Preporuka za pvc stolariju?

crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#51 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by crveni_makovi »

Qler wrote: 22/07/2022 21:20 Evo ponude, kasnije su došli uzeli tačne mjere pa je došlo još malo skuplje, zato nisam slikao cijenu :) jer nije tačna svakako 😊
Jesi li zadovoljan kako su odradili posao sad kad je sve pretpostavljam ugradjeno? Ja sam bila nedavno kod njih u Vrapcicima i ostavili su mi dobar utisak. Uzimala sam ponudu od nekoliko firmi za ugradnju vise velikih staklenih portala i prozora i oni su mi dali najpovoljniju ponudu pa kontam da cu od njih i kupiti sve.
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#52 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by Qler »

od mene onako realno dobra 8,5 mozda i 9 od 10 ocjena. Nekih sitnica, ali su se momci trudili da ne naprave zijan, da sve fino upasuju, da sve bude kako treba. Sve u svemu, preporucio bi ih.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#53 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by dr_Evil »

crveni_makovi wrote: 06/09/2022 10:49
Qler wrote: 22/07/2022 21:20 Evo ponude, kasnije su došli uzeli tačne mjere pa je došlo još malo skuplje, zato nisam slikao cijenu :) jer nije tačna svakako 😊
Jesi li zadovoljan kako su odradili posao sad kad je sve pretpostavljam ugradjeno? Ja sam bila nedavno kod njih u Vrapcicima i ostavili su mi dobar utisak. Uzimala sam ponudu od nekoliko firmi za ugradnju vise velikih staklenih portala i prozora i oni su mi dali najpovoljniju ponudu pa kontam da cu od njih i kupiti sve.
Ho pa nisam znao da si ti moje gore list. Idi u Staklorad kod nas i ne eksperimentisi, mozes i u AB-Neretva, nemoj samo u Djonke, tamo su najgori, a cijenom nisu bas konkurentni. Imam iz Staklorada Alu I PVC verziju, SALAMANDER zeleni profili extra! Nemoj da se zeznes pa kupis sta jeftinije.

Imam od Djonke Winhouse i od Djonke one ko Njemacke sa 7 komora, iskreno ne znam koji su gori :D mozda je Winhouse cak i bolji. I da, imam jako puno otvora :S
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#54 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by crveni_makovi »

Hvala @Qler

Moje gore listu, mislim da se ovdje ne radi o Đonki. U ovoj firmi su dosta profesionalni i svidjeli su mi se proizvodi u izložbenom. Pošto sam krenula u vrlo opsežan projekat s puno rušenja i mijenjanja koncepta čitavog postojećeg prostora idem s nekim srednjim varijantama svega. Ovi iz Vrapčića su mi dali ponudu na 7000 i to mi se uklapa u budžet za tu namjenu.
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#55 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by Qler »

Ja sam uzeo 7 komora, 3 stakla, 86mm meni se cini sirina profila... alu roletne vani, one integrisane u prozor, i na svakom prozoru jedno krilo da ima komarnik (tri fixna i jedan rolo)... Sad cemo da vidimo kad zima dodje je li se isplatilo uzimati to.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#56 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by crveni_makovi »

Sretno s tim. I ja cu uzeti iz te firme nesto slicno pa sta bude, isto s tim roletnama i komarnicima. Moj prostor je u dosta tihom okruzenju i dosad je bilo pretoplo zimi. Ja nikad prije nisam imala priliku vidjeti sta su i kako su lijepi ti komarnici jer sam na kuci postavljala neka primitivnija rjesenja. Prvobitno ih nisam planirala ali su mi se bas dopali.
MAha
Posts: 326
Joined: 26/12/2002 00:00

#57 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by MAha »

