu!

Post by kixa »

plejka2 wrote:
kixa wrote:Povremeno volontiram za gugu.ba,pa cu im javiti za ovaj slucaj da se pomogne ovoj majci.A svi koji su zainteresirani da doniraju stvari koje im vise nisu potrebne,da li djecije,da li za odrasle neka mi se jave u pp pa cu vas ja uputiti dalje :)
Bolje bi bilo da pomazete onom kome treba ako vec to zelite da radite kako bog zapovjeda.
Iz ovog sto je zvrk napisala ce svako zakljucit da je doticna prevarant.Procitaj citavu temu prije nego se odlucis na "pomoc"
Nisam citala bas sve odgovore,ne znam da li je ili nije prevara,ako jest toj zeni na dusu.A gugice pomazu onoliko koliko mogu,tacnije koliko se prikupi sredstava to se podijeli na 2-3 porodice.Zato dragi forumasi dodjite na gugu bazar,kosta ces vas samo 5-6 KM,vama nista znacajno a drugima mnogo :)
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#85 Re: Majka nema bebi ni za lijekove ni za hranu!

Post by zvrk »

kixa gugu bazar i gugu mame su dobro pomagale ovoj zeni :S
i dobro su i upoznate :( hvala na dobroj namjeri u svakom slucaju


a gugu bazar treba posjetiti svakako!
User avatar
kixa
Posts: 385
Joined: 31/07/2012 01:37

#86 Re: Majka nema bebi ni za lijekove ni za hranu!

Post by kixa »

zvrk wrote:kixa gugu bazar i gugu mame su dobro pomagale ovoj zeni :S
i dobro su i upoznate :( hvala na dobroj namjeri u svakom slucaju


a gugu bazar treba posjetiti svakako!
Pa kazem,nisam bas upucena u sve,kad imam vremena volontiram za gugutke :)
Ugl,predlazem svima da posjecuju gugu bazar,zbilja se moze naci korisnih stvari i naravno pomoci nekome :)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45202
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#87 Re: Majka nema bebi ni za lijekove ni za hranu!

Post by Chmoljo »

temu ću zaključati, mislim da nema više smisla. :)
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#88 Re: Majka nema bebi ni za lijekove ni za hranu!

Post by zvrk »

na moju zamolbu, jer je Bisera opet aktivna, ovaj put u oslobodjenju, tema je otkljucana

http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/sara ... su-mlijeka


molim vas upozorite ljude i humanitarce na ovu zenu i iskoristavanje djeteta
User avatar
dusa_raskopuša
Posts: 23629
Joined: 25/06/2011 18:13
Location: made in PRC

#89 Re: Prevara - Bisera Bostandžija

Post by dusa_raskopuša »

O moj Boze. Iscitah, i ne mogu da vjerujem. Zasto se tako ponasa, ne kontam. Zasto laze, ako vec nema nista. Skuplja, trosi toliko (na sta?). Mogu samo reci, jadno dijete. :twisted:
User avatar
Neradnik
Posts: 6743
Joined: 14/11/2012 22:50
Location: na forumu

#90 Re: Prevara - Bisera Bostandžija

Post by Neradnik »

Mozda se drogira :D
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#91 Re: Prevara - Bisera Bostandžija

Post by vješalica »

U oslobodjenju su opet osvjezili vijest o Biseri pa da samo ubacim da se zna

http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/sara ... su-mlijeka
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#92 Re: Prevara - Bisera Bostandžija

Post by zvrk »

vješalica wrote:U oslobodjenju su opet osvjezili vijest o Biseri pa da samo ubacim da se zna

http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/sara ... su-mlijeka

bar su ostavili i komentare ispod
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#93 Re: Prevara - Bisera Bostandžija

Post by zvrk »

evo doznajemo skontao sta oslobodjenje radi

http://doznajemo.com/2013/04/02/nemojte ... za-razvoj/
skuterista
Posts: 234
Joined: 10/03/2013 11:51

