Preminuo Kornelije Bata Kovač

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3383
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#1 Preminuo Kornelije Bata Kovač

Post by Billy The Pljuc »

https://www.klix.ba/magazin/muzika/odla ... /220913115

Na današnji dan, prije tačno 10 godina, sam ostao bez voljene osobe i evo sad, igrom sudbine, osjećam potrebu da napišem koji redak i oprostim se od Bate Kovača. U tekstu za koji sam postao link gore, se kaže da puko nabrajanje zaostavštine Bate Kovača čisto samo za ljubitelje faktografije jer ono što je ostalo iza njega je nemjerljivo. Svijet kojem sam pripadao a dio kojeg je dobrim dijelom bio i Bata Kovač je odavno nestao i nestajem i ja sam polako s njim i to tako i treba da bude. Bata Kovač je ostavio iza sebe mnogo toga po čemu će se pamtiti, ostaje žal da to možda ove mlađe generacije neće razumjeti. Opraštam se uz meni jednu od najdražih pjesama.



Hvala na svemu i laka ti zemlja bila.
User avatar
mayab
Posts: 27202
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#2 Re: Preminuo Kornelije Bata Kovač

Post by mayab »

Zdravko Čolić: April u Beogradu, Živiš u oblacima, Zvao sam je Emili, Jedna zima sa Kristinom, Jedina, Mađarica, Ona spava, Pjevam danju, pjevam noću, Stanica Podlugovi, Ti možeš sve, Ti si bila, uvijek bila, Ti si mi u krvi
Bisera Veletanlić: Budi dobar i misli na mene, Zlatni dan, Milo moje, Ručak za dvoje, Ti si čovek moj
Korni grupa: Devojčice mala, Etida, Ivo Lola, Jedna žena, Kuda ideš, svete moj, Moja generacija, Pusti da te diram, Sonata, Trla baba lan
Dragan Stojnić: Život kojim živim, Maestro i violina
Olivera Katarina: Ljubav, Vatra, Sanjam
Dušan Jakšić: Doviđenja stari pijanino
Miki Jevremović: Bićeš moja, Sama
Neda Ukraden: Još te volim
Jadranka Stojaković: Ne idi tamo
Miša Marković: Sunca će i dalje biti
Maja Odžaklijevska: Kad nežne svirke zamre ton
Sedmorica mladih: Poljubi me na kiši
Indeksi: Ako jednom budeš sama
Generacija 5: Ti samo budi dovoljno daleko, Umoran od svega
Saša Vasić: K'o lijana
Lepa Brena: Janoš, Sanjam, Sitnije Cile, sitnije[7]
Zdenka Kovačiček: Otvorila sam prozor
Zlatko Pejaković: Kad jednom zaželiš, Ove noći jedna žena mirno spava, Uspomene, uspomene
Vedo Hamšić: Četiri mladića idu s Trebevića
radostan dan
Posts: 27096
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#3 Re: Preminuo Kornelije Bata Kovač

Post by radostan dan »

Billy The Pljuc wrote: 14/09/2022 06:36 https://www.klix.ba/magazin/muzika/odla ... /220913115

Na današnji dan, prije tačno 10 godina, sam ostao bez voljene osobe i evo sad, igrom sudbine, osjećam potrebu da napišem koji redak i oprostim se od Bate Kovača. U tekstu za koji sam postao link gore, se kaže da puko nabrajanje zaostavštine Bate Kovača čisto samo za ljubitelje faktografije jer ono što je ostalo iza njega je nemjerljivo. Svijet kojem sam pripadao a dio kojeg je dobrim dijelom bio i Bata Kovač je odavno nestao i nestajem i ja sam polako s njim i to tako i treba da bude. Bata Kovač je ostavio iza sebe mnogo toga po čemu će se pamtiti, ostaje žal da to možda ove mlađe generacije neće razumjeti. Opraštam se uz meni jednu od najdražih pjesama.


Hvala na svemu i laka ti zemlja bila.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3383
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#4 Re: Preminuo Kornelije Bata Kovač

Post by Billy The Pljuc »

radostan dan wrote: 17/09/2022 09:56
Billy The Pljuc wrote: 14/09/2022 06:36 https://www.klix.ba/magazin/muzika/odla ... /220913115

Na današnji dan, prije tačno 10 godina, sam ostao bez voljene osobe i evo sad, igrom sudbine, osjećam potrebu da napišem koji redak i oprostim se od Bate Kovača. U tekstu za koji sam postao link gore, se kaže da puko nabrajanje zaostavštine Bate Kovača čisto samo za ljubitelje faktografije jer ono što je ostalo iza njega je nemjerljivo. Svijet kojem sam pripadao a dio kojeg je dobrim dijelom bio i Bata Kovač je odavno nestao i nestajem i ja sam polako s njim i to tako i treba da bude. Bata Kovač je ostavio iza sebe mnogo toga po čemu će se pamtiti, ostaje žal da to možda ove mlađe generacije neće razumjeti. Opraštam se uz meni jednu od najdražih pjesama.


Hvala na svemu i laka ti zemlja bila.
Drago mi je vidjeti da si još tu, nadam se da uživaš, fali mi tvog humora i britkog pera.

Za ovo gore šta da ti velim, svjestan si svega.

Svako dobro druže.

:thumbup:
galia95
Posts: 1001
Joined: 26/02/2022 17:59

#5 Re: Preminuo Kornelije Bata Kovač

Post by galia95 »

Cheers :thumbup:

Post Reply