Presuda Karadzicu je?

Post Reply

Presuda Karadzicu:

a) je presuda srpskom narodu
39
45%
b) nije presuda sprskom narodu
47
55%
 
Total votes: 86

Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#251 Re: Presuda Karadzicu je?

Post by Niemand »

Maraschino wrote:
Niemand wrote:
Nismo mi bolan gori jer velicamo ratne zlocince, to nije nas ratni zlocinac, vec neprijatelj. To prvo. A drugo, sto se mene tice jesmo gori kad smo to presutno dozvolili. Il je neko zapravo i saslusao sta imaju za reci ostali nacelnici iz usk?

Dosli ljudi, ispricali svoje, aha, mi osudjujemo, i eto, sretan put i bavite se sami svojim mukama. Al mi osudjujemo svakako.

Meni nije normalno i nece nikad ni biti.
Vidim da ti se gadi quotati me ali si ipak odgovorila.
Zar je tebi tesko shvatiti kakav je taj ratni zlocinac kada smo morali protiv takvog da ratujemo i ti sada kazes kako ga neko podrzava. Podrzavaju ga isti kao on, neprijatelji ove zemlje kojih je vise vani nego u zemlji. Takve MI ne podrzavamo, protiv takvih ako treba i ratujemo isto kao i protiv svih drugih zlocinaca.
Gadi mi se kvotati te jer ti nisam odgovorila na, pazi molim te, nesto dosad necuveno i nevidjeno:
Mi nismo babo, babo je isti kao i dabic i general pampers...ratni zlocinac.
Sta mislis ko koci zabranu kandidovanja takvih?
Sta tacno da ti odgovorim da ti ego bude na mjestu pa da ne vices da mi se gadi kvotati te?

Dje sam ja rekla da mi podrzavamo fikreta abdica? Evo ti, tomahawkovo i moj odgovor:
Niemand wrote:
Tomahawk11 wrote:A mi, ono, veličamo tog ratnog zločinca?
Ne, mi zmirimo, jemda nas se ne tice. A njega velicaju njegovi, sto su za direktora firme posli u rat.
Al dobro, banjalucanin je poletio odma sa vanabi ekavicom i 'oces, a vi ko opareni, rekla vam Bgm niemand da i vi podrzavate svoje ratne zlocince jel? Abdic je nas haman? Sta je vama?

A i ovaj ti drugi post, odgovaram zbog tog gadi ti se, da si nesto novo reko, nisi. Znam sve, mi se ogradjujemo, osudjujemo, sta ces, odlezo je svoje i hajmo mi dalje, a i, ima i goreg, jelte.

Mi se mozemo tjesiti da je stanje u rs-u takvo kakvo jes i da eto nije do nas, stas im, al ovo, do koga je ako nije do nas?

:x
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#252 Re: Presuda Karadzicu je?

Post by hAZNADAR »

Niemand wrote:Citam sad ovo, i da ne bude zabune jer bgm zvuci dvosmisleno, govorim u vezi ove price o zakonima za negranje zlocina. Abdic se recimo kandidovao legalno. Jer nemamo zakona ni za takve stvari kamoli negiranje zlocina.

A ti haznadar, razguli. Jesmo gori.
Zasto, ovo je otvorena diskusija,.. idi na PP ako hoces birati. :roll:

Ako imas kakav realan plan, mogucnost, pravnu osnovu da se u Federaciji donesu zakoni po tom pitanju - ti slobodno iznesi.
Da ne ispadne sve u Federaciji sto probosanske snage zele a ne mogu ostvariti zbog sistema kakav jeste - da smo gori.

Jos ce nam se prigovoriti i Thompsonov nastup u Mostaru - eto zato mi gori. :lol:
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#253 Re: Presuda Karadzicu je?

Post by Niemand »

hAZNADAR wrote:
Zasto, ovo je otvorena diskusija,.. idi na PP ako hoces birati. :roll:
Zasto jel? Zato sto si poletio sa svojim 'oces reci da samo isti il gori. Na to ti covjek moze samo reci da jesmo gori i zavrsiti pricu. Pa vuci za jezik koga hoces.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#254 Re: Presuda Karadzicu je?

