PREPREKE SKLADNOM BRAKU I KAKO IH PREVAZICI

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#26 Re: PREPREKE SKLADNOM BRAKU I KAKO IH PREVAZICI

Post by krompir i riza »

Neke od prepreka :1. - idealiziranje braka kao takvog (žene se nafuraju na sapunice i bajke ,očekuju nemoguće i kad-tad se razočaraju. Brak nije sapunica i nije bajka,već nešto sasvim drugo. Muški se nafuraju na sex, strast, idealne fizičke proporcije ,ne vide dublje ni dalje od toga- kad se zasite jednog te istog (koliko god dobro bilo) traže nešto novo)
Rješenje: dobro odvagati prije ulaska u brak, biti svjestan svega što on kao takav nosi sa sobom, i dobrog i lošeg, malo proživjeti, sazreti, skontati prioritete u životu pa tek onda se obavezati na brak. Ovo naravno važi za oba spola.

2. - neodricanje od starih navika ( kafana, prečesti izlasci s društvom, diskoteke-karafeke, sjedeljke uz piće i šupljiranje..) jbg, brak i te stvari ne idu zajedno-kad tad partneru te stvari počnu smetati , osjeća se zapostavljeno ,krenu svađe, ubjeđivanja, prepirke. :-) sve ovo se mora prerasti prije ulaska u brak inače -tapija..

3- roditelji .. neka ih živih i zdravih 100 godina, nek su nam dovoljno blizu da se možemo obilaziti,pomagati itd ali nipošto da budu preblizu ili da živite zajedno . Fakat te više poštuju,manje je prostora za sukobe i neslaganja kad ste odvojeni. Ovako se fino svi požele, posjete, ispričaju i svako svojoj kući. Da ste 24 h zajedno kad tad bi neko puk'o, jbg,nekad čovjek mrzi sam sebe a da trpi još nekog ko je isto k'o i ti ustao na lijevu nogu..na-a

4.- neuvažavanje partnera - grozim se kad vidim da jedno ne ferma ono drugo ni 5% .. on/a priča ,pokušava nešto,daje prijedloge a drugo samo prst u uho i ''ko te jebe jarane, ima da bude po mom'' .. trpiće te neko vrijeme al' ima da pukne kad tad.. Sve, apsolutno sve se može dogovoriti, naći neka sredina kad se mišljenja razilaze, samo treba uvažiti partnera kao ravnopravnog, ispoštovati i njegovo mišljenje i ne biti džukac koji tjera samo svoje već nekad i popustiti kad skontaš da nisi upravu..


eh, ima toga još mali milion, meni trenutno ovo palo na pamet, i naravno . ovo je samo moje mišljenje.. univerzalno pravilo ne postoji, svi smo različiti - jedino su respekt i kompromis temelj svakog zdravog odnosa i bez toga ne ide .
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#27 Re: PREPREKE SKLADNOM BRAKU I KAKO IH PREVAZICI

Post by Trebam te »

Ne analizirajte svakodnevne sitnice koje vam se desavaju, vec prevazilazite ih i zivite zivot. :thumbup:
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#28 Re: PREPREKE SKLADNOM BRAKU I KAKO IH PREVAZICI

Post by Dr.Mr.Fr. »

samo pare care :lol:
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#29 Re: PREPREKE SKLADNOM BRAKU I KAKO IH PREVAZICI

Post by vazi »

Trebam te wrote:Ne analizirajte svakodnevne sitnice koje vam se desavaju, vec prevazilazite ih i zivite zivot. :thumbup:
u boldiranom i jeste caka, kako ih prevazilaziti? :D

interesantna razmisljanja, sve je to tu negdje...


simptomaticno je da dosta navedenog je vazno, ali nije sveobuhvatno u smislu da ne obuhvata vecinu.

Sta hocu reci? Znam(o) dosta brakova, uzeli se mladi, djeca bili i uspjeli. (ja prva, hhahahahhaaa udala se ni devetn'es punih nisam imala i evo , Boze podrzi, guramo 37. godinu braka :run: ) ; znam(o) i onih koji su se kasno uzeli i uvijek enkako povuci -potegni...Znam(o) siromasnih al' u ljubavi i slozi kao i bogatih al ne bismo se mijenjali za njihovu situVaciju...Znam(o) uspjesne i neuspjesne zajednice i odnose s roditeljima....to je , dakleM, cini mi se, sve relativno????

