Preporucite veterinara

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

ljubitelj
Posts: 2
Joined: 05/05/2014 11:49

#626 Re: Preporucite veterinara

Post by ljubitelj »

Hvala na informaciji a naravno da sam zvao Vetlife ali mi ne htjedoše dati kontakt zato i nisam bio siguran da više radi tamo. hvala u svakom slućaju. :) :) :)
User avatar
MirzaOg
Posts: 81
Joined: 29/08/2010 20:47

#627 Re: Preporucite veterinara

Post by MirzaOg »

Zna li neko koliko košta injekcija za eutanaziju, i gdje se može nabaviti? Jednog cuku je udario auto i preživio je (živ već 4. dan), ali ne može nikako na zadnje noge da hoda (vuče ih za sobom). Žao mi ga gledati pa bi da mu skratim muke (mala je kujica, otprilike 4-5 mjeseca stara). :sad:
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#628 Re: Preporucite veterinara

Post by Pasiflora »

MirzaOg wrote:Zna li neko koliko košta injekcija za eutanaziju, i gdje se može nabaviti? Jednog cuku je udario auto i preživio je (živ već 4. dan), ali ne može nikako na zadnje noge da hoda (vuče ih za sobom). Žao mi ga gledati pa bi da mu skratim muke (mala je kujica, otprilike 4-5 mjeseca stara). :sad:
Mislim da je injekcija oko 25KM. Imas kod svakog veterinara...
User avatar
MirzaOg
Posts: 81
Joined: 29/08/2010 20:47

#629 Re: Preporucite veterinara

Post by MirzaOg »

Pasiflora wrote:
MirzaOg wrote:Zna li neko koliko košta injekcija za eutanaziju, i gdje se može nabaviti? Jednog cuku je udario auto i preživio je (živ već 4. dan), ali ne može nikako na zadnje noge da hoda (vuče ih za sobom). Žao mi ga gledati pa bi da mu skratim muke (mala je kujica, otprilike 4-5 mjeseca stara). :sad:
Mislim da je injekcija oko 25KM. Imas kod svakog veterinara...
Hvala. Nadam se da brzo djeluju.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#630 Re: Preporucite veterinara

Post by Pasiflora »

Da... djeluju odmah. :(
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#631 Re: Preporucite veterinara

Post by pakica_ »

MirzaOg wrote:Zna li neko koliko košta injekcija za eutanaziju, i gdje se može nabaviti? Jednog cuku je udario auto i preživio je (živ već 4. dan), ali ne može nikako na zadnje noge da hoda (vuče ih za sobom). Žao mi ga gledati pa bi da mu skratim muke (mala je kujica, otprilike 4-5 mjeseca stara). :sad:
mozda moze i da se spasi.. ko je isao na vet. fakultet, zna za halida, pesonju u kolicima.. on je prilicno dugo izdrzao kolutajuci se po fakultetu..
sretno u svakom slucaju
Bellica
Posts: 1714
Joined: 19/08/2009 14:32
Location: Sarajevo

#632 Re: Preporucite veterinara

Post by Bellica »

spectra wrote:Evo, otvaram topic, vazan svima koji imaju ljubimce.

Naravno, nije svejedno kojeg veterinara odabrati za svog ljubimca, pa bi stoga dobrodosle sve informacije i vasa iskustva.

Dakle, koga preporucujete?
I ima li neki veterinar koga treba zaobilaziti u sirokom luku?
Ja ću da odgovorim na ovo drugo pitanje, stanicu na Stupu, sve veterinare. Naša maca je nakon što je kod njih sterilisana juče uginula. Kad joj se u nedjelju stanje pogoršalo nisu htjeli da je prime jer nije bila hitan slučaj. Dobila je sepsu i uginula. Ako volite svoje životinje, tamo ih nemojte voditi. Oni znaju da su pogriješili, ali ne znaju gdje. Maca je platila životom, nažalost. Svi mi smo se toliko nasekirali, a oni mrtvi-hladni kažu da se to dešava, kao nije ništa čudno, a ja nikada u životu nisam čula da maca ugine nakon sterilizacije. Zato, njih obiđite u najširem mogućem luku.
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#633 Re: Preporucite veterinara

