Prestati "Lagati"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

mrza

Prestati "Lagati"

Post by mrza » 21/01/2012 01:10

LAŽ!!!

Koliko to ozbiljno shvatamo??

Jednog dana sam odlucio da cu prestati lagati jedno 15 dana, i stvarno probao sam, ali zbog toga sam upadao u probleme, prijatelji su se ljutili na mene, a ni s djevojkama nije nista bilo bolje, jer svi lazemo neko manje neko vise.
I poslije 3-4 dana sam odustao jer nisam htio otjerati sve oko sebe samo zato sto sam govorio istinu.
Znam da je mozda bolje i nemati prijatelje, nego imati one lazne, i ako cete se lagati medjusobno.

Pitanje sta bi se vi uradili kad biste se na ovako nesto pa mogu reci EXTREMNO odlucili.
I dali bi vam bilo svejedno ako biste poceli da se izdvajate od svog drustva i "ljudi" opcenito.???

Melanholik

Re: Prestati "Lagati"

Post by Melanholik » 21/01/2012 01:16

nemoguće je ne lagati i ostati u dobrom odnosu s većinom ljudi. mislim na one poznanike, s kojima moramo biti u "odnosima" i ne možemo sebi priuštiti da ih pokvarimo. ljudi ne cijene istinu. i ne vole da im se govori ono što im ne odgovara. većina njih. više cijene da ih slažeš i kada znaju da lažeš. :-)
sa pravim prijateljima sam skoro uvijek iskrena. možda i uvijek. ali njih je jako malo.
ne vjerujem da postoji neko ko nikada ne laže. nekad lažemo i sami sebe, a kamoli druge. :D

hurmasica

Post by hurmasica » 21/01/2012 10:01

najleakse je prestati lagati kada sam sa sobom rascistis neke stvari i prestanes raditi stvar zbog kojih ces morati lagati i kriti. Tako da nemas razloga zasto. eh al onda ima jedna caka...postanes trajno nezanimljiva i nesreta osoba!

Mr.Penguin

Post by Mr.Penguin » 21/01/2012 10:10

Mozes ti prestati lagati ali da li ce ostali prestati zeljeti cuti laz to je drugo.

bregano

Post by bregano » 21/01/2012 12:29

mrza wrote:LAŽ!!!

Jednog dana sam odlucio da cu prestati lagati jedno 15 dana, i stvarno probao sam, ali zbog toga sam upadao u probleme, prijatelji su se ljutili na mene, a ni s djevojkama nije nista bilo bolje, jer svi lazemo neko manje neko vise.
I poslije 3-4 dana sam odustao jer nisam htio otjerati sve oko sebe samo zato sto sam govorio istinu.
Znam da je mozda bolje i nemati prijatelje, nego imati one lazne, i ako cete se lagati medjusobno.

Pitanje sta bi se vi uradili kad biste se na ovako nesto pa mogu reci EXTREMNO odlucili.
I dali bi vam bilo svejedno ako biste poceli da se izdvajate od svog drustva i "ljudi" opcenito.???
Ja sam davno otjerao i mogu reci da sam zadovoljan rezultatom onoga sto je ostalo poslije istine.

plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
Has thanked: 34 times
Been thanked: 44 times

Post by plain vanilla » 21/01/2012 12:37

ja cu ekstremno poceti lagati :mrgreen:

mini2

Post by mini2 » 21/01/2012 18:27

kakvi su mi to prijatelji ako će se ljutiti kad im ne govorim ono što žele čuti? istina po svaku cijenu!

nihil_

Post by nihil_ » 21/01/2012 18:34

mrza wrote:LAŽ!!!

Ako ces prestati lagati onda moras i prestati pricati, ako nista smanji pricu za 90%

cyprus
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times

Post by cyprus » 21/01/2012 18:36

Meni je stvarno užasno teško prevaliti laž preko usta :-D ... Istina, obično negativno mišljenje zadržim za sebe (ako me niko ništa ne pita), ali ko želi saznati šta mislim o nečemu, to i sazna... :)

zaratustra

Post by zaratustra » 22/01/2012 01:37

Po meni je istina kao stopostotni alkohol ili prekomjerna kolicina lijeka. Cini mi se kada bi ljudi govorili samo istinu da bi smo svi hodali 'goli', a cinjenica je da se bolje osjecamo 'odjeveni' pa makar i u toplesu. Isto tako stvari stoje i sa cistom lazi. Najgore su mi, a one vladaju svijetom, poluistine ili polulazi, nedorecene i neizrecene misli, ideje, stavovi. Od njih ocigledno nastaju i sve nase predrasude i stereotipi. Kada sam bio 'prisiljen' gledati 'Letece medvjedice' strasno mi se svidjela konstrukcija 'ljudotine', sto ustvari i jesmo.
Ako se odlucis na cistu istinu moras prihvatiti da ce(mo) te ostali smatrati 'budalom'. Ovisno o tome kakvu istinu budes govorio mozes biti 'dobar' pa sve do 'opasan'.
.ebiga, cudan je ovaj zivot.

