Preporucite veterinara

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
pacino
Posts: 5
Joined: 25/08/2007 17:43
Location: eh, da ti je znati...dovoljno je reći zastrašujuće blizu...

#51

Post by pacino »

atko wrote:...
ali ne mogu se oteti utisku da u svom postu navijas za Harisa Custovica jer svi su grijesili, ubijali i kasapili a on je pravio "greskice"

Mislim da "leteci" veterinari i grijese jer su prinudjeni da rade sve i svasta za koru hljeba. Da ljudi imaju mogucnost da legalno rade i specijaliziraju se u necemu ona nebi imali potrebu da svastare.
Nema tu nekog navijanja, vjeruj mi da sve gledam vrlo objektivno. Ti njegovi propusti se ne mogu porediti sa ostalima, njegova najveća greška s kojom sam upoznat su upravo ti buldozi. Ko radi taj i griješi, slažem se, ali jedno je napraviti grešku, a drugo je stalno praviti greške koje letalno završavaju po pacijente. A skroz treće svjesno igranje nečijim životom kad znaš da si antitalenat.

Što se tiče letećih i neletećih...svi bi voljeli da ne rade na crno, ali dok se ne reguliše pitanje privatne prakse, posao u veterinarskoj struci mogu dobiti samo tatini sinovi, a ostali, koliko god vrijedili i znali nemaju ni teoretske šanse. Valjda će za par godina biti bolje, kad se ustali ta privatna praksa.
pacino
Posts: 5
Joined: 25/08/2007 17:43
Location: eh, da ti je znati...dovoljno je reći zastrašujuće blizu...

#52

Post by pacino »

duda wrote:... to je u osnovi svaka četvrta dijagnoza, zavisi od toga koliko je prevrtio prethodne 3, od mogućih 5. :P
Iz pouzdanih izvora znam da je ubacio u opticaj još jednu dijagnozu, tako da ih sad ima ukupno 6 :D :D :D ;)
dizzy
Posts: 31
Joined: 21/08/2007 22:08

#53

Post by dizzy »

@pacino, ne smijem se bez razloga ;)

sa dinom aka macom sam imala do sada 2 lijepa okrsaja, u prvom slucaju mi hrcka koji je dobio rane po tijelu nije ni htio pogledati ni uzet u ruku, evidentno mu se gadilo, vec je zovnuo tehnicara kaze ovo treba uspavat, naravno samo sto ga ne posaljem tamo gdje je proveo 9 najtoplijih mjeseci i dovidzentos...

psa mi napadna drugi pas, mr maca razvali ga vise nego taj pas svojim razvlacenjem i natezanjem propraceno naravno urlicima i kricima moga pujde, na kraju mi krha psa injekcijama koje su tada bile nepotrebne i lijepo me opali po dzepu.. da ne pricam da je bio olicenje takve ˝njeznosti i topline˝ da ga je moj klempo, tada jos stene koje nikada zuba nije pokazalo, imao namjeru ˝pojesti˝

prijateljevoj zenki vucjaka odokativno dijagnosticira tumor jetre, i naravno preporuci kad je vec tu da je uspavaju!?!?!?! samo da nadodam da je cuko pri pregledu bio 100% pun energije, skace itd, ali je ona za uspavat jer on vidi da ona ima tumor jetre zato sto ima vodu u stomaku, lik(gazda) poludi, samo sto ga ne ubije pokupi psa, ode kod drugog veterinara i eno ljepojka prava zdrava kuc kuc kao i prije..

toliko o aka maci ciji se tatica setka po faksu i daje sinu prostora da me navede da vise ne pozelim da odem na veterinu..
Last edited by dizzy on 27/08/2007 22:22, edited 1 time in total.
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#54

Post by atko »

pacino wrote:
atko wrote:...
ali ne mogu se oteti utisku da u svom postu navijas za Harisa Custovica jer svi su grijesili, ubijali i kasapili a on je pravio "greskice"

Mislim da "leteci" veterinari i grijese jer su prinudjeni da rade sve i svasta za koru hljeba. Da ljudi imaju mogucnost da legalno rade i specijaliziraju se u necemu ona nebi imali potrebu da svastare.
Nema tu nekog navijanja, vjeruj mi da sve gledam vrlo objektivno. Ti njegovi propusti se ne mogu porediti sa ostalima, njegova najveća greška s kojom sam upoznat su upravo ti buldozi. Ko radi taj i griješi, slažem se, ali jedno je napraviti grešku, a drugo je stalno praviti greške koje letalno završavaju po pacijente. A skroz treće svjesno igranje nečijim životom kad znaš da si antitalenat.

