Preporucite veterinara

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Mlkvica
Posts: 23
Joined: 07/05/2006 00:43
Contact:

#76

Post by Mlkvica »

A veterinari u Bistriku?
No_oNe__
Posts: 797
Joined: 21/11/2003 00:00

#77

Post by No_oNe__ »

Nek su vama vasi dlakavi zivi i zdravi, ne trebalo nikome ni za sisanja da ih pozove! Po ovim komentarima, svaki ima crnu i bijelu stranu.

I za ne daj Boze da pitam, KOGA ZOVU LJUDI KOJI IMAJU PERNATE LJUBIMCE??
I ovu sitniju "kucnu zivinu" hehehe??
sjemenjak
Posts: 11
Joined: 02/09/2007 22:35

#78

Post by sjemenjak »

Za one iz Tuzle i okoline, ima jedan extra momak u Veterinarskoj u Tuzli. Ako kome treba broj nek se javi na p.p.
spot
Posts: 1
Joined: 09/02/2008 12:29
Location: sarajevo

#79 kucni ljubimci

Post by spot »

vjerujem veterinaru koji ima zivotinju, a samir tataragic ima psa i s njim imam najbolja iskustva. odlican veterinar i preporucujem ga.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#80

Post by Pasiflora »

Zna li neko koji je vet najbolji u gradu kada je u pitanju displazija kukova?
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#81

Post by Pasiflora »

sitno wrote:Zna li neko koji je vet najbolji u gradu kada je u pitanju displazija kukova?
Hajmo, molim vas... hitno mi treba vet koji zna "procitati" rengenski snimak!!!!
Mora da takav postoji u ovom gradu (mada su me do sada upucivali na BG ili ZG)
jaca78
Posts: 639
Joined: 28/09/2005 18:12

#82

Post by jaca78 »

mislim da ti je za to najbolji haris custovic
User avatar
A-R-N-I
Posts: 599
Joined: 14/02/2007 00:06
Location: Sarajevo

#83

Post by A-R-N-I »

sitno wrote:
sitno wrote:Zna li neko koji je vet najbolji u gradu kada je u pitanju displazija kukova?
Hajmo, molim vas... hitno mi treba vet koji zna "procitati" rengenski snimak!!!!
Mora da takav postoji u ovom gradu (mada su me do sada upucivali na BG ili ZG)

Haris Custovic, iz prve ruke, imao mi je prosli pas problema sa kukovima i displazijom, bila pravo losa HD2 :sad: :sad:
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#84

Post by Eshek »

sitno wrote:
sitno wrote:Zna li neko koji je vet najbolji u gradu kada je u pitanju displazija kukova?
Hajmo, molim vas... hitno mi treba vet koji zna "procitati" rengenski snimak!!!!
Mora da takav postoji u ovom gradu (mada su me do sada upucivali na BG ili ZG)
Postavi link na snimak
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#85

Post by Pasiflora »

Eshek wrote:
sitno wrote:
sitno wrote:Zna li neko koji je vet najbolji u gradu kada je u pitanju displazija kukova?
Hajmo, molim vas... hitno mi treba vet koji zna "procitati" rengenski snimak!!!!
Mora da takav postoji u ovom gradu (mada su me do sada upucivali na BG ili ZG)
Postavi link na snimak
Imam samo rengenski snimak. Kako da postavim link?
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#86

Post by Lace »

sitno wrote:
Eshek wrote:
sitno wrote: Hajmo, molim vas... hitno mi treba vet koji zna "procitati" rengenski snimak!!!!
Mora da takav postoji u ovom gradu (mada su me do sada upucivali na BG ili ZG)
Postavi link na snimak
Imam samo rengenski snimak. Kako da postavim link?
skeniras, upload na internet i linkaj ovdje
User avatar
Robyn
Posts: 207
Joined: 26/06/2006 15:06

#87

Post by Robyn »

Nadovezujem se na pitanje od maloprije, koga zvati za pernate ljubimce,
ovi ovdje veterinari koliko mi se cini veze nemaju kad su kanarinci, papige i druge ptice u pitanju.
Sta je god ptici - oni antibiotik!