Post by hAZNADAR »

Niemand wrote:
hAZNADAR wrote:
Zasto, ovo je otvorena diskusija,.. idi na PP ako hoces birati. :roll:
Zasto jel? Zato sto si poletio sa svojim 'oces reci da samo isti il gori. Na to ti covjek moze samo reci da jesmo gori i zavrsiti pricu. Pa vuci za jezik koga hoces.
Rekla da nismo nista bolji, ja pitao jesmol' onda isti ili gori? Otkud sam mogao znati da se obracam arogantnoj osobi koja nije u stanju objasniti svoje stavove?

Eto nasla nacelnika,... ja ti kao primjer spominjem i Thompsonov nastup u Mostaru,.. jesmo li i zbog toga gori? Ono mi vlasnici Federacije?
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#255 Re: Presuda Karadzicu je?

Post by Niemand »

hAZNADAR wrote:
Niemand wrote:
hAZNADAR wrote:
Zasto, ovo je otvorena diskusija,.. idi na PP ako hoces birati. :roll:
Zasto jel? Zato sto si poletio sa svojim 'oces reci da samo isti il gori. Na to ti covjek moze samo reci da jesmo gori i zavrsiti pricu. Pa vuci za jezik koga hoces.
Rekla da nismo nista bolji, ja pitao jesmol' onda isti ili gori? Otkud sam mogao znati da se obracam arogantnoj osobi koja nije u stanju objasniti svoje stavove?

Eto nasla nacelnika,... ja ti kao primjer spominjem i Thompsonov nastup u Mostaru,.. jesmo li i zbog toga gori? Ono mi vlasnici Federacije?
S kim ja pricam uopste. Tebe dakle boli to gori jer, ne daj Boze, moze ko pomisliti da smo gori i od cetnika, i od ustasa, pa evo thompson, pa vidi ovog i vidi onog, a ti nasla nekog tamo nebitnog nacelnika pominjati. Kako se ja zapravo uopste usudjujem pominjati tog nacelnika i reci da smo gori, kad to moze zvucati tako pogresno?

Pa eto fino. Jesmo gori. Pogotovo kad vidim ovu mutavu pricu, od pocetne izjave ta nismo ni mi bolji, sad kazem da smo gori. A ti se koprcaj kolko hoces.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#256 Re: Presuda Karadzicu je?

Post by hAZNADAR »

Niemand wrote:
hAZNADAR wrote:
Niemand wrote:

Zasto jel? Zato sto si poletio sa svojim 'oces reci da samo isti il gori. Na to ti covjek moze samo reci da jesmo gori i zavrsiti pricu. Pa vuci za jezik koga hoces.
Rekla da nismo nista bolji, ja pitao jesmol' onda isti ili gori? Otkud sam mogao znati da se obracam arogantnoj osobi koja nije u stanju objasniti svoje stavove?

Eto nasla nacelnika,... ja ti kao primjer spominjem i Thompsonov nastup u Mostaru,.. jesmo li i zbog toga gori? Ono mi vlasnici Federacije?
S kim ja pricam uopste. Tebe dakle boli to gori jer, ne daj Boze, moze ko pomisliti da smo gori i od cetnika, i od ustasa, pa evo thompson, pa vidi ovog i vidi onog, a ti nasla nekog tamo nebitnog nacelnika pominjati. Kako se ja zapravo uopste usudjujem pominjati tog nacelnika i reci da smo gori, kad to moze zvucati tako pogresno?

Pa eto fino. Jesmo gori. Pogotovo kad vidim ovu mutavu pricu, od pocetne izjave ta nismo ni mi bolji, sad kazem da smo gori. A ti se koprcaj kolko hoces.
Pa jesam pomislio na nesto drugo sto cesto ovdje plasira,.. ali sam prvo fino pitao, dobio da razgulim,... i tek poslije ispade sta je pisac mislio,... :roll: OK, kontam logiku,... ali te Thomspon tu pobija i mnogo drugih primjera. Nisu probosanske snage bas vlasnik svega u Federaciji i da mogu pravno bas sve.

Prije je da smo nemocni nego gori.

Mnogo si depresivna brate,... :roll:
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#257 Re: Presuda Karadzicu je?