Što se tiče letećih i neletećih...svi bi voljeli da ne rade na crno, ali dok se ne reguliše pitanje privatne prakse, posao u veterinarskoj struci mogu dobiti samo tatini sinovi, a ostali, koliko god vrijedili i znali nemaju ni teoretske šanse. Valjda će za par godina biti bolje, kad se ustali ta privatna praksa.
Ma razumijemo se nije frka ;)
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#55

Post by teAMICA »

Bio mi je Amar, dobio sam bocu i jos svasta nesta, elem zdrav sam sto je najvaznije... Amaj je cupej, nista me nije bolilo...

Hvala vam svima i pusica... :-)

Image

Image
Klosarka
Posts: 2
Joined: 13/09/2007 23:57

#56

Post by Klosarka »

Vidim da si u potpunosti upoznat s situacijom i da si određene osobe detaljno okarakterisao,al si i određene izostavio...Zato bih te zamolila da mi das svoje misljenje o trenutnom SEFU VETERINARSKE STANICE..kakve su njogove sposobnosti,vrline i mane ako ih ima...

Unaprijed zahvalna
Klosarka
Posts: 2
Joined: 13/09/2007 23:57

#57

Post by Klosarka »

pacino wrote:
duda wrote:... to je u osnovi svaka četvrta dijagnoza, zavisi od toga koliko je prevrtio prethodne 3, od mogućih 5. :P
Iz pouzdanih izvora znam da je ubacio u opticaj još jednu dijagnozu, tako da ih sad ima ukupno 6 :D :D :D ;)
Vidim da si u potpunosti upoznat s situacijom i da si određene osobe detaljno okarakterisao,al si i određene izostavio...Zato bih te zamolila da mi das svoje misljenje o trenutnom SEFU VETERINARSKE STANICE..kakve su njogove sposobnosti,vrline i mane ako ih ima...

Unaprijed zahvalna
User avatar
zlatiborka
Posts: 1820
Joined: 12/12/2006 09:51
Location: Sarajevo

#58

Post by zlatiborka »

Da osvjezim temu i kazem i ja nesto....

Moja macka MIKANA ima 5 mjeseci, prekrasna i zivahna je. Prije desetak dana, kad sam dosla kuci s posla, zatekla sam je da sepa na zadnje 2 noge. Ne znam sta joj se moglo desiti, nisam vidjela jer macka ostaje sama u kuci kad mene nema. Mislila sam da se mozda penjala na ormar i nezgodno pala i istegla misice. Cekala sam 2 dana nadajuci se da ce biti bolje. Ali nije, jer se nije oslanjala na lijevu zadnju sapu. Prepala sam se i odmah je odnijela na Stup kod dr. Samira. Pregledao je i rekao da ima infekciju na sapici i pokazao mi je da i ja vidim. Dao joj je antibiotik bocu i tekucinu da joj umacem sapicu.

Takodje je rekao da je odmah poslije vikenda donesem ponovo sto sam ja i uradila. Ove sedmice je 3 puta bila na terapiji antibiotika. Vec nakon 2-ge posjete, macka se pocela oporavljati iako se jos nije sasvim oslanjala na tu sapicu. Sve ukupno je 4 puta tamo bila, veoma lijepo su postupali sa njom dr. Samir i njegova pomocnica. Zadnja 3 dana moja macka opet skace, igra se i leta kroz kucu. To sam im danas rekla, tako da ne trebamo za sada ici kod njih. Kad sam u ponedeljak htjela da platim za uslugu Samir je rekao da cu platiti kad terapija bude gotova. Bila sam se pripremila da cu morati puno da platim, ali je doktor naplatio samo 20 KM za 3 terapije, sto ne smatram da je mnogo.

Htjela sam da kazem, da nemam iskustva sa ostalim veterinarima, ali da sam zadovoljna sa ovim dr. Samirom. Moja kcerka vec duze vremena takodje nosi svoju macku kod istog veterinara i ona je zadovoljna.

Nisam ovo napisala da reklamiram ambulantu na Stupu niti dr. Samira, meni je najvaznije da je moja macka ozdravila.

Pozdrav svim mackoljubcima i cukoljubcima......
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#59

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 10/02/2009 12:09, edited 1 time in total.
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#60

Post by Lace »

selena84 wrote:Amar Popovic :D
Obavlja i kucne posjete, sisa i uredjuje ... (ljubimce) :D

Jadranku u velikom luku zaobilizati :D
Potpisujem :) ja svog macka nisam nosila nigdje...amar dodje...maca nema traume i sve gotovo za par minuta

do sada je bio dva puta ..dao mu bobu za parazite i bocu
User avatar
Mlkvica
Posts: 23
Joined: 07/05/2006 00:43
Contact:

#61

Post by Mlkvica »

Ako Amar i Haris rade 'na crno', gdje uopšte obavljaju preglede, osim što dolaze u kućne posjete? Šta je sa operativnim zahvatima?
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#62

Post by Eshek »

Nancy Drew wrote:
pacino wrote:Hmmmm...interesantna tema, krajnje!