Da se oglasim na temi. Iskustvo upravo prozivljeno. Upravo prikupljam ponude od nekoliko firmi za pvc stolariju za kucu. Uzeo mjere, napravio slike, poslao. Sve firme, odnosno ljude sa kojima sam pricao sam zamolio da mi navedu i katakteristike koje se ticu toplotne i zvucne izolacije date ponude. Tako sqm uradio i sa firmom Duo mont Zenica, razgovarao sa gdjom Edinom ( poslije cu saznati direktorica, a cini se da joj je muz vlasnik), provjerio jel sve jasno kod dostavljenih podataka, ljubazno saslusala, dobicete ponudu itd. . dobijem ponudu ubrzo, ali pogresnu ( pogresne dimenzije, broj otvora, nema ponude zq roletne, nema karakteristika). Zovem da kazem da su pogrijesili, dadne mi Edina broj gospodje koja radi ponude. Nazovem ja i zaista ljubazno gospodja saslusa i zapisa koje su dimenzije i koliko otvora, da hocu i roletne itd (nije joj izgleda prenijela ispravno). Zamolim da mi se u ponudi navede toplotna i zvucna izolacija. Tu gdja zamuca, evo moram provjeriti u komp, ne radi mi program trenutno itd. Rekoh nije problem sutra prekosutra ne morate mi sada. Sutra me zove direktorica Edina, eto dobicete ukupnu cijenu, pa da idemo dalje. Prilicno temperamentno. Rekoh ali nisam dobio ispravnu ni potpunu ponudu, pa dobicete sad ukupnu cijenu, imate u staroj ponudi ostalo ( sad vec malo ljutito Edina). Ali nema ( izmedju ostalog) navedena karakterisyika toplotne i zvucne izolacije ( ja se jadan pravdam, potpuno nerealna situacija), kaze pa ne mozemo mi toliko vremena trosit na svaku ponudu, nasi su ljudi na terenu, rade, ne mozrmo mi cekat, veli Edina (wtf, kakve to veze ima sa ponudom), nego treba odmah reagovat, ide avans,izlazak na teren mjerenje, izrada. Ali nemam ponudu gospodjo (sad vec malo vidim dq je " gospodja" presla mjeru). Pa sad vam kazem, dobicete cijenu. Sad vec "ocajnicki" kazem molim vas i toplotnu i zvucnu izolaciju. Kaze "gdja" to vam zavisi kakva je kuca, imal fasadu, stiropor. Ja slusam i ne mogu da vjerujem. Pa zena ne zna o cemu prica, ili me pravi totalnom budalom ( za ovo drugo nema razloga, trazio potpuno normalnu, uobicajenu za taj proizvod informaciju). Rekoh, nije tako, ovo se odnosi na sam prozor ( Uf, U frame okvir, Ug, U glass staklo, Uw window ukupna toplotna izolacija cijelog prozora), i dobio sam taj, podatak i od drugih ponudjaca. E tu Edina puce skroz, ma nek vam drugi salju ponude, od nas jr necete dobiti, i prekide poziv.
Prvo u blagom soku, potom skontam nije jadna kriva sto ne zna al sto ne pita u firmi ko zna (ako iko zna, ne zna ova sto pravi ponude, ne zna dirrktorica, mozda neki tehnicar, ako ga imaju uopce). Uglavnom, neprijatno iskustvo, ali opet bolje da je tu zapelo, nego ne daj Boze sa sam prihvatio ponudu, a ne znam sta dobijam. Ako je direktorica tako "strucna" ( i u prodaji i u tehnologiji) onda je logicno se zapitati, sta je sa ostalim i na sta bi to na kraju licilo.
citroen xm
Posts: 18139
Joined: 17/04/2012 22:57

#58 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by citroen xm »

Zna ona dobro o čemu ti pričaš, ali vjerovatno radi sa lošim materijalom pa izbjegava da daje podatke. A ljudi kada se nađu u bezizlaznoj situaciji postaju drski, ratoborni, bezobrazni što samo ide u prilog činjenici da u BiH danas svako može biti "gazda".

