Preporucite veterinara

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

karirana kosulja
Posts: 93
Joined: 09/08/2014 19:20

#651 Re: Preporucite veterinara

Post by karirana kosulja »

Bellica wrote:
spectra wrote:Evo, otvaram topic, vazan svima koji imaju ljubimce.

Naravno, nije svejedno kojeg veterinara odabrati za svog ljubimca, pa bi stoga dobrodosle sve informacije i vasa iskustva.

Dakle, koga preporucujete?
I ima li neki veterinar koga treba zaobilaziti u sirokom luku?
Ja ću da odgovorim na ovo drugo pitanje, stanicu na Stupu, sve veterinare. Naša maca je nakon što je kod njih sterilisana juče uginula. Kad joj se u nedjelju stanje pogoršalo nisu htjeli da je prime jer nije bila hitan slučaj. Dobila je sepsu i uginula. Ako volite svoje životinje, tamo ih nemojte voditi. Oni znaju da su pogriješili, ali ne znaju gdje. Maca je platila životom, nažalost. Svi mi smo se toliko nasekirali, a oni mrtvi-hladni kažu da se to dešava, kao nije ništa čudno, a ja nikada u životu nisam čula da maca ugine nakon sterilizacije. Zato, njih obiđite u najširem mogućem luku.
@Belica
Isto tako jako jako jako loše iskustvo sa stanicom na Stupu.
Meni su 100% njihovom krivicom ubili cuku !
Pas je bio nekako mrzovoljan,ja mislio neka sitnica...a vjerovatno je i bila.
Prvo mi kazu da mu daju neka 3 različita koktela-inekcije mislim po 25KM komad .Ja rekoh OK.
Onda kazu da mu uzmu iglom uzorak iz zeludca nekom velikom iglom.Ja rekoh OK.
Primjetio sam da su zabadali 2 puta.
Odmah poslije tih uboda u zeludac pas pada u agoniju i umire za par minuta.
Laički mislim da su mu pogodili neki drugi vitalni organ.
E sada šta bi vi uradili na mom mjestu?
Još nisam siguran jesam li dobro uradio što sam samo otišao.Bilo je to prije jedno 8 godina,
poznavajući sebe da nisam odmah izašao sa cukom u rukama mozda bih tada i robije zaradio.
Slučajno naletih na ovu temu, samo da olakšam dušu i upozorim ostale na Veterinarsku stanicu Stup!
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#652 Re: Preporucite veterinara

Post by febo_acm »

Jednom sam kročio kod njih i nikada više... Da budem iskren ja sam čuo i dosta pozitivnih stvari o njima, a znam i neke ljude koji kod njih "održavaju" životinje :D
Ja sam to već pričao i ponovit ću opet. Odveo sam životinju kod njih i prvo me dočekala nekakva cura koja tu radi i pita kakva je to rasa nikad je nisam vidjela?! :D Tada sam joj odgovorio da je mješanac vuka i posavskog gonića i ona se momentalno sjebala i povukla. Onda lik, veterinar mislim da se zove Mustafa(ali nisam siguran, stariji čovjek 50+), paščetu koje se skoro davi od zaraznog kašlja daje dvije tablete za čišćenje od parazita... Te dvije tablete i pregled sam platio 30 KM. Kaže lik dobila je tablete za parazite i pazi sad, iskašljat će ona to sve od tableta...
Ja došao kući, a ona i dalje kašlje guši se. Odvedem je kod Amara i on da neku vakcinu i za sat vremena se smirila totalno. Propisao joj je i neke tablete i za dva dana je bila kao nova.
Bellica
Posts: 1714
Joined: 19/08/2009 14:32
Location: Sarajevo

#653 Re: Preporucite veterinara

Post by Bellica »

karirana kosulja wrote:
Bellica wrote:
spectra wrote:Evo, otvaram topic, vazan svima koji imaju ljubimce.