Dalija_T

Post by Dalija_T » 22/01/2012 01:53

Vec neko vrijeme nemam naprosto zivaca da izmisljam lazi kako bih ostala u dobrim odnosima sa pojedinim ljudima. Istina; zaista primjecujem da je sve manje i manje "jaranica"; ostala je u sustini nekolicina ljudi s kojima kontaktiram. Ali tim ljudima nemam potrebu da lazem. I bolje je imati pored sebe makar samo dvoje ljudi s kojima mogu biti potpuno otvorena i iskrena, nego deset onih u cijem prisustvu moram da glumim da sam netko drugi kako bih zadrzala njihovu, ionaku laznu, naklonost.

zaratustra

Post by zaratustra » 22/01/2012 01:57

A baska, kao biber po pilavu, koliko lazemo sami sebe?
Stvarno, sve je laz, osim smrti.

Mr.Penguin

Post by Mr.Penguin » 22/01/2012 07:06

zaratustra wrote:A baska, kao biber po pilavu, koliko lazemo sami sebe?
Stvarno, sve je laz, osim smrti.
Ne laze svako, laz je da je svako isti. :D

Faruk

Post by Faruk » 22/01/2012 07:49

šta je sa patološkim lažovima? :D
ja znam jednog lika, koji stanuje u mom kvartu i laže na vagone
ne družimo se, ali ga sretnem pred pekarom, apotekom, na parkingu kad stružem led sa stakla
u tih minut i pol lik uspije slagati nevjerovatne stvari
fascinantno mi je to kako od :"dobro jutro komšija" dođe do "e jesam ti pričao kad sam ja g.... miss reggio Emilia-Romagna" ili "ti možda ne znaš, nisi to čuo, ali kakvu sam ja kafanu držao i koje sve tu dolazio" :lol:
što je nasmiješnije lik ima ženu, djecu, normalan posao

Mr.Penguin

Post by Mr.Penguin » 22/01/2012 08:44

Raspored wrote:U današnjem društvu laž je zapravo postala istina. Sistem vrijednosti, društvene norme i obrazac ponašanja nas tjera da govorimo laži kako bi se uklopili u društvo.
Hajde posao i prijatelji na stranu, zamislimo situaciju prvog izlaska sa djevojkom. Sjednete na kafu i ti njoj kažeš "Nisi baš pretjerano pametna, ne zarađuješ nešto posebno a imaš i 4 kg viška. Međutim, slatka si i imaš velike grudi pa se eto nadam da neću morati da te vodam po ovim kafama mjesec-dva dana prije nego mi daš."
Onda ona njemu iskreno kaže "Imam pored tebe još barem četvoricu momaka od kojih su dva oženjeni ali ako ćeš me paziti i kupovati mi šta poželim možda se povremeno i vidimo. Nisi baš moj tip ali vidim imaš para pa ćeš poslužiti".
Takav iskren izlazak bih volio vidjeti :lol:
:lol:

nihil_

Post by nihil_ » 22/01/2012 11:53

Faruk wrote:šta je sa patološkim lažovima? :D
ja znam jednog lika, koji stanuje u mom kvartu i laže na vagone
ne družimo se, ali ga sretnem pred pekarom, apotekom, na parkingu kad stružem led sa stakla
u tih minut i pol lik uspije slagati nevjerovatne stvari
fascinantno mi je to kako od :"dobro jutro komšija" dođe do "e jesam ti pričao kad sam ja g.... miss reggio Emilia-Romagna" ili "ti možda ne znaš, nisi to čuo, ali kakvu sam ja kafanu držao i koje sve tu dolazio" :lol:
što je nasmiješnije lik ima ženu, djecu, normalan posao
Joj imam i ja druga jednog, samo nesto petlja, uglavnom su zene u pitanju, izadjemo na vecer zacugamo se, u neka doba svi odemu kuci i on sutra dodje pa prica o nakim zenama od sinoc sto ih je on :dance:
:lol: :lol: :lol:

alica.k
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post by alica.k » 22/01/2012 13:43

moja dobra prijateljica strasno laze. al posto je znam vec dugo, znam i isfiltrirati te njene lazi, ma meni ne smeta, to je neki njen stit zbog kojeg se osjeca bolje. jesam joj par puta rekla da je odmah skuzim i da mi ne smeta, al nek ne pretjeruje (kad je u jedan dan otisla avionom u austriju, bila na operaciji koljena, vratila se, i sutra dosla u skolu. usput je avion naletio na nevrijeme, i ispustile su se one maske sa oksigenom i to...vrlo dramaticno).
ja pretpostavljam da tim ljudima fali nesto da im se desava u zivotu, pa onda izmisljaju. znam kad ima momka, il nesto sto joj preokupira zivot, onda se te lazi i smanje.

