Preporucite veterinara

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#101 Re: Preporucite veterinara

Post by Pasiflora »

mIRCerka wrote: :D Sta bi sa mojom ponudom :D :D
Polako, sacekaj da se malo odomaci :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#102 Re: Preporucite veterinara

Post by mIRCerka »

sitno wrote:
mIRCerka wrote: :D Sta bi sa mojom ponudom :D :D
Polako, sacekaj da se malo odomaci :D
ama reci mu da sam ja rekla NECEMO TI NISTA TITA MI :D
mycy
Posts: 202
Joined: 23/03/2008 09:38

#103 Re: Preporucite veterinara

Post by mycy »

Jedini razlog zasto se nisam javljala je zato sto mi kompjuter nije bio uredu. Medjutim, naravno da sam dobro potkovana sa desavanjima sa fakulteta jer imam dosta prijatelja koji studiraju na tom fakultetu i preko kojih sam i cula za dr. Jasmina. A sto se tice te neke bliskosti mogu reci da postoji ali u smislu dr.-pacijenti (moji ljubimci) i naravno moram opravdati Jasmina jer je upravo bilo nepravedno to sto je Pacino rekao za njega gdje se ti mozes pitati da li je on blizak sa nekim od njih.

Jasmin vec dugo godina odrzava moje ljubimce i jos nikad nije pogrijesio tako da imam puno pravo da demantujem Pacinove tvrdnje.
veterinar-sa
Posts: 5
Joined: 03/04/2008 19:58

#104 Re: Preporucite veterinara

Post by veterinar-sa »

Drago mi je sto si se opet javila, nezelim sada raspravljati i dokazivati neciji identitet. Sto se tice dr. Jasmina nezelim ulaziti u to koliko je on strucan ili ne, rekao sam da kolege necu blatiti. Ja sam se samo javio jer me je pogodilo to kako si pisala o tome da su dr.Amar i dr. Dino unistili doticnu macu i to svalili na dr. Jasmina jer to nije tacno. Volio bi samo da mi kazes ko ti je to rekao, mozda sam Jasmin ili neko drugi :x , e to nije uredu. 100% sam upoznat o tom slucaju ali necu ovdje o tome, ali samo razmisli da dr. Dino skalpel nije uzeo u ruke bar 10 godina jer se samo bavi internom, a dr. Amar ima sigurno iza sebe hiljade operacija, a ta nesretna maca je poslije operacije ponovo dosla na Fakultet neznam dali znas zbog cega, ako neznas raspitaj se.
A sto se tice popusta bice ljetni popust od 30-50% :lol: .Salim se naravo, nisam tu da bi sebe reklamirao ako nekom mogu pomoci preko poruka rado cu to uraditi. POZDRAV
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#105 Re: Preporucite veterinara

Post by mIRCerka »

mycy wrote:Jedini razlog zasto se nisam javljala je zato sto mi kompjuter nije bio uredu. Medjutim, naravno da sam dobro potkovana sa desavanjima sa fakulteta jer imam dosta prijatelja koji studiraju na tom fakultetu i preko kojih sam i cula za dr. Jasmina. A sto se tice te neke bliskosti mogu reci da postoji ali u smislu dr.-pacijenti (moji ljubimci) i naravno moram opravdati Jasmina jer je upravo bilo nepravedno to sto je Pacino rekao za njega gdje se ti mozes pitati da li je on blizak sa nekim od njih.

Jasmin vec dugo godina odrzava moje ljubimce i jos nikad nije pogrijesio tako da imam puno pravo da demantujem Pacinove tvrdnje.
Mislim da nije posteno biti iskljuciv zato sto prijatelji znaju tamo nesto bla bla....

Moje macke su pazili i Krasni i Custovic i Jadranka i Amar, i moram reci da je ono sto mi se najvise svidja jeste sto ti dodju kuci...
Svaki put kad Amar dodje, mene nema kuci jer ne mogu gledat davanje boce ili nesto slicno, tako da uopste ne znam kako covjek izgleda...ali ga nazovem u 9 navece i pitam TO I TO a on odgovori TAKO I TAKO i uvijek je spreman pomoci.

Normala, kao sto svaka zena ima svog omiljenog frizera, tako i svaka osoba sa ljubmcem ima i omiljenog veterinara, samo se treba voditi racuna kad se iznose neki podaci i "cinjenice" jer meni nema nista draze neg kad moja mater vise vjeruje nekom drugom nego meni vezano za nesto sto sam vidjela SAMO JA a ne taj neko drugi :D
User avatar
Asana
Posts: 1456
Joined: 15/12/2004 11:40
Location: Sarajevo

#106 Re: Preporucite veterinara

Post by Asana »

jer meni nema nista draze neg kad moja mater vise vjeruje nekom drugom nego meni vezano za nesto sto sam vidjela SAMO JA a ne taj neko drugi
:-) :?