Naravno, nije svejedno kojeg veterinara odabrati za svog ljubimca, pa bi stoga dobrodosle sve informacije i vasa iskustva.

Dakle, koga preporucujete?
I ima li neki veterinar koga treba zaobilaziti u sirokom luku?
Ja ću da odgovorim na ovo drugo pitanje, stanicu na Stupu, sve veterinare. Naša maca je nakon što je kod njih sterilisana juče uginula. Kad joj se u nedjelju stanje pogoršalo nisu htjeli da je prime jer nije bila hitan slučaj. Dobila je sepsu i uginula. Ako volite svoje životinje, tamo ih nemojte voditi. Oni znaju da su pogriješili, ali ne znaju gdje. Maca je platila životom, nažalost. Svi mi smo se toliko nasekirali, a oni mrtvi-hladni kažu da se to dešava, kao nije ništa čudno, a ja nikada u životu nisam čula da maca ugine nakon sterilizacije. Zato, njih obiđite u najširem mogućem luku.
@Belica
Isto tako jako jako jako loše iskustvo sa stanicom na Stupu.
Meni su 100% njihovom krivicom ubili cuku !
Pas je bio nekako mrzovoljan,ja mislio neka sitnica...a vjerovatno je i bila.
Prvo mi kazu da mu daju neka 3 različita koktela-inekcije mislim po 25KM komad .Ja rekoh OK.
Onda kazu da mu uzmu iglom uzorak iz zeludca nekom velikom iglom.Ja rekoh OK.
Primjetio sam da su zabadali 2 puta.
Odmah poslije tih uboda u zeludac pas pada u agoniju i umire za par minuta.
Laički mislim da su mu pogodili neki drugi vitalni organ.
E sada šta bi vi uradili na mom mjestu?
Još nisam siguran jesam li dobro uradio što sam samo otišao.Bilo je to prije jedno 8 godina,
poznavajući sebe da nisam odmah izašao sa cukom u rukama mozda bih tada i robije zaradio.
Slučajno naletih na ovu temu, samo da olakšam dušu i upozorim ostale na Veterinarsku stanicu Stup!

Ja sam se samo potrudila da im smanjim "promet" i sve ljude koje znam da idu tamo "prebacim" u drugu vet. stanicu kod dr. Amara i dr. Sanje. Uopšte ih ne reklamiram, ali su vrh. Dok oni skotovi na Stupu dno dna. Ovo što štrajkuju nije bezveze, nemaju posla i daj Bože da svi ostanu bez posla, neka rade ono što su naučili, npr. jedna im je "doktorica" bivša uposlenica mesnice, a druga je nekakva administratorica. Njihov šef je također dno dna, neko ko je mojoj nani za mačka rekao hladnokrvno "ako ti preživi u naredna dva dana bit će dobro"-nije spavala ova dva dana. Ja sam htjela ljetos da ih tužim za ovu sestrinu macu, ali u našoj državi nije bilo svrhe. I nije samo što su macu ubili, sestri su mi dio života oduzeli, imat će cijeli život traume, na jesen je našla novog mačića na ulici s kojim ne smije sama u kući da ostane, plaši se da joj se nešto ne desi. Treba zatvoriti njihovu" klaonicu" i poslati ih na Biro. Te naravno, pustiti pravim veterinarima da rade. I uz sve ovo, sve cuke lutalice koje pokupe s ulice završe kod njih, da ih oni dokrajče, skotovi i idoti. Hvala ti što si podijelio svoje iskustvo samnom, mogu zamisliti kako ti je bilo-ne daj Bože nikome. Ja znam isto jednu gospođu kojoj su cuku uništili tamo na Stupu, imao je tumor na mozgu, a oni su predložili obloge od svježeg paradajza. Ovu sestrinu macu su uspavali anestezijom za konje i zašili najdebljim mogućim koncem.
Domy31
Posts: 822
Joined: 08/06/2011 18:37

