PRETJERASTE GA BAŠ

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#76 Re: PRETJERASTE GA BAŠ

Post by dustaban »

Piaty wrote: 12/06/2022 08:02 Ja ne znam ni sta mi iskace od tih reklama. Ne uspijem ni procitati jer automatski kliknem na "zatvori". Mozds mi je to Kaarlovacko bilo 100 puta al ja ga nisam skonto ni jednom
E ovo je nesto sta mene kopka svo vrijeme - IMAJU LI OVE REKLAME IKAKVOG KOMERCIJALNOG EFEKTA ?!

Evo sve i da KLIKNEM na baner sta to opet znaci? Cinim uslugu portalu (da dobije tu jebenu crkavicu), kliknem, vratim se, ali ja nikad za nikad nisam nista kupio zbog tih dosadnih reklama. Cijela nauka se tu stvorila kako to sve skupa utice na nas PODSVJESNO. Ko biva nakon hiljadu iskakanja te jebene karlovacke pive moj mozak ce me nesvjesno ucinit karlovackom pivopijom! Ma hajde bogati, mozda ta pivurina i nije tako losa ali cu, nakon ove reklame, prije popit govno nego karlovacko pivo.
Eto kako ove reklame uticu na mene.
Piaty
Posts: 5725
Joined: 01/12/2020 00:58

#77 Re: PRETJERASTE GA BAŠ

Post by Piaty »

dustaban wrote: 12/06/2022 08:12
Piaty wrote: 12/06/2022 08:02 Ja ne znam ni sta mi iskace od tih reklama. Ne uspijem ni procitati jer automatski kliknem na "zatvori". Mozds mi je to Kaarlovacko bilo 100 puta al ja ga nisam skonto ni jednom
E ovo je nesto sta mene kopka svo vrijeme - IMAJU LI OVE REKLAME IKAKVOG KOMERCIJALNOG EFEKTA ?!

Evo sve i da KLIKNEM na baner sta to opet znaci? Cinim uslugu portalu (da dobije tu jebenu crkavicu), kliknem, vratim se, ali ja nikad za nikad nisam nista kupio zbog tih dosadnih reklama. Cijela nauka se tu stvorila kako to sve skupa utice na nas PODSVJESNO. Ko biva nakon hiljadu iskakanja te jebene karlovacke pive moj mozak ce me nesvjesno ucinit karlovackom pivopijom! Ma hajde bogati, mozda ta pivurina i nije tako losa ali cu, nakon ove reklame, prije popit govno nego karlovacko pivo.
Eto kako ove reklame uticu na mene.
E vidi, ja se tome isto tako cudim. Meni apsolutno nema nikakvog efekta. Ali kada zadjes dublje i citas ili gledas nesto o subliminalnim porukama, opet vidis da to sigurno nije bezazleno. Sto se mene tice, mogu me subliminirati do sudnjeg dana al dzab
User avatar
Sanjarko
Posts: 23293
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#78 Re: PRETJERASTE GA BAŠ

Post by Sanjarko »

meni na igrici izlijecu stalno skoro reklame Fejsbuka, halo ba Gugl, imam Fejsbuk, tu i tamo par puta u mjesecu uletim na njega, ali zato capri na Mesendzeru svaki dan
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#79 Re: PRETJERASTE GA BAŠ

Post by dustaban »