:D
mycy
Posts: 202
Joined: 23/03/2008 09:38

#107 Re: Preporucite veterinara

Post by mycy »

Slazem se da ne treba komentarisati o nekoj strucnosti vasih kolega ali nisam mogla da presutim na Pacinov komentar, ko je on da procjenjuje da li je neko za taj ili bilo koji drugi posao? Ja sam komentarisala onoliko koliko znam i jedino sam to rekla za Amara jer je on bio prvi veterinar kojeg sam pozvala i bio je kod mene na intervenciji par puta i iskreno nisam niti jednom bila zadovoljna sto ne znaci da on nije dobar za neke druge ili cak teze stvari. Ali isto tako veoma sam zadovoljna sa Jasminom i preporucujem ga svima. Sve je moje macke (kojem sam dosad imala, a bilo ih je dosta) i sterilis'o i kastrir'o i vakcinis'o i nikad mu se niti jedna najmanja greska nije desila... tako da imam puno pravo da vjerujem u te price.

Sto se tice te price to sam cula od tri razlicite osobe koje imaju veze sa veterinom ali nisu u kontaktu a jedan cak i ne zna dobro Jasmina tako da ne mora da bude na njegovoj strani i takodjer dr. Jasmina ne ispitujem o njegovoj profesionalnosti niti o bilo cemu sto ima veze o njegovom privatnom zivotu tj. nije mi on mogao reci nista o tome! Molim za malo postovanja.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#108 Re: Preporucite veterinara

Post by mIRCerka »

Asana wrote:
jer meni nema nista draze neg kad moja mater vise vjeruje nekom drugom nego meni vezano za nesto sto sam vidjela SAMO JA a ne taj neko drugi
:-) :?

:D
Pa vidis da svi subjektivno pisemo o NASIM veterinarima, a neki od nas su spremni cak popljuvati nekog drugog, samo zato sto je neko reko da je neko vidio nesto...
mycy, nije u pitanju ko je bolji a ko gori, ako si ti mogla reagovati na pacinovo pisanje, dozvoli da drugi imaju pravo reagovati na tvoje pisanje :D

AMAR RULZ! :D
mycy
Posts: 202
Joined: 23/03/2008 09:38

#109 Re: Preporucite veterinara

Post by mycy »

Ja nisam ni rekla da niko ne moze komentarisati moje komentare! Ali to treba govoriti na osvnovu licnih iskustava a ne govoriti da se gleda na to objektivno (kao sto kaze Pacino) a nije tesko vidjeti da je to sve veoma subjektivno. I takodjer mi nije jasno zasto tolika "halabuka" oko toga sto sam iznijela svoje misljenje i svoja iskustva a Pacinu se nista ne govori a cak nije iznio niti jedno svoje iskustvo?!
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#110 Re: Preporucite veterinara

Post by mIRCerka »

Мycy
mycy wrote: A ti Pacino ako hoces toliko da ocrnis Jasmina onda navedi i jos koju njegovu tragicnu intervenciju (ako ih vec ima toliko) a ne samo tu jadnu macu koja je nazalost nagrabusila prilikom Dininog i Amarovog pregleda kako bi Jasmina srozali (cista namjestaljka). Imam nekih veza na veterini i to tamo svi znaju (ova recenica ti moze otvoriti oci).

A sto se tice veterinara za pernate zivotinje, nema ih kod nas, nazalost.
on je rekao da iz pouzdanih izvora zna da je neko uveo u 6. dijagnozu, dok ti znas za scenario spanske serije kako zajebati nekoga...

zato se ja tebi i obratih, ja sam sa pacinom jos prosle godine zavrsila pricu :D
mycy
Posts: 202
Joined: 23/03/2008 09:38

#111 Re: Preporucite veterinara

Post by mycy »

Ok... Naravno da se razumijem u taj zalosni scenario jer s obzirom da imam svoje ljubimce koje obozavam moram se dobro raspitati i upoznati sa glumcima iz te serije da bi znala ko ce kod mene igrati glavnu ulogu.