Dino Adilović, alias Maca Marinković...među studentima još podrugljivo poznat kao ljepotan :D . Tatin sin (ali ne tatka iz prethodne priče), beskrupulozni otimač para i patološki lažov. Voli da priča pričice tipa "...i tako ja u ratu pogodih tenk zoljom...", "...e jebo majku, jesam jutros prebio dvojicu frajera...", i slično. Valjda mu kao malom svi pucali klempe pa sad pokušava da bude faca :-? . Svoje neznanje masno naplaćuje, i nije problem ni ako vlasnik nema pare kod sebe...ima jaknu, cipele, sat...
Od njegovih dijagnoza neki se smiju po čitav dan, o terapijama da i ne govorim. da bi sve izgledalo smrtno opasno, pored dijagnoze (recimo akutna upala pankreasa, koju obožava i postavi svakom pacijentu čijeg vlasnika procijeni kao lakovjernog) većinu pacijenata će odmah da zakači na infuziju, pa taman da je tu zbog neke banalnosti. Kao veterinar nula bodova, kao čovjek još manje. O galami i psovkama koje taj "akademski građanin" svaki dan priušti mnogobrojnim ušima na faxu da ni ne govorim...

...

Uz primjedbu da evidentno poznaješ sve veterinare ponaosob i lično, što objektivni sud donekle dovodi u pitanje,
samo da naglasim.

Već deset godina Dini Adiloviću vodim svog psa zbog raznoraznih stvari i SVAKI PUT dijagnoza je bila tačna kao i tretman i adekvatno liječenje.
Cijene su uobičajene a nekad se usluga i ne naplati. Dvaput mu je ispravnim dijagnozama spasio život i hvala mu za to.
Da je bučan i zajebant stoji, ali ne vidim da to ima ikakve veze sa tretmanom koji životinja dobije.
Ovo je moje iskustvo pa je red da ga podijelim s vama.
Vjerovatno su "gabariti" u pitanju...pa zbog toga popust :D :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#63

Post by mIRCerka »

Mlkvica wrote:Ako Amar i Haris rade 'na crno', gdje uopšte obavljaju preglede, osim što dolaze u kućne posjete? Šta je sa operativnim zahvatima?
ko ti je rekao da rade na crno?
User avatar
mama mumi
Posts: 15
Joined: 28/08/2007 08:42

#64

Post by mama mumi »

Moj izbor je Amar, osim sto zna svoj posao i zna sa zivotinjama uvijek ljubazno odgovori na sva moja amaterska pitanja za razliku od nekih.
Znam za slucaj kad je glavna pomocnica doktora Krasnog za buhe kod mace rekla da crne tackice na njenoj dlaci da su jaja buha a to je ustvari njihov izmet a buhe lijezu jaja u macinoj okolini a ne na maci. Zar to ne bi trebala znati :? . Radi li jos uvijek s njim ne znam.
User avatar
Mlkvica
Posts: 23
Joined: 07/05/2006 00:43
Contact:

#65

Post by Mlkvica »

mIRCerka wrote:ko ti je rekao da rade na crno?
Pa na ovoj istoj stranici se to spominje, pogledaj post od 27. avgusta gdje pacino citira atka:
atko (citat):...ne mogu se oteti utisku da u svom postu navijas za Harisa Custovica...
Mislim da "leteci" veterinari i grijese jer su prinudjeni da rade sve i svasta za koru hljeba. Da ljudi imaju mogucnost da legalno rade i specijaliziraju se u necemu ona nebi imali potrebu da svastare.
te mu odgovara:
Što se tiče letećih i neletećih...svi bi voljeli da ne rade na crno, ali dok se ne reguliše pitanje privatne prakse, posao u veterinarskoj struci mogu dobiti samo tatini sinovi, a ostali, koliko god vrijedili i znali nemaju ni teoretske šanse.
Jesam li pogrešno pročitala post? Ako jesam, izvinjavam se.
Pa, gdje onda vrše praksu?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#66

Post by mIRCerka »

to je post iy avgusta mjeseca, tad jos nije bila rjesena frka oko operacije onih sampiona...

