Prevara - Bisera Bostandžija

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#51 Re: Majka nema bebi ni za lijekove ni za hranu!

Post by kockica_kockica »

zvrk wrote:nazalost potpuno te razumijem ...

zato i vecinu svog volonterizma posvecujem zivotinjama

a eto, nadju se i ljudi da me prevare na moje oci :S
zivotinje barem vrednuju malo hrane i posudu sa vodom... osmijeh i malo ceskanja po glavi...
Ljudi.. oni su druga prica... na zalost... :(
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#52 Re: Majka nema bebi ni za lijekove ni za hranu!

Post by zvrk »

životinje nece prodati sto si im dao
ili sakriti i opet prositi

jbg
kenzo
Posts: 366
Joined: 08/06/2007 21:40

#53 Re: Majka nema bebi ni za lijekove ni za hranu!

Post by kenzo »

ima li racun?
moze li se nekome dati 20KM da odnese ili da se nas dvoje troje zajedno nađemo da pomognemo na određeni način?
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#54 Re: Majka nema bebi ni za lijekove ni za hranu!

Post by zvrk »

kenzo procitajte cijelu temu pa ako hocete pomoci, naci cete i racun u temi

ali je prvo procitajte cijelu
Umanaja
Posts: 15
Joined: 26/06/2012 22:33

#55 Re: Majka nema bebi ni za lijekove ni za hranu!

Post by Umanaja »

Voljela bih reci da me ovakve price vise ne iznenadjuju, ali uvijek me iznova zaprepasti ovakvo pokazivanje nezahvalnosti. Zvrk, znam koliko si bila ukljucena u cijelu ovu pricu, uvijek sam ti se divila na tolikoj posvecenosti i iskreno mi je zao sto si bas ti morala biti ovako izigrana. Zao mi je malog Amira, a Bisera ima na svakom koraku, samo je pitanje na kakvu ce "budalu" naletiti da svojim hinjenim jadom i patetikom izmuzu sto vise mogu. :x Kad se insan iskreno upusti u humanitarni rad nemoguce se emotivno distancirati od osoba kojima pomaze pa je zato i razocarenje uvijek vece. Voljela bih reci da cemo naredni put biti pametniji, ali necemo, jer mi ne razmisljamo kao oni.
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#56 Re: Majka nema bebi ni za lijekove ni za hranu!

Post by zvrk »

jucer sam prosla pored kuce gdje je Bisera zivjela u doba kad sam je posjecivala i vidjel malog Amira, dakle LAŽ je da je Bisera na ulici


jos jerdna od lazi... kada su je poceli zvati ljudi koji su joj slali novce - pocela je glupu pricu o nakamaranim dugovima za kiriju (sto nije istina) i da je bila u bolnici te da je i to kostalo - sto isto nije istina, jer svi znamo da se bolnica ne placa ako s eima osiguranje


samo prosirite vijest dalje da joj ljudi iz inostranstva ne salju vise.. .jer je i od njih dobijala lijepe novce
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#57 Re: Majka nema bebi ni za lijekove ni za hranu!

Post by Mr.Penguin »

pirmin wrote:
Smije li se ovaj tekst ovdje kopirati:

http://www.facebook.com/FUTUREBAG
"HELPING NEEDY CHILDREN IN BOSNIA AND HERCEGOVINA"

Ne mozes napisati "NEEDY CHILDREN" jer to znaci da su djeca zahtjevna, stavi "CHILDREN IN NEED" .
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#58 Re: Majka nema bebi ni za lijekove ni za hranu!

Post by zvrk »

sto se mene tice - bilo bi lijepo da admini preimenuju temu da se ivid iz naslova o cemu se radi...

ljudi i ne citaju cijelu temu ...
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#59 Re: Majka nema bebi ni za lijekove ni za hranu!

Post by Hemera »

treba biseru prijaviti jer je onda prevarant
boze sacuvaj
maraska
Posts: 211
Joined: 10/12/2008 12:06

#60 Re: Majka nema bebi ni za lijekove ni za hranu!

Post by maraska »

Sad sam je zvala. Ona kaže da ju je gazda istjerao iz onog stana (Mojmilska 70) i da trenutno živi kod prijateljice. Primanja su joj se smanjila na 49 KM mjesečno otkako je Amir napunio godinu dana (krajem maja), a gazda povećao kiriju na 200 KM jer, eto ima i on djecu, treba i njemu i tako...
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#61 Re: Majka nema bebi ni za lijekove ni za hranu!

Post by duboka_misao »

gazda je vidjeo da joj ljudi daju pare pa da se i on ugradi, haram mu bila svaka marka samo zbog onog djeteta .
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#62 Re: Majka nema bebi ni za lijekove ni za hranu!

