PREPORUČITE ADVOKATA radni spor

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

BASS
Posts: 881
Joined: 11/07/2007 04:51

#51 Re: PREPORUČITE ADVOKATA radni spor

Post by BASS »

Realno niko nece raditi na veresiju,a koga zanima - ima na netu negdje advokatska tarifa i treba insistirati na njoj.
Cober
Posts: 916
Joined: 14/05/2005 03:26

#52 Re: PREPORUČITE ADVOKATA radni spor

Post by Cober »

sandra01 wrote:
taktak wrote:Sreca da postoji advokatska komora gdje se covjek moze obratiti, ako ga advokat izradi!
Pazi,predsjednik Advokatske Komore je Koldzin partner,njih dvojica drze tu advokatsku kancelariju.Ne vjerujem da ces ista postici time sto ces ga prijaviti njegovom partneru :cry:
Nije partner sam, niti je to njegova privatna komora, ima tu još dosta advokata, javno prikazivanje tih prijava, a na kraju čak ni sa jednom a kamoli sa više prijava ne može se tako lako niko od njih igrati niti gurnuti u ladicu.. Naravno ukoliko ne postupa po ovom tvom savjetu, jer onda će biti baš tako kao što kažeš..
Cober
Posts: 916
Joined: 14/05/2005 03:26

#53 Re: PREPORUČITE ADVOKATA radni spor

Post by Cober »

BASS wrote:Realno niko nece raditi na veresiju,a koga zanima - ima na netu negdje advokatska tarifa i treba insistirati na njoj.
Niko i ne traži veresiju, pa ta banda krade i vara svoje klijente. Zato je bolje ponuditi i nešto više, a oni neka nađu pravni način da se zaštite i naplate po obavljenom poslu, kad mogu mnoge druge profesije kako tek oni ne bi mogli..
sensij
Posts: 44
Joined: 19/08/2008 22:29

#54 Re: PREPORUČITE ADVOKATA radni spor

Post by sensij »

Neko je ovdje napisao da je Damir Alagic prevarant. Jeli to moguce, moj brat ga je uzeo u vezi povrata imovine 2000 maraka uzeo za pocetak.Ja sam mu rekla da je to previse ali on mu vjeruje..
Cober
Posts: 916
Joined: 14/05/2005 03:26

#55 Re: PREPORUČITE ADVOKATA radni spor

Post by Cober »

sensij wrote:Neko je ovdje napisao da je Damir Alagic prevarant. Jeli to moguce, moj brat ga je uzeo u vezi povrata imovine 2000 maraka uzeo za pocetak.Ja sam mu rekla da je to previse ali on mu vjeruje..
Ja sam napisao. I meni je uzeo, puno manje, pa sam izvukao pare nazad većim dijelom. Ništa nije ni mrdnuo, a laže da je poslao, predao, pa je na putu, ko da ja neke veze imam s' tim putem, pa neki praznik, ono hladno s visine kao da par dana prije nije znao datume i da će on negdje turistički ići tada, ma sve što se dogovoriš (ako se brat uopšte dogovarao o redu poteza?) kad ga pitaš on kao ubjedljivo ima neke razloge, al činjenica da ne povlači poteze po dogovoru, tj. čak nikakve poteze. Ima još jedna slična tema o advokatima na forumu, potraži je.
taktak
Posts: 11
Joined: 31/03/2012 00:12

#56 Re: PREPORUČITE ADVOKATA radni spor

Post by taktak »

Pogledao sam stranicu advokatske komore, upravo je predsjednik, Koldzin partner, Bekir Gavrankapetanovic! Strasno je da su lopine zauzele vodece pozicije, uh sta da radim, akontaciju mi sigurno nece vratiti, tu mi ni advokatska komora nece pomoci jer je drze lopovi. Ima li sta vise od advokatske komore?
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#57 Re: PREPORUČITE ADVOKATA radni spor

Post by JThomas »

ako smatrate da ste oštećeni i zajebani, obavezno prijavite komori, nikome nije svejedno. pustite šuplje.
User avatar
hamalalija
Posts: 339
Joined: 16/03/2012 08:59