Tebe je otkačila drčno zato što zna da na tebe jednog dolazi 100 kupaca koje će privući vjerovatno nešto povoljnija cijena u odnosu na kvalitetnije i ozbiljnije ponuđače. Uz povoljniju ponudu će ići i neki slatkorječiv opis i moći će sve dok im ne uzmu pare i ne ugrade stolariju, a posle okači mačku o rep i standarde i garanciju.
gidra
Posts: 3576
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#59 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by gidra »

Ispisan ovoliki tekst bukvalno nizasta, trazi bezveznu informaciju koja je dostupna uz par klikova na internetu.
Mogao rijesit u dvije recenice a ne glumiti drkadziju i pametologa.
Fino pita svaku firmu od koje hoće ponudu, sa kojim profilom radite i koji okov ugrađujete, gospoja kaze imamo Aluplast Ideal 5000 ili Rehau taj i taj, Salamnder itd, okov GU itd. Ode na net i vidi tehničke specifikacije profila ili okova koji mu je u ponudi i sva priča završena. Jer na svakoj ponudi je naznačen profil i okov, što je sasvim dovoljno.

Ne prave naše firme profile. Režu i sklapaju ili Njemacke, Poljske ili Turske, a tehnicke informacije i specifikacije za svaki proizvod su dostupne na netu.
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#60 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by baja »

herceg loši majstori i ugradnja. a prozori nisu losi.
User avatar
N.N.
Posts: 3029
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#61 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by N.N. »

Taj Duo Mont u Ze vazi za finu i kvalitetnu firmu.
Haris je vlasnik men'se cini.
Radili su nama 2018. jedan stan stolariju.

Mada, sa takvom konverzacijom, i ja bih je izbjegao. Neka se materi svojoj razvlaci po telefonu kobila :D
moimoi
Posts: 4705
Joined: 01/07/2006 12:59

#62 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by moimoi »

Mi smo pokusali obici par “firmi”, ove sto su blize Sarajevu, cim bi vidjeli da im je salon u privatnom objektu tj kuci..odustali smo. Na kraju Saplast… platis vise ali je barem ozbiljna firma.
Becky7
Posts: 857
Joined: 25/11/2017 16:31

#63 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by Becky7 »

Da li je neko imao iskustva sa Uni product ? Trebala bi da zamjenim prozor u spavacoj sobi ono dva prozora jedan manji, a drugi je veci nista veliko znaci plus komarnik, ali mi treba da su kvalitetni jer ovi sad nisu dobro ugradjeni i posla mi je kisa zid da natapa sinoc…
P.s. Ne znam gdje su ovo radjeni stan je kupljen sa novim prozorima..
m94n
Posts: 136
Joined: 20/11/2020 17:22

#64 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by m94n »

Ima li neko iskustva sa Aluplastom, prozori 5000 ili 7000 i portali Smart slide?
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#65 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by JoseMujica »

Ideal Kakanj...preporuka iz ličnog iskustva
User avatar
mayab
Posts: 27188
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#66 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by mayab »

JoseMujica wrote: 03/01/2024 14:18 Ideal Kakanj...preporuka iz ličnog iskustva
A kakvi su cjenovno , recimo u odnosu na Saplast?
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#67 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by JoseMujica »

mayab wrote: 31/03/2024 07:34
JoseMujica wrote: 03/01/2024 14:18 Ideal Kakanj...preporuka iz ličnog iskustva
A kakvi su cjenovno , recimo u odnosu na Saplast?
puno jeftiniji
pa_djes_ba
Posts: 9
Joined: 04/09/2023 11:20

#68 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by pa_djes_ba »

Jel imao neko iskustva sa firmom Alu-Roll iz Gracanice. Dali su mi dobru ponudu, koriste Salamander profile, GU okovi, ojacanja 2mm zeljezna, 6 komora, 3 stakla, 3 dihtunga i na to bi isle roletne.
Dosad su jeftiniji za oko 1000KM od ostalih firmi iz Sarajeva koje su mi poslale ponudu (nisu jos svi odgovorili).

E sad s obzirom da sam ja iz Sarajeva, daleko mi je ici u Gracanicu da ja licno vidim ko su oni, kako rade, kakvi su prozori itd, pa ako je neko radio s njima volio bih procitati iskustva.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5641
Joined: 04/08/2020 19:22

#69 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by -Chesterfield- »

pa_djes_ba wrote: 01/04/2024 14:13 Jel imao neko iskustva sa firmom Alu-Roll iz Gracanice. Dali su mi dobru ponudu, koriste Salamander profile, GU okovi, ojacanja 2mm zeljezna, 6 komora, 3 stakla, 3 dihtunga i na to bi isle roletne.
Dosad su jeftiniji za oko 1000KM od ostalih firmi iz Sarajeva koje su mi poslale ponudu (nisu jos svi odgovorili).