a nazovi ih i pitaj gdje vrse praksu, tako ti je najlakse..
marchelina
Posts: 46
Joined: 30/03/2007 10:42
Location: Sarajevo

#67

Post by marchelina »

Ja idem dr. Amiru Zahirovicu na Vet. fakultet, jako je detaljan, ljubazan i sto je najbitnije, moj pas ga voli. Odlucila sam se za njega jer sam cula da je jako dobar za kozna oboljenja kod pasa, a moj pas je jako osjetljiv po pitanju koze..
Vidim da su misljenja oprecna, jer svako ima drukcije iskustvo...
Sto je normalno..
Last edited by marchelina on 31/03/2011 21:20, edited 1 time in total.
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#68

Post by Eshek »

marchelina wrote:Ja idem dr. Amiru Zahirovicu na Vet. fakultet, jako je detaljan, ljubazan i sto je najbitnije, moj pas ga voli. Odlucila sam se za njega jer sam cula da je jako dobar za kozna oboljenja kod pasa, a moj pas je jako osjetljiv po pitanju koze..
Vidim da su misljenja oprecna, jer svako ima drukcije iskustvo...
Sto je normalno..
Svi hvale Harisa, ali ja nebi svoju mopsicu odvela Harisu nikad u zivotu... Da neko osisa cuku na svoju ruku, a kamoli napravi operativni zahvat...pa ubila bi ga.. :x
Da je Amir stručan po pitanju dermatologije, to neću negirati...ali ako si u tom čovjeku vidjela i zehru ljubaznosti, preporučujem ti da sebi nađeš kvalitetnog psihijatra.

I skinite se više sa Harisa, jer je najmanje kriv za onu pizdariju i bio žrtveni jarac.
marchelina
Posts: 46
Joined: 30/03/2007 10:42
Location: Sarajevo

#69

Post by marchelina »

Eshek wrote: Da je Amir stručan po pitanju dermatologije, to neću negirati...ali ako si u tom čovjeku vidjela i zehru ljubaznosti, preporučujem ti da sebi nađeš kvalitetnog psihijatra.

I skinite se više sa Harisa, jer je najmanje kriv za onu pizdariju i bio žrtveni jarac.
Ako je neljubaznost sto ga zovem svaki put kad se nesto drukcije desi na kozi mog psa, sto je spreman odgovoriti na svako moje glupo pitanje , objasniti mi svaku sitnicu- e onda da, Amir je jako neljubazan.
I da, moj pas ga jako voli- a psi ne vole bas sve ljude, to bi bar ti trebao znati :)
Last edited by marchelina on 31/03/2011 21:21, edited 1 time in total.
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#70

Post by Eshek »

marchelina wrote:
Eshek wrote: Da je Amir stručan po pitanju dermatologije, to neću negirati...ali ako si u tom čovjeku vidjela i zehru ljubaznosti, preporučujem ti da sebi nađeš kvalitetnog psihijatra.

I skinite se više sa Harisa, jer je najmanje kriv za onu pizdariju i bio žrtveni jarac.
Ako je neljubaznost sto ga zovem svaki put kad se nesto drukcije desi na kozi mog psa, sto je spreman odgovoriti na svako moje glupo pitanje , objasniti mi svaku sitnicu- e onda da, Amir je jako neljubazan.
I da, moj pas ga jako voli- a psi ne vole bas sve ljude, to bi bar ti trebao znati :)

Da, Haris je nevinasce....
Al' nebitno.. Svako ima pozitivna i negativna iskustva...
Amirova ljubaznost je proporcionalna iznosu koji ce ti naplatiti. Pojma nemaš kako se ponaša prema ljudima od kojih ne može izvući lova.

Nejse...Znanje ti je krhko, lahka si na kvalifikovanju...
User avatar
selena84
Posts: 67
Joined: 01/01/2006 23:18
Location: Tibet

#71

Post by selena84 »