Koga preporucavate u slucaju ptica i broj tel.

Pozdrav vama i ljubimcima.
mycy
Posts: 202
Joined: 23/03/2008 09:38

#88 Re: Preporucite veterinara

Post by mycy »

Nisam mogla izdrzati a da se ne javim na ovu temu. Novi sam clan ali davno sam vidjela ove komentare samo sam imala problema sa registracijom...
Medjutim, malo bih kritikovala PACINA.

Sto se tice samih doktora na fakultetu vecinom je istina sto je komentarisao:
-dodala bih za doktoricu Selmu da je veoma dobar teoreticar, uvijek bila i ostala, samo sto tek postaje i dobar doktor (covjek se uci dok je ziv);
-doktor Alija je takodjer dobar doktor samo je steta sto je stariji covjek pa nema strpljenja da stalno prati desavanja u svijetu;
-doktor Alan - sve naj za sad;
-"doktor" Dino (navodnici sve govore i slazem se sa Pacinom);
-doktori Denis i Agnesa takodjer sve naj...

Sto se tice "letecih" veterinara:
-Haris Custovic - bio super doktor, tako-tako asistent (uvijek IN) ali sada nazalost vise gleda kako ce zaraditi;
-Amar Popovic - ucio od Harisa ali nije bas sve mogao pokupiti od njega, tremaros, i mnogi ga priznaju kao dobrog veterinara ali bas i nije, najbolji je u sisanju pasa;
-Jasmin Kazazovic - veoma sam zadovoljna sa njim, lijeci moje mace i uvijek se je trudio da im pomogne, sto mi je najvaznije ima dobar pristup mojim macama (a ne kao Amar koji ih je prvi put pregledao tako da sam morala mijenjati veterinara). Takodjer sam Jasmina preporucila i mnogim svojim prijateljima i svi su prezadovoljni sa njim samo steta je sto takav covjek ne radi na fakultetu, ne daju mu priliku jer je dobar - ugrozio bi ih. I drago mi je da se Jasmin bavi i sa konjima i to neko mora da radi.

A ti Pacino ako hoces toliko da ocrnis Jasmina onda navedi i jos koju njegovu tragicnu intervenciju (ako ih vec ima toliko) a ne samo tu jadnu macu koja je nazalost nagrabusila prilikom Dininog i Amarovog pregleda kako bi Jasmina srozali (cista namjestaljka). Imam nekih veza na veterini i to tamo svi znaju (ova recenica ti moze otvoriti oci).

A sto se tice veterinara za pernate zivotinje, nema ih kod nas, nazalost.
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#89 Re: Preporucite veterinara

Post by alica.k »

eh, koga preporucujete za kastraciju psa?

i kolko to otprilike kosta?

kakvi su ovi u vet stanici u vogosci? (zvala ja, ciko se javio, nije se predstavio, al nije mi bas pametno zvucao...a sad zasto, ne znam?)
mycy
Posts: 202
Joined: 23/03/2008 09:38

#90 Re: Preporucite veterinara

Post by mycy »

jel' mislis kastraciju psa ili kuje? razlicite su cijene, a sto se tice Vogosce, iskreno neutralni su mi jer nikad nisam ni cula za njiih.
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#91 Re: Preporucite veterinara

Post by alica.k »

mycy wrote:jel' mislis kastraciju psa ili kuje? razlicite su cijene, a sto se tice Vogosce, iskreno neutralni su mi jer nikad nisam ni cula za njiih.
hajd nebitno.
marchelina
Posts: 46
Joined: 30/03/2007 10:42
Location: Sarajevo

#92 Re: Preporucite veterinara

Post by marchelina »

Ima li mi neko preporuciti veterinara za ugradnju chipa? Kakvi su u vet. stanici Stari Grad i Centar?
Isla bih na stup, ali dr. Samir Tataragic nije druga smjena ove sedmice... A meni je prilicno hitno.. Tj. danas popodne bih trebala otici.
Thx unaprijed.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#93 Re: Preporucite veterinara

Post by Pasiflora »

Ne treba ti Samir (respect), to ti moze uraditi bilo koji vet na Stupu ili bilo gdje drugo.
Chip se stavlja "injekcijom", traje vrlo kratko i potpuno je bezbolno za psa.
DS9
Posts: 187
Joined: 11/02/2008 12:06

#94 Re:

Post by DS9 »

Robyn wrote:Nadovezujem se na pitanje od maloprije, koga zvati za pernate ljubimce,
ovi ovdje veterinari koliko mi se cini veze nemaju kad su kanarinci, papige i druge ptice u pitanju.
Sta je god ptici - oni antibiotik!