E sad s obzirom da sam ja iz Sarajeva, daleko mi je ici u Gracanicu da ja licno vidim ko su oni, kako rade, kakvi su prozori itd, pa ako je neko radio s njima volio bih procitati iskustva.
@zippoo87 i ja smo ovdje palamudili malo o stolariji.
viewtopic.php?t=36973&start=1125
Moguće da je to ista firma gdje je zipoo kupovao?
zippoo87
Posts: 15654
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#70 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by zippoo87 »

pa_djes_ba wrote: 01/04/2024 14:13 Jel imao neko iskustva sa firmom Alu-Roll iz Gracanice. Dali su mi dobru ponudu, koriste Salamander profile, GU okovi, ojacanja 2mm zeljezna, 6 komora, 3 stakla, 3 dihtunga i na to bi isle roletne.
Dosad su jeftiniji za oko 1000KM od ostalih firmi iz Sarajeva koje su mi poslale ponudu (nisu jos svi odgovorili).

E sad s obzirom da sam ja iz Sarajeva, daleko mi je ici u Gracanicu da ja licno vidim ko su oni, kako rade, kakvi su prozori itd, pa ako je neko radio s njima volio bih procitati iskustva.
Imam ja...prije 2 godine su mi radili ali evo do prije par dana sam i ja mislio da koriste Salamander profile ali to nije tacna informacija...tacnije koriste profile Brugmann,koji nemaju veze sa Salamanderom ali je Salamander kupio ovu firmu,jer Brugmann radi jeftine profile,pa da imaju i to u ponudi. A ovi sto prodaju stolariju,vole reci da koriste Salamander ali eto,nije to Salamander. Salamander profili bi bili barem dva puta skuplji,kao sto su i Veka.Evo ja dobio ponudu za Brugman od Alu-Roll i Veka od druge firme...jedni 3300 KM a Veka 7000 KM :D
A ono sto mogu reci nakon 2 godine koristenja tih profila je da sam ja licno zadovoljan,zimi odlicna izolacija a odlicna je i zvucna izolacija,buka izvana se ne cuje nikako.
Ja sam zadovoljan i ugradnjom,nisu mi nista ostetili ...a evo sutra cu bas naruciti ponovo kod njih stolariju,za gornji sprat.
-Chesterfield- wrote: 01/04/2024 15:02
pa_djes_ba wrote: 01/04/2024 14:13 Jel imao neko iskustva sa firmom Alu-Roll iz Gracanice. Dali su mi dobru ponudu, koriste Salamander profile, GU okovi, ojacanja 2mm zeljezna, 6 komora, 3 stakla, 3 dihtunga i na to bi isle roletne.
Dosad su jeftiniji za oko 1000KM od ostalih firmi iz Sarajeva koje su mi poslale ponudu (nisu jos svi odgovorili).

E sad s obzirom da sam ja iz Sarajeva, daleko mi je ici u Gracanicu da ja licno vidim ko su oni, kako rade, kakvi su prozori itd, pa ako je neko radio s njima volio bih procitati iskustva.
@zippoo87 i ja smo ovdje palamudili malo o stolariji.
viewtopic.php?t=36973&start=1125
Moguće da je to ista firma gdje je zipoo kupovao?
Jeste ,to su ti...koji su meni radili prije 2 godine a evo izgleda ce i ove godine. Odlucio sam se opet ove profile uzeti ali sestokomorne,te najbolje iz njihove ponude sto imaju.
Dobio sam ponudu i za Veka Softline profile...ali cijena zara :D
Ovi isti prozori bi me izasli 7000 KM sa Veka profilima,sto mi je puno...mislim imam pare ali mislim da ti profili nisu toliko bolji,obzirom da evo vec koristim ove prozore i nemam nikakvih zamjerki.
Post Reply