Post by pakica_ »

Ajoj zao mi je mucike.. Znas li ko ju je radio?
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#634 Re: Preporucite veterinara

Post by Cholina_Lokica »

ljubitelj wrote:pozdrav,

zna li neko gdje bi mogao naći dr. Filipović Nađu koja je radila u Vetlife - u dugo je več trazim ,jer nekako njeno misljenje naj više uvažavam. Živim vani već godinama ali sam i ćesto u Sarajevu moji psi idu sa mnom svaki put. Imali smo nekoliko intervencija kod dotićne sa nastavkom liječenja u Francuskoj i svaki put je potvrđena dijagnoza i nastavljeno lijecenje prema započetom protokolu propisanom od nje. S obzirom da mi je to prvi put da imam takva iskustva sa nasim veterinarima zaista bih volio znati gdje je mogu ponovo naći. Hvala
Evo da znate da se doktorica vratila :) Juce je Carlija vakcinisala
Bellica
Posts: 1714
Joined: 19/08/2009 14:32
Location: Sarajevo

#635 Re: Preporucite veterinara

Post by Bellica »

pakica_ wrote:Ajoj zao mi je mucike.. Znas li ko ju je radio?
Znam Aida Mamela, namjerno ne stavljam dr. ispred jer Bog zna da to ona nije. Saznala sam da je godinama radila kao administrator, kad je stigla i da li je stigla zavrsiti fakultet upitno je. Uz nju su bile još dvije dame, Bog zna kojeg zanimanja kad mi je jedna od njih savjetovala (telefonom) da maci dam supu od koje bi naravno dobila dijareju i koja kaže da im nije u praksi da primaju hitne slučajeve. Pa ako maca kojoj curi gnoj iz usta, a rana smrdi nije hitan slučaj, onda ne znam šta je. Uz to ne može da jede, kasnije smo vidjeli da je imala rupu na jeziku, kaže njihov šef inače, navodni dr. Samir da vam nije polizala kakav deterdžent?"!!!! Mrtvi hladni još kažu "Pa umre i dijete na operaciji"! Kao da maca nije bitna, njen život je nebitan.
Meni je isto neopisivo žao mace, kad se samo sjetim patnje koju je preživjela zahvaljujući nehumanim ljudima.
Kravica33
Posts: 3
Joined: 18/08/2014 23:32

#636 Preporucite veterinara

Post by Kravica33 »

Ćao,
Molim Vas da mi preporučite veterinara za pticu-Tigrica,po mogućnosti da dolazi na kućnu adresu.
HVALA
Bellica
Posts: 1714
Joined: 19/08/2009 14:32
Location: Sarajevo

#637 Re: Preporucite veterinara

Post by Bellica »

Kravica33 wrote:Ćao,
Molim Vas da mi preporučite veterinara za pticu-Tigrica,po mogućnosti da dolazi na kućnu adresu.
HVALA
Amar ili Sanja Popović, znam da dolaze na adresu 061-397-178
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#638 Re: Preporucite veterinara

Post by pakica_ »

Kravica33 wrote:Ćao,
Molim Vas da mi preporučite veterinara za pticu-Tigrica,po mogućnosti da dolazi na kućnu adresu.
HVALA
Izet kulenovic
Kravica33
Posts: 3
Joined: 18/08/2014 23:32

#639 Re: Preporucite veterinara

Post by Kravica33 »

Hvala vam puno svima,ali sam već otišla jučer ujutro kod dr.Nađe Filipović.Ptičica već puuuno bolje, a dr. SVAKA ČAST!
User avatar
Kal El
Posts: 6247
Joined: 07/04/2013 21:49

#640 Re: Preporucite veterinara

Post by Kal El »

Je li se kastriranje mačka radi samo u njihovim prostorijama? I koji veterinar je najbolji za to?
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#641 Re: Preporucite veterinara

Post by pakica_ »

Kal El wrote:Je li se kastriranje mačka radi samo u njihovim prostorijama? I koji veterinar je najbolji za to?
Mudonjica se moze i kuci uraditi :) amar, haris, stana, dejo, izo.. Svejedno ti je. To je stvarno operacija nigdje veze, i ja bih se usudila macka kastrirat' :)
Sretnooo :)
User avatar
Kal El
Posts: 6247
Joined: 07/04/2013 21:49