Post by zvrk »

maraska wrote:Sad sam je zvala. Ona kaže da ju je gazda istjerao iz onog stana (Mojmilska 70) i da trenutno živi kod prijateljice. Primanja su joj se smanjila na 49 KM mjesečno otkako je Amir napunio godinu dana (krajem maja), a gazda povećao kiriju na 200 KM jer, eto ima i on djecu, treba i njemu i tako...
jucer sam vidjela dijete na balkonu svojim očima, a sad mi jezao i sto nisam uslikala

primanja su joj se smanjila, ali je zakljucno sa prvim majem imala preko 700 KM zalihe, bez stranih donacija
gazda je covjek koji zivi vani, a sinovi su mu na vojnickom

i eto tako...
sve ovo je ona meni rekla


ps kakve prijateljice kada ona "NEMA NIKOGA NA SVIJETU?!"

kome vise laze, majko moja

mislim da sam ja zavrsila sa ovom temom

a ona sto me vise ljuti svojim lazima, nakon onog prvog soka, sve sam blize da je prijavim
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#63 Re: Majka nema bebi ni za lijekove ni za hranu!

Post by zvrk »

evo posta sa jednog drugog foruma od jutros
medena Wrote:
Kako se svaka vijest brzo siri, tako je i ova stigla do svih ljudi dobrog srca koji su pomagali Biseru. Mojoj prijateljici se javila zena iz Svedske koja je Biseru puno pomagala, kaze da je u martu Bisera imala prilicno puno novca. nakon sto je ovo procitala, zena je zvala, a Bisera joj je rekla da je na ulici jer je imala puno dugova prema gazdi stana i da je bila u bolnici sto je isto morala puno platiti.
Umanaja
Posts: 15
Joined: 26/06/2012 22:33

#64 Re: Majka nema bebi ni za lijekove ni za hranu!

Post by Umanaja »

Evo maila od zene iz Svedske koja joj je pomagala:
Zdravo, pisem sa jednim cudnim razlogom...sakupljala sam u martu humanitarnu pomoc za Biseru Bostandziju i odavde iz Svedske te i sirom svijeta smo sakupili finu svota novca i poslali, te takodjer i djeciju odjecu, higijenu itd itd, da ne nabrajam sve detaljno. Uglavnom sada citam da je Bisera na ulici i opet ista prica tri mjeseca poslije. Kada sam ej kontaktirla da pitam sta se desilo objasnjava da je gazdi dugovala kirije i bila u bolnici itd itd....sve skupo...Cula sam da ste i vi takodjer pomogli Biseri puno i sada me interesuje jel znate sta o sitaciji, ovdje su ljudi malo ogorceni i cak ne vjeruju al ja ne mogu nista da kazem osim da ne znam. Osjecam se malo krivo jer sam ja skupljala pare i zeljela bih da znam o cemu se radi. Bila bih jako zahvalna ako bi mi mogli dati vise informacija.

Ja sam se njoj jos jednom javila te je pitala kako se mogu hiljade maraka za 3 mjeseca potrositi i da sam razocarana ako je ovo neki blaf, medjutim ona meni pise i kaze da je sve skupo u BiH i da je proslo 5 mjeseci i da ona placa kirije i hape i drva itd itd, ja stvarno ne znam sta da radim, majka sam sama i zao mi je ako je stvarno u krizi al ipak znam od prilike cijene u BiH i nekako mi ej prosto nemoguce potrositi tolike pare u roku o kojem se radi, hvala puno na infromaciji, nazalost se dosta ljudi razocaralo, ja se osjecam krivom jer sma bila inicijator sakupljanja, al istovremeno vidim da su mnogi se "preracunali" tako da ipak ono sto smo mi uradili je od srca bilo i stoji.
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#65 Re: Majka nema bebi ni za lijekove ni za hranu!

Post by zvrk »

Ja kad sam pitala biseru tokom posjeta-datumi su u albumu, sta je jos dobila, rekla je jedino od hajata da je dobila cini mi se 300 dolara I da je to sve, pokazite zeni album, a ja cu biseru sad nazvati I reci ako je jos jednom vidim u medijima da cu sve policiji prijaviti, ona mangup, tolike ljude varati
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#66 Re: Majka nema bebi ni za lijekove ni za hranu!

Post by zvrk »

receno - ucinjeno.

lijepo sam joj rekla da smo se svi uvezali i da znamo sta je sve dobila i da opet prosjaci po novinama.
i da cu slijedeci put kad kad joj vidim sliku u novinama otici u policiju i sve ispricati i prijaviti.

ona bi se jos svadjala
jos me zove da ja njoj objasnim.... za mene zavrsena prica
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#67 Re: Majka nema bebi ni za lijekove ni za hranu!

