Preporuka za nadmadrac

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Naslovnica
Posts: 27934
Joined: 20/03/2013 15:38

#26 Re: Preporuka za nadmadrac

Post by Naslovnica »

Ma uvijek su neki lafo popusti, a to su ustvari neke realne cijene, bez ikakvog popusta.
Marketing tipa Jyska i sl.
Mislim da je ovaj što smo mi kupili bio 179 KM, 200x160.
Sva sreća pa petometrom izmjerih dimenzije kreveta prije kupovine, za svaki slučaj. Dimenzije su bile 160x200, a ne 180x200.
Kupila supruga krevet i madrac dok sam ja bio u inostranstvu, godinama mi govorila da je kupila ovu veću dimenziju, hahahaha...
Na šta li je skršila onih 20 cm razlike, Bog te pit'o....
:lol:
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#27 Re: Preporuka za nadmadrac

Post by Boemica »

Pa jest :lol: Ali ima ljudi pa se zalete i kupe nešto na 30% popusta recimo.

Ja sam prije ne znam ni ja kol'ko, kupila svima u kući one anatomske jastuke, jeftinijeg a boljeg jastuka još nisam imala.

Jedino bratu morali uzet onaj sa prirodnim kaučukom, na njega kažu nikad nema popusta :run:
ucenik1234
Posts: 930
Joined: 06/11/2012 22:10

#28 Re: Preporuka za nadmadrac

Post by ucenik1234 »

Interesuju me iskustva ljudi s jysk nadmadracima, gledao sam cijene malo su visoke, da li stvarno vrijedi 200-300KM dati za GOLD seriju? Kakve su ostale serije Basic i neka izmedju?
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#29 Re: Preporuka za nadmadrac

Post by zlo zlo »

ucenik1234 wrote:Interesuju me iskustva ljudi s jysk nadmadracima, gledao sam cijene malo su visoke, da li stvarno vrijedi 200-300KM dati za GOLD seriju? Kakve su ostale serije Basic i neka izmedju?
nemam blage oko nadmadraca ali ako je kao i s madracima onda izbjegavaj, zašto, recimo kad kreneš uspoređivati kvalitetu spužvi, broj opruga po metru itd, kvaliteta je stvarno jadna, i kad je onaj kao fol popust, za iste pare dobiješ bolju kvalitetu kod moj san.
kad ti u madrac za odrasle, i to madrac kao više serije stave broj opruga koji je po standardu predviđen za djecu, nemamo što pričati.

ne vjerujem ni da je kod nadmadraca bolje.
ucenik1234
Posts: 930
Joined: 06/11/2012 22:10

#30 Re: Preporuka za nadmadrac

Post by ucenik1234 »

zlo zlo wrote:
ucenik1234 wrote:Interesuju me iskustva ljudi s jysk nadmadracima, gledao sam cijene malo su visoke, da li stvarno vrijedi 200-300KM dati za GOLD seriju? Kakve su ostale serije Basic i neka izmedju?
nemam blage oko nadmadraca ali ako je kao i s madracima onda izbjegavaj, zašto, recimo kad kreneš uspoređivati kvalitetu spužvi, broj opruga po metru itd, kvaliteta je stvarno jadna, i kad je onaj kao fol popust, za iste pare dobiješ bolju kvalitetu kod moj san.
kad ti u madrac za odrasle, i to madrac kao više serije stave broj opruga koji je po standardu predviđen za djecu, nemamo što pričati.

ne vjerujem ni da je kod nadmadraca bolje.
Razlika je u debljini, tacno je da isto kostaju ali u JYSK-u za isti novac dobijes 8cm debljinu a u MojSan 4cm. Neko gleda i to...
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#31 Re: Preporuka za nadmadrac

Post by zlo zlo »

ucenik1234 wrote:
zlo zlo wrote:
ucenik1234 wrote:Interesuju me iskustva ljudi s jysk nadmadracima, gledao sam cijene malo su visoke, da li stvarno vrijedi 200-300KM dati za GOLD seriju? Kakve su ostale serije Basic i neka izmedju?
nemam blage oko nadmadraca ali ako je kao i s madracima onda izbjegavaj, zašto, recimo kad kreneš uspoređivati kvalitetu spužvi, broj opruga po metru itd, kvaliteta je stvarno jadna, i kad je onaj kao fol popust, za iste pare dobiješ bolju kvalitetu kod moj san.
kad ti u madrac za odrasle, i to madrac kao više serije stave broj opruga koji je po standardu predviđen za djecu, nemamo što pričati.

ne vjerujem ni da je kod nadmadraca bolje.
Razlika je u debljini, tacno je da isto kostaju ali u JYSK-u za isti novac dobijes 8cm debljinu a u MojSan 4cm. Neko gleda i to...