I kao sto rekoh ja sam samo iznosila ono sto sam znala, ali ne tako iz tajanstvenih pouzdanih izvora kao Pacino vec dovoljno je reci od prijatelja, i i z licnih iskustava!
User avatar
Hodidjed
Posts: 616
Joined: 27/03/2008 15:48

#112 Re: Preporucite veterinara

Post by Hodidjed »

Amar Popović tretira moje pašče, i pašče izgleda zadovoljno :-D
AVAAVAVAVAVAVAAAVVVVV
VeljaPas
Posts: 645
Joined: 19/04/2007 11:36

#113 Re: Preporucite veterinara

Post by VeljaPas »

SOS Sarajevo ima razlicita iskustva sa vecinom ovdje pomenutih ali i nepomenutih veterinarinara.
Svi oni koji koriste njihove usluge trebaju znati da na sarajevskom veterinarskom fakultetu nema katedre za male zivotinje (ukoliko je u medjuvremenu nisu formirali).
Neki veterinari su se samoinicijativno dodatno obrazovali (neki nisu) i iz tog razloga u nekim situacijama imamo uspjesno, a u nekim neuspjesno lijecenje. Pitanje je koliko su ti ljudi krivi ili ne, za posljedice koje proizilaze iz njihovih aktivnosti.
Ono sto vecini veterinara zamjeram je nedostatak neophodne etike i diskriminacija koju iskazuju prema pojedinim zivotinjama.

Imam, usmeno prenesenu, informaciju da je u Sarajevu najmanje 160 nezaposlenih veterinara ili rade neke druge poslove, a brucelozu, npr, nema ko da zaustavi.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#114 Re: Preporucite veterinara

Post by Pasiflora »

160 nezaposlenih veterinara je strasno puno! Mislim da je to vise problem naseg skolstva nego struke - fakat kako niko nije skontao da ih ne moze upisivati na stotine svake godine - u najgorem slucaju barem 10 ih svake godine i diplomira (ovo lupam, ali mi se cini da nije nemoguce).
Nazalost nije svaki veterinar u mogucnosti imati privatnu praksu, ali barem dolaze u kucne posjete - i to je nesto, kako za nas tako i za njih :D A morate se sloziti da je to stvarno super.
Kao sto rekoh moga zlatnog tretiraju Amar i Samir i sa obojicom sam prezadovoljna: kako sa tretmanom psa,tako i sa terapijama. Uvijek su efikasne.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#115 Re: Preporucite veterinara

Post by mIRCerka »

mycy wrote:Ok... Naravno da se razumijem u taj zalosni scenario jer s obzirom da imam svoje ljubimce koje obozavam moram se dobro raspitati i upoznati sa glumcima iz te serije da bi znala ko ce kod mene igrati glavnu ulogu.

I kao sto rekoh ja sam samo iznosila ono sto sam znala, ali ne tako iz tajanstvenih pouzdanih izvora kao Pacino vec dovoljno je reci od prijatelja, i i z licnih iskustava!
ma super, nemas se sta braniti ili pravdati, ne m0ze svaki veterinar valjati svakome...
meni je Amar TITO, tebi je super neko drugi, bitno je da sto manje imamo onih negativnih iskustava...
mene isto zabrinjava sistem obrazovanja .... neke od dipl.vet sto znam ne bih zvala u spasavanje nacrtane ovce, kamoli Buljimca okokucnog :D
veterinar-sa
Posts: 5
Joined: 03/04/2008 19:58

#116 Re: Preporucite veterinara

Post by veterinar-sa »

Evo mene opet ljudi. Vidim da se pokrenula prica oko nezaposlenih veterinara. Posto sam vjerovatno malo informiraniji od vas podijelicu sa vama neka moja razmisljanja. Pouzdano znam da Veterinarski fakultet u Sarajevu svake generacije izbaci izmedju 40 i 60 veterinara, trenutno je na birou u Sa kantonu pa da ne pretjerujem oko 60.
Najtuznije u svemu tome je biti nezaposlen, a i oni " Sretni" koji su nasli posao vecinom rade da tako kazem sve i svasta.
Rijetko koji ce raditi poslove veterinara, vecinom ljudi sa sela mogu naci posao u svom mjestu, ali 95% dr.vet. iz malo vecih gradova tesko da ce raditi u struci. Krenimo od Sarajeva kao najveceg grada, svaka opstina ima po jednu veterinarsku stanicu one su sve prebukirane i tesko da ce neko (izuzev ako im babo nije u toj stanici) dobiti posao, Veterinarski fakultet isto tako neprima nikoga izuzev blize clanove porodica vec uposlenih :dance: , cast 1% izuzetaka, privatno je tesko otvoriti (sve i da se ima novca) jer je u veterinarskim krugovima vec odavno upletena politika i mafija tako da bi vrlo brzo potonuo svako onaj ko bi se odlucio za tako nesto. To je tuzno jer pola milionski grad nema neku Veterinarsku kliniku a veterinari mu rade kao konobari.
Sto se tice Tuzle tamo je jedan i jedini ".........." koji suvereno vlada gradom. Vecina imalo upucenijih zna ko je to, za njega rade veterinari kao robovi za nekih 400KM ako nije sta povecao.
Federacija treba da slijedi RS u tome gdje na svakom koraku ima privatna Veterinarska stanica i gdje nema nezaposlenog veterinara.
A u svemu tome najtuznije je sto 95% veterinara koji prodju kroz fakultet znaju manje o zivotinjama nego bilo koji seljak o velikim zivotinjama ili uzgajivac pasa i macaka o malim zivotinjama, tako da nemogu ni na crno raditi.
A sto se tice bruceloze nije sve do veterinara (mada je i do njih) drzava je ona koja to treba regulisati i izdvojiti puno veca finansijska sredstva u borbi protiv zaraznih bolesti.
Pozdarv svima, nemogu vise pisati dojadilo mi je. :D
mycy
Posts: 202
Joined: 23/03/2008 09:38