Piaty wrote: 12/06/2022 18:50
dustaban wrote: 12/06/2022 08:12 E ovo je nesto sta mene kopka svo vrijeme - IMAJU LI OVE REKLAME IKAKVOG KOMERCIJALNOG EFEKTA ?!
Evo sve i da KLIKNEM na baner sta to opet znaci? Cinim uslugu portalu (da dobije tu jebenu crkavicu), kliknem, vratim se, ali ja nikad za nikad nisam nista kupio zbog tih dosadnih reklama. Cijela nauka se tu stvorila kako to sve skupa utice na nas PODSVJESNO. Ko biva nakon hiljadu iskakanja te jebene karlovacke pive moj mozak ce me nesvjesno ucinit karlovackom pivopijom! Ma hajde bogati, mozda ta pivurina i nije tako losa ali cu, nakon ove reklame, prije popit govno nego karlovacko pivo.
Eto kako ove reklame uticu na mene.
E vidi, ja se tome isto tako cudim. Meni apsolutno nema nikakvog efekta. Ali kada zadjes dublje i citas ili gledas nesto o subliminalnim porukama, opet vidis da to sigurno nije bezazleno. Sto se mene tice, mogu me subliminirati do sudnjeg dana al dzab
Ma koja jebena SUBLIMACIJA
To su izmislili mediji sa ciljem da opravdaju bjesomucno reklamiranje i shodno tome uzimanje para od oglasivaca. A zapravo je u cijeloj ovoj prici jedina efikasna "sublimacija" samo ta prica da je reklama neophodna, da bez nje nema uspjeha, da je svako ko se ne oglasava shupak i gubitnik itd bla, bla, bla...
U mom i mislim u vecini slucajeva jedina reklama koja pali je PREPORUKA OD ONOG KOME VJERUJEMO.

Kad je konkretno rijec o ovim pivama, marketinskim ekspertima cestitam jedino kako su uspjeli ubjediti proizvodjace pive da ce im njihove imbecilne reklame pospjesit prodaju?! Pivu prodaje deal sa trgovcima tj. distribucija pive i lopovski fazoni kako maknuti konkurenciju raznim ucjenama (ako hoces kokakolu moras uzet i ovo, ako hoces frizider makni ono, itd...)

A baner koji mi od ovih 15 inca ekrana pokriva deset... e ta piva u moju kucu nece taman da mi je besplatno dostave!
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#80 Re: PRETJERASTE GA BAŠ

Post by karanana »

fuj gade mi se koliko su perfidni.

odem na forum, i ono gore gdje ima top 5 zadnje aktivnih tema stoji, krenem da kliknem na jednu od tih tema a baner sa reklamom se u to vrijeme spusti na mjesto gdje mi je mis i gdje hocu da kliknem na temu i onda kliknem taj baner. fuj gadovi i stoko, gadite mi se!
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66219
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#81 Re: PRETJERASTE GA BAŠ

Post by _BataZiv_0809 »

karanana wrote: 22/06/2022 22:09 fuj gade mi se koliko su perfidni.

odem na forum, i ono gore gdje ima top 5 zadnje aktivnih tema stoji, krenem da kliknem na jednu od tih tema a baner sa reklamom se u to vrijeme spusti na mjesto gdje mi je mis i gdje hocu da kliknem na temu i onda kliknem taj baner. fuj gadovi i stoko, gadite mi se!
Forto ostavka
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3694
Joined: 23/04/2011 12:21

#82 Re: PRETJERASTE GA BAŠ

Post by Mr.Sojic »

Vec x puta napisano - ublock addon i mirna glOva.

Ja vec godinama ni na forumu ni na portalu nisam vidio reklame.

Cik ni onaj popup za kolacice :mrgreen:

REKLix odjebaus od mene sa reklamama :mrgreen:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23293
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#83 Re: PRETJERASTE GA BAŠ

Post by Sanjarko »

karanana wrote: 22/06/2022 22:09 fuj gade mi se koliko su perfidni.

odem na forum, i ono gore gdje ima top 5 zadnje aktivnih tema stoji, krenem da kliknem na jednu od tih tema a baner sa reklamom se u to vrijeme spusti na mjesto gdje mi je mis i gdje hocu da kliknem na temu i onda kliknem taj baner. fuj gadovi i stoko, gadite mi se!
https://www.ghacks.net/2021/10/23/how-t ... -browsers/

u ovim opcijama uneses dns od adguarda i mirna Bosna, poslat cu ti na pp sta, kako....
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#84 Re: PRETJERASTE GA BAŠ

Post by emotivac »

Adblock Plus - free ad blocker

:thumbup: :thumbup: :lol:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23293
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#85 Re: PRETJERASTE GA BAŠ

Post by Sanjarko »

Mr.Sojic wrote: 23/06/2022 08:32 Vec x puta napisano - ublock addon i mirna glOva.