Edit wrote:
Jadranku zaobilazim vec duze vremena, zbog jakoooooooooo losih iskustava sa njom...
pa ja te i pitam za ta losa iskustva... mozes li biti konkretnija?
Eh ovako, jedne prilike je dijagnosticirala mom psu neku vrstu karcinoma, pa je iako to nije provjerila bas najbolje, davala neke skupe injekcije ("ruke" u cijeni tih injekcija 95% cijene, a sama injekcija 5% :roll: ) ... da bi se ubrzo ispostavilo, jer sam konsultovala drugog veterinara, da pas ima problem sa kukom, sto je specificno za tu rasu, i ne boluje- srecom - ni od kakvog karcinoma. Dalje, prilikom manikira :D je prerezala kapilar psu :cry: na sta je ova (pas) pocela krvariti i pobjegla iz "ordinacije"...
Jednom sam otisla kod nje, da cuki izvadi krpelja, sto je i uradila, te zatim jednom prsnula sprayem na tu nastalu ranu i naplatila to 8 KM :shock: (spray citav- nekih 20ml- kosta 13KM)...
I tako, ima jos pokoji primjer, ali da ne duljim- moja je greska sto sam uopce isla kod Jadranke, ali tada nisam bas imala iskustva sa veterinarima, i - nesrecom- naletim na nju.
Eto, toliko :-)
Mlkvica wrote:Ako Amar i Haris rade 'na crno', gdje uopšte obavljaju preglede, osim što dolaze u kućne posjete? Šta je sa operativnim zahvatima?
Amar obavlja preglede kod njega kuci-tj. u haustoru :-?, sisanje obavlja u stanu, kod Harisa ista stvar... - a za operativne zahvate ni ja ne znam...
marchelina
Posts: 46
Joined: 30/03/2007 10:42
Location: Sarajevo

#72

Post by marchelina »

Eshek wrote: Amirova ljubaznost je proporcionalna iznosu koji ce ti naplatiti. Pojma nemaš kako se ponaša prema ljudima od kojih ne može izvući lova.

Nejse...Znanje ti je krhko, lahka si na kvalifikovanju...

Hehe, kako ti kazes;)
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#73

Post by mIRCerka »

Eshek wrote:
marchelina wrote:Ja idem dr. Amiru Zahirovicu na Vet. fakultet, jako je detaljan, ljubazan i sto je najbitnije, moj pas ga voli. Odlucila sam se za njega jer sam cula da je jako dobar za kozna oboljenja kod pasa, a moj pas je jako osjetljiv po pitanju koze..
Vidim da su misljenja oprecna, jer svako ima drukcije iskustvo...
Sto je normalno..
Svi hvale Harisa, ali ja nebi svoju mopsicu odvela Harisu nikad u zivotu... Da neko osisa cuku na svoju ruku, a kamoli napravi operativni zahvat...pa ubila bi ga.. :x
Da je Amir stručan po pitanju dermatologije, to neću negirati...ali ako si u tom čovjeku vidjela i zehru ljubaznosti, preporučujem ti da sebi nađeš kvalitetnog psihijatra.

I skinite se više sa Harisa, jer je najmanje kriv za onu pizdariju i bio žrtveni jarac.
Za pizdariju davno saznasmo sta je i kako bilo, sta ces sujetnim starcima smetaju maldi napredni...

A skini se ti sa Amara, da ti se ne bi ja natovarila na kosti :D

PS Znate, ovisi i kako se vi postavite prema nekome...
User avatar
Mlkvica
Posts: 23
Joined: 07/05/2006 00:43
Contact:

#74

Post by Mlkvica »

Amar obavlja preglede kod njega kuci-tj. u haustoru :-?, sisanje obavlja u stanu, kod Harisa ista stvar... - a za operativne zahvate ni ja ne znam...
Mozda je veterinarska stanica na Stupu ipak najbolji izbor za neizbježno sjec-sjec... :sad:
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#75

Post by Eshek »

mIRCerka wrote:
Eshek wrote:
marchelina wrote:Ja idem dr. Amiru Zahirovicu na Vet. fakultet, jako je detaljan, ljubazan i sto je najbitnije, moj pas ga voli. Odlucila sam se za njega jer sam cula da je jako dobar za kozna oboljenja kod pasa, a moj pas je jako osjetljiv po pitanju koze..
Vidim da su misljenja oprecna, jer svako ima drukcije iskustvo...
Sto je normalno..
Svi hvale Harisa, ali ja nebi svoju mopsicu odvela Harisu nikad u zivotu... Da neko osisa cuku na svoju ruku, a kamoli napravi operativni zahvat...pa ubila bi ga.. :x
Da je Amir stručan po pitanju dermatologije, to neću negirati...ali ako si u tom čovjeku vidjela i zehru ljubaznosti, preporučujem ti da sebi nađeš kvalitetnog psihijatra.

I skinite se više sa Harisa, jer je najmanje kriv za onu pizdariju i bio žrtveni jarac.
Za pizdariju davno saznasmo sta je i kako bilo, sta ces sujetnim starcima smetaju maldi napredni...

A skini se ti sa Amara, da ti se ne bi ja natovarila na kosti :D

PS Znate, ovisi i kako se vi postavite prema nekome...
MIRCI, šta god da piješ, moraš prestati...riječ je o AmIru, ne o AmAru :D :D
Post Reply