Preporuka advokata za pitanja nasljedstva

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#1 Preporuka advokata za pitanja nasljedstva

Post by Zox »

Dobar dan dobri ljudi,
da li mi neko moze preporuciti u Sarajevu advokata koji se bavi nasljedstvom? Ono, ne treba mi NAJBOLJI, treba mi samo covjek koji se bavi time, da ne fulam bez veze i pitam ljude koji se bave desetim stvarima.
hvala :)
User avatar
Ergun
Posts: 77
Joined: 11/01/2012 13:10
Location: Sarajevo

#2 Re: Preporuka advokata za pitanja nasljedstva

Post by Ergun »

Pa svaka advokatska kancelarija se bavi time. :thumbup:
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#3 Re: Preporuka advokata za pitanja nasljedstva

Post by PipiDugaDevetka »

Evo spiska svih advokata u Regiji Sarajevo:
http://www.advokomfbih.ba/index.php?opt ... &Itemid=34

Ja ti preporučujem čovjeka kojeg poznajem još iz policije gdje je vodio Sindikat policije cijele Republike BiH.
To je moj bivši kolega, a sada advokat Damir Alagić. Vjerovatno ima i pomoćnike jer sam putem Google-a vidio da zastupa neke velike ''ribe'' iz Hrvatske. Ne bi on sve mogao stići da ''odradi'' to sam.
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#4 Re: Preporuka advokata za pitanja nasljedstva

Post by Zox »

Ergun, ma u principu, imas i pravo :)
Pipi, hvala. Ovo nije neki veliki posao, vise vrsta konsultacije, tako da hvala i sto kazu na hair :)
User avatar
Truba
Posts: 81760
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5 Re: Preporuka advokata za pitanja nasljedstva

Post by Truba »

koliko si to nekretnina naslijedio sretniče i od koga?
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#6 Re: Preporuka advokata za pitanja nasljedstva

Post by Zox »

Ma nista, kvart u Berlinu :D
Situacija je u stvari potpuno obrnuta, plasim se da ne naslijedim kakvih dugova, ako je tako nesto uopste moguce.
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#7 Re: Preporuka advokata za pitanja nasljedstva

Post by Eborg »

PipiDugaDevetka wrote:Evo spiska svih advokata u Regiji Sarajevo:
http://www.advokomfbih.ba/index.php?opt ... &Itemid=34

Ja ti preporučujem čovjeka kojeg poznajem još iz policije gdje je vodio Sindikat policije cijele Republike BiH.
To je moj bivši kolega, a sada advokat Damir Alagić. Vjerovatno ima i pomoćnike jer sam putem Google-a vidio da zastupa neke velike ''ribe'' iz Hrvatske. Ne bi on sve mogao stići da ''odradi'' to sam.
Ovog gospodina moram pohvaliti. Jednom je nas studente čuo kako se nešto raspravljamo u kopirnici jer nismo nešto kontali (čini mi se da je bilo bračno pravo u pitanju). Čovjek nas je uveo u kancelariju i na praktičnim primjerima (bez odavanja spisa i podataka naravno) objasnio šta nas je interesovalo i otklonio sve dileme. Svaka čast stvarno! :thumbup:
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#8 Re: Preporuka advokata za pitanja nasljedstva

Post by Eborg »

Zox wrote:Ma nista, kvart u Berlinu :D
Situacija je u stvari potpuno obrnuta, plasim se da ne naslijedim kakvih dugova, ako je tako nesto uopste moguce.
Naravno da je moguće. Ako i naslijediš dugovanja prema nekome, naslijedit ćeš ih do visine imovine koju naslijediš uz to. Tako da možeš biti samo na nuli u odnosu na nasljedstvo u najgorem slučaju.

Npr. možeš naslijediti kuću vrijednu 100.000 KM i 25.000 duga ali i kuću od 100.000 KM i 100.000 KM duga. Ali nikako ne možeš naslijediti tu kuću od 100.000 KM i recimo 105.000 KM duga gdje bi bio u minusu. :) E sad, obično idu hipoteke ako je bilo kreditnih zaduživanja i slično.

Znači do tebe je koliko se želiš peglati s tim ako već ima dugovanja mada i to možeš unaprijed provjeriti (hipotekarna opterećenja na nekretninama u C-teretnom listu z.k. izvatka i sl.).
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#9 Re: Preporuka advokata za pitanja nasljedstva

Post by Zox »

Super, otprilike to sam i htio da cujem :)
weca
Posts: 8
Joined: 21/06/2010 21:44

#10 Re: Preporuka advokata za pitanja nasljedstva

Post by weca »

Eborg wrote:
Zox wrote:Ma nista, kvart u Berlinu :D
Situacija je u stvari potpuno obrnuta, plasim se da ne naslijedim kakvih dugova, ako je tako nesto uopste moguce.
Naravno da je moguće. Ako i naslijediš dugovanja prema nekome, naslijedit ćeš ih do visine imovine koju naslijediš uz to. Tako da možeš biti samo na nuli u odnosu na nasljedstvo u najgorem slučaju.

Npr. možeš naslijediti kuću vrijednu 100.000 KM i 25.000 duga ali i kuću od 100.000 KM i 100.000 KM duga. Ali nikako ne možeš naslijediti tu kuću od 100.000 KM i recimo 105.000 KM duga gdje bi bio u minusu. :) E sad, obično idu hipoteke ako je bilo kreditnih zaduživanja i slično.

Znači do tebe je koliko se želiš peglati s tim ako već ima dugovanja mada i to možeš unaprijed provjeriti (hipotekarna opterećenja na nekretninama u C-teretnom listu z.k. izvatka i sl.).
To je to :)
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#11 Re: Preporuka advokata za pitanja nasljedstva

Post by Edin H. »

Zox wrote:Super, otprilike to sam i htio da cujem :)
Pusti ti to super, nego Eborgu cek posalji :dance:
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#12 Re: Preporuka advokata za pitanja nasljedstva

Post by Zox »

Ili ako bi Eborg imao neko pitanje vezano za design pa da kompenziramo...
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#13 Re: Preporuka advokata za pitanja nasljedstva

Post by Eborg »

Pro bono, sretno! :thumbup:
User avatar
Edmond
Posts: 231
Joined: 19/07/2005 11:42
Location: Sarajevo

#14 Re: Preporuka advokata za pitanja nasljedstva

Post by Edmond »

Evo ga Zakon o nasljeđivanju , možda pomogne pozz
maira
Posts: 68
Joined: 02/03/2012 19:54

#15 Re: Preporuka advokata za pitanja nasljedstva

Post by maira »

A advokat sa Tuzlanskog Kantona. Treba mi najjaci za nasljedstvo
Post Reply