Koga preporucavate u slucaju ptica i broj tel.

Pozdrav vama i ljubimcima.
I ja se nadovezujem na ovo pitanje. Imala sam papagaja nimfu. Jedne prilike mu je kljun jako izrastao (iako je imao sipinu kost) i ja, naivna, odvela ga kod veterinarke u stanicu kod Latinskog mosta. Zena ga izmasakrirala - previse odsjekla kljun, kod kuce smo mu jedva zaustavili krvarenje. Nakon toga sam mu sama povremeno skracivala kljun turpijom za nokte.
Nekoliko godina iza toga, pojavila mu se neka infekcija na oku - nije mogao otvoriti kapak. Tu mi je u susret izasla moja doktorica oftamolog, na cemu sam joj beskrajno zahvalna, koja mu je prepisala kapi za oci.

Cula sam i za slucajeve gdje su veterinari, u slucaju bolesnih ptica, jednostavno preporucivali da se nabavi nova!!! :shock: :x

Dakle, sta sa pticama, kornjacama, ribicama, hrccima i drugim malim zivotinjama?
CRO-srce-BiH
Posts: 21
Joined: 20/03/2008 18:59

#95 Re: Preporucite veterinara

Post by CRO-srce-BiH »

Ej pa ljudi Ok ide tko želii gdje želi, ja sam definitivno za AMAR-a POPOVIĆ-a, lim dolazi kuci, moja Luna (samojed) ga jako voli, on je vodi i liječi od početka, isao sam i kod Harisa ali :? ne bih više , Amar nagodan lik za kućne posjete i voli svoj posao po automatizmu i barata ljudski i humano sa životinjama...a kome treba broj neka se javi mag mu nije frka ...moj vam je br.bostupan za te info kao i ostale na temi humanitarne akcije.... [email protected] pozzzz
veterinar-sa
Posts: 5
Joined: 03/04/2008 19:58

#96 Re: Preporucite veterinara

Post by veterinar-sa »

Nisam vise ovo mogao gledati a da ne dam svoj komentar. Kao prvo mislim da ovdje ima dosta veterinara ili njihovih poznanika i prijatelja pa jedni drugima dizu cijenu. Gledam ovo i razmisljam dali da pocnem da pisem o svakom, ili da precutim. Mislim da bih mogao pisati memoare o svakom od njih. Zao mi je samo nepravde i to sto se neki lazno optuzuju.
Prvo bih zelio da mi doticna Mycy :x isprica malo o tom slucaju mace od gospodje Robinson, jer znam cijelu pricu, onu istinitu pa cu joj malo pojasniti ako zeli da cuje. Nebih kolegu Jaska bez potrebe kompromitirao,ali stvarno je nekorektno svaljivati to na dr. Dinu i dr. Amara. A molio bi da nam svima kazes cijelu svoju verziju price. Volio bi ako moze sto prije, kako bi ja mogao da nastavim sa svojim izlaganjima.

Pozdrav za svu raju i nadam se da cemo se ubuduce lijepo druziti :sax:
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#97 Re: Preporucite veterinara

Post by Pasiflora »

Dobrodosao veterinar!!!! Bas nam je jedan od koristi ovdje. Zapravo, vjerovatno ima jos neki, ali nece da se predstavi.
Sto se tice olajavanja: ljudi prenose svoja ili iskustav ljudi koje znaju, pa iz tog razloga smo svi malo subjektivni.
Meni su Samir T. i Amar sjajni: bilo kakav problem da imam sa psom rjesen je brzo i efikasno (zavisno od toga koji je dostupan u trenutku kada mi treba).
Ovdje bi nam bio koristan za male savjete i razmjene iskustava. Super mi je sto se nisi upustio u analiziranje kolega, ali sigurna sam da bi nam rekao kada bi smatrao da je neko od njih poguban za nase ljubimce (nisam sigurna je li ovo pitanje ili konstatacija).
U svakom slucaju, jos jednom DOBRODOSAO !!!!!!
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#98 Re: Preporucite veterinara