Ja vec godinama ni na forumu ni na portalu nisam vidio reklame.

Cik ni onaj popup za kolacice :mrgreen:

REKLix odjebaus od mene sa reklamama :mrgreen:
ja x2, duplo i dns i ublock :zoka:
User avatar
fusion_ba
Posts: 4408
Joined: 02/12/2017 20:10

#86 Re: PRETJERASTE GA BAŠ

Post by fusion_ba »

Meni su nejasni ovi što se toliko žale na reklame kao da nikad nisu čuli za adblock.
Ja ne vidim ni jednu reklamu.
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3694
Joined: 23/04/2011 12:21

#87 Re: PRETJERASTE GA BAŠ

Post by Mr.Sojic »

fusion_ba wrote: 23/06/2022 12:43 Meni su nejasni ovi što se toliko žale na reklame kao da nikad nisu čuli za adblock.
Ja ne vidim ni jednu reklamu.
Ne zale se oni na reklamu, vec sto nije sarajevska umjesto karlovacke :lol:

Moze i preminger proci :mrgreen:
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#88 Re: PRETJERASTE GA BAŠ

Post by jazzer »

Nije ni karlovacko nego zajecarsko.

Kako god okrenes, ne valja :) .
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3694
Joined: 23/04/2011 12:21

#89 Re: PRETJERASTE GA BAŠ

Post by Mr.Sojic »

jazzer wrote: 23/06/2022 12:50 Nije ni karlovacko nego zajecarsko.

Kako god okrenes, ne valja :) .
Nemam pojma koja je, nego su prije pisali za karlovacko.

Da je Hajneken pa hajde :lol:
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#90 Re: PRETJERASTE GA BAŠ

Post by tandmand »

Sanjarko wrote: 12/06/2022 05:26 nece na Firefox ovo s DNSom, juce radilo malo, pa opet se pojavise reklame, upravu @Mr.Sojic uBlock i rahatluk, na mobitelu radi, app nisam skinuo, ni pokusao jer mi na igrici trebaju reklame

da su reklame normala ne bi nista od blokatora istih koristio, cak bi gledao tj klikao reklame koje su zanimljive

ovako jbga zao mi je klix i ostali
Na Firefoxu sam ukljucio: postavke - privatnosti i sigurnost - privatnost pregledniKa (zastita od pracenja) - STROGO
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#91 Re: PRETJERASTE GA BAŠ

Post by jazzer »

Ja bi Heineken od ljepote gledao ali bas zajecarsko.. :)

Relno, kakve su sanse da ja ili neko od forumasa odemo u kafanu ili prodavnicu neku i kupimo zajecarsko pivo? I to klipacu?

Al dobro, postoji rjesenje pa niko od nas ne mora gledati ove reklame kojima nas bombarduju.
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3694
Joined: 23/04/2011 12:21

#92 Re: PRETJERASTE GA BAŠ

Post by Mr.Sojic »

tandmand wrote: 23/06/2022 13:01
Sanjarko wrote: 12/06/2022 05:26 nece na Firefox ovo s DNSom, juce radilo malo, pa opet se pojavise reklame, upravu @Mr.Sojic uBlock i rahatluk, na mobitelu radi, app nisam skinuo, ni pokusao jer mi na igrici trebaju reklame

da su reklame normala ne bi nista od blokatora istih koristio, cak bi gledao tj klikao reklame koje su zanimljive

ovako jbga zao mi je klix i ostali
Na Firefoxu sam ukljucio: postavke - privatnosti i sigurnost - privatnost pregledniKa (zastita od pracenja) - STROGO
:thumbup: i kod mene isto
User avatar
Sanjarko
Posts: 23293
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#93 Re: PRETJERASTE GA BAŠ