Ono sto moze svima biti zajednicko je mozda taj EGO kojega neki spomenuse, zatim nizak prag tolerancije i ne znam sta ono jos bijase pomenuto gore...

a ako je EGO, sta cemo s njim???? sta podrazumijevate pod tim?

tolerancija?

razmazenost?

Nizak nivo svijesti ?

...

rado bih se jos nadovezala na diskusiju al' imam posla...
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#30 Re: PREPREKE SKLADNOM BRAKU I KAKO IH PREVAZICI

Post by male_okice »

vazi wrote:
Trebam te wrote:Ne analizirajte svakodnevne sitnice koje vam se desavaju, vec prevazilazite ih i zivite zivot. :thumbup:
u boldiranom i jeste caka, kako ih prevazilaziti? :D

interesantna razmisljanja, sve je to tu negdje...


simptomaticno je da dosta navedenog je vazno, ali nije sveobuhvatno u smislu da ne obuhvata vecinu.

Sta hocu reci? Znam(o) dosta brakova, uzeli se mladi, djeca bili i uspjeli. (ja prva, hhahahahhaaa udala se ni devetn'es punih nisam imala i evo , Boze podrzi, guramo 37. godinu braka :run: ) ; znam(o) i onih koji su se kasno uzeli i uvijek enkako povuci -potegni...Znam(o) siromasnih al' u ljubavi i slozi kao i bogatih al ne bismo se mijenjali za njihovu situVaciju...Znam(o) uspjesne i neuspjesne zajednice i odnose s roditeljima....to je , dakleM, cini mi se, sve relativno????

Ono sto moze svima biti zajednicko je mozda taj EGO kojega neki spomenuse, zatim nizak prag tolerancije i ne znam sta ono jos bijase pomenuto gore...

a ako je EGO, sta cemo s njim???? sta podrazumijevate pod tim?

tolerancija?

razmazenost?

Nizak nivo svijesti ?

...

rado bih se jos nadovezala na diskusiju al' imam posla...
za mene je ego ako ne mozes nicije potrebe staviti barem nekad ispred svojih, nego samo gledas sebe i razmisljas tipa neka je meni dobro i bice po mom i onda je uredu, cim je malo drugacije odmah je problem. Mislim da je u vecini slucajeva bas ovaj beskompromizam problem jer niko ne zeli nimalo odstupiti od onoga sto on/ona hoce, niko ne zeli nekad jednostavno da ucuti i pusti drugu stranu da uradi nesto, nego svako bi da je iskljucivo po njegovome...cesto vidim takodjer da su ljudi veoma nerealni u ocekivanjima od svog partnera svi ganjaju neko savrsenstvo umjesto da pogledaju kako oni izgledaju i kako se ponasaju...ima mnogo stvari koje doprinose raspadu brakova i svega...pravilo je da pravila nema i sve je to dosta individualno. Ali takodjer ta komunikacija izmedju partnera lako se posvadjati ali treba znati sjesti ko ljudi i pricati...
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#31 Re: PREPREKE SKLADNOM BRAKU I KAKO IH PREVAZICI

Post by Not My Idea »

Prije je razvod bio nesto "nenormalno" i masa brakova je i opstala zahvaljujuci tome.
Danas je pak najnormalnija stvar i dosta bracnih parova pri prvim problemima kaze "Ma hajde, nismo ni prvi ni zadnji-razvest cemo se" i tako i bude. Mladi bracni parovi ne zele ili nemaju vremena ( :roll: ) radit na problemima nego odma-ajmo, svak svojoj kuci...
Ne kazem da je prije bilo bolje jer su ljudi trpili u braku, zbog sramote il cega vec al je sigurno bilo bolje...Ovi danas ne shvataju da je u braku uvijek bilo i bit ce problema, da se ne smije odustajati olako.
Kazem, ako ne ide-ne ide, boze moj al treba dat vremena braku, medjusobnim razlikama i problemima da se rijese.
Nisam udata al tako razmisljam i danas-sutra kad se udam, necu mahnito donosit odluke koje ipak ostavljaju prevelik uticaj na dalji zivot.
User avatar
ladyada
Posts: 1460
Joined: 05/04/2008 13:38
Location: Germany