#654 Re: Preporucite veterinara

Post by Domy31 »

preporuka za dobrog veterinara za kastraciju ženke psa
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#655 Re: Preporucite veterinara

Post by KatarinaKosaca »

Domy31 wrote:preporuka za dobrog veterinara za kastraciju ženke psa
Ako to ikako možeš priuštiti vodi je u Beograd ili Zagreb... sasvim iskreno i dobronamjerno.
Bellica
Posts: 1714
Joined: 19/08/2009 14:32
Location: Sarajevo

#656 Re: Preporucite veterinara

Post by Bellica »

Domy31 wrote:preporuka za dobrog veterinara za kastraciju ženke psa
Ordinacija Mr.Pet, dr. Amar i Sanja Popović, životom garantujem da se nećeš pokajati. Ja sam prezadovoljna, odlični su kao veterinari, a posebno mi je bitno što su ljudi, vole životinje, pomažu im, možeš ih nazvati u bilo koje doba da pitaš ako nešto nije uredu sa životinjom (ne mislim na sterilizaciju nego inače), preporuče ti hranu, njegu, dolaze i kući...kažem ti prezadovoljna sam. Ordinacija im je kao apoteka, nije prljavo, sve lijepo miriše i dezinfikovano je. Nećeš se pokajati sigurno. Sestri macu sterilisali nekada ja mislim u januaru, ostala je kod njih dok se u potpunosti nije razbudila i vratila u "normalno" stanje. Donijeli je kući počela odmah da jede i da se igra, nema onog straha što neće da jede, što je tiha, pospana, što se ne igra...super su i svaka im čast.
P.S. Ne reklamiram ih Boga mi, ali ko god vodi životinje kod njih može napisati isto ovo kao što sam ja.
luna09
Posts: 365
Joined: 16/10/2010 21:39

#657 Re: Preporucite veterinara

Post by luna09 »

Domy31 wrote:preporuka za dobrog veterinara za kastraciju ženke psa
Slažem se za Amara, em je stručan em je insan. Sve moje i mahalske mace je radio, bezbroj puta ga nazvala za sitnicu. SVE mace se oporavile super. A sve intervencije kad on izvodi su nekako lakše, nisu strašne i ozbiljne kako neki predstavljaju .
Bellica
Posts: 1714
Joined: 19/08/2009 14:32
Location: Sarajevo

#658 Re: Preporucite veterinara

Post by Bellica »

Evo i brojevi telefona: 033- 978-180 Ordinacija Mr.Pet, 061-397-187 Amar, 063-010181 Sanja.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#659 Re: Preporucite veterinara

Post by KatarinaKosaca »

Bellica wrote:P.S. Ne reklamiram ih Boga mi, ali ko god vodi životinje kod njih može napisati isto ovo kao što sam ja.
Ja volim životinje i ne mogu to napisati, ali ne bih u detalje, jer bi ispalo da ih pljujem i blatim. Ali, ukratko, nije ni stručno ni dobro i najmanje sa "puno ljubavi"
Bellica
Posts: 1714
Joined: 19/08/2009 14:32
Location: Sarajevo

#660 Re: Preporucite veterinara

Post by Bellica »

KatarinaKosaca wrote:
Bellica wrote:P.S. Ne reklamiram ih Boga mi, ali ko god vodi životinje kod njih može napisati isto ovo kao što sam ja.
Ja volim životinje i ne mogu to napisati, ali ne bih u detalje, jer bi ispalo da ih pljujem i blatim. Ali, ukratko, nije ni stručno ni dobro i najmanje sa "puno ljubavi"
Svako ima svoje mišljenje, meni su za razliku od ostalih predobri. Prema tome, ti vodi svoje životinje gdje smatraš da je najbolje, a ja ću to isto da uradim. Meni se eto Amar i Sanja sviđaju, tebi ne, imaš i ti omiljenog veterinara garant, prema tome, svakome svačije.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#661 Re: Preporucite veterinara