pusti debljinu, imala sam jedan od 7 cm, 4ili 5cm obične spužve, i na to 2-3cm pjene, katastrofa, samo upadaš, najbolji je 3-4cm čiste memorijske pjene, drugo je sve prodaja muda pod bubrege i onda od te 3-4cm pjene usporediš kvalitetu pjene, 30 kila kubnom metru je niže kvalitete, kako taj broj raste raste i kvaliteta, to je jedina usporedba koja treba :D
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#32 Re: Preporuka za nadmadrac

Post by BJB »

Mogu pisati samo o Dormeo nadmadracima i Mojsan..Dormeo je sranje totalno. Nafurana priča, samo suplja reklama i zavaljivanje raje..
Od Dormeo madraca sam se toliko znojila i zimi i ljeti da sam ga proslijedila i zamijenila Moj san nadmadracem kojim sam stvarno prezadovoljna..
Ne tripujem da me drma klimaks, ne znojim se k'o luda. Navlaka mu je puno bolja..Istina kupila sam onaj olive oil ili tako nesto...Jastuk mi je bio los, pa sam ga proslijedila, a kupila novi u Jysku, kojim sam relativno zadovoljna..
Sljedece je zamijeniti Dormeo madrac nekim iz bolje serije Moj san madraca..Starci htjeli da kupe Dormeo nadmadrace sebi, odgovorila sam ih -kupice Moj san oboje.
probook
Posts: 4595
Joined: 13/10/2013 22:38

#33 Re: Preporuka za nadmadrac

Post by probook »

BJB wrote:Mogu pisati samo o Dormeo nadmadracima i Mojsan..Dormeo je sranje totalno. Nafurana priča, samo suplja reklama i zavaljivanje raje..
Od Dormeo madraca sam se toliko znojila i zimi i ljeti da sam ga proslijedila i zamijenila Moj san nadmadracem kojim sam stvarno prezadovoljna..
Ne tripujem da me drma klimaks, ne znojim se k'o luda. Navlaka mu je puno bolja..Istina kupila sam onaj olive oil ili tako nesto...Jastuk mi je bio los, pa sam ga proslijedila, a kupila novi u Jysku, kojim sam relativno zadovoljna..
Sljedece je zamijeniti Dormeo madrac nekim iz bolje serije Moj san madraca..Starci htjeli da kupe Dormeo nadmadrace sebi, odgovorila sam ih -kupice Moj san oboje.
Sve firme koje furaju agresivan marketing i 50% snizenje tokom cijele godine treba izbegavati
probook
Posts: 4595
Joined: 13/10/2013 22:38

#34 Re: Preporuka za nadmadrac

Post by probook »

Je li neko koristio ovaj Aloe Vera nadmadrac, vidim sad im povoljna cijena.
Najvise me brine da li grije ljeti i da li se od njega pojacano znoji?
probook
Posts: 4595
Joined: 13/10/2013 22:38

#35 Re: Preporuka za nadmadrac

Post by probook »

Kakvi su ovi nadmadraci? Pise samo memory pjena, da li se od toga tijelo znoji?

https://www.olx.ba/artikal/43887256/alo ... dimenzija/
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66225
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#36 Re: Preporuka za nadmadrac

Post by _BataZiv_0809 »

Uprati akciju na Jysku, oni su top.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3651
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#37 Re: Preporuka za nadmadrac

Post by anex »

BJB wrote: 27/08/2019 21:22 Mogu pisati samo o Dormeo nadmadracima i Mojsan..Dormeo je sranje totalno. Nafurana priča, samo suplja reklama i zavaljivanje raje..
Od Dormeo madraca sam se toliko znojila i zimi i ljeti da sam ga proslijedila i zamijenila Moj san nadmadracem kojim sam stvarno prezadovoljna..
Ne tripujem da me drma klimaks, ne znojim se k'o luda. Navlaka mu je puno bolja..Istina kupila sam onaj olive oil ili tako nesto...Jastuk mi je bio los, pa sam ga proslijedila, a kupila novi u Jysku, kojim sam relativno zadovoljna..
Sljedece je zamijeniti Dormeo madrac nekim iz bolje serije Moj san madraca..Starci htjeli da kupe Dormeo nadmadrace sebi, odgovorila sam ih -kupice Moj san oboje.
Ovo za Dormeo mogu samo potvrditi.
Sranje do kraja....žali Bože para.
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#38 Re: Preporuka za nadmadrac