#32 Re: PREPREKE SKLADNOM BRAKU I KAKO IH PREVAZICI

Post by ladyada »

krompir i riza wrote:Neke od prepreka :1. - idealiziranje braka kao takvog (žene se nafuraju na sapunice i bajke ,očekuju nemoguće i kad-tad se razočaraju. Brak nije sapunica i nije bajka,već nešto sasvim drugo. Muški se nafuraju na sex, strast, idealne fizičke proporcije ,ne vide dublje ni dalje od toga- kad se zasite jednog te istog (koliko god dobro bilo) traže nešto novo)
Rješenje: dobro odvagati prije ulaska u brak, biti svjestan svega što on kao takav nosi sa sobom, i dobrog i lošeg, malo proživjeti, sazreti, skontati prioritete u životu pa tek onda se obavezati na brak. Ovo naravno važi za oba spola.
sa ovim se slazem potpuno i kad mi kaze nema romantike u braku a ona vice na njega ko vola pa pitam se da li bi ti imala volje rijec progovorit vise sa tom osobom a kamoli leci u isti krevet .......i mislim da je razmazenost danas jedan veliki problem prije roditelji sve su radili sada treba partner i da donese i kupi i sredi .........i kad kaze da je umoran kako to pa moji rade to godinama i nikada se nisu zalili........
User avatar
Sir Jack Daniels
Posts: 72
Joined: 26/09/2011 18:41
Location: Praha

#33 Re: PREPREKE SKLADNOM BRAKU I KAKO IH PREVAZICI

Post by Sir Jack Daniels »

Subliminalne poruke u filmovima, muzici, okruzenju ! Masoni :evil:
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#34 Re: PREPREKE SKLADNOM BRAKU I KAKO IH PREVAZICI

Post by Zelena Carapa »

Sir Jack Daniels wrote:Subliminalne poruke u filmovima, muzici, okruzenju ! Masoni :evil:
ukinuti sex i grad! :D
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#35 Re: PREPREKE SKLADNOM BRAKU I KAKO IH PREVAZICI

Post by vazi »

notmayidea, i ja mislim da je dosta brakova prijasnjih generacija "opstalo" jer je razvod bio strasna sramota, ako se imalo drzalo do ugleda i nama porodice to se nije radilo :D

e sad mene interesuje je li bolje sacuvati brak, nije vazno jel' zbog obicaja ili nekog drugog razloga, pa makar se malo morali i odreci necega, tj je li za djecu tako bolje? Znam da su svi pCiKolozi uvijek savjetovali da je bolji zdrav razvod nego nezdrava zajednica i slazem s njima, ali ovdje mislim na one uobicajene, "svakodnevne " brakove a ne na ekstremno neprijatne...Dakle da li je bolje ocuvati brak zbog djece? Vecina nas (vas) je bila svjedokom nekih nesuglasica vasih roditelja koje su oni vjerovatno cesto , manje ili vise uspjesno, krili od vas..I sad, kad se okrenete unatrag, je li vam ipak draze da je brak ostao vec da su se razveli?

Lijepo je preci zajedno sve te uspone i padove pa onda konstatovati: hej, vec toliko i toliko godina da smo zajedno...to ipak nesto znaci, postajemo oslonac jedno drugome...Kao i sve ytako i brak treba graditi, nije to samo po sebi odmah konacna, trajna forma.