Post by KatarinaKosaca »

Bellica wrote:Svako ima svoje mišljenje, meni su za razliku od ostalih predobri. Prema tome, ti vodi svoje životinje gdje smatraš da je najbolje, a ja ću to isto da uradim. Meni se eto Amar i Sanja sviđaju, tebi ne, imaš i ti omiljenog veterinara garant, prema tome, svakome svačije.
Slažem se, ali to nije isto onome što si napisala,
Bellica wrote:P.S. Ne reklamiram ih Boga mi, ali ko god vodi životinje kod njih može napisati isto ovo kao što sam ja.
zato i jesam reagirala, a ne da im kvarim posao. Kome valjaju, neka ih.. i neću da prepričavam iskustva, jer bi fakat bilo da ih blatim. Meni se u Sarajevu niti jedan veterinar ne sviđa, odnosno nema mi se šta sviđati ili ne, molite Boga da ne bude teška bolest ili trovanje jer su toliko nestručni da ćete ostati bez kućnog ljumica. Tu i tamo poneki nešto ubode, ali nam je situacija sa veterinarima katastrofa, više nego i u jednoj drugoj profesiji. Ili kako netko jednom napisa.. mislim @pakica, od svih napravit jednog kako treba.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8484
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#662 Re: Preporucite veterinara

Post by kokuz_sa »

http://www.dodaj.rs/?D/nQ/42JapoIj/cam00322.jpg



Udarilo ga je auto..zguljena mu sva koza..i sakrio se kod mene na poslu..

Nema koga nisu moji zvali s posla ali 90% ti samo spusti slusalicu..oni koji bi i pomogli..nemaju cim doci po auto..

Stencadi ima 4..ovaj je zaglavio..

Ako neko hoce da ga odvede veterinaru neka posalje pp..inace ce ovdje ovako uginuti
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#663 Re: Preporucite veterinara

Post by pakica_ »

kokuz_sa wrote:http://www.dodaj.rs/?D/nQ/42JapoIj/cam00322.jpg



Udarilo ga je auto..zguljena mu sva koza..i sakrio se kod mene na poslu..

Nema koga nisu moji zvali s posla ali 90% ti samo spusti slusalicu..oni koji bi i pomogli..nemaju cim doci po auto..

Stencadi ima 4..ovaj je zaglavio..

Ako neko hoce da ga odvede veterinaru neka posalje pp..inace ce ovdje ovako uginuti
Zasivena je i sada se zove Zena (kao xena al' eto zena haha)
Za sad je ok :)
User avatar
Angel_of...
Posts: 311
Joined: 24/07/2009 18:43

#664 Re: Preporucite veterinara

Post by Angel_of... »

Hajde i ovdje da probam. Pozdrav svima.
Redovno vas pratim, iako nemam kucnog ljubimca, a volim zivotinje. Sada imam problem, pa molim da me uputite. 
Na vikendicu nam je dosao cuko, koji je izgleda posavski gonic, po slikama je ISTI. Cuko je vec tu sedmicama, i hrani ga ko stigne, udomacio se. Veseo je, hoce se igrati, medjutim kada vidi stap, samo se povuce... neko ga je tukao? Ali to nije povod ovog posta, pa da predjem na stvar. 
Prosli vikend kada smo dosli, cuko je sepao na prednju desnu nogu. Komsija ga je vodio veterinaru, kaze da nista nije slomljeno, da mu je dao dvije injekcije i neke tablete da uzima cini mi se 3 ili 4 dana. Sve je to "pojeo" do sada. Medjutim, jucer sam ga opet vidjela na vikendici, on i dalje sepa. Trudi se da se ne oslanja na sapu, ali i potrci normalno kad se igra. Nista mu nije nateceno, ni sapa, ni lopatica (jel se tako zove i kod cuka)?
Molim vas dajte mi savjet kako da mu pomognem. Komsija pametuje malo, kaze da ga je mozda udarilo auto, pa splet nerava da nije upaljen.. itd...
Ja bih ga odvela i veterinaru, ali ne znam ni gdje sve imaju veterinarske stanice prije Pala...:S Smijem li mu dati B vitamin u hranu, za nerve? Nisam pametna, ali mi cuke, svi smo ga zavoljeli :(
luna09
Posts: 365
Joined: 16/10/2010 21:39