#94 Re: Prevara - Bisera Bostandžija

Post by skuterista »

ovim humanitarcima samo par rijeci , vise ste stete tom djetetu napravili nego sto ste pomogli , ovo dijete je trebalo oduzeti odmah od ove pod navodnicima majke i smjestiti ga u dom da ima normalne uvjete za rast i zivot , sto puta vecu nafaku bi ste zaradili da ste je prijavili centru za socijalni rad ,a ne samo produzavali svojim poklonima i parama agoniju tog dijeteta
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#95 Re: Prevara - Bisera Bostandžija

Post by zvrk »

skuterista wrote:ovim humanitarcima samo par rijeci , vise ste stete tom djetetu napravili nego sto ste pomogli , ovo dijete je trebalo oduzeti odmah od ove pod navodnicima majke i smjestiti ga u dom da ima normalne uvjete za rast i zivot , sto puta vecu nafaku bi ste zaradili da ste je prijavili centru za socijalni rad ,a ne samo produzavali svojim poklonima i parama agoniju tog dijeteta
slobodno izvoli prijaviti ako mislis da je pametno, slucaj je aktuelan jos uvijek nazalost.

Da ne znam kako je djeci u Domu, jos bi mi to palo na pamet.
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#96 Re: Prevara - Bisera Bostandžija

Post by CaneBos »

skuterista wrote:ovim humanitarcima samo par rijeci , vise ste stete tom djetetu napravili nego sto ste pomogli , ovo dijete je trebalo oduzeti odmah od ove pod navodnicima majke i smjestiti ga u dom da ima normalne uvjete za rast i zivot , sto puta vecu nafaku bi ste zaradili da ste je prijavili centru za socijalni rad ,a ne samo produzavali svojim poklonima i parama agoniju tog dijeteta
Ti kao da ne zivis u ovoj zemlji i ne znas kako funkcionira (ne)sistem kod nas. Eto to samo treba prijaviti i sve ce se to hairli po dijete rijesiti..jest aha..
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#97 Re: Prevara - Bisera Bostandžija

Post by zvrk »

i ti ko da ne zivis ovdje pa ne znas kako je djeci u Domu i sta sve ne rade, samo da djeca ostanu u porodicama

zivim u ovoj zemlji, na moju zalost
skuterista
Posts: 234
Joined: 10/03/2013 11:51

#98 Re: Prevara - Bisera Bostandžija

Post by skuterista »

o kakvoj ti porodici govoriš , pa ovo je očito da je samohrana maloljetnica uz to još i sumnjiva morala , pa u svakoj normalnoj zemlji bi takvoj dijete bilo oduzeto , koji to centar za socijalni rad smije pustiti takvoj osobi da sama odgaja dijete ?
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#99 Re: Prevara - Bisera Bostandžija

Post by zvrk »

skuterista wrote:o kakvoj ti porodici govoriš , pa ovo je očito da je samohrana maloljetnica uz to još i sumnjiva morala , pa u svakoj normalnoj zemlji bi takvoj dijete bilo oduzeto , koji to centar za socijalni rad smije pustiti takvoj osobi da sama odgaja dijete ?

samo izvolite, kako rekoh
nemam namjeru uopce raspravljati o tome

osim AKO mozda postanemo normalna drzava
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#100 Re: Prevara - Bisera Bostandžija

Post by CaneBos »

zvrk wrote:
skuterista wrote:o kakvoj ti porodici govoriš , pa ovo je očito da je samohrana maloljetnica uz to još i sumnjiva morala , pa u svakoj normalnoj zemlji bi takvoj dijete bilo oduzeto , koji to centar za socijalni rad smije pustiti takvoj osobi da sama odgaja dijete ?

samo izvolite, kako rekoh
nemam namjeru uopce raspravljati o tome

osim AKO mozda postanemo normalna drzava[/quote]

Sami ste dali odgovor vec sa tom recenicom "u svakoj normalnoj zemlji"..dakle, ako ne zivite u ovoj zemlji, onda je vas stav donekle razumljiv, a ukoliko zivite ovde, onda nemate nikakvog dodira sa realnoscu/situacijom na terenu sto se tice ovakvih kategorija, pa je stoga vasa primjedba na "ove humanitarce" posve suvisna.

lijep pozz
Post Reply