Prepametna mladez

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Ko to smat
Posts: 438
Joined: 13/05/2011 22:04

#1 Prepametna mladez

Post by Ko to smat »

Neznam kod vas mislim na forumase koji imaju djecu ali ova sadasnja nedaju nista rec.Jebote Italija sta god kazes ma znam ma nije to tako,to je bilo nekad sad je drukcije i ti folovi.Nekad kontam kome ja campri.Sta god kazes koda si u vjetar puhno i nekad me ufati nesto bi ko reko pa onda skontam ma jok ba bolje suti ionako neslusa.Rjec je o mladezi cirka 17-18kuka.Onda vidim i kod mojih prijatelja nekako nisu razgovorna ono samo diplomatski vozdra i svojim poslom.Koju god temu pocnes samo vidis paranu.Neznam ali brate mi smo znali sa roditeljima i popricat i nasalit se ali ovo danas sve nesto pametno, nauceno.Kakva su kod vas iskustva.
User avatar
zli_hordas
Posts: 1250
Joined: 27/05/2010 08:58

#2 Re: Prepametna mladez

Post by zli_hordas »

ma samo petace djeli i ne boj se
User avatar
Duhovni Vođa
Posts: 758
Joined: 16/08/2008 08:35
Location: I shall release you all!

#3 Re: Prepametna mladez

Post by Duhovni Vođa »

ista priča. samo daj para i vozdra. james dean sindrom. :D
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#4 Re: Prepametna mladez

Post by Mr. Brightside »

Ko to smat wrote:Neznam kod vas mislim na forumase koji imaju djecu ali ova sadasnja nedaju nista rec.Jebote Italija sta god kazes ma znam ma nije to tako,to je bilo nekad sad je drukcije i ti folovi.Nekad kontam kome ja campri.Sta god kazes koda si u vjetar puhno i nekad me ufati nesto bi ko reko pa onda skontam ma jok ba bolje suti ionako neslusa.Rjec je o mladezi cirka 17-18kuka.Onda vidim i kod mojih prijatelja nekako nisu razgovorna ono samo diplomatski vozdra i svojim poslom.Koju god temu pocnes samo vidis paranu.Neznam ali brate mi smo znali sa roditeljima i popricat i nasalit se ali ovo danas sve nesto pametno, nauceno.Kakva su kod vas iskustva.
mislis da je lako odrastati u ovom gradu i zemlji :roll:
normalno da ce nove generacije biti puno iskusnije i pametnije od njihovih roditelja u toj dobi :)
a jos i pubertet :roll:
solo2
Posts: 1259
Joined: 22/03/2011 19:49

#5 Re: Prepametna mladez

Post by solo2 »

Tesko da su pametniji i vecina (ne svi) slijede pogresne ideale. Sve je otislo u Honduras tako i postovanje, karakter...
User avatar
Priorat
Posts: 1451
Joined: 07/04/2009 09:43
Location: Naučio sam krajnje oprezno upotrebljavati riječ nemoguće...

#6 Re: Prepametna mladez

Post by Priorat »

sto kaze jedan moj:

nista mu nesmijem reci (kao sinu svom), sve je to internet, nateli, igrice jebo im bil gates m.....!!! :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72884
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#7 Re: Prepametna mladez

Post by Velkoski »

treba to sve pobit', jel tako ? sram ih bilo sto koriste mozak :-)
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#8 Re: Prepametna mladez

Post by Great Cornholio »

Dok je svijeta i vijeka stariji će se uvijek žaliti na omladinu, govoriti kako je u njihovo vrijeme bilo bolje, kako su oni više poštovali starije, a sve to može a i ne mora biti istina.
Ja nisam nešto pretjerano mlad, a do sad sam naučio da treba slušat' starije a raditi onako kako misliš da treba :D
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#9 Re: Prepametna mladez

Post by Not My Idea »

to stoji, omladina je sve bezobraznija, otresitija i manje drustvena.
moze se tu krivit internet, "moderan" nacin zivota i mnogo sta ali mislim da ih ima poprilicno pametnijih nego ovi stari sto su bili dok su bili mladji...i ne samo dok su bili mladji nego i sad, to sto neko ima godina ne znaci da je pametniji..
ali (po meni) veliku ulogu tu ima kucni odgoj. najlakse je krivit tv, internet, drustvo a niko da pogleda ono osnovno-ono sto ponesemo iz kuce.


a ti bi mogao malo poradit na pravopisu
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#10 Re: Prepametna mladez

Post by Gray »