Ego je i po meni jedan od glavnih "KRIVACA" :D

Poslje svake zustrije svadje sigurno mozemo konstatovati, dok se malo glave ohlade, da smo mogli i bez toga. pa sto nam onda to iskustvo ne posluzi sljedecom prilikom pa cim hocemo da zaustimo nesto sto bi moglo zavrsiti raspravom izbrojimo do deset :D

nego interesantno, niko ne pomenu vino, kocku i mehanu 8-)
User avatar
Sir Jack Daniels
Posts: 72
Joined: 26/09/2011 18:41
Location: Praha

#36 Re: PREPREKE SKLADNOM BRAKU I KAKO IH PREVAZICI

Post by Sir Jack Daniels »

Zelena Carapa wrote:
Sir Jack Daniels wrote:Subliminalne poruke u filmovima, muzici, okruzenju ! Masoni :evil:
ukinuti sex i grad! :D

izbaciti izeta fazlinovica iz serije lud zbunjen ! ! ! muskarci se osjecaju ugorozeno dok njihove zene gledaju spomenutu seriju, a istrazivanja naucnika sa univerziteta Travnik ( :roll: ) pokazuju da je takvo ponasanje uzrok 42 % razvoda brakova u BiH :lol: :lol:
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#37 Re: PREPREKE SKLADNOM BRAKU I KAKO IH PREVAZICI

Post by wewa »

postoje brakovi koji 'opstaju' a vidis da se ljudi muce jedno s drugim, postoje brakovi koji pucaju na prvu.

najcesce propadaju brakovi sklopljeni bez previse razmisljanja, bez previse ljubavi, bez dovoljno spremnosti, zrelosti da se zivi udvoje. kad u nekom drustvu zaredaju vjencanja, bude i onih koji se vjencaju da se ne bi izdvajali iz raje. bude i puno brakova sklopljenih zbog neplanirane i nezeljene trudnoce - i takvi uglavnom brzo puknu...

postoje opet prepreke koje su zaista krupne i pitanje je treba li ih prevazilaziti. tu bi, za mene, spadali preljub, alkoholizam, ovisnost bilo koje vrste, nasilje. u proslosti je opstajalo mnogo brakova unatoc ovakvim problemima - meni je drago ako to danas nije slucaj, niko nije zasluzio da se pati.

moje je misljenje da se isplati u brak ulagati dok god postoji barem elementarna UZAJAMNA zelja za skladom i suzivotom. kad brak spadne na jedno, onda to vise nije brak i ne treba gubiti vrijeme pateci.
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#38 Re: PREPREKE SKLADNOM BRAKU I KAKO IH PREVAZICI

Post by vazi »

wewa wrote:postoje brakovi koji 'opstaju' a vidis da se ljudi muce jedno s drugim, postoje brakovi koji pucaju na prvu.

najcesce propadaju brakovi sklopljeni bez previse razmisljanja, bez previse ljubavi, bez dovoljno spremnosti, zrelosti da se zivi udvoje. kad u nekom drustvu zaredaju vjencanja, bude i onih koji se vjencaju da se ne bi izdvajali iz raje. bude i puno brakova sklopljenih zbog neplanirane i nezeljene trudnoce - i takvi uglavnom brzo puknu...

postoje opet prepreke koje su zaista krupne i pitanje je treba li ih prevazilaziti. tu bi, za mene, spadali preljub, alkoholizam, ovisnost bilo koje vrste, nasilje. u proslosti je opstajalo mnogo brakova unatoc ovakvim problemima - meni je drago ako to danas nije slucaj, niko nije zasluzio da se pati.

moje je misljenje da se isplati u brak ulagati dok god postoji barem elementarna UZAJAMNA zelja za skladom i suzivotom. kad brak spadne na jedno, onda to vise nije brak i ne treba gubiti vrijeme pateci.

u potpunosti se slazem , i meni je drago da brakovi vise ne opstaju posto - poto i kad se ne moze vise zajedno cao bay bay. Ljudski je grijesiti pa i u izboru partnera...

ali koja je prevencija tome? Sta uciniti da ne dodje tj da to budu rijetki slucajevi a ne opste prihvacen nacin rjesavanja bracnih problema, dakle sta uciniti preventivno da do toga ne dodje? Da ne dodje do "zahladjenja odnosa" da brak ne spadne na jedno?

u francuskoj npr za vjersko vjencanje postoji neka "obuka ", mislim da je tako i u BiH glede katolicke crkve , za ostale ne znam, e sad vlada donosi neki program slican tome i za civilna vjencanja a sve u cilju smanjivanja razvoda.