#642 Re: Preporucite veterinara

Post by Kal El »

pakica_ wrote:
Kal El wrote:Je li se kastriranje mačka radi samo u njihovim prostorijama? I koji veterinar je najbolji za to?
Mudonjica se moze i kuci uraditi :) amar, haris, stana, dejo, izo.. Svejedno ti je. To je stvarno operacija nigdje veze, i ja bih se usudila macka kastrirat' :)
Sretnooo :)
Hvala ti ma odgovoru :thumbup:
Naišao sam na klip kako kastriraju mačka,ali nema šanse da mu ja to uradim :mrgreen: Nego koliko to košta sada? Ako neko zna :mrgreen:
Bellica
Posts: 1714
Joined: 19/08/2009 14:32
Location: Sarajevo

#643 Re: Preporucite veterinara

Post by Bellica »

Kal El wrote:
pakica_ wrote:
Kal El wrote:Je li se kastriranje mačka radi samo u njihovim prostorijama? I koji veterinar je najbolji za to?
Mudonjica se moze i kuci uraditi :) amar, haris, stana, dejo, izo.. Svejedno ti je. To je stvarno operacija nigdje veze, i ja bih se usudila macka kastrirat' :)
Sretnooo :)
Hvala ti ma odgovoru :thumbup:
Naišao sam na klip kako kastriraju mačka,ali nema šanse da mu ja to uradim :mrgreen: Nego koliko to košta sada? Ako neko zna :mrgreen:
Kastriranje mužijaka kod Amara je 50 KM. Za ostale ne znam, samo sam čula da i slavni Mustafa isto tako radi kastracije, ali ti njega ne preporučujem. Ja sam naninog mačka vodila kod Amara, bukvalno je isti dan počeo da jede i da se igra-dok je sestrina maca koju su radili na Stupu uginula sedam dana nakon sterilizacije zbog sepse. I evo, još jedna informacija, meni je Amar rekao, da mačak poslije kastracije obavezno mora jesti posebnu suhu hranu koja ne dozvoljava stvaranje kamenca koji kasnije nakupljanjem može dovesti do smrti mačka. Ovu hranu imaš kupiti u DM i u pet shopovima, imaju oznaku.
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#644 Re: Preporucite veterinara

Post by Zox »

Nisam do sad imao iskustva sa veterinarima u Sarajevu, ali zadnjih par dana jesam, i mislim da i ja mogu preporučiti Amara. Ukratko, našli smo 25. decembra macu koja je bila zaista GADNO povrijeđena, neki cuko joj je u principu odgrizao pola šape. Tačnije, ostala joj je samo kost na toj šapi. Na žalost, imala je i neki problem (kako kažu doktori, precondition) s jetrom, i nije joj bilo spasa. Ja sam je već bio udomio kod sebe. To prvo veče ni jedan veterinar kojeg sam zvao (a zvao sam SVE) se nije mogao odazvati pozivu, zato što je bio A) Božić i B) ogromna magla nad gradom. Te noći je macu previla moja prijateljica fizioterapeut, nešto najbliže što sam imao doktoru. Ujutru sam je odveo kod Amara, jer sam iščitao svu ovu temu, i izgledalo mi je da ima najveću podršku. Operacija je prošla dobro, mada se rana ispostavila čak i gorom od onog što sam JA mislio, a vjerujte da sam bio pesimističan te prve noći. Popodne nakon operacije, kad sam shvatio da se po svoj prilici neće probuditi iz anestezije (zbog, kako se ispostavilo, tog problema s jetrom), odnio sam je Amaru KUĆI i on je ostavio kod sebe te noći. Veliki gest, na kojem sam mu neizmjerno zahvalan.
Nažalost, nije se moglo mnogo uraditi.
Što me dovodi do teme kritičara na ovoj temi. Tu i tamo se pročita i kritika na Amara. I ja sam ga nekako osudio odmah nakon što mi je javio da je maca uginula. Ali, to je život, umiru i ljudi i životinje. Sad kad su mi se malo slegli utisci, objektivna činjenica je da se čovjek potrudio preko granica profesionalnosti, i primijenio svo znanje koje je imao na raspolaganju. Čak je ostavio kod sebe da prespava, ali maci jednostavno nije bilo spasa.
I to je sudbina, i možemo se kofrčiti, i udarati šakom u zid, i vikati poput one curice u jednoj knjizi Stephena Kinga "TO JE MOJA MACA! NEKA BOG SEBI NAĐE DRUGU MACU!", ali to je slijed stvari u životu, a ne (barem u mom slučaju) greška veterinara.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#645 Re: Preporucite veterinara