Post by BJB »

probook wrote: 08/09/2019 20:37
BJB wrote:Mogu pisati samo o Dormeo nadmadracima i Mojsan..Dormeo je sranje totalno. Nafurana priča, samo suplja reklama i zavaljivanje raje..
Od Dormeo madraca sam se toliko znojila i zimi i ljeti da sam ga proslijedila i zamijenila Moj san nadmadracem kojim sam stvarno prezadovoljna..
Ne tripujem da me drma klimaks, ne znojim se k'o luda. Navlaka mu je puno bolja..Istina kupila sam onaj olive oil ili tako nesto...Jastuk mi je bio los, pa sam ga proslijedila, a kupila novi u Jysku, kojim sam relativno zadovoljna..
Sljedece je zamijeniti Dormeo madrac nekim iz bolje serije Moj san madraca..Starci htjeli da kupe Dormeo nadmadrace sebi, odgovorila sam ih -kupice Moj san oboje.
Sve firme koje furaju agresivan marketing i 50% snizenje tokom cijele godine treba izbegavati
Čim mogu podnijeti 50% popusta, znači da to što uvaljuju ljudima ne vrijedi ni približno onoj cijeni koju stave..
Mislm pretis lonac u topshopu koji košta 200KM, lupam cifru, i za 100KM je preskup.. :run:
@anex, zato sve što kupujem-prvo pogledam recenzije-ako vidim da 10 ljudi napise da nesto ne valja, odustajem..Fine pare čovjek sebi uštedi tako.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5642
Joined: 04/08/2020 19:22

#39 Re: Preporuka za nadmadrac

Post by -Chesterfield- »

Naslovnica wrote: 21/10/2018 12:59 Da se javim obzirom da sam pokretač teme.
Odabrali smo Vitapur Bamboo 3.5 cm čiste memo pjene.
Od mene preporuka.
Ustajem bez problema, bez bolova u kukovima i sl.
Sve 5.
:thumbup:
Piše da je Bamboo 5 cm.
Da nisi možda mislio na kamilicu?
https://www.vitapur.ba/spavaca-soba/nad ... momile-3-1
Naslovnica
Posts: 27934
Joined: 20/03/2013 15:38

#40 Re: Preporuka za nadmadrac

Post by Naslovnica »

-Chesterfield- wrote: 17/09/2022 22:46
Naslovnica wrote: 21/10/2018 12:59 Da se javim obzirom da sam pokretač teme.
Odabrali smo Vitapur Bamboo 3.5 cm čiste memo pjene.
Od mene preporuka.
Ustajem bez problema, bez bolova u kukovima i sl.
Sve 5.
:thumbup:
Piše da je Bamboo 5 cm.
Da nisi možda mislio na kamilicu?
https://www.vitapur.ba/spavaca-soba/nad ... momile-3-1
Jarane, kupio sam ga prije 4 godine i bio je upravo taj koji sam napisao.
Možda su u međuvremenu nešto promijenili, ali prije 4 godine je bilo tako kako sam napisao.
Možda u naredne 4 godine ne bude ni bamboo, ni kamilica, nego nana. :lol:
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5642
Joined: 04/08/2020 19:22

#41 Re: Preporuka za nadmadrac

Post by -Chesterfield- »

Naslovnica wrote: 18/09/2022 05:52
-Chesterfield- wrote: 17/09/2022 22:46

Piše da je Bamboo 5 cm.
Da nisi možda mislio na kamilicu?
https://www.vitapur.ba/spavaca-soba/nad ... momile-3-1
Jarane, kupio sam ga prije 4 godine i bio je upravo taj koji sam napisao.
Možda su u međuvremenu nešto promijenili, ali prije 4 godine je bilo tako kako sam napisao.
Možda u naredne 4 godine ne bude ni bamboo, ni kamilica, nego nana. :lol:
Sada je izgleda aktuelna lavanda. :lol:

Na OLX-u ide i jastuk gratis. :D

Image
bogata_sirotinja
Posts: 624
Joined: 10/09/2021 19:33

#42 Re: Preporuka za nadmadrac

Post by bogata_sirotinja »

Šta kažete za ovaj nadmadrac?
https://www.dormeo.ba/nadmadraci/nature ... adrac-4-cm

Gledao sam u jysk-u neke ali oni imaju samo standardne dimenzije XXXx200 a meni treba 160x190cm.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#43 jastuci s heljdinim ljuskicama

Post by crveni_makovi »

Slušala sam nekad ljetos na radiju predstavnike firme iz Mostara koja se bavi proizvodnjom jastuka punjenih ljuskicama od heljde. Iskoci mi njihova reklama na FB pa se pitam da li ti jastuci stvarno pomazu ljudima da kvalitetnije spavaju.
Svaki naš jastuk od heljde je punjen najkvalitetnijim ljuskicama heljde koja je ekološki uzgojena bez upotrebe pesticida i kontroliranog je podrijetla. Fleksibilne ljuskice nježno masirajući potiču cirkulaciju u vratnoj kralježnici, mišićima ramenog obruča i gornjeg dijela leđa što doprinosi osjećaju ugode, bržem opuštanju i kvaliteti sna.
Post Reply