#117 Re: Preporucite veterinara

Post by mycy »

Hvala na razumjevanju ;-) . Ipak mislim da ovaj mali broj veterinara koji smo spominjali u zadnjih nekoliko postova zasluzuju neko postovanje jer se koliko-toliko trude da bi zaradili i da bi pomogli svojim pacijentima. Kao sto je Micerka rekla nekom je dobar jedan veterinar nekom drugi, i tako u nedogled... Takodjer mislim da sam u pravu kad kazem da bi ipak i svim ovim veterinarima (vec spomenutim) prije dala ljubimca u ruke nego nekom ko nikad niti je imao kontakta sa zivotinjom, niti zna nesto o pojedinim vrstama a niti ga to interesuje!
Pozzz
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#118 Re: Preporucite veterinara

Post by mIRCerka »

veterinar-sa wrote:A sto se tice bruceloze nije sve do veterinara (mada je i do njih) drzava je ona koja to treba regulisati i izdvojiti puno veca finansijska sredstva u borbi protiv zaraznih bolesti.
Pozdarv svima, nemogu vise pisati dojadilo mi je. :D
A kako drzava da sredi to sto ima preko 180 UPRACENIH I REGISTROVANIH ilegalnih granicnih prijelaza preko kojih se uvoye sleperi i sleperi sto zive stoke sto proizvoda animalnog porijekla?

Trenutno ima 10 granicnih prijelaza sa veterinarskom inspekcijom, pola ih i za zive zivotinje i za proizvode animalnog porijekla, pola ih je ili za jedno ili za drugo...a rade u prkno kancelarijama i stoku pregledaju tako sto se popnu na sleper, provire i kazu OK...
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#119 Re: Preporucite veterinara

Post by Pasiflora »

veterinar-sa wrote:Pozdarv svima, nemogu vise pisati dojadilo mi je. :D
ne moze tako. Samo 4 posta i vec ti mrsko pisati. Vidi koliko mi pisemo.... :-)
Podaci koje si iznio su grozni, ali vise manje svi znamo da je situacija odprilike takva u svim sferama ovog nesretnog drustva. Nisam bas shvatila zasto je tako tesko otvoriti privatnu ordinaciju ako imas love? Sto ti mogu ostali ako se ti fino pospremis (mislim na ordinaciju) i onda tvoji pacijenti dolaze - meni niko ne moze zabraniti da svoju zivotinjicu odnesem kod koga god hocu - ako mislim da ce mu pomoci.
veterinar-sa
Posts: 5
Joined: 03/04/2008 19:58

#120 Re: Preporucite veterinara

Post by veterinar-sa »