sjecam se kad sam radila birvaktile u vrticu pa djeca ciji su roditelji imali problema ili su se razvodili, na djecu je to ostavljalo traga i znam da su nas znali do suza dovesti...Kad otac dodje po dijete jer taj vikend je kod njega , pa taj petak kad on dodje po svoju kcerkicu i taj susret....suza suzu gonila kod vaspitacica :D
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#39 Re: PREPREKE SKLADNOM BRAKU I KAKO IH PREVAZICI

Post by wewa »

ima mnogo gorih trauma za dijete od razvoda.
ne znam sta bi bila dobra prevencija. tesko je o tome generalizirati...
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#40 Re: PREPREKE SKLADNOM BRAKU

Post by Truba »

vazi wrote:
Black swan wrote:ako mene pitate

radikalni marketing i reklame
od rodjenja do smrti kroz sve medije
to je prijedlog za popravljanje siruacije ili mislis da je to jedna od glavnih prepreka skladom braku? (izvini, izvukla sam pramenove pa sam haman ha plavusa :D )

@mima, a-ha, ona zauzeta na novoj teve pa mene zamolila da joj ovo odradim :D

nego sta imas reci na temu ;-)
od rođenja do smrti nas truju idejama kakav bi nam život trebao biti a pitanje je možemo li svi tako živjeti
i trebamo li svi tako živjeti...
ovdje prije svega mislim na materijalne stvari, konzumerizam i potrošačko društvo

može li svako biti vlasnik auta od 35.000 stana od 100 kvadrata medenog mjeseca na sejšelu i tako dalje...
sve to utiče na ljude kad se nađu u realnosti braka... a to su problemi problemi i samo problemi i njihovo zajedničko rješavanje

još jedan od problema je razmaženost jednog od bračnih parova... onda podrška koju bračni parovi imaju od svojih (tako da dijete više voli ujaka i ujnu od oca recimo... što direkt šteti braku roditelja i razbijanje bračne zajednice)

nije valjalo prije kad se udaje djevojka a njeni joj kažu ne vraćaj se nama ako zapne
a ne valja ni sad kad joj kažu ako šta zapne imaš se gdje vratiti :D

nisam u braku ali preko iskustava okolice vidim gdje su glavni problemi
pare
"ja želim"
"ja ne želim"
"ja zaslužujem"
i tako dalje...
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#41 Re: PREPREKE SKLADNOM BRAKU I KAKO IH PREVAZICI

Post by pustopoljina »

brak i treba da propadne kao institucija, da bi se ponovo izgradio- na postenijim odnosima.
ovakav kakav je- uglavnom je farsa koju jedno vrijeme izvode licemjerni ljudi (i prema sebi i prema drugima).
jesam za porodicu i za brak, nisam za masovno odgajanje djece u jaslicama...ali za neki drugaciji brak.
hocunecu
Posts: 1755
Joined: 25/09/2008 13:18

#42 Re: PREPREKE SKLADNOM BRAKU I KAKO IH PREVAZICI

Post by hocunecu »

pustopoljina wrote:brak i treba da propadne kao institucija, da bi se ponovo izgradio- na postenijim odnosima.
ovakav kakav je- uglavnom je farsa koju jedno vrijeme izvode licemjerni ljudi (i prema sebi i prema drugima).
jesam za porodicu i za brak, nisam za masovno odgajanje djece u jaslicama...ali za neki drugaciji brak.
apsolutno farsa :thumbup:

ispade da je takav odnos i brak utopija,bajka :roll:

prije svega mislim da bi mladi ljudi trbali koju godinu zivjeti sami pa onda ulaziti u brak, udaju/zene se iz roditeljske kuce gdje je vecini skoro pa sve na gotovo, i onda kad im padne na glavu svakodnevnica koja nije nimalo romanticna, partner kriv
a da zive sami malo bez icije pomoci onda bi partnera dozivljavali kao pomoc,upravo kao partnera sto i jeste a ne nekog suprotstavljenog
to sto se tehnickog dijela tice :D
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#43 Re: PREPREKE SKLADNOM BRAKU I KAKO IH PREVAZICI