Post by zvrk »

i jos dobih sms: "tebe boli briga ti samnom se ne mozes tako ponasat, idi dje hoces, a ima boga pa nek ti sudi"

mene boli briga :)
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#68 Re: Majka nema bebi ni za lijekove ni za hranu!

Post by Hemera »

ciganska sranja
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#69 Re: Majka nema bebi ni za lijekove ni za hranu!

Post by LaCici »

Najgore je sto zbog ovakvih slucajeva ljudi nece pomoci onome kome je stvarno pomoc potrebna jer se ocigledno nikome vise ne moze vjerovati. Nisam ucestvovala u ovoj akciji upravo zbog toga.
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#70 Re: Majka nema bebi ni za lijekove ni za hranu!

Post by CaneBos »

Jedna od mnogih prica u BiH. Najgora stvar u njoj je sto odvraca druge ljude od pruzanja pomoci nekome ko je zaista zasluzuje.
Ovakve stvari stave mnoge dobronamjerne ljude u dilemu, jer niko ne zeli da se od njegove dobrote i dobre volje pravi budalom.
Mogu iz licnog iskustva reci da je bio veliki broj situacija i pomoci koje sam uputila, dala i slicno, da se na kraju ispostavilo da je dobar dio svega toga bila manipulacija.
Opet mislim da nas ovakve price i ljudi ne trebaju zaustaviti u tome da i dalje damo pomoc gdje vidimo da je mozda potrebna. Prosto iz razloga sto tu istu pomoc koju dajemo ne trebamo davati iz razloga da bi nam neko rekao hvala ili nam se oduzio ili bilo sta drugo..nego u najboljoj namjeri da nekome nesto pomognemo. Da li ce ta osoba znati to cijeniti, reci hvala, da li ce tu pomoc iskoristiti na pravi nacin..to su stvari koje su van nase kontrole i ne bi se trebali previse s tim zamarati jednom kad vec tu pomoc pruzimo.
Ono sto ja cinim sada, je da svakom slucaju prilazim sa dozom opreznosti, trazim konfirmaciju, najcesce da se zaista potvrdi teska situacija u kojoj se neko nalazi, da neko ko ima neki kredibilitet moze reci..da stvarno toj osobi jeste potrebna pomoc i to je bas takva situacija kakva se predstavlja. Dakle, ne ulijecem vise onako naslijepo..procitam pricu i saljem novac ili robu. Procesljam malo i prikupim vise informacija. Ne zato sto mi je zao sto cu nesto dati od sebe pogresnoj osobi, nego zato sto mi je zao sto to sto cu mozda dati toj pogresnoj osobi, je moglo biti od pomoci nekome drugome koje je i zaista trebalo.
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#71 Re: Majka nema bebi ni za lijekove ni za hranu!

Post by zvrk »

Slazem se u potpunosti Cane
User avatar
jalijas74
Posts: 1347
Joined: 17/11/2010 15:10

#72 Re: Majka nema bebi ni za lijekove ni za hranu!

Post by jalijas74 »

zvrk, ja te molim glavu gore. Tvoj nijet je bio jasan kao dan. Pomogla si (pomogli smo) koliko smo mogli zato sto smo to zeljeli prije svega zbog malog Amira. Pregurala se zima sto je u tom momentu bilo i najbitnije, djete je imalo obroke koji se nisu stastojali od brasna i vode. Za njegov uzrast to je bilo i najpotrebnije da pojede nesto vitamina da se napije mljeka, soka jer je to period kad djeca najvise rastu i razvijaju se.
Jedan od mojih poklona se Biseri nije svidio pa ga je izbacila na balkon, ovo sam vidio sasvim slucajno vozeci se pored kuce. Nije bio nesto lijep ali je bio funkcionalan ako jos vec nije svidio mogla ga je naloziti i tako se makar ugrijati.
maraska
Posts: 211
Joined: 10/12/2008 12:06

#73 Re: Majka nema bebi ni za lijekove ni za hranu!

Post by maraska »

Meni je juče poslala poruku da mi javi kako se vratila u onu kuću jer joj je neki čovjek uplatio dvije kirije.
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#74 Re: Majka nema bebi ni za lijekove ni za hranu!

Post by zvrk »

kako da ne, kao da je ikad otisla iz nje

samo je shvatila da je provaljena

ne cudi me :(
ja se izvinjavam svima koje sam i ja nenamjerno dovela u zabludu

znam kako se osjecate (osjecamo) svi, a to je nimalo lijepo i ugodno :(
User avatar
drag_gost
Posts: 5497
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#75 Re: Majka nema bebi ni za lijekove ni za hranu!

Post by drag_gost »

Svaka tebi cast.
Post Reply