#665 Re: Preporucite veterinara

Post by luna09 »

Angel_of... wrote:Hajde i ovdje da probam. Pozdrav svima.
Redovno vas pratim, iako nemam kucnog ljubimca, a volim zivotinje. Sada imam problem, pa molim da me uputite. 
Na vikendicu nam je dosao cuko, koji je izgleda posavski gonic, po slikama je ISTI. Cuko je vec tu sedmicama, i hrani ga ko stigne, udomacio se. Veseo je, hoce se igrati, medjutim kada vidi stap, samo se povuce... neko ga je tukao? Ali to nije povod ovog posta, pa da predjem na stvar. 
Prosli vikend kada smo dosli, cuko je sepao na prednju desnu nogu. Komsija ga je vodio veterinaru, kaze da nista nije slomljeno, da mu je dao dvije injekcije i neke tablete da uzima cini mi se 3 ili 4 dana. Sve je to "pojeo" do sada. Medjutim, jucer sam ga opet vidjela na vikendici, on i dalje sepa. Trudi se da se ne oslanja na sapu, ali i potrci normalno kad se igra. Nista mu nije nateceno, ni sapa, ni lopatica (jel se tako zove i kod cuka)?
Molim vas dajte mi savjet kako da mu pomognem. Komsija pametuje malo, kaze da ga je mozda udarilo auto, pa splet nerava da nije upaljen.. itd...
Ja bih ga odvela i veterinaru, ali ne znam ni gdje sve imaju veterinarske stanice prije Pala...:S Smijem li mu dati B vitamin u hranu, za nerve? Nisam pametna, ali mi cuke, svi smo ga zavoljeli :(
Evo ti brojevi veterinara koji po meni mogu pomoći. Vet. Haris Čustović 061/191-131 ; Vet. Amar Popović 061/397-178, Vet. Halil 061/850-968 , Sretno
lijepa u dusi
Posts: 2875
Joined: 02/11/2014 13:07

#666 Re: Preporucite veterinara

Post by lijepa u dusi »

Danas smo bili kod dr. Amara. Mačak je dobio buhe i od češanja je napravio rane koje su se inficirale. Ništa strašno ali mačka je to izluđivalo, nikako to više nije bio moj mirni, pitomi maček.
Dao mu je tabletu protiv parazita, antibiotik injekcijom, antibiotike u tabletama da mu nastavim terapiju radi infekcije, namazao mu ranice nečim i mikio ga. Injekciju mu je dao tako nježno da gotovo da nije bilo potrebe da ga držim, jer se mačak nije ni pomjerio. :) Ordinacija preuredna, sve lijepo miriše, opskrbljen svime što treba...
Obzirom da je mačak star 10 - 12 mj, uskoro ga planiramo kastrirati i definitivno odluka pada na dr. Amara. Onoliko nježnosti prema pacijentu nisam vidjela ni kod naših doktora. Mislim da ga je i maček baš zagotivio jer nije bježao od njega kao što to inače radi kad je nepoznata osoba u pitanju, već ga je čak i pustio da ga mazi :shock: :D

i sve to naplatio samo 19 KM!