Post by Zelena Carapa »

tehnicar si, nema sta :D
hocunecu
Posts: 1755
Joined: 25/09/2008 13:18

#44 Re: PREPREKE SKLADNOM BRAKU I KAKO IH PREVAZICI

Post by hocunecu »

Zelena Carapa wrote:tehnicar si, nema sta :D
:kravata: :D
User avatar
dr.Gonzo
Posts: 1543
Joined: 11/03/2009 17:08

#45 Re: PREPREKE SKLADNOM BRAKU I KAKO IH PREVAZICI

Post by dr.Gonzo »

Po mom misljenju, najveca prepreka skladnom braku su osobe koji se upustaju u brak, a da nisu rascistili neke bitne stvari sami sa sobom. A takvih je jako puno :)
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#46 Re: PREPREKE SKLADNOM BRAKU I KAKO IH PREVAZICI

Post by Zelena Carapa »

dr.Gonzo wrote:Po mom misljenju, najveca prepreka skladnom braku su osobe koji se upustaju u brak, a da nisu rascistili neke bitne stvari sami sa sobom. A takvih je jako puno :)
E pa ne mozes tako, moras nam reci koje su to stvari? :D
pippi_sunce
Posts: 55
Joined: 12/05/2011 14:23

#47 Re: PREPREKE SKLADNOM BRAKU

Post by pippi_sunce »

Danas se ljudi razvode, i lijepi razvode ako nemoze! Sta najvise utice to jeste sledece:

Facebook, chatovi, itd. Mislim da smo manje danas spremni da izdrzimo bilo sta. ( Nedaj boze nasilja u bilo kojem smislu, tada treba covjek da se razvede) ali danas se ljudi i zbog najmanje sitnice razvode. :sax:
Last edited by pippi_sunce on 08/10/2011 13:37, edited 1 time in total.
pippi_sunce
Posts: 55
Joined: 12/05/2011 14:23

#49 Re: PREPREKE SKLADNOM BRAKU I KAKO IH PREVAZICI

Post by pippi_sunce »

Zelena Carapa wrote:
dr.Gonzo wrote:Po mom misljenju, najveca prepreka skladnom braku su osobe koji se upustaju u brak, a da nisu rascistili neke bitne stvari sami sa sobom. A takvih je jako puno :)
:dance: slazem se u potpunosti! :thumbup:
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#50 Re: PREPREKE SKLADNOM BRAKU I KAKO IH PREVAZICI

Post by ljubav_aha »

vox-populi wrote:Eto odjednom sada brak ne valja, sistem ga rusi, bla bla...Brak je rijetko bio onaj idealni koncept gdje boy meets a girl, gets married and they live happily ever after. Ranije je to samo izgledalo tako, prvenstveno zbog toga sto je ranije zena bila u totalno podredjenom polozaju, ekonomski zavisna, bez prava na svoje misljenje i odlucivanje. Plus, sredina nije dozvoljavala da se brakovi rasturaju, bez obzira kakvo je stanje vladalo izmedju supruznika. Zena se "(pro)davala" u muzevlju kucu i postajala dio njegove svojine. Kao takva i nije mogla traziti neka prava ili ne d'o bog jednakost u braku i bracnim/seksualnim odnosima.

Danas je to malo drugacije, uglavnom zbog manje-vise uspostavljene jednakosti medju polovima, nezavisnosti zene, generalnom sazrijevanju drustva. Da li to mijenja brak kao instituciju? Naravno da da, ali to je neizbjezno. Mozda se ni meni taj proces ne svidja, ali takav je kakav je.

Ko je bio u duzim vezama zna da nakon odredjenog vremena ako nista strast se stisa. Emocije mogu ali i ne moraju otici na neki drugi nivo. Veliki broj danasnjih brakova je jednostavno spoj neke koristi sa obje strane, posebno ako su tu djeca.

Naravno, ovo je sve malo generalizirano, izuzetci postoje.

:thumbup: :lol: :-D
Post Reply