#58 Re: PREPORUČITE ADVOKATA radni spor

Post by hamalalija »

Ljudi imali kod nas onih sitnih advokata, znate ko u filmovima oni sto stoje ispred hitne i djele svije vizit karete. Ovi hahari kod nas bi da odma zastupaju najjace konglomerate, ili bi da su notari.
I ja bi milion preko noci ali, sad za sad moram se zadovoljiti sa ovim poslom. Isao kod 10 advokata i kada me saslusaju kazu znate najbolje je da se vi dogovorite, pa reko zbog cinjenice sto se ne mogu dogovoriti sam i kod tebe, me hebat ih, nistadrugo nam ne preostaje nego da sami ucimo zakone i procedure.
taktak
Posts: 11
Joined: 31/03/2012 00:12

#59 Re: PREPORUČITE ADVOKATA radni spor

Post by taktak »

Nazvao sam advokatsku komoru i zena je bila jako ljubazna saslusala me i rekla ako se radi o sarajevskom advokatu da se javim u Radicevu 2, u Regionalnu advokatsku komoru. Odmah sam tako ucinio i tamo je takodjer bila jako ljubazna zena i uputila me da napisem pismo i posaljem. Objasnio sam o cemu se radi i rekla mi je da sve lijepo opisem pa ce oni ako treba na disciplinsku. Pitao sam hoce li mi biti otezavajuce sto je Koldzin partner upravo predsjednik regionalne komore, na sto je ona rekla da to nema veze i da se ne plasim, pravda bi morala biti zadovoljena. Odoh odmah napisati i saljem pa cu vam dalje javiti sta je bilo!
User avatar
Miki123
Posts: 1788
Joined: 23/09/2007 12:44

#60 Re: PREPORUČITE ADVOKATA radni spor

Post by Miki123 »

Pravo je zanat, kao recimo automehaničar. Oni što najbolje rade su sigurno dobri pravni sutrčnjaci i vrijede, ali opet imaju i najviše posla, a oči gladne :D pa daaj, daaaj, iako bi, realno da se svakom posveti kako treba, kancelarija morala raditi 24/7. i tu onda oni manje neiskusni stradaju. ili im se predmet traljavo vodi ili nikako.

rješenje, mlad advokat sa manje predmeta čija je kancelarija negdje na periferiji.

isto tako, ne treba zanemariti da i spor traje dugooo, pa nekad i nije do advokata.
taktak
Posts: 11
Joined: 31/03/2012 00:12

#61 Re: PREPORUČITE ADVOKATA radni spor

Post by taktak »

Ipak uzeti akontaciju i za sest mjeseci ne obavijestiti stranku, i cak ni ne zapoceti raditi njen predmet, ili pak zapoceti traljavo, bez potpune dokumentacije, kao sto je ne staviti ni pecat na punemoc samo da bi se stvar sto duze otegla je BEZOBRAZNO i POKVARENO! Moralno bi bilo da vrati svom klijentu akontaciju ili je uopste ne uzimati prije nego se odradi predmet... Zasto klijent mora imati povjerenje u advokata, ako advokat nema u klijenta?!
sensij
Posts: 44
Joined: 19/08/2008 22:29

#62 Re: PREPORUČITE ADVOKATA radni spor

Post by sensij »

Cula sam da je Serdarevic dobar, mislim Nihad se zove. Zna li neko kakav je advokat?
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#63 Re: PREPORUČITE ADVOKATA radni spor

Post by JThomas »

taktak wrote:Ipak uzeti akontaciju i za sest mjeseci ne obavijestiti stranku, i cak ni ne zapoceti raditi njen predmet, ili pak zapoceti traljavo, bez potpune dokumentacije, kao sto je ne staviti ni pecat na punemoc samo da bi se stvar sto duze otegla je BEZOBRAZNO i POKVARENO! Moralno bi bilo da vrati svom klijentu akontaciju ili je uopste ne uzimati prije nego se odradi predmet... Zasto klijent mora imati povjerenje u advokata, ako advokat nema u klijenta?!
samo prijavljuj, pusti šuplju da ne pomaže.
Euripides
Posts: 1
Joined: 17/07/2014 20:04

#64 Re: PREPORUČITE ADVOKATA radni spor

Post by Euripides »

* taktak: Slazem se sa vama: Damir Koldzo jeste lopov i varalica, meni je utajio 20.000 maraka i jos naneo druge stete.
User avatar
Đulbešećer
Posts: 181
Joined: 16/09/2012 09:08
Location: U đul-bašči...

#65 Re: PREPORUČITE ADVOKATA radni spor

Post by Đulbešećer »

Ne mogu da nađem temu o advokatima, a imam jedno pitanje. Ovako, trebao bi mi advokat u vezi sa podjelom naslijeđenog zemljišta. Pojma nemam kako da izaberem advokata, meni ona imena sa liste ništa ne znače. Koliko otprilike košta savjetovanje kod advokata, u smislu da mu ispričam slučaj i pitam šta se u vezi s tim može uraditi?

Hvala.
Thug...
Posts: 248
Joined: 20/03/2009 12:07

#66 Re: PREPORUČITE ADVOKATA radni spor

Post by Thug... »

Đulbešećer wrote:Ne mogu da nađem temu o advokatima, a imam jedno pitanje. Ovako, trebao bi mi advokat u vezi sa podjelom naslijeđenog zemljišta. Pojma nemam kako da izaberem advokata, meni ona imena sa liste ništa ne znače. Koliko otprilike košta savjetovanje kod advokata, u smislu da mu ispričam slučaj i pitam šta se u vezi s tim može uraditi?

Hvala.
Imas citav podforum Pravo na glavnoj stranici pun advokata ;-)
mali_Mujo
Posts: 11
Joined: 20/07/2003 00:00

#67 Re: PREPORUČITE ADVOKATA radni spor

Post by mali_Mujo »

nemoj samo Husiku Muhameda iz Kaknja,mene grdno zajebo.
naplatio moja potraživanja od države i sve sebi zadržo.
:-?
User avatar
Đulbešećer
Posts: 181
Joined: 16/09/2012 09:08
Location: U đul-bašči...

#68 Re: PREPORUČITE ADVOKATA radni spor

Post by Đulbešećer »

Vidi se da sam jako aktivna na forumu. :D Hvala, pogledat ću; ja tražila temu kroz tražilicu.
SA_RA_JA
Posts: 18
Joined: 29/11/2018 18:51

#69 Re: PREPORUČITE ADVOKATA radni spor

Post by SA_RA_JA »

Podižem temu , iko da može pomoći trebam dobrog i jakog advokata/icu krivičara (koji zna i engleski ? jer se radi o nasilju na radnom mjestu za vrijeme rada za američku firmu .Znam da je igla u plastu sijena ali eto da pokušam , vremena su se promijenila nadam se i da je bolji izbor sad možda su neki novi mladi advokati '' prirasli'' službi pa eto ako ko koga zna nek predloži ..hvala
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#70 Re: PREPORUČITE ADVOKATA radni spor

Post by vjesticanametli »

Guglaj adi jogic cini mi se da govori eng....nisam sigurna....ne preporucujem slucajno sam negdje vidjela tako da svakako se raspitaj
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#71 Re: PREPORUČITE ADVOKATA radni spor

Post by Bloo »

SA_RA_JA wrote:Podižem temu , iko da može pomoći trebam dobrog i jakog advokata/icu krivičara (koji zna i engleski ? jer se radi o nasilju na radnom mjestu za vrijeme rada za američku firmu .Znam da je igla u plastu sijena ali eto da pokušam , vremena su se promijenila nadam se i da je bolji izbor sad možda su neki novi mladi advokati '' prirasli'' službi pa eto ako ko koga zna nek predloži ..hvala
Tanja Hadzagic Sarajevo
Post Reply