Post by Sanjarko »

tandmand wrote: 23/06/2022 13:01
Sanjarko wrote: 12/06/2022 05:26 nece na Firefox ovo s DNSom, juce radilo malo, pa opet se pojavise reklame, upravu @Mr.Sojic uBlock i rahatluk, na mobitelu radi, app nisam skinuo, ni pokusao jer mi na igrici trebaju reklame

da su reklame normala ne bi nista od blokatora istih koristio, cak bi gledao tj klikao reklame koje su zanimljive

ovako jbga zao mi je klix i ostali
Na Firefoxu sam ukljucio: postavke - privatnosti i sigurnost - privatnost pregledniKa (zastita od pracenja) - STROGO
+1 probam
User avatar
Sanjarko
Posts: 23293
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#94 Re: PRETJERASTE GA BAŠ

Post by Sanjarko »

neki dan na nekom sajtu mi gosteri adbloker izbroja preko 50 reklama i ostaloga valjda trekera i sl., da su reklame normalne i sl., ne bi nista ni koristio, ne se svi jb
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3694
Joined: 23/04/2011 12:21

#95 Re: PRETJERASTE GA BAŠ

Post by Mr.Sojic »

Sanjarko wrote: 28/10/2022 06:30 neki dan na nekom sajtu mi gosteri adbloker izbroja preko 50 reklama i ostaloga valjda trekera i sl., da su reklame normalne i sl., ne bi nista ni koristio, ne se svi jb
Sanjarko ja od kako koristim ublock, a koristim ga duuugo, ne vidim ni na klixu, ni na forumu, ni na Havazu, ni na.... nikakvih dosadnih reklama.

Jos mi je draze da ne moram kliknuti da prihvatim onaj linđo keks :lol:
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#96 Re: PRETJERASTE GA BAŠ

Post by _Reds_ »

Šta ovo sada klix prepoznaje adblockere i izbaca ovu poruku konstantno ?
User avatar
spree
Posts: 7886
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#97 Re: PRETJERASTE GA BAŠ

Post by spree »

Samo brave za foruma
User avatar
SmokingMan
Posts: 18708
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#98 Re: PRETJERASTE GA BAŠ

Post by SmokingMan »

Secikese, nama za malo obavještenje foto kluba tražili 800 KM. Nikada im nije dovoljno, pa da im daš i preko onoga što traže. Najgori su portal, na koji je raja navučena kao na neki loš i jeftini kokain.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#99 Re: PRETJERASTE GA BAŠ

Post by Bobi »

SmokingMan wrote: 31/07/2023 23:51 Secikese, nama za malo obavještenje foto kluba tražili 800 KM. Nikada im nije dovoljno, pa da im daš i preko onoga što traže. Najgori su portal, na koji je raja navučena kao na neki loš i jeftini kokain.
:mrgreen: ja vala najgori portal ne bi pitao da mi objave obavještenje...logično :D.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18708
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#100 Re: PRETJERASTE GA BAŠ

Post by SmokingMan »

Bobi wrote: 31/07/2023 23:58
SmokingMan wrote: 31/07/2023 23:51 Secikese, nama za malo obavještenje foto kluba tražili 800 KM. Nikada im nije dovoljno, pa da im daš i preko onoga što traže. Najgori su portal, na koji je raja navučena kao na neki loš i jeftini kokain.
:mrgreen: ja vala najgori portal ne bi pitao da mi objave obavještenje...logično :D.

Ja se tu najmanje pitam.
:oops:

Dobra strana priče da im nismo dali ni kinte. 800 Keka jedan dobar apparat.
Post Reply