Post by Niemand »

hAZNADAR wrote:
Pa jesam pomislio na nesto drugo sto cesto ovdje plasira,.. ali sam prvo fino pitao, dobio da razgulim,... i tek poslije ispade sta je pisac mislio,... :roll: OK, kontam logiku,... ali te Thomspon tu pobija i mnogo drugih primjera. Nisu probosanske snage bas vlasnik svega u Federaciji i da mogu pravno bas sve.

Prije je da smo nemocni nego gori.

Mnogo si depresivna brate,... :roll:
Ma ne valja ni to brate, stas me odma poklapati s tim 'oces, da si napiso hoces Boga mi bi ti odgovorila normalno, vako, dobio si odgovor kakav si trazio. Sta me provociras s tim 'oces. Al nebitno, da progovorimo sad makar kako treba, briga mene brate za thompsone, da ti ne lazem, zna se i kome pjeva i kome ide, isto ko i rs, nije da ocekujem da to preko noci nestane. Al u tome i jes fazon sa ovim abdicem, to nije nestalo i svi su to znali, oni mozda jesu pobijedjeni u ratu, al evo u miru fikreta u opstinu a atifa na sud.

Nisam depresivna, razocarana sam vise.

Al helem nejse.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#258 Re: Presuda Karadzicu je?

Post by hAZNADAR »

Vidim ja kolko je sati,... e sad mogu da razgulim,.. petak je :janpi:
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#259 Re: Presuda Karadzicu je?

Post by Niemand »

Samo ti.
archi_a
Posts: 10395
Joined: 11/12/2011 18:11

#260 Re: Presuda Karadzicu je?

Post by archi_a »

- Ovdje je cilj jasan, oni žele da pokažu da RS nije postojala prije Dejtona. Historijska činjenica je da je RS nastala prije rata i prije Dejtona. RS je u Dejtonu verificirana važnim međunarodnim ugovorom koji nas u krajnjem slučaju drži zajedno na okupu u BiH - istakla je Cvijanović.
Još jedan pokazatelj da naziv ovog entiteta (koji je prošao u Daytonu i jeste samo NAZIV, IME, za ovaj dio Bosne i Hercegovine i nema nikakve veze sa uređenjem ovog dijela teritorije) , treba da ode na smeće historije zajedno sa tvorcima istog, presuđenim ratnim zločincima...... jer, očigledno je da srbi, ovaj naziv za entitet pogrešno percipiraju, tumače i koriste.
Svi građani i narodi BiH, prema ustavu imaju ista prava na cijeloj teritoriji Bosne i Hercegovine. BOSANSKOHERCEGOVAČKI ENTITET RS, NIT JE REPUBLIKA, NIT JE SAMO SRPSKA!
U Daytonu je srbima pokazano da ne mogu dobiti "državni suverenitet i samostalnost" koju su tako silno htjeli. U Daytonu je ovaj entitet dobio svoje sadašnje konture i morali su da se povinuju saznanju da je Bosna i Hercegovina opstala kao nezavisna, jedinstvena i suverena država. Ime im je ostavljeno, jer je to (prema strancima, posebno amerikancima) bio samo naziv za entitet koji "ništa ne predstavlja" u engleskom govornom području. Očigledno je da su srbi na osnovu toga pogrešno skontali da su republika!
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#261 Re: Presuda Karadzicu je?

Post by hadzinicasa »

https://justicehub.org/article/dehumani ... -extremism
This is why I reject any triumphalism in the Karadžić verdict. To me, it matters primarily because of the facts and evidence that it has established in the trial process, that can help us understand his methods and the extent of dehumanisation, so we can deconstruct and delegitimize it, discard it once and for all. He will die in jail, that much is certain, but I do not want to spend another minute thinking about what happens to him. He has been present in my life for far too long. But his sentence signals the beginning of a new era in the history of my country. If we are to have a chance at successfully confronting right-wing extremism which looks for inspiration in Karadžić’s crimes, we must first dismantle his legacy in Bosnia, at the source, where it has the most serious and tangible impact. And that is the most important value of the judgment for me.
sjedi refiCe - 5. Ruke ti se pozlatile za sve sto si radio i radis.
User avatar
BHCluster
Posts: 23391
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#262 Re: Presuda Karadzicu je?

Post by BHCluster »

User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#263 Re: Presuda Karadzicu je?

Post by General War »

Na zapadu (istoku) nista novo

Post Reply