Post by mIRCerka »

veterinar-sa wrote:Nisam vise ovo mogao gledati a da ne dam svoj komentar. Kao prvo mislim da ovdje ima dosta veterinara ili njihovih poznanika i prijatelja pa jedni drugima dizu cijenu. Gledam ovo i razmisljam dali da pocnem da pisem o svakom, ili da precutim. Mislim da bih mogao pisati memoare o svakom od njih. Zao mi je samo nepravde i to sto se neki lazno optuzuju.
Prvo bih zelio da mi doticna Mycy :x isprica malo o tom slucaju mace od gospodje Robinson, jer znam cijelu pricu, onu istinitu pa cu joj malo pojasniti ako zeli da cuje. Nebih kolegu Jaska bez potrebe kompromitirao,ali stvarno je nekorektno svaljivati to na dr. Dinu i dr. Amara. A molio bi da nam svima kazes cijelu svoju verziju price. Volio bi ako moze sto prije, kako bi ja mogao da nastavim sa svojim izlaganjima.

Pozdrav za svu raju i nadam se da cemo se ubuduce lijepo druziti :sax:
Druzicemo se lijepo kad nam obecas redovan popust na usluge :D

:sax: :bih: :thumbup:
veterinar-sa
Posts: 5
Joined: 03/04/2008 19:58

#99 Re: Preporucite veterinara

Post by veterinar-sa »

Evo mene opet. Sitni slazem se sa tobom da svi imaju svoje subjektivno misljenje o pojedinim veterinarima. Ali iz ovih predhodnih poruka se vidi da je Mycy neko ko je dobro potkovan informacijama sa fakulteta i da se radi ili o veterinaru nekom ili o nekom njemu veoma bliskom. Vecina ljudi se ovdje fino javi i kaze samo svoje misljenje o nekom veterinaru , ali mislim da neki pacijent moze davati strucni sud koje pogrijesio a ko nije, mislim da je to malo previse.
Vec se ovdje garantovano radi o klasicnoj namjestaljci, to vam ja garantujem. Zasto se vise Mycy nejavlja, volio bih znati.
Sto se tice cjelokupnog stanja sa Veterinarskom medicinom ona je na dosta niskim granama, veterinari jedni druge da tako kazem nepodnose, tesko je prihvatiti da je neki kolega bolji od drugog, i mislim da je to vrlo jadno.
Mycy ima li te gdje :skoljka: .
Pozdrav za sve X forumase
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#100 Re: Preporucite veterinara

Post by mIRCerka »

veterinar-sa wrote:Evo mene opet. Sitni slazem se sa tobom da svi imaju svoje subjektivno misljenje o pojedinim veterinarima. Ali iz ovih predhodnih poruka se vidi da je Mycy neko ko je dobro potkovan informacijama sa fakulteta i da se radi ili o veterinaru nekom ili o nekom njemu veoma bliskom. Vecina ljudi se ovdje fino javi i kaze samo svoje misljenje o nekom veterinaru , ali mislim da neki pacijent moze davati strucni sud koje pogrijesio a ko nije, mislim da je to malo previse.
Vec se ovdje garantovano radi o klasicnoj namjestaljci, to vam ja garantujem. Zasto se vise Mycy nejavlja, volio bih znati.
Sto se tice cjelokupnog stanja sa Veterinarskom medicinom ona je na dosta niskim granama, veterinari jedni druge da tako kazem nepodnose, tesko je prihvatiti da je neki kolega bolji od drugog, i mislim da je to vrlo jadno.
Mycy ima li te gdje :skoljka: .
Pozdrav za sve X forumase
:D Sta bi sa mojom ponudom :D :D
Post Reply