Post by KatarinaKosaca »

Čija je ova nova klinika u Novom Sarajevu? Ima li netko iskustva? Vidjela sam reklamu, ali nemaju web...
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#646 Re: Preporucite veterinara

Post by Cholina_Lokica »

E vidis da su uradjeni nalazi svi koji trebaju biti uradjeni prije svake operacije, i stavljanja zivotinje pod anesteziju, vec bi se prije toga znalo da postoji taj problem. To je veliki problem nasih veterinara, svi praktikuju tu ratnu hirurgiju i rokaju anesteziju k'o ludi, i idu bukvalno na srecu sa operacijama kod zivotinja. Nije dzaba propisano radjenje nalaza prije svega toga i kod hajvana i kod insana, i onda se takve smrti izbjegnu
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#647 Re: Preporucite veterinara

Post by Zox »

Da, znam, s tim sam se pomirio već odavno, ne živimo u Los Angelesu nego u Sarajevu. Moj drug će vjerovatno biti paralizovan zbog pogrešnih dijagnoza, i znam još nebrojeno mnogo kliničkih slučajeva gdje su se u bolnici ZA LJUDE pojavile infekcije i šta sve ne. Mi se stalno furamo da smo glavni grad nečega, ali mi nismo ni treći svijet, mi smo HILJADITI svijet. Mi smo Burundi, po svemu. i vrijeme je da to sebi priznamo U ovom našem čemeru, mislim, a misle i SVI ljudi koje sam pitao to prokleto veče, da je Amar najbolji. Trudi se preko granica profesionalnosti. Koliko nas može reći da u SVOM poslu, a na ovom javašluku, radi na taj način?
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#648 Re: Preporucite veterinara

Post by Zox »

Osim toga, moja sestra živi u inostranstvu i ima cuku, i zna NAJBOLJE veterinare u svom dijelu te države. Raspitala se oko cijelog slučaja, i svi su rekli da uz takve simptome i takvu povredu, nije bilo spasa svakako. Sad treba samo progutati tu činjenicu.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#649 Re: Preporucite veterinara

Post by Cholina_Lokica »

Sto je najgore to uopste nije nesto sto bi trebalo da se smatra kao nesto sto se radi "vani", nego imamo svu tehnologiju za to, sve uslove, samo je u pitanju cista ljenost, konkretno oko predoperativnih nalaza. Doduse ima i odredjeni broj onih koji kad vet kaze treba to, kazu nemoj moram dodatno platiti.
Ja sam vec pisala to, ja idem samo kod licenciranih veterinara, koji vode psu karton. sta su kad uradili, sve crno na bijelo napisano, pa hajde majcin sine pogrijesi, i to sam svima i rekla. Pa ako pogrijesi, nece vise nikad raditi, i jos ce dobro da me isplati.
Sve dok niko ne tuzi, svi sute jer nece da se zamjeraju, bit ce ovakava situacija
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#650 Re: Preporucite veterinara

Post by Zox »

Ok, pa ko su ti?
Nisam zajunio, kažem da i sam imam par sumnji (između ostalog, i na to kako sam se JA ponašao u cijeloj priči), ali u ovom slučaju je bilo BUKVALNO pitanje minuta. Maca je imala KOST umjesto šape, i smrdila je na gangrenu, sepsu, ili šta je već (ne razumijem se). Mislim da bi joj i samo odugovlačenje od pola sata (a to traje barem ČETVEROSTRUKO duže, čak i kod ljudi) da se uzmu i obrade nalazi bilo fatalno.
Meni pare u ovom konkretnom slučaju nisu bile problem.
Post Reply