Great Cornholio wrote:Dok je svijeta i vijeka stariji će se uvijek žaliti na omladinu, govoriti kako je u njihovo vrijeme bilo bolje, kako su oni više poštovali starije, a sve to može a i ne mora biti istina.
Ja nisam nešto pretjerano mlad, a do sad sam naučio da treba slušat' starije a raditi onako kako misliš da treba :D

Upravo, to je vječni sukob generacija, isto će vjerovatno biti i kada te generacije postanu roditelji, pa kada njihova djeca postanu roditelji itd.
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#11 Re: Prepametna mladez

Post by Great Cornholio »

Not My Idea wrote:to stoji, omladina je sve bezobraznija, otresitija i manje drustvena.
moze se tu krivit internet, "moderan" nacin zivota i mnogo sta ali mislim da ih ima poprilicno pametnijih nego ovi stari sto su bili dok su bili mladji...i ne samo dok su bili mladji nego i sad, to sto neko ima godina ne znaci da je pametniji..
ali (po meni) veliku ulogu tu ima kucni odgoj. najlakse je krivit tv, internet, drustvo a niko da pogleda ono osnovno-ono sto ponesemo iz kuce.


a ti bi mogao malo poradit na pravopisu
Rečenica se počinje velikim slovom :D
Bitniji je sadržaj od forme :)
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#12 Re: Prepametna mladez

Post by travar »

Image
...i završava tačkom, uzvičnikom, a nekad i upitnikom. :mrgreen:
seshat
Posts: 359
Joined: 18/07/2008 22:03

#13 Re: Prepametna mladez

Post by seshat »

Kakvi smo mi stariji, mladež nam je dobra.
User avatar
mirz_a
Posts: 96
Joined: 16/05/2011 09:50

#14 Re: Prepametna mladez

Post by mirz_a »

Batina, batina, i samo batina moja metoda ! Batina je iz raja izasla ! :D :D
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#15 Re: Prepametna mladez

Post by Not My Idea »

Great Cornholio wrote: Rečenica se počinje velikim slovom :D
Bitniji je sadržaj od forme :)

Touche :D

Nisam nista lose mislila.
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#16 Re: Prepametna mladez

Post by Great Cornholio »

Not My Idea wrote:
Great Cornholio wrote: Rečenica se počinje velikim slovom :D
Bitniji je sadržaj od forme :)

Touche :D

Nisam nista lose mislila.
Jesi, jesi :twisted: Ni ti ne poštuješ starije :-D :lol:
jok_ja
Posts: 3
Joined: 22/06/2011 15:04

#17 Re: Prepametna mladez

Post by jok_ja »

Roditelji su ti koji nauce djecu kako ce se ponasat kad odrastu....tako da iskreno sadasnju djecu jedino mozemo kriviti sto imaju roditelje koji ih nista nisu naucili. Kad samo cujem djecu kako mamama govore kako su glupe i debili- dodje mi da ih uhvatim za noge pa kao u crticima udaram od pod...a opet shvatis da su im upravo te mame dozvolile da ih tako nazivaju....mene je moja par puta tako zviznula kad sam joj samo rekla "ne budi glupa"...i sada mislim da joj je to najpametniji potez bio:)
User avatar
Collector604
Posts: 532
Joined: 18/05/2011 04:42
Location: Show ip interface brief

#18 Re: Prepametna mladez

Post by Collector604 »

Za takvo ponasanje su velikim dijelom odgovorni mediji.Kao i roditeljska nekompetentnost da budu odgajatelji.

Dovoljno je samo pogledati drustveni problem omladine i prezentaciju tog istog problema na televiziji.
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#19 Re: Prepametna mladez

Post by Great Cornholio »

Roditelji nauče djecu kako se treba ponašati, ali problem je što se društvo mijenja pa stariji obrasci ponašanja postaju neprikladni u novonastalim društvenim odnosima. Mlađi čovjek je fleksibilniji, lakše mijenja navike, lakše se prilagođava novonastaloj situaciji. Starijima to ide teže, ali ne žele da to priznaju, već krive omladinu koja je uvidjela da bez promjene ponašanja neće daleko dogurati.
Neko bi i danas da obrađuje zemlju motikom, i da one koji govore da je to prevaziđeno okrivljuje za nepoštivanje starijih :-)
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#20 Re: Prepametna mladez

Post by Not My Idea »

Great Cornholio wrote: Jesi, jesi :twisted: Ni ti ne poštuješ starije :-D :lol:
:cry:


Pokretac teme se ne javlja...da ne lista Halilovica? :D
User avatar
Priorat
Posts: 1451
Joined: 07/04/2009 09:43
Location: Naučio sam krajnje oprezno upotrebljavati riječ nemoguće...