Evo me opet, pisacu ja jos mnogo toga samo mi se posljednji tekst malo oduzio. Pokusacu ti ukratko objasniti zasto neki veterinar koji ima para nezeli otvoriti stanicu. U nasem gradu postoje ljudi kojima to nije u korist. Najjednostavnije receno ti imas nekakav jadni granap a ja pored tebe zelim otvoriti sepermarket, a ti si neko i nesto u ovom gradu clan si neke politicke stranke (po mogucnosti na vlasti) i zasto bi ja tebi dozvolio da mi ti uzimas posao kada ja mogu svoje kolege u inspekciji poslati da ti traze neku dlaku u jajetu (a uvijek se nesto moze naci) i fino te zatvore a ti platis jos neku kaznu i tako 2-3 puta i dojadi ti.
Ruzno je reci ali vecina ljudi u veterinarskoj komori je mafija.Mozda oni svi izgledaju lijepo slatkorjecivo ali to je uistinu samo maska ispod koje se kriju veliki stranacki igraci koji love veliki novac. Zamisli kad se pocnu privatizovati veterinarske stanice. Sta mislis ko ce ih otkupiti? Ja sigurno necu a vjerovatno ni ti. Vec ce neko od gore navedenih uzeti na svog amidjica ili bratica kako nebi bilo providno, jer je on zadnjih 10 godina sistemski rusio te iste stanice kako bi spale na najnizu mogucu otkupnu cijenu i on ce da ih privatizuje i da se pravi lud. Nadam se da me shvatas :thumbup: .
Pozdrav svima.
mycy
Posts: 202
Joined: 23/03/2008 09:38

#121 Re: Preporucite veterinara

Post by mycy »

Bravo.................. i tako dalje i tako dalje...... razmozavaju se..... :dance: :dance:
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#122 Re: Preporucite veterinara

Post by Pasiflora »

veterinar-sa wrote:Evo me opet, pisacu ja jos mnogo toga samo mi se posljednji tekst malo oduzio. Pokusacu ti ukratko objasniti zasto neki veterinar koji ima para nezeli otvoriti stanicu. U nasem gradu postoje ljudi kojima to nije u korist. Najjednostavnije receno ti imas nekakav jadni granap a ja pored tebe zelim otvoriti sepermarket, a ti si neko i nesto u ovom gradu clan si neke politicke stranke (po mogucnosti na vlasti) i zasto bi ja tebi dozvolio da mi ti uzimas posao kada ja mogu svoje kolege u inspekciji poslati da ti traze neku dlaku u jajetu (a uvijek se nesto moze naci) i fino te zatvore a ti platis jos neku kaznu i tako 2-3 puta i dojadi ti.
Ruzno je reci ali vecina ljudi u veterinarskoj komori je mafija.Mozda oni svi izgledaju lijepo slatkorjecivo ali to je uistinu samo maska ispod koje se kriju veliki stranacki igraci koji love veliki novac. Zamisli kad se pocnu privatizovati veterinarske stanice. Sta mislis ko ce ih otkupiti? Ja sigurno necu a vjerovatno ni ti. Vec ce neko od gore navedenih uzeti na svog amidjica ili bratica kako nebi bilo providno, jer je on zadnjih 10 godina sistemski rusio te iste stanice kako bi spale na najnizu mogucu otkupnu cijenu i on ce da ih privatizuje i da se pravi lud. Nadam se da me shvatas :thumbup: .
Pozdrav svima.
Znam i grozno mi je sto je tako. Na kraju balade sve se opet vraca na politiku. Crnjak zesci.
Ja zastupam teoriju da se mora covjek boriti. Tukao si klupu 5 - 6 godina i sada ne mozes naplatiti svoj trud zbog tamo nekih mafijasa... Ne mozes samo sjediti i samosazaljevati se - nego vile u ruke i u boj :-)
tahoma
Posts: 120
Joined: 06/04/2008 19:30

#123 Re:

Post by tahoma »

urbanagerila wrote:Josip Krasni ... :D

Nikad! Moj macak je uginuo zbog uremije, samo zato sto se gosp. Krasnom nije dalo da ga operise u petak popodne, a otisla sam njemu po preporuci veterinara iz Zenice, koji je opet btw najveci strucnjak na polju veterine (a eto smatrao je sebe manje kvalitetnim i strucnim od Krasnog). Ako meni nije bilo mrsko dovesti macku onako bolesnu iz Zenice u Sarajevo i nisam pitala za cijenu, samo mi je bilo bitno da ozdravi, nema sanse da ikad cijenim veterinara koji ne moze da razumije sta covjeku znaci to malo bice, koje tako strasno zavolis...

Fuj, mrzim Krasnog :x
mycy
Posts: 202
Joined: 23/03/2008 09:38

#124 Re: Preporucite veterinara

Post by mycy »

Zato ja vise volim "letece" veterinare jer su puno odgovorniji i u svako doba dana ce doci po pozivu (pa bio to Amar ili Jasmin) i prema tome mislim da ih treba puno vise cijeniti od onih koji su nekako dobili radno mjesto na toj nekoj boljoj poziciji i opet se nista ne trude.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#125 Re: Preporucite veterinara

Post by Pasiflora »

VETERINAR-SA imas pm, pls odgovor
Post Reply