Preporuka profesora ili poslodavca?

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
rosallie
Posts: 4
Joined: 03/09/2011 11:50

#1 Preporuka profesora ili poslodavca?

Post by rosallie »

U konkursu za upis na master program navedeni su dokumenti koji su potrebni, diploma, rodni list...itd. Između ostalog trazi se i preporuka, pise samo preporuka (nije tacno navedeno od koga). Moje pitanje je da li mogu priloziti preporuku direktora firme sa kojim surađujem vec godinama, koji me poznaju, moj rad i moje kvalitete. Cisto sumnjam da ce se jedan profesor sjetit mene (jedan od 500 studenata) i mojih osobina :) A i mrsko mi se ganjat po faxu, guzva je :D
User avatar
Rimad
Posts: 820
Joined: 20/05/2009 14:56

#2 Re: Preporuka profesora ili poslodavca?

Post by Rimad »

rosallie wrote:U konkursu za upis na master program navedeni su dokumenti koji su potrebni, diploma, rodni list...itd. Između ostalog trazi se i preporuka, pise samo preporuka (nije tacno navedeno od koga). Moje pitanje je da li mogu priloziti preporuku direktora firme sa kojim surađujem vec godinama, koji me poznaju, moj rad i moje kvalitete. Cisto sumnjam da ce se jedan profesor sjetit mene (jedan od 500 studenata) i mojih osobina :) A i mrsko mi se ganjat po faxu, guzva je :D
Možda bi ovo trebalo ići na "Nauka i edukacija".

Pretpostavljam da se radi o masteru vani.

Obično se traže akademske preporuke i to od profesora iz iste ili srodne oblasti. Ako ne možeš dobiti od profesora, onda nećeš ništa izgubiti ako pokušaš sa direktorom (pretpostavljam da ideš na master iz srodne oblasti iz koje ti je posao).

Ako ti se mrsko ganjati po faksu zbog master studija, možda ga (podsvjesno) i ne želiš pohađati?
rosallie
Posts: 4
Joined: 03/09/2011 11:50

#3 Re: Preporuka profesora ili poslodavca?

Post by rosallie »

Ne, ja sam zavrsila engleski jezik i knjizevnost. Zelim upisati master u Sarajevu i trazi se preporuka. Cesto sam prevodila tekstove za studente ekonomije i tako razvila interes. Poznajem nekoliko ljudi koji su studirali engleski pa upisali master iz oblasti ekonomije i obratno i super su se snasli na trzistu rada. Nadam se da me nece odbiti zbog toga sto mi preporuka nije od profesora.
pwn
Posts: 14
Joined: 08/09/2011 08:29

#4 Re: Preporuka profesora ili poslodavca?

Post by pwn »

Na mom faksu trebala je preporuka profesora, to koga god pitas dadne ti, nije problem nikakav. Samo otidji u prvi kabinet, pokucaj i pitaj
nuttyyy
Posts: 56
Joined: 30/08/2008 16:15

#5 Re: Preporuka profesora ili poslodavca?

Post by nuttyyy »

moj savjet ti je da izaberes predmet iz kojeg si imala najvise ocjene 9 ili 10 i onda odes tom profesoru. I ako te se ne sjeca nema veze... sigurno ce ti dati preporuku na osnovu ocjene....
Post Reply