P.S. guglajući dobrog veta naiđem na ovu temu i preporuku s prvih strana, pa smo umjesto na Stup ili na Č. Vilu... Ne mogu vam objasniti izraz lica njegove žene kad nas je vidjela pred vratima :lol:
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#667 Re: Preporucite veterinara

Post by febo_acm »

I ja sam neki dan bio kod Amara i šta reći... Gigant je lik.
putokaz1
Posts: 12409
Joined: 31/05/2014 23:56

#668 Re: Preporucite veterinara

Post by putokaz1 »

Almir Alić
Kravica33
Posts: 3
Joined: 18/08/2014 23:32

#669 Re: Preporucite veterinara

Post by Kravica33 »

Pozdrav!
Molim Vas da mi preporučite veterinara za pticu(u pitanju je tigrica).

HVALA
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#670 Re: Preporucite veterinara

Post by TouringBiker »

Pozz svima,

Kojega veterinara možete preporučiti za male ptice? Ona o kojoj se radi iz nekoga razloga ne može da zatvori kljun i zato ni da normalno sa ravne površine uzima zrnevlje hrane - zrna može da "usisa" jedino ako se nalaze na gomilici, npr. u nekom metalnom poklopčiću. Volio bih je odnijeti veterinaru da vidi može li joj pomoći

l.p.
zdruzdjo
Posts: 5179
Joined: 16/08/2009 00:27

#671 Re: Preporucite veterinara

Post by zdruzdjo »

Evo uletih u temu i necu da iscitavam od pocetka.
Uglavnom jedino koga mogu toplo preporuciti je Amar Popovic.
Covjek prvenstveno COVJEK, ljubitelj zivotinja i veoma topla osoba. O profesionalnosti ne treba ni pricati.
Kako god sami ne idete kod svakog doktora isto tako nemojte voditi svoje ljubimce svakome.
User avatar
john smith
Posts: 155
Joined: 03/08/2009 19:29

#672 Re: Preporucite veterinara

Post by john smith »

Imam macka od 5 mjeseci i otkako sam ga prvi put vidio, tj otkako mi ga je mama - maca prvi put pokazala, primjetio sam da ima neko ostecenje oka, vjerovatno zbog infekcije. To oko mu je frljavo, zjenica mu je sasvim rasirena i slabo reaguje na svijetlost. Osim toga oko mu stalno suzi i svaki dan mu brisem krmelje. I drugo, zdravo oko mu ponekad suzi, narocito u zadnje vrijeme. Vodio sam ga veterinaru prije 2 mjeseca i nakon odokativnog pregleda je preporucio da mu stavljam TOBREX kapi. Stavljao sam mu te kapi 10 dana ali nije bilo nikakvih poboljsanja pa sam jednostavno prekinuo sa terapijom i odveo ga drugom veterinaru koji je isto preporucio te iste kapi. I on je samo pogledao macu i postavio dijagnozu.

Mozete li mi preporuciti veterinara koji bi ozbiljnije pristupio dijagnosticiranju i odabiru odgovarajuceg tretmana za malu macu?
triple mama
Posts: 555
Joined: 18/03/2011 19:41

#673 Re: Preporucite veterinara

Post by triple mama »

podižem temu.....molim vas, sada nakon par godina od zadnjeg posta, kakva iskustva imate i da li su i dalje no. 1 Haris Čustović, Dejan i Mirela, Amar?
sigicalo
Posts: 257
Joined: 31/08/2006 16:33
Location: Sarajevo

#674 Re: Preporucite veterinara

Post by sigicalo »

Meni su Dejan i Mirela 1. Kod Krasnog sam jednom bila (kad sam tek udomila macu) i ne vise. Ljetos nekad smo oko 2 sata iza ponoci hitno otisli u Ketti i bio je dr.Emir Krzic. Covjek dosao za 15 minuta bez ijedne rijeci, pruzio prvu pomoc, macor prezivio noc. I za njega pohvala, eto
User avatar
liaar
Posts: 3780
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#675 Re: Preporucite veterinara

Post by liaar »

Ima li neko preporuku za veterinara za sterilizaciju ženke psa, da nije papreno skup naravno?
Post Reply