#21 Re: Prepametna mladez

Post by Priorat »

Not My Idea wrote:
Great Cornholio wrote: Jesi, jesi :twisted: Ni ti ne poštuješ starije :-D :lol:
:cry:


Pokretac teme se ne javlja...da ne lista Halilovica? :D
ima lingvisticku sekciju do pola 12 :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#22 Re: Prepametna mladez

Post by Alfons Kauders »

armin.i.am wrote:
Ko to smat wrote:Neznam kod vas mislim na forumase koji imaju djecu ali ova sadasnja nedaju nista rec.Jebote Italija sta god kazes ma znam ma nije to tako,to je bilo nekad sad je drukcije i ti folovi.Nekad kontam kome ja campri.Sta god kazes koda si u vjetar puhno i nekad me ufati nesto bi ko reko pa onda skontam ma jok ba bolje suti ionako neslusa.Rjec je o mladezi cirka 17-18kuka.Onda vidim i kod mojih prijatelja nekako nisu razgovorna ono samo diplomatski vozdra i svojim poslom.Koju god temu pocnes samo vidis paranu.Neznam ali brate mi smo znali sa roditeljima i popricat i nasalit se ali ovo danas sve nesto pametno, nauceno.Kakva su kod vas iskustva.
mislis da je lako odrastati u ovom gradu i zemlji :roll:
normalno da ce nove generacije biti puno iskusnije i pametnije od njihovih roditelja u toj dobi :)
a jos i pubertet :roll:
pravo da ti kazem, nisu te nove generacije ni blizu roditelja, a ni nas nesto mladjih... samo su bezobrazni, a nikako pametni i pogotovo ne "iskusniji"... mislim daj ba, koliko dijete od 17 godina moze biti "iskusno" u bilo cemu?

iz licnog iskustva mogu reci da su generacije mladje od 25 prilicno tanke kada pricamo o znanju i radnim navikama - nije do njih, al jebes ga, tako je... o ovim mladjim sam cuo sve najgore od raje koja radi na skolama i fakultetima, tako da ni od njih ne treba ocekivati cuda...

naravno, uvijek ce se naci x posto izuzetaka koji ce biti pametniji i sposobniji od nas, tako da se ne treba previse sikirati... ali nazalost, nasa omladina je po vecini pokazatelja dno dna u odnosu na evropu pa cak i susjedne zemlje... ponavljam, nisu oni krivi vec mi, ali to nista ne mijenja...
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#23 Re: Prepametna mladez

Post by ladyblue18 »

Not My Idea wrote:
a ti bi mogao malo poradit na pravopisu
Pokretac je dijasporac, ako je njegova gramatika vec toliko bitna evo da stanem u odbranu. :D
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#24 Re: Prepametna mladez

Post by Hemel »

Nema idealnog.
U svemu tome treba balansirati. Djeca ce otici predaleko ako im se dopusti. Iz licnog iskustva mogu reci da je sa djecom jako tesko, da to kosta i zivaca i vremena i truda ali se na kraju isplati.
Kada dijete nije raspolozeno (to mu se vidi odmah na faci), treba ga pustiti da dodje sebi pa onda porazgovarati. Kada izlazi, treba znati gdje, skim i do kada. Troskove kresati na ono neophodno (skromna garderoba, dzeparac...) a nikako koliko ono trazi ili mora da te bas uvjeri da ima povecane troskove. Kada i nije u pravu koristiti momenat da mu se to kaze a ne odmah ''sta ti znas'' i obratno bi trebalo. O ovome bi se mogli romani pisati a NAJveci problem je u nama roditeljima. Kako vaspitamo tako i dobijemo.
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#25 Re: Prepametna mladez

Post by TRANCE »

Problem je u našem mentalitetu i kulturi gdje svaki retard od 40 god. misli da je zbog godina pametniji od onog sa 20.
Mislim da je pozitivna stvar što mladi razmišljaju samostalno. Pogledajte malo zapadne države gdje dosta mladih sa 22 god. imaju djecu, kredit za kuću, par godina radnog iskustva... Trebamo da se ugledamo na njih, a ne da nam sve imalo bitnije uloge u društvu vode metuzalemi pred penzijom.
Evo ja sam npr. završio faks sa 23. Plan mi je da nastavim studij i da nakon toga idem u inostranstvo. Moj stari, koji je odrastao u periodu kad se završavala srednja i odmah zapošljavalo mi kaže da je to bacanje vremena i novca i da onako patriotski ostanem ovdje i tražim posao. I šta ja sad trebam da slušam starog zbog njegovih godina? Nisam lud :lol: :run:
Post Reply