a sto se mene tice :) nije da ne volim da lazem, koliko je sto ne znam slagat, odma se sva zacrvenim u licu i spetljam se, pa mjenjam pricu, elem...nije dobra ideja da ista ozbiljnije lazem.

al one male lazi tipa "evo krecem" il "kasnim jer je bila guzva", to mi ne smeta ni kod koga, pa ni kod mene :)

Ma.Le.Na

Post by Ma.Le.Na » 22/01/2012 13:49

ja ne lazem :D
al fkt
meni je to...mrsko vala..
bilo je to daaaaaavno kad sam skontala da mi je to smor...da ne zelim izmisljati neke izlike..gluposti..da te na kraju laz vazda sustigne
skontala sam da mi nema smisla lagati..da ako neko ne moze prihvatiti tvoje misljenje onda ti i ne treba u zivotu
ne kazem da bas nikad nista vise ne slazem :D
ali u sustini to je vrlo vrlo malo
i nemam nekih problema zbog toga..valjda se ni ne nalazim u takvim situacijama u kojima moram lagati
istina lakse bi nekad bilo skinut prijatelje kad ne mozes izaci - "imam obaveza" i sl. ali meni se haman pa ni to ne da..
lijena sam za pamtit :lol:

Mr.Penguin

Post by Mr.Penguin » 22/01/2012 13:54

alica.k wrote:moja dobra prijateljica strasno laze. al posto je znam vec dugo, znam i isfiltrirati te njene lazi, ma meni ne smeta, to je neki njen stit zbog kojeg se osjeca bolje. jesam joj par puta rekla da je odmah skuzim i da mi ne smeta, al nek ne pretjeruje (kad je u jedan dan otisla avionom u austriju, bila na operaciji koljena, vratila se, i sutra dosla u skolu. usput je avion naletio na nevrijeme, i ispustile su se one maske sa oksigenom i to...vrlo dramaticno).
ja pretpostavljam da tim ljudima fali nesto da im se desava u zivotu, pa onda izmisljaju. znam kad ima momka, il nesto sto joj preokupira zivot, onda se te lazi i smanje.

a sto se mene tice :) nije da ne volim da lazem, koliko je sto ne znam slagat, odma se sva zacrvenim u licu i spetljam se, pa mjenjam pricu, elem...nije dobra ideja da ista ozbiljnije lazem.

al one male lazi tipa "evo krecem" il "kasnim jer je bila guzva", to mi ne smeta ni kod koga, pa ni kod mene :)
Mozda je morala imati operaciju u austrijskom vazdusnom prostoru sa hirurgom u avionu, to bi sve objasnilo. :lol:

Ujedam

Post by Ujedam » 22/01/2012 13:58

Želiš i osjećaš se super kad tebe lažu?!
Kladim se da je odgovor negativan.

E pa tako i ti kad drugima lažeš.. bolje reći istinu, kakva god da je, nego lagati..
Ja nikad ne lažem, i ponosna sam na sebe.

nihil_

Post by nihil_ » 22/01/2012 13:59

Ujedam wrote:Želiš i osjećaš se super kad tebe lažu?!

E pa tako i ti kad drugima lažeš.. bolje reći istinu, kakva god da je, nego lagati..
Nikad bas nikad? Ni male, sitne lazi? Ni bjele laze?

Ujedam

Post by Ujedam » 22/01/2012 14:01

nihil_ wrote:

Ama nikad, kad ti kažem. :)
Ili se meni priviđa ili ti mene pratiš :lol:

nihil_

Post by nihil_ » 22/01/2012 14:02

Ujedam wrote:
nihil_ wrote:

Ili se meni priviđa ili ti mene pratiš :lol:
Ma nes imam problem da povjerujem :D

:lol: :lol: pratim teeeeeeeeee, ispade ja neki uhoda
ma ne pratim ba neg smo izgleda upisani na istim temama

mrtva kokoš

Post by mrtva kokoš » 22/01/2012 14:02

laz koja nosi dobro je bolja od istine koja donosi razocarenje i tugu!! po meni...

Ujedam

Post by Ujedam » 22/01/2012 14:05

Ili se meni priviđa ili ti mene pratiš :lol:[/quote]

Ma nes imam problem da povjerujem :D

:lol: :lol: pratim teeeeeeeeee, ispade ja neki uhoda
ma ne pratim ba neg smo izgleda upisani na istim temama[/quote]

Ne znam ja, ja samo kažem ono što moje oči vide.
Možda smo upisani na iste teme a možda si ti ipak uhoda :lol:

Post Reply