Preporuka za nadmadrac

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Naslovnica
Posts: 27904
Joined: 20/03/2013 15:38

#1 Preporuka za nadmadrac

Post by Naslovnica »

Prije nekoliko godina smo kupili Nobil madrac 180x200, haman najskuplji što je bio. Nažalost. Ispostavilo se da nije odgovarajući za našu "tonažu". Uglavnom, slomi nas. :roll:
Da ne bi jope kupovali novi madrac, kontali smo da probamo da na ovaj madrac nabaČimo nadmadrac.
U moru ponuda (Dormeo, Jysk, Moj San, Vitapur, Nobil...) kako izabrat onaj pravi? Rekao bih da cijena nije bitna (a jeste), bitnije mi je da se konačno naspavam i probudim bez k'o da me je valjak pregazio i s bolovima u svakom dijelu tijela.
Znaaaam, potrebno je i smršati (aktivno se radi na tome), ali do tada molim za preporuke na osnovu ličnog iskustva.
Hvala! :thumbup:
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#2 Re: Preporuka za nadmadrac

Post by BJB »

Imala Dormeo, proslijedila..Svako jutro mokra k'0 cep, uzas jedan. Pretanak, udoban ali stvarno nista naroccito
Uzela od firme Moj san, oliveoil -zadovoljna sam..Ne znojim se od njega..Navlaka je puno bolja nego ona na Dormeo nadmadracu...
Naslovnica
Posts: 27904
Joined: 20/03/2013 15:38

#3 Re: Preporuka za nadmadrac

Post by Naslovnica »

BJB wrote:Imala Dormeo, proslijedila..Svako jutro mokra k'0 cep, uzas jedan. Pretanak, udoban ali stvarno nista naroccito
Uzela od firme Moj san, oliveoil -zadovoljna sam..Ne znojim se od njega..Navlaka je puno bolja nego ona na Dormeo nadmadracu...
Hvala na odgovoru.
Iz više izvora saznajem da je Dormeo žešća ubleha, prvenstveno zbog napuhanih cijena, a onda i zbog kvaliteta. Furaju mega-marketing, pa tako uspijevaju.
Pogledaću danas ovaj Moj San.
Ima li ko iskustava sa Vitapurom? Konkretno https://www.vitapur.ba/spavaca-soba/nad ... 5-2-memory ?
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#4 Re: Preporuka za nadmadrac

Post by zlo zlo »

Naslovnica wrote:
BJB wrote:Imala Dormeo, proslijedila..Svako jutro mokra k'0 cep, uzas jedan. Pretanak, udoban ali stvarno nista naroccito
Uzela od firme Moj san, oliveoil -zadovoljna sam..Ne znojim se od njega..Navlaka je puno bolja nego ona na Dormeo nadmadracu...
Hvala na odgovoru.
Iz više izvora saznajem da je Dormeo žešća ubleha, prvenstveno zbog napuhanih cijena, a onda i zbog kvaliteta. Furaju mega-marketing, pa tako uspijevaju.
Pogledaću danas ovaj Moj San.
Ima li ko iskustava sa Vitapurom? Konkretno https://www.vitapur.ba/spavaca-soba/nad ... 5-2-memory ?
grozno, evo mi ga smotanog ispod kreveta. Bio bi ok da nema ovih 5cm obicne spuzve. Kupuj nadmadrac od 3-4 cm memory pjene, bez dodataka koji sjebu stvar :D
Naslovnica
Posts: 27904
Joined: 20/03/2013 15:38

#5 Re: Preporuka za nadmadrac

Post by Naslovnica »

zlo zlo wrote:
Naslovnica wrote:
BJB wrote:Imala Dormeo, proslijedila..Svako jutro mokra k'0 cep, uzas jedan. Pretanak, udoban ali stvarno nista naroccito
Uzela od firme Moj san, oliveoil -zadovoljna sam..Ne znojim se od njega..Navlaka je puno bolja nego ona na Dormeo nadmadracu...
Hvala na odgovoru.
Iz više izvora saznajem da je Dormeo žešća ubleha, prvenstveno zbog napuhanih cijena, a onda i zbog kvaliteta. Furaju mega-marketing, pa tako uspijevaju.
Pogledaću danas ovaj Moj San.
Ima li ko iskustava sa Vitapurom? Konkretno https://www.vitapur.ba/spavaca-soba/nad ... 5-2-memory ?
grozno, evo mi ga smotanog ispod kreveta. Bio bi ok da nema ovih 5cm obicne spuzve. Kupuj nadmadrac od 3-4 cm memory pjene, bez dodataka koji sjebu stvar :D
Govoriš za ovaj Vitapur za koji sam pitao?
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#6 Re: Preporuka za nadmadrac

Post by zlo zlo »

Naslovnica wrote: Govoriš za ovaj Vitapur za koji sam pitao?
da 5+2, nemoj se zajebat ko ja s njim, samo memo uzmi.
Naslovnica
Posts: 27904
Joined: 20/03/2013 15:38

#7 Re: Preporuka za nadmadrac

Post by Naslovnica »

zlo zlo wrote:
Naslovnica wrote: Govoriš za ovaj Vitapur za koji sam pitao?
da 5+2, nemoj se zajebat ko ja s njim, samo memo uzmi.
Imao sam priliku da spavam nekoliko dana na Jyskovom nadmadracu T110, valjda najdeblji, najskuplji, sve...
Meni lično nije odgovarao. Previše utonem u njega, kada hoću da se okrenem kao da se penjem na brdo, haman se svaki put probudim. Mislim da je predebeo, previše memo pjene, šta li...
U Moj San nahvalili onaj Olive Oil, kažem, sve je to OK, ali ja dok ne isprobam sovu na njemu 2-3 dana, kakav ću ustati nakon toga, taman da mi ga džaba date...
Fakat nisam pametan
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#8 Re: Preporuka za nadmadrac

Post by zlo zlo »

ovaj s 5 cm obične spužve će te ubit baš s time, da utoneš u njega pa roniš van :lol: :lol: , a ne da ti podrška ili nešto, beze gore 2 cm memo, kad dolje ovo sranje.
3-4cm nadmadraca samo od memo pjene je definitivno bolji izbor.
dzeko1337
Posts: 2
Joined: 18/04/2018 20:58

#9 Re: Preporuka za nadmadrac

Post by dzeko1337 »

Poštovanje,

da li ste uzeli neki od nadmadraca, kakva su za sada iskustva? :)
_thedude
Posts: 219
Joined: 28/04/2014 21:05

#10 Re: Preporuka za nadmadrac

Post by _thedude »

zlo zlo wrote:ovaj s 5 cm obične spužve će te ubit baš s time, da utoneš u njega pa roniš van :lol: :lol: , a ne da ti podrška ili nešto, beze gore 2 cm memo, kad dolje ovo sranje.
3-4cm nadmadraca samo od memo pjene je definitivno bolji izbor.
Jeste ima ovog sto kazes, klasa iznad ovog su madraci od prirodnog kaučuka.
Jesu dosta skuplji ali ko nema problema sa discus h. (ili neki drugi problem u lumbalnom dijelu) odlicni su nema sta.
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#11 Re: Preporuka za nadmadrac

Post by jasko__ »

Ja sam sveo izbor na ova 3 modela...nema puno sredstava na raspolaganju pa mi i nije širok izbor (250 maximalno)...dimenzije su mi 140x200cm

https://jysk.ba/spavaca-soba/nadmadraci ... 40-wellpur - 230,00 KM

https://www.mojsan.ba/shop/product/542/nadmadrac-trend - 169,90 KM

http://www.dormeo.ba/nadmadraci/heroj-nadmadrac - 149,95 KM

Inače planiram ga nabaciti na poprilično tvrd francuski ležaj...šta mi preporučujete???
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#12 Re: Preporuka za nadmadrac

Post by moonca »

Hm, imaj na umu da pojedini nadmadraci,zbog materijala od kojeg su napravljeni, kako da kazem -griju tokom spavanja.Nije bas ugodno spavati.
Ako ga ne mozes vratiti nakon nekog vremena(probanja) mozda bude bacen novac. :-)
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#13 Re: Preporuka za nadmadrac

Post by jasko__ »

moonca wrote:Hm, imaj na umu da pojedini nadmadraci,zbog materijala od kojeg su napravljeni, kako da kazem -griju tokom spavanja.Nije bas ugodno spavati.
Ako ga ne mozes vratiti nakon nekog vremena(probanja) mozda bude bacen novac. :-)
A čaršaf preko :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#14 Re: Preporuka za nadmadrac

Post by moonca »

jasko__ wrote:
moonca wrote:Hm, imaj na umu da pojedini nadmadraci,zbog materijala od kojeg su napravljeni, kako da kazem -griju tokom spavanja.Nije bas ugodno spavati.
Ako ga ne mozes vratiti nakon nekog vremena(probanja) mozda bude bacen novac. :-)
A čaršaf preko :D
Bez obzira. Bilo bi najbolje da mozes probati-opet zimi mozda i nije lose osjecas toplotu, no ljeti je pakao. :-)
Akalia
Posts: 48
Joined: 12/06/2018 19:30

#15 Re: Preporuka za nadmadrac

Post by Akalia »

Vitapur u BBI-u. PREEEEZADOVOLJNI.

Nadmadrac memo silver, tako nesto, 7cm debljine. Oko 300KM bio. Pitam se cesto kako sam mogla spavati bez njega do sad.
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#16 Re: Preporuka za nadmadrac

Post by valjuga »

Mene bi prije uvijek leđa bolila u donjem dijelu al sad hvala bogu kupih ovaj DORMEO nadmadrac i mogu vam reći da bol više nije u donjem dijelu leđa,naime sad me leđa bole čitavom dužinom ravnomjerno :-D
User avatar
stachu
Posts: 4038
Joined: 15/08/2006 10:20
Location: 43.8563° N, 18.4131° E
Contact:

#17 Re: Preporuka za nadmadrac

Post by stachu »

Vitapur (BBI), skoro godinu dana. Malo je reci da sam pre pre pre prezadovoljan... :thumbup:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#18 Re: Preporuka za nadmadrac

Post by Ramzess Veliki »

Skines vrata sa dnevnog boravka i na njih zakucas spuzvu peticu. Preko toga zategnes kakvo cebe tkano od vune. :thumbup:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15636
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#19 Re: Preporuka za nadmadrac

Post by problemnatravunu »

Ja ne vjerujem u rjesenje problema "jeftinim" i jednostavnim nadmadracom, kad ti već pravi i skupo plaćeni madrac vise nije dobar, po meni bacanje para pod uticajem marketinga, nego u radnu i kupiti nove madrace
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#20 Re: Preporuka za nadmadrac

Post by l33t »

wellpro iz ysk-a predobar
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#21 Re: Preporuka za nadmadrac

Post by azurna_obala »

problemnatravunu wrote:Ja ne vjerujem u rjesenje problema "jeftinim" i jednostavnim nadmadracom, kad ti već pravi i skupo plaćeni madrac vise nije dobar, po meni bacanje para pod uticajem marketinga, nego u radnu i kupiti nove madrace
Upravo Tako,

Odgađanje problema samo. Mi smo kupili madrac MOj san-pluto. Ko voli tvrd madrac, sve preporuke.
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#22 Re: Preporuka za nadmadrac

Post by biggrin »

uzeo u jysku wellpro mardace na akciji i zadovoljan. NEdavno djetetu ganjao i odem i u moj san. ispadne da za značajno manje para dobiješ tamo ako ne bolji, a onda madrac iste kvalitete. prednost je i što su, bar u Alti, prodavci upućeni u proizvod koji prodaju, pa ti na tenane sve lijepo objasne, šta trebaš gledati i sl.

overall, moja preporuka je sad Moj san
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#23 Re: Preporuka za nadmadrac

Post by zlo zlo »

jyskovi madraci su odron, evo primjer madrac iste cijene u moj san ima 254 opruga po metru, što je neki standard za prosječni madrac, dok u jysku ima 180opruga madrac iste cijene, što je ispod svakog standarda kvalitete. u madracima s pjenom bolje su pjene kod moj sam za iste pare, to se gledaju one oznake kilaže i pritiska.
Naslovnica
Posts: 27904
Joined: 20/03/2013 15:38

#24 Re: Preporuka za nadmadrac

Post by Naslovnica »

Da se javim obzirom da sam pokretač teme.
Odabrali smo Vitapur Bamboo 3.5 cm čiste memo pjene.
Od mene preporuka.
Ustajem bez problema, bez bolova u kukovima i sl.
Sve 5.
:thumbup:
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#25 Re: Preporuka za nadmadrac

Post by Boemica »

Naslovnica wrote:Da se javim obzirom da sam pokretač teme.
Odabrali smo Vitapur Bamboo 3.5 cm čiste memo pjene.
Od mene preporuka.
Ustajem bez problema, bez bolova u kukovima i sl.
Sve 5.
:thumbup:
Vitapur asortiman je i meni odličan. :thumbup:
Još ako ugrabiš one njihove popuste od